Нови многоетажни кръстовища и булеварди в София

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Нови многоетажни кръстовища и булеварди в София

Мнение от IRA »

Виж какво това няма нищо общо къде си имигрант. Аз не харесва северно американските градове и харесвах София такава каквото беше. Не ми харесва превръщането на града в подобие на американски такъв! Лъвов мост е част от стара София и за мен е кущунство да се унищожи.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Нови многоетажни кръстовища и булеварди в София

Мнение от Павел »

SFBG82 написа:
IRA написа:
tonich написа:.......Бе гледам тая снимка и се чудя как не са се сетили да изсекат всички дървета и да нацвъкат МОЛ-ове... Или хай-райз-ове?... Я колко място има. :^)
Не се притеснявай. Прогреса кипи с пълна сила и това ще се случи.
За съжаление много българи, та макар и имигранти в развити страни, продължават да виждат всичко само в черно и бяло. За тях нюансите на сивото не съществуват... :worried:
Как да не съществуват - аз виждам Бг предимно в сиво - като почнеш от икономиката и свършиш с безличния градски пейзаж.
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
SFBG82
Мнения: 2391
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 10:00 am
Местоположение: Sofia, BG

Re: Нови многоетажни кръстовища и булеварди в София

Мнение от SFBG82 »

IRA написа:Виж какво това няма нищо общо къде си имигрант. Аз не харесва северно американските градове и харесвах София такава каквото беше. Не ми харесва превръщането на града в подобие на американски такъв! Лъвов мост е част от стара София и за мен е кущунство да се унищожи.

Кой е казал, че Лъвов мост ще се унищожи?

Напротив, ще се реновира и запази в автентичния му вид, като мост. Със същите парапети и същите монументи.

Просто под него ще има поздемни нива, а около него кръгово.

П.П. Аз харесвам София, такава каквато е била също.
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Нови многоетажни кръстовища и булеварди в София

Мнение от Павел »

Аз мисля, че ако пуснат малко повече вода под моста и засадят няколко дръвчета около него, може да заприлича на ванкувърския си съименник :)

http://www.google.ca/#hl=en&sugexp=les% ... 77&bih=558"

http://www.google.ca/#hl=en&tbo=d&rlz=1 ... 77&bih=558"
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
becks
Мнения: 2014
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 3:50 am
Местоположение: Toronto

Re: Нови многоетажни кръстовища и булеварди в София

Мнение от becks »

SFBG82 написа:
IRA написа:Виж какво това няма нищо общо къде си имигрант. Аз не харесва северно американските градове и харесвах София такава каквото беше. Не ми харесва превръщането на града в подобие на американски такъв! Лъвов мост е част от стара София и за мен е кущунство да се унищожи.

Кой е казал, че Лъвов мост ще се унищожи?

Напротив, ще се реновира и запази в автентичния му вид, като мост. Със същите парапети и същите монументи.

Просто под него ще има поздемни нива, а около него кръгово.

П.П. Аз харесвам София, такава каквато е била също.
В България тепърва ще разбират, това, което в Северна Америка е ясно от 30-40 години: Строенето на магистрали в града не решава задръстванията, а само ги задълбочава. Един от най-задръстените градове в света, Ел Ей е целия опасан с магистрали. Торонто се пресича от магистрала, която на места е по 12 ленти. Тя е задръстена почти през целия ден. И Просто в София ще се учат от грешките си ....

Друг проблем според мен е,че проблемът със задръстванията в България е напълно измислен. Карах това лято почти в цяла България. В София трафикът е песен според мен. Щом за 20-30 мин в 5 след обяд може да стигнеш от НДК до Бизнес Парка в Младост, значи задръствания НЯМА. Но това е дълга тема, която SFBG82 няма как да разбере :)
„Летните сензациЙ – нови промоциЙ на хавлиЙ с всички зодиЙ и други джунджуриЙ!”
Аватар
SFBG82
Мнения: 2391
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 10:00 am
Местоположение: Sofia, BG

Re: Нови многоетажни кръстовища и булеварди в София

Мнение от SFBG82 »

Всъщност в България урбанистите знаят това и Лос Анджелис винаги се дава за пример номер 1, при градовете с неправилно проектирана инфрструктура в учебниците по Урбанистика, в УАСГ да речем.

Това е и причината в София да не се строят АМ-ли, а просто кръстовища на 2 нива, при запазване на ширината на пътищата.

И как реши, че няма как да разбера дадено нещо?

Аз също казвам, че задръствания в София няма. Интензивен трафик не означава задръствания...
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Нови многоетажни кръстовища и булеварди в София

Мнение от Павел »

Брех, тия в Бг даже са чули за ЛА и го давали за пример! Когато тамошната инфраструктура е правена, населението на голям ЛА не е имал и милион. Как Десетката и 405 няма днес да приличат на пракинг лот?
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Нови многоетажни кръстовища и булеварди в София

Мнение от miteto »

becks написа:В България тепърва ще разбират, това, което в Северна Америка е ясно от 30-40 години: Строенето на магистрали в града не решава задръстванията, а само ги задълбочава.
А кое решава проблема със задръстванията в Северна Америка?
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Нови многоетажни кръстовища и булеварди в София

Мнение от Павел »

miteto написа:
becks написа:В България тепърва ще разбират, това, което в Северна Америка е ясно от 30-40 години: Строенето на магистрали в града не решава задръстванията, а само ги задълбочава.
А кое решава проблема със задръстванията в Северна Америка?
Лошата икономика и намаляване качеството на живот.
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
becks
Мнения: 2014
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 3:50 am
Местоположение: Toronto

Re: Нови многоетажни кръстовища и булеварди в София

Мнение от becks »

miteto написа:
becks написа:В България тепърва ще разбират, това, което в Северна Америка е ясно от 30-40 години: Строенето на магистрали в града не решава задръстванията, а само ги задълбочава.
А кое решава проблема със задръстванията в Северна Америка?
Викат му градски транспорт във всеки многомилионен град. За избирателите на Роб Форд - Лоша икономика и намаляване качеството на живот :D
„Летните сензациЙ – нови промоциЙ на хавлиЙ с всички зодиЙ и други джунджуриЙ!”
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11762
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Нови многоетажни кръстовища и булеварди в София

Мнение от optics »

SFBG82 написа: Напротив, ще се реновира и запази в автентичния му вид
Не е ли по-добре да се обновии запази в първоначалния му вид ?
;)
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
SFBG82
Мнения: 2391
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 10:00 am
Местоположение: Sofia, BG

Re: Нови многоетажни кръстовища и булеварди в София

Мнение от SFBG82 »

Изображение
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Нови многоетажни кръстовища и булеварди в София

Мнение от miteto »

becks написа:
miteto написа:
becks написа:В България тепърва ще разбират, това, което в Северна Америка е ясно от 30-40 години: Строенето на магистрали в града не решава задръстванията, а само ги задълбочава.
А кое решава проблема със задръстванията в Северна Америка?
Викат му градски транспорт във всеки многомилионен град. За избирателите на Роб Форд - Лоша икономика и намаляване качеството на живот :D
Аз затва питах специално за "задръстванията в Северна Америка", не за "задръстванията по принцип"? При тая малка плътност на населението, как я виждаш работата с градския транспорт? Някой от Мисисага ако работи в Ричмънд Хил - колко десетки години трябва да чака, че да има удобен градски транспорт? Ако пък всички се заселят в Торонто пропър, метрото и без тва е лудница в час-пик, представяш ли си кво ще стане с още 1-2 милиона допълнителни пътници?
И последно, кво общо има Роб Форд - Милър като изкара петнайсе мандата подред, какво толкова велико направи за градския транспорт? Даже по едно време искаше да затваря лилавата линия на метрото и магистралата Гардинър - задръстванията щеха да изчезнат направо :D
becks
Мнения: 2014
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 3:50 am
Местоположение: Toronto

Re: Нови многоетажни кръстовища и булеварди в София

Мнение от becks »

miteto написа:Аз затва питах специално за "задръстванията в Северна Америка", не за "задръстванията по принцип"? При тая малка плътност на населението, как я виждаш работата с градския транспорт? Някой от Мисисага ако работи в Ричмънд Хил - колко десетки години трябва да чака, че да има удобен градски транспорт? Ако пък всички се заселят в Торонто пропър, метрото и без тва е лудница в час-пик, представяш ли си кво ще стане с още 1-2 милиона допълнителни пътници?
И последно, кво общо има Роб Форд - Милър като изкара петнайсе мандата подред, какво толкова велико направи за градския транспорт? Даже по едно време искаше да затваря лилавата линия на метрото и магистралата Гардинър - задръстванията щеха да изчезнат направо :D
Това, което аз казах е, че строенето на магистрали в градовете не решава задръстванията, а създава повече задръствания. На 401, дори да му сложиш още 12 ленти, пак ще бъде задръстен. В София дори и да направиш половината кръстовища на две нива, пак много малко ще се промени. Както се оказа - учебникарски пример е Лос Анджелис :)

Снимки от близкото минало - Торонто:
http://www.blogto.com/city/2011/10/that ... king_lots/"
„Летните сензациЙ – нови промоциЙ на хавлиЙ с всички зодиЙ и други джунджуриЙ!”
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Нови многоетажни кръстовища и булеварди в София

Мнение от Kan_Tangra »

Логиката е направо желязна!
;)
Типичен пример за нелогичен и не математически начин на мислене.

Колкото повече пътища, толкова повече трафик. :rofl:

Градския транспорт определено би помогнал повече. Спор няма.
Но ако говорим за строене на пътища и магистрали, чисто математически, колкото повече пътища има, толкова трафика се разпределя по-разредено. И съответно преломните точки, където скоростта ще е по-голяма ще са по-близо една до друга.
А ако заради повечето пътища повече хора искат да ползват тоя път, и в това няма лошо. Или ще се дължи на нетно повече хора в града и кварталите, или други (алтернативни) пътища ще се освободят.

И това е толкова очевидно и елементарно, че няма смисъл от обяснения.
Само един малък пример. Тоя уикенд 15 юг беше в ремонт и от 3 ленти имаше по една от всяка страна отворени.
За справяне със задръстването колите се пренасочваха към бонавентур, 2км по на изтиок.
По логиката на бекс трябваше да си чакат там на опашка, щото и повече ленти и по-малко ленти е все тая. Пак си в задръстване.
:D
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Публикувай отговор