Южен бряг за живеене

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
grozdan
Мнения: 1324
Регистриран на: Пон Авг 01, 2011 10:58 am
Местоположение: Монреал

Re: Южен бряг за живеене

Мнение от grozdan »

c200 написа:Съседите ми са ОК, но това не е аргумент за купуване на къща все пак. Държиш ли да работиш на Южния бряг? Не че не може, не че не става и само на англ., но все пак центъра на просветата е през реката. Зависи и от бранша де...
Не държа да работя на Южния бряг. Питам за да се ориентирам. Но пък знае ли човек ...
Танграта рече и отсече: Един влог за 1% лихва вади повече дивиденти от префърцунените им инвестиции.
Аватар
коце
Мнения: 84
Регистриран на: Сря Юли 30, 2003 10:08 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Южен бряг за живеене

Мнение от коце »

Ние се установихме в Ла Прери и сме много доволни. После си сменихме работите, сега работим на Южния бряг и сме си много добре. Автобусната спирка за Монреал е на 100 метра, но до Бонавентюр се пътува за 40 мин. Паркинга на автобусния терминал е безплатен и оттам автобусите сутрин са на няколко минути и стигат да центъра за 20-30 мин. Между новите Ла Прери и Кандиак в цените на къщите няма разлика, но за самостоятелна нова къща трябват поне 400 хил.и то ако е на шумно място. Според мен за парите за които говорим е най-добре в Делсон или Сент Катрин защото има и влак. Не знам на каква възраст са ти децата, но примери има навсякъде както и автобуси. Ние гледахме да сме до училище за да не се ползва автобус. После за университет знам че за Мак Гил е много удобно с автобуса заçото сина ми казва така. През моста до Монреал се стига за 10 мин ,но понякога сутрин има трафик и за да се качиш се чака много. Същото важи и за другите мостове и тунела.
Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Южен бряг за живеене

Мнение от Kpetrov »

West island rules! :rock:
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Южен бряг за живеене

Мнение от Bistra »

Kpetrov написа:West island rules! :rock:
Абе, най-добре на "комарения остров"! :lol:
Миналата събота, връщайки се от фризьор щях да умра с моите ръчни скорости на 20-та магистрала...За през седмицата не ми се мисли! Участъкът около летището е направо очарователен! :D
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Южен бряг за живеене

Мнение от Kpetrov »

Добре ще го формулирам по-подробно
Living and working in West island rules! :rock:
Traveling to downtown sucks! :puke:
Nick(olov)
Мнения: 128
Регистриран на: Нед Сеп 26, 2010 3:23 pm
Местоположение: Montreal

Re: Южен бряг за живеене

Мнение от Nick(olov) »

Bistra написа:
Kpetrov написа:West island rules! :rock:
Абе, най-добре на "комарения остров"! :lol:
Миналата събота, връщайки се от фризьор щях да умра с моите ръчни скорости на 20-та магистрала...За през седмицата не ми се мисли! Участъкът около летището е направо очарователен! :D
Западен остров не е само 20-та магистрала има и 40-та ;)
капитан Немо
Мнения: 232
Регистриран на: Пон Май 17, 2010 6:53 am

Re: Южен бряг за живеене

Мнение от капитан Немо »

Аз пък ходих преди 2 год. в Монреал да разгледам , като на екскурзия - не е зле. Виж на влак и то под земята убий ме - не се качвам.А до Бушервил всяка седмица на гости. От Лавал - 25мин.
Гроздане, ако спечели кукуто дано да има с кого да си говориш английски.
grozdan
Мнения: 1324
Регистриран на: Пон Авг 01, 2011 10:58 am
Местоположение: Монреал

Re: Южен бряг за живеене

Мнение от grozdan »

капитан Немо написа:Аз пък ходих преди 2 год. в Монреал да разгледам , като на екскурзия - не е зле. Виж на влак и то под земята убий ме - не се качвам.А до Бушервил всяка седмица на гости. От Лавал - 25мин.
Гроздане, ако спечели кукуто дано да има с кого да си говориш английски.
Здрасти, Немо, ела в другата тема, ако искаш да не цапаме с политика тук :)
Танграта рече и отсече: Един влог за 1% лихва вади повече дивиденти от префърцунените им инвестиции.
капитан Немо
Мнения: 232
Регистриран на: Пон Май 17, 2010 6:53 am

Re: Южен бряг за живеене

Мнение от капитан Немо »

Извинявай, само се шегувам, ще видя къде е другата тема.
rover
Мнения: 1
Регистриран на: Нед Ное 04, 2012 5:29 pm

Re: Южен бряг за живеене

Мнение от rover »

Здравейте,
темата е много актуална и за мен на този етап.
Ще се радвам, ако някой може да сподели впечатления и за Mercier .
Благодаря Ви!
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Южен бряг за живеене

Мнение от IRA »

Аз лични впечетления нямам, но този мост е непрекъсната в ремонт. Сутрин като тръгвам за работа ( 7 часа) всеки ден слушам по радиото трафика, Мерсие го дават 30-45 минути закъснение в добър ден. Сега на 20-ката запад, точно при входа от Мерсие правят ремонт и там винаги има забавяне. На връщане (към 4 часа) изхода за Мерсие от 20-ката е задръстен всеки ден, заради тях става и задръсване и на 20-ката.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
eva-vet-eva
Мнения: 526
Регистриран на: Пон Ное 01, 2004 4:19 pm
Местоположение: Пловдив,от 29.03.05-Монреал

Re: Южен бряг за живеене

Мнение от eva-vet-eva »

ААА,Ира, ние пък от Шатоге мислим,че моста ни е задръстен заради 20ката ;) .Ама аз започвам работа в 9 и не ме притеснява много-губя не повече от 10 мин на моста.
Иначе чистак-бърсак нова къща от това лято, от новите модели-279 000 преди таксите се предлага до нас. Нашата ни излезе малко под 350, щот много екстри и натоварихме. Мъжо работи нейде из Сентр Дежарден и стига с автобуса маж за час(с многото задръствания по 20ката), иначе 40 мин.
Аре,стига ви реклама на наше село-за 3 месеца така свикнах тук,че като требе да карам нейде из града-откачам от народ и коли.
За мераклиите за Мерсие-като довършат 30ката, ще им е доста удобно.
Аватар
JoroF
Мнения: 796
Регистриран на: Нед Авг 10, 2003 12:51 pm
Местоположение: TORONTO-CANADA

Re: Южен бряг за живеене

Мнение от JoroF »

eva-vet-eva написа:ААА,Ира, ние пък от Шатоге мислим,че моста ни е задръстен заради 20ката ;) .Ама аз започвам работа в 9 и не ме притеснява много-губя не повече от 10 мин на моста.
Иначе чистак-бърсак нова къща от това лято, от новите модели-279 000 преди таксите се предлага до нас. Нашата ни излезе малко под 350, щот много екстри и натоварихме. Мъжо работи нейде из Сентр Дежарден и стига с автобуса маж за час(с многото задръствания по 20ката), иначе 40 мин.
Аре,стига ви реклама на наше село-за 3 месеца така свикнах тук,че като требе да карам нейде из града-откачам от народ и коли.
За мераклиите за Мерсие-като довършат 30ката, ще им е доста удобно.
И като какви екстри сте и натоварили?Питам от чисто любопитство и любознателност,че ми е интересно ,на кое му викат екстра тук.
THE LAST LINE OF DEFENSE
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Южен бряг за живеене

Мнение от Bistra »

JoroF написа:И като какви екстри сте и натоварили?Питам от чисто любопитство и любознателност,че ми е интересно ,на кое му викат екстра тук.
Примерно вместо plancher flottant, както нормално ги предлагат новите къщи - plancher bois franc. ;)
Мercier не е задръстен заради 20-ката, а защото е в перманентен ремонт.
Ей, го на, вчера минах оттам и пак движението беше двупосочно само в едната секция.
А за мераклиите ...като пуснат 30-ката ще е удобно вярно, с малката подробност, че мостът до Beauharnois, в който преминава магистралата ще е платен. ;)
Изобщо...В заключение: Ако живеете на Южния бряг по-добре си търсете и работа там!
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Южен бряг за живеене

Мнение от yahoo »

JoroF написа:И като какви екстри сте и натоварили?Питам от чисто любопитство и любознателност,че ми е интересно ,на кое му викат екстра тук.
Когато купуваш къща в строеж ти предлагат базов модел изцяло със стандартни неща, които са избрани така че да постигнат най-ниска цена. Повечето хора договарят част от тях да бъдат подменени с по-качествени. На това му викат тук екстри. А те всъщност са нормалните неща които всеки си купува когато не търси най-евтините. Това са разни детайли като цветове на прозорци и стъкла, фаянс, паркет, по-добри изолации, подобрения в бани и кухня, довършителни неща иначе невключени в договора (бейсмънт, драйвуей, двор, ограда, улуци...). Сметката става доста дебела ако се отплеснеш да го направиш така както ти харесва.
Публикувай отговор