Как се прехвърлят пари от Канада/Щатите към България

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Аватар
Californian
Мнения: 853
Регистриран на: Сря Дек 30, 2009 5:23 pm
Местоположение: Texas --> Seattle, WA

Как се прехвърлят пари от Канада/Щатите към България

Мнение от Californian »

липсвах ли ви приятели? :lol:
Драго ми е да ви видя.
Имам едно въпросче, ще пътувам до София за 1 седмица.
Как е най-добрия вариант да си прехвърля сума x на брой долара в България.
Нямам доларова сметка в България, имам дебитна карта(сметка в лева която е активна)
Какъв е най-добрия вариант, въпроса е, че летя в събота да кажем, а ми се иска да имам парите вторник-сряда в България най-късно.

Не ги разбирам много, пътническите чекове, веднага ли е - тоест като ги занеса в България веднага ли мога да ползвам тези пари или не?

Благодаря ви предварително хора?
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Как се прехвърлят пари от Канада/Щатите към България

Мнение от pumpy »

Travelers checks се осребряват веднага на гише. Можеш да носиш и кеш ;)
Аватар
Californian
Мнения: 853
Регистриран на: Сря Дек 30, 2009 5:23 pm
Местоположение: Texas --> Seattle, WA

Re: Как се прехвърлят пари от Канада/Щатите към България

Мнение от Californian »

pumpy написа:Travelers checks се осребряват веднага на гише. Можеш да носиш и кеш ;)
Здрасти pumpy,
Съвсем примерно 11хиляди долара, отивам до БОА, казвам да ми напишат чек за 11 хил долара ...те ми дават чека отивам в България и веднага на гише ми дават парите така ли е?

А има ли ограничение в размера на парите?
Аватар
mortigur
Мнения: 1050
Регистриран на: Чет Апр 07, 2011 11:32 am
Местоположение: Jazan, Jazan Governorate, Saudi Arabia
Обратна връзка:

Re: Как се прехвърлят пари от Канада/Щатите към България

Мнение от mortigur »

Californian написа:
pumpy написа:Travelers checks се осребряват веднага на гише. Можеш да носиш и кеш ;)
Здрасти pumpy,
Съвсем примерно 11хиляди долара, отивам до БОА, казвам да ми напишат чек за 11 хил долара ...те ми дават чека отивам в България и веднага на гише ми дават парите така ли е?

А има ли ограничение в размера на парите?
За такава сума трябва май да ги предупредиш поне три дни предварително. Освен това по закона за банките (пак май) за да излезеш и да се движеш с 11000$ трябва да имаш въоражена охрана и брониана кола. До 2008 бяха 20000 $ ама го намалиха лимита.
Taxation is theft.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Как се прехвърлят пари от Канада/Щатите към България

Мнение от pumpy »

Californian написа:
pumpy написа:Travelers checks се осребряват веднага на гише. Можеш да носиш и кеш ;)
Здрасти pumpy,
Съвсем примерно 11хиляди долара, отивам до БОА, казвам да ми напишат чек за 11 хил долара ...те ми дават чека отивам в България и веднага на гише ми дават парите така ли е?

А има ли ограничение в размера на парите?
Не знам какво е БОА, но ако искаш да вземеш от каза 11 хилки независимо дали са в сметка или ги "носиш" под формата на чек/ове ще трябва да ги поръчаш най-вероятно предварително. Това последното сигурно се усложнява от факта, че не можеш да поръчаш нещо което нямаш там на сметка. Аз бих си взел все пак тряжелърс чекс и ако трябва ще обиколя няколко банки докато осребря всичките. Или говори с банката си тук, че като отидеш в БГ искаш да наредиш от там по факса wire transfer - откриваш си сметка в долари в БГ и после си ги самонареждаш.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Как се прехвърлят пари от Канада/Щатите към България

Мнение от roumensp »

pumpy написа:Не знам какво е БОА, ....
Bank of America ;)

Ако сега трябваше да пътувам с подобна сума, бих ги взел в кеш, най-лесно е. Лично мнение ...
Аватар
Californian
Мнения: 853
Регистриран на: Сря Дек 30, 2009 5:23 pm
Местоположение: Texas --> Seattle, WA

Re: Как се прехвърлят пари от Канада/Щатите към България

Мнение от Californian »

Става въпрос за 70тина хиляди долара....
дали ще ми дадът такива травълърс чекове, от 2 банки - да кажем 7-8чека по 10тарки?
И най-главния ми въпрос е като кацна събота, и в понеделник отида в една банка ще мога ли да разполагам и превеждам парите веднага или не?
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Как се прехвърлят пари от Канада/Щатите към България

Мнение от pumpy »

Californian написа:Става въпрос за 70тина хиляди долара....
дали ще ми дадът такива травълърс чекове, от 2 банки - да кажем 7-8чека по 10тарки?
И най-главния ми въпрос е като кацна събота, и в понеделник отида в една банка ще мога ли да разполагам и превеждам парите веднага или не?
НЕ
За такава сума аз бих избрал wire transfer. Чековете трябва да са налични веднага по сметка, но не и кеш. Аз на твое място бих се обадил на банка в БГ да ги питам какво става ако искам да депозирам чекове за такава сума и кога ще са ми налични.
Аватар
Californian
Мнения: 853
Регистриран на: Сря Дек 30, 2009 5:23 pm
Местоположение: Texas --> Seattle, WA

Re: Как се прехвърлят пари от Канада/Щатите към България

Мнение от Californian »

pumpy написа:
Californian написа:Става въпрос за 70тина хиляди долара....
дали ще ми дадът такива травълърс чекове, от 2 банки - да кажем 7-8чека по 10тарки?
И най-главния ми въпрос е като кацна събота, и в понеделник отида в една банка ще мога ли да разполагам и превеждам парите веднага или не?
НЕ
За такава сума аз бих избрал wire transfer. Чековете трябва да са налични веднага по сметка, но не и кеш. Аз на твое място бих се обадил на банка в БГ да ги питам какво става ако искам да депозирам чекове за такава сума и кога ще са ми налични.
А добре, аз като имам сметка в лева, мога ли да направя wire трансфер от тук в долари - и там автоматично ли левовата равностойност ли ще получа по сметкака?
Както е междудругото wired трансфер между Канада и Щатите - пращам 5000долара канадски от канада и тук си ги получавам примерно 4950 щатски (примерно, не го знам сега курса)
Същото ли е между САЩ и Канада?
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11762
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Как се прехвърлят пари от Канада/Щатите към България

Мнение от optics »

Californian написа: А добре, аз като имам сметка в лева, мога ли да направя wire трансфер от тук в долари - и там автоматично ли левовата равностойност ли ще получа по сметкака?
Както е междудругото wired трансфер между Канада и Щатите - пращам 5000долара канадски от канада и тук си ги получавам примерно 4950 щатски (примерно, не го знам сега курса)
Същото ли е между САЩ и Канада?
Доколкото а+б = б+а -- същото е :)

Ако питаш от САЩ за България - пак да.

За чековете - слушай Пумпи какво ти обажда.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Re: Как се прехвърлят пари от Канада/Щатите към България

Мнение от bp_de »

Californian написа:Става въпрос за 70тина хиляди долара....
дали ще ми дадът такива травълърс чекове, от 2 банки - да кажем 7-8чека по 10тарки?
И най-главния ми въпрос е като кацна събота, и в понеделник отида в една банка ще мога ли да разполагам и превеждам парите веднага или не?
Недеи носи кеш или не повече от 1000 долара .....даже не носи и чекове .... както си на работна виза в щатско да не ти го забият яко отзад.
Направи си сметка и трансферираи – да е видно за ФБИ.
Погледни по форумите за студентски бригади в УСА – преди няколко години имаше далвера- некакви хакери от Украина гепваха пари и ползваха мулета да пренесат кинтите - мулетата са от БГ,Украина,Румания...та ако че случката е от преди няколко години – има случаи(на доволно много хора) на отрязан досъп до УСА само по подозрение че са мулета.
Аватар
Californian
Мнения: 853
Регистриран на: Сря Дек 30, 2009 5:23 pm
Местоположение: Texas --> Seattle, WA

Re: Как се прехвърлят пари от Канада/Щатите към България

Мнение от Californian »

Ама аз не съм на работна виза след 2 години ставам УС ситизен.
И си подготвям пътя за на обратно.......така да се каже.
Харесах си много един апартамент в София.
Иначе да четох я темата в щатския форум(ама там не мога да пиша, за това пиша тук) а за доказателство на парите - стига само да ми видят годишната заплата в щатите и ще им стане ясно от къде имам парите.
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16506
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Как се прехвърлят пари от Канада/Щатите към България

Мнение от MrGeek »

Californian написа:Иначе да четох я темата в щатския форум(ама там не мога да пиша, за това пиша тук)
Значи на администраторите на американския форум им е писнало да ти четат безумните фантазии и си решил да изпробваш търпението на тукашните?
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Re: Как се прехвърлят пари от Канада/Щатите към България

Мнение от bp_de »

Californian написа:Ама аз не съм на работна виза след 2 години ставам УС ситизен.
И си подготвям пътя за на обратно.......така да се каже.
Харесах си много един апартамент в София.
Иначе да четох я темата в щатския форум(ама там не мога да пиша, за това пиша тук) а за доказателство на парите - стига само да ми видят годишната заплата в щатите и ще им стане ясно от къде имам парите.
Аз искам само да ти кажа да внимаваш -п росто нарочат ли те .....иди доказваи после че сестра ти не е гейша ,ако че нямаш сестра.....(това е поговорка ,ако имаш сестра и т.н това не се отнася за нея :) :) )
grozdan
Мнения: 1324
Регистриран на: Пон Авг 01, 2011 10:58 am
Местоположение: Монреал

Re: Как се прехвърлят пари от Канада/Щатите към България

Мнение от grozdan »

Калифорниец, трябва да говориш с банките какви са ти възможностите. Ако преведеш долари в левова сметка ще пристигнат левове, обърнати от банката според курса на деня. Банковите курсове са винаги по-неизгодни от малките бюра, може и някакъв процент да удържат.
Ето ти и друга идея: теглиш $1000 и пътуваш с тях. В България отваряш сметка в долари и по Интернет си превеждаш остатъка от парите пак в долари. Така няма да загубиш от трансфера ;)
Танграта рече и отсече: Един влог за 1% лихва вади повече дивиденти от префърцунените им инвестиции.
Публикувай отговор