Канадски безумици # 3

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Dimitar Kolev

Мнение от Dimitar Kolev »

барбитурат
Мерси-предпочитам бензодиазепини-от тва боли глава :lol: :lol: :lol:
MechoPuh

Мнение от MechoPuh »

Dimitar Kolev написа:
барбитурат
Мерси-предпочитам бензодиазепини-от тва боли глава :lol: :lol: :lol:
Az kato me stegne kapata vzimam LSD...mnogo riadko po-silni neshta :shock:
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

Лелее,тук била фармакологична енциклопедия! :shock: :D
Знам ги,знам аз тези работи...Сега ще ви изнеса лекция за катехоламините... :D
Мите,ами че то Диазепамчето (Валиум) си е барбитурат!

Само това за дъмпинга не схванах...За цени ли става на въпрос? :shock:
Az kato me stegne kapata vzimam LSD...mnogo riadko po-silni neshta
Мечо,в местните болници хич не минаваш с такива бонбончета! :wink:
Dimitar Kolev

Мнение от Dimitar Kolev »

A-a-a Joy,
iavno u4ebnicite po farmakologia na med.sestrite v Quebec i tezi na lekarite v Bg se razli4avat-6toto v u4ebnicite po farmakologia v Bg kakto na pharmacevtite taka i na lekarite pi6e,4e sa razli4ni raboti :lol: :lol: :lol:
na men kato na prost potrebitel po mi be6e interesno kak barbituratite otkrivatelia im gi krustil na Barbara-jena mu li da6teria mu li ne pomnia.
A benzodiazipinite(otkriti dosta po-kusno) obrazuvali krasivi kristali ta zatova slu4aino bili otkriti :lol: :lol: :lol:
Abe karai na centralni holinolitici,za da poseti6 edin drug sviat :lol: :lol: :lol:
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

абе направо на невролептици :lol: /да не дава господ! :oops: / нали знаете те за какво са :idea:
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Katy
Мнения: 70
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 10:57 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от Katy »

Joy,
mnogo si prava za obrazovanieto. Tochno taka
St.Anger,,
uchenite idvali ot Evropa?
ma, no Amerikanskite ucheni ne hodiat po Evropa.

Poumpy, mnogo sam iznenadana, kak mojech da obruchtach
vnimanie na nechta, koito nemat znachenie i te uchudvat.
Informacia mojech da imach mnogo lesno-do kolko vreme
avtobusa nema da rabotiI, samo se obadi na gradskia transport.

No mnogo se uchudvam che pak kritikuvach Canadskata medicina.
Govorich za opoikite che taka gi prilagali -bez da se suobraziavat sus zrdavoslovnoto sustoianie na pacientite. Tova ne e verno. Predi
3 dni beh s edna priiatelka na zubolekar i toi ne iska da i izvadi zub
zachtoto vzima protivsusirvachto lekarstvo-cumadin., i ne mojel da i sloji opoika

POUMPY, VERNO LI E CHE V BULGARIA KATO OTIVACH V BOLNICATA
TRIABVA DA SI NOSICH PREVRUSKI, MARLI I DR. DORI I CHARCHAFI?
Mnogo bih iskala da mi odgovorich na tozi vupros, zachtoto as ne moga da
si predstavia che tam , kudeto Vsichki za genii i upotrebiavat dumata
IDIOTI, ZA CANADCITE, MOGAT DA STIGNAT DO TAM.
Katy
Мнения: 70
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 10:57 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от Katy »

Maria 29,
kak se miiat stenite na banite?
Mnogo lesno-s voda, niakukuv preparat, parcal i s ruce. No ne se razliva voda, koeto e purvobiten nachin.
Tuka imat bani mnogo vreme predi v Bulgaria da ima kakto sega.

Sasho 71,
nema li otduchnik nad pechkata ti? Ako nema- kupi si edin, struva pod 50 dolara i si go instalirai. Ima dori koito nemat nujda ot truba za izlizane na mirizmata, no sa sus filtur, koito poema vsichko. Obiknovenno, sobsvenika
gi instalira, no i ti mojech da si go kupich i si ulesnich jivota.

Monny,
kak da tulkuvam tova, che triabvalo da biech 10,000 kilometra, za da
otkriech nechta, koito se vijdat ot vsiakude?
As ne znam- ti zachto si dochul tuka? Ti si vijdal vsichko i pak si dochul.
Ne te uprekvam, no ne kritikuvai, a se postarai da preminech tejkia period na adaptacia,
_stanbinev_

Мнение от _stanbinev_ »

Katy написа:Joy,
mnogo si prava za obrazovanieto. Tochno taka
St.Anger,,
uchenite idvali ot Evropa?
ma, no Amerikanskite ucheni ne hodiat po Evropa.

Poumpy, mnogo sam iznenadana, kak mojech da obruchtach
vnimanie na nechta, koito nemat znachenie i te uchudvat.
Informacia mojech da imach mnogo lesno-do kolko vreme
avtobusa nema da rabotiI, samo se obadi na gradskia transport.

No mnogo se uchudvam che pak kritikuvach Canadskata medicina.
Govorich za opoikite che taka gi prilagali -bez da se suobraziavat sus zrdavoslovnoto sustoianie na pacientite. Tova ne e verno. Predi
3 dni beh s edna priiatelka na zubolekar i toi ne iska da i izvadi zub
zachtoto vzima protivsusirvachto lekarstvo-cumadin., i ne mojel da i sloji opoika

POUMPY, VERNO LI E CHE V BULGARIA KATO OTIVACH V BOLNICATA
TRIABVA DA SI NOSICH PREVRUSKI, MARLI I DR. DORI I CHARCHAFI?
Mnogo bih iskala da mi odgovorich na tozi vupros, zachtoto as ne moga da
si predstavia che tam , kudeto Vsichki za genii i upotrebiavat dumata
IDIOTI, ZA CANADCITE, MOGAT DA STIGNAT DO TAM.
:D :D :D Katka se razroshi! :lol:

Kate po spokojno - za avtobusite STM i infoto koeto ti davat moga da ti kaja che tam ima otkrovenna segregatzija stil Quebecois. use-case: znachi nabirash 288-6287 i sled kato ti kazvat
"for service in English press 8", natiskash 8 i vednaga: "votre choix ne pas valide" :D :D mnogo jako me napushi smjah kak moje sa takiva elementarni. Zashto iskah da polzvam Anglais a ne Francais - ami shtoto vyv edna normalna dyrjava kato se pravi takava sistema ne ti syobshtavat razpisanieto na avtobusite v polovinki i chetvyrtinki predi i sled chasa - pyrvia put kato polzvah tazi usluga napravo ne razbrah kakvo mi kazvat na frenski.

Po otnoshenie na bolnitzite v BG kakto se izkaza i za mechkite deto bili "pusnati" ot Brigitte Bardo - pak ne si tochno informirana. Tova s charshafite i binotovete i t.n beshe predi 5-6 godini. Bylgarskata zdravna reforma ostana predizvekatelstvo za mnogo pravitelstva - I DA BG BOLNITZITE I SEGA SA MIZERIA i izkljuchenia na njakolko v Sofia koito sa mnogo dobre kato Aleksandrovksa i Lozenetz.
Vyprosa e za CA bolnitzite v dyrjava kojato po nivo na choveshko razvitie e na okolo 7-8 mjasto a ne za BG kojato pyrvo vse oshte se reformira kato socialni otnoshenieja i ikonomika i e na mjasto 80 mislja.
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

лелеле Кати,
продължаваш да затвърждаваш мнението ми :wink:
американските учени не били ходели в Европа,хаха, ми много ясно,кат са некадърни кой ще ги вземе. :lol: аз нали тука ги гледам-като каже някой че иде от Европа го гледат със страхопочитание. когато им покажеш нещо много по добро от тяхното се стряскат,гледат като говедо, замислят се/ако въобще могат :wink: / и изричат заучената реплика "ами ние тука в Канада така правим".
тука има методи дето са използвани в Германия 80-те години и са доказано нееефективни, колежка която работи там мисли че се бъзикам като и разправям.
а за противосъсирващото лекарство имах си аз този да не го вземе в предвид, нали ще и изтече кръвта :D слава богу, че в учебника това го пишело,че да може зомбирания да вземе много важното и "трудно" решение да не вади зъба....
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Мнение от IRA »

Katy браво,браво.
Гледам че се стараеш да подържаш темата жива,лошо няма важното е да има разговор.Незнам от къде ,ако е вярно вси4ко което казваш ,но някакси си придобила(а) типи4ната за българският селянин дребнавост.Познавам само няколко канадеца ,но никой от тях не е заедлив и всеки един малко или много намира за какво да критикува своята родина,което е нормално-Само идиотите живеят блажено щастливо.
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

Kati,
това за отдушника лесна работа. ама аз питам защо вие канадците нямате кухня, ти знаеш ли какво е кухня? не някакъв бокс :lol:
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Katy
Мнения: 70
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 10:57 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от Katy »

Само идиотите живеят блажено щастливо. Piche Ira.
Ira,
viarvavsch li si sama che e taka?
Ne sam nikak drebnava i sam rodena v goliamoto selo Montreal, koeto
go predpochitat Bulgarskite GENII.
Katy
Мнения: 70
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 10:57 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от Katy »

Stanbinev,
mnogo mi e chudno, zachtoto srechnah edna Bulgarka ot Varna
i tia mi kaza tezi nechta za bolnicite. Tia e tuka ot 2 sedmici.
a kolkoto za mechkite: as go prochetoh vuv Journal De Montreal.i popitah: TAKA LI SE GRIJAT I ZA HORATA.?
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от pumpy »

Katy написа:
No mnogo se uchudvam che pak kritikuvach Canadskata medicina.
Govorich za opoikite che taka gi prilagali -bez da se suobraziavat sus zrdavoslovnoto sustoianie na pacientite. Tova ne e verno. Predi
3 dni beh s edna priiatelka na zubolekar i toi ne iska da i izvadi zub
zachtoto vzima protivsusirvachto lekarstvo-cumadin., i ne mojel da i sloji opoika

POUMPY, VERNO LI E CHE V BULGARIA KATO OTIVACH V BOLNICATA
TRIABVA DA SI NOSICH PREVRUSKI, MARLI I DR. DORI I CHARCHAFI?
Mnogo bih iskala da mi odgovorich na tozi vupros, zachtoto as ne moga da
si predstavia che tam , kudeto Vsichki za genii i upotrebiavat dumata
IDIOTI, ZA CANADCITE, MOGAT DA STIGNAT DO TAM.
Скъпа Кати, едно е проблема с твоята приятелка и за съжаление нищо на се разбрала или просто така ти е било обяснето. При приемането на антикоагуланти ( в твоя случай cumadin ) проблема не е в упойката, а в екстракционната рана, защото няма начин да се спре кръвотечението след екстракцията. Битовите проблеми в българските болници нямат нищо общо със знонията на част от българските лекари. Проблемите на Българските бълници идват от факта, че на население от 8 милиона има повече от 300 болници, а почти същата Белгия на пак почти 87 милиона има 32 болници. За съжаление трябва да се реже от сграден фонд и рабътна ръка, но това не е популярно и така не се печелят избори - затова има тотална битова мизерия в българските болници. Но да ти кажа право в Пирогов не ми се е случвало да платя 420 долара за да търкам 3 часа пейките в чакалнята и тепърва да получавам втора фактура за самата ми оказа медицинска помощ, в продължание на 3 минути - интересно е как ще си оцени труда скъпия ми канадски колега?
Знаеш ли преди 20 години парното на апартамента на баба ми е било 2,18 лева на месец ???? в днешни дни когато си плащаме почти цялата консумация, защото все още има малка субсидия, зената е към 200 лева за същия апартамент - ето това е проблема и с болниците - строениса са без да се мисли за поддръжката им и необходимостта им и сега системата не издържа на разходите.

Пак ти повтарям трюбва да си природно тъп за да:
1. напишеш публична бележка до 26 часа,
2. се налага да имаш упътване как да си обуеш чорапите,
3. когато тротоара е в ремонт и е ограден с мрежа отпред да пише "trottoir barre"

Това далече не значи, че в Канада е тъпо и не ми харесва - просто се чудя на простия начин, по който може човек да води съществуването си - може би това имат предвит някои с термина ЗОМБИРАНЕ. Човешкия мозък е необятен и трябва да се използва - противното е много жалко за наблюдение. За твое съжаление, ако наистина си родена тук ти просто не можеш да разбереш за какво ти говоря. това е като онзи разказ на Иречек за "представянето на къраб в морето" - ами те децата не знаели какво е море камо ли да си представят кораб....
_stanbinev_

Мнение от _stanbinev_ »

Katy написа:Stanbinev,
mnogo mi e chudno, zachtoto srechnah edna Bulgarka ot Varna
i tia mi kaza tezi nechta za bolnicite. Tia e tuka ot 2 sedmici.
a kolkoto za mechkite: as go prochetoh vuv Journal De Montreal.i popitah: TAKA LI SE GRIJAT I ZA HORATA.?
:D Радвам се Кати, че вървим към смекчаване на тона като си оставаме на позициите. Съгласен съм, че може да има такова нещо но то е по-скоро изключение.

Даже мога да ти кажа една "БГ безумица" в този стил - имам братовчедка, която работи в болницата в Перник. Там не са им плащали огромните заплати от по 300лв от 9 месеца, защото сметките на болницата са блокирани от доставчик на лекарства. Той пък съди болницата за неплащане по доставки, а в България делата за такива несща се протакват с години. Като резултат не само това ами пациентите се препращат към други места, защото очевидно няма пари и за консумативи при блокирани сметки. НЗОК (RAMQ-BG) не може да им даде други също така но има пари да купи на директорите си нови BMW-та 7-ма серия.

Такива ми ти работи - но са по-скоро изключения, а не правило.

:wink:
Заключено