Ограничаване на приеманите молби!!!

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Аватар
electrified
Мнения: 168
Регистриран на: Съб Юли 23, 2011 4:32 am
Местоположение: Варна

Re: Ограничаване на приеманите молби!!!

Мнение от electrified »

mortigur написа:
electrified написа:Някой има ли представа какво следва ако получиш виза по федералната а кацнеш в Квебек? В смисъл това ограничава ли ти някой права и би ли имало някакви негативни последствия за в бъдеще. Питам понеже явно по Квебекската процедура шанса ми стана значително по-малък от този по федералната. Пък роднините са в Квебек.
Сигурен съм че отговорих някъде на това питане но повторението е майка на знанието. Ако вземеш по фед и отидеш в Кебек, до една година нямаш право на същите придобивки като другите. Вземи и потърси какво значи certificate of selection и ще разбереш.

:y:
Никога няма да ни стигат парите, да сме достатъчно умни и да имаме достатъчно памет в цифровия фотоапарат.


http://immigration2quebec.blogspot.com
Аватар
acsior
Мнения: 56
Регистриран на: Нед Яну 16, 2011 7:33 pm
Местоположение: София

Re: Ограничаване на приеманите молби!!!

Мнение от acsior »

А някой знае ли как може да се провери дали се е запълнила вече квотата? Аз търсих из официалния сайт, ама нещо не успях да намеря.... Също така не очаквам за един месец да се е запълнила, но поне да може да се проверява по някакъв начин, както е за федералната процедура.

balbi написа:Поне се надявам да не е само за Източна Европа това нововъдение (разбира се, че не е ;) ).
Според мен ако беше само за Източна Европа, щеше да е по-добре, отколкото да е същата бройка но за целия свят :)
Rock 'N' Roll
hanasparuh
Мнения: 56
Регистриран на: Пет Мар 23, 2012 6:37 pm
Местоположение: Montreal, Quebec

Re: Ограничаване на приеманите молби!!!

Мнение от hanasparuh »

acsior написа:А някой знае ли как може да се провери дали се е запълнила вече квотата? Аз търсих из официалния сайт, ама нещо не успях да намеря....
Тази информация никъде няма да я намериш. Освен това не мисля, че има фиксирана такава, само прогнозиран брой. Ограничаването е по-скоро заради затягането на критериите, от което следва да намалее броя на приетите имигранти. Така, че ако попадаш в търсена професия и събираш точките няма проблеми.
България е моята Родина!
Аватар
Jidja
Мнения: 250
Регистриран на: Вто Фев 22, 2011 7:11 am

Re: Ограничаване на приеманите молби!!!

Мнение от Jidja »

Има къде да се проверява, но все още не са качили официални данни, иначе линкът по-долу:

http://www.immigration-quebec.gouv.qc.c ... ecues.html"
veselqk
Мнения: 119
Регистриран на: Вто Авг 30, 2011 7:51 am

Re: Ограничаване на приеманите молби!!!

Мнение от veselqk »

Четох в един бюлетин, изпратен от канадски адвокат, че целта на тези ограничения е да се възстанови броя на заявленията от предни години, а именно 50 000. Посочва се за сравнение 2008 г, когато са подадени 30 000 молби и 2011, когато вече са 65 000.
DCS-Montréal-25.07.2013
Accusé de réception-04.10.2013
CSQ по пощата - 09.09.2015
Втори пакет документи-Sidney, NS, Canada - 22.10.2015
Баркодове - 18.01.2016
Медицински - 26.02.2016
Покана за визи - 02.03.2016
Визи - 22.03.2016
Аватар
acsior
Мнения: 56
Регистриран на: Нед Яну 16, 2011 7:33 pm
Местоположение: София

Re: Ограничаване на приеманите молби!!!

Мнение от acsior »

hanasparuh написа:ако попадаш в търсена професия и събираш точките няма проблеми.
Ако професията ми е сред търсените, няма да се интересувам изобщо от тези ограничения.
Rock 'N' Roll
Atina78
Мнения: 94
Регистриран на: Чет Дек 30, 2004 3:44 am
Обратна връзка:

Re: Ограничаване на приеманите молби!!!

Мнение от Atina78 »

Една неприятна новина
http://www.cicnews.com/2012/03/canadian ... 31472.html"
Интервю - 15 март 2011 - успешно :) (party)
Документи до Букурещ - 4 април 2011
Баркодове - 11 май 2011
Медицински - получени на 11.11.2011, направени на 21.11.2011
ОК на медицинските - 14.12.2011
Аватар
martatabs
Модератор
Мнения: 1385
Регистриран на: Вто Мар 02, 2010 5:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: Ограничаване на приеманите молби!!!

Мнение от martatabs »

Atina78 написа:Една неприятна новина
http://www.cicnews.com/2012/03/canadian ... 31472.html"
Това е за федералната, а това > http://www.cicnews.com/2012/03/quebec-i ... 31444.html" < за Квебек.
pavelyankov
Напуснал форума
Мнения: 903
Регистриран на: Пет Авг 14, 2009 8:29 am
Местоположение: varna

Re: Ограничаване на приеманите молби!!!

Мнение от pavelyankov »

За съжаление все повече врати се затварят.
Изхарчих много пари по жени. Изхарчих много пари за алкохол. Изхарчих много пари за хазарт. Но изхарчих много пари и за глупости.
Вини Джоунс
Аватар
acsior
Мнения: 56
Регистриран на: Нед Яну 16, 2011 7:33 pm
Местоположение: София

Re: Ограничаване на приеманите молби!!!

Мнение от acsior »

:) Както казваше един чичак преди 5-6 години (бивш цар и министър-председател): "Требва да гледаме положително на нещата" - или една врата се затваря, друга се отваря :)
Rock 'N' Roll
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Ограничаване на приеманите молби!!!

Мнение от ivandaman »

Atina78 написа:Една неприятна новина
http://www.cicnews.com/2012/03/canadian ... 31472.html"
Абсолютно НЕАДЕКВАТНО решение. Според мен има повече логика ако бяха замразили новите "молби" докато не оправят старите...
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
hanasparuh
Мнения: 56
Регистриран на: Пет Мар 23, 2012 6:37 pm
Местоположение: Montreal, Quebec

Re: Ограничаване на приеманите молби!!!

Мнение от hanasparuh »

ivandaman написа:Абсолютно НЕАДЕКВАТНО решение. Според мен има повече логика ако бяха замразили новите "молби" докато не оправят старите...
Съгласен с това мнение. Но няма друг начин - подложени са на сериозна критика за силното разминаване между квалификацията на емигрантите и реалните нужди. За същаление, това облагодетелствува само емигрантите от западна европа, където има съответствие с тукашните дипломи и специалности. Например за ирланци и французи ще бъде още по-лесно. Някъде четох, че от 2008 10,000 ирланци са дошли само в Онтарио в следсвие на кризата там. За французи в Квебек нямам данни, но във фирмата в която работя, назначиха вече 4-5 последните през 2 години (30%); досега имаше само 1 и то от десетилетия. Не мисля, че е съвпадение.

Да не забраваме, че става въпрос за молби от преди 4 години, т.е. нещо не е наред с тях.

Така, че просто трябва да се приеме факта и новите кандидати да бъдат максимално близко до новите изисквания.

Успех на всички кандидати от БГ :y:
България е моята Родина!
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Ограничаване на приеманите молби!!!

Мнение от ivandaman »

hanasparuh написа:
ivandaman написа:Абсолютно НЕАДЕКВАТНО решение. Според мен има повече логика ако бяха замразили новите "молби" докато не оправят старите...
Съгласен с това мнение. Но няма друг начин - подложени са на сериозна критика за силното разминаване между квалификацията на емигрантите и реалните нужди. :
Виж, върху този аргумент/факт не се бях замислил.. Ако наистина е така може би има известна логика да елеминират старите молби които не отговарят на новите изисквания.. Всъщното погледанто от този ъгъл вече виждам известна логика..
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Ограничаване на приеманите молби!!!

Мнение от pumpy »

Atina78 написа:Една неприятна новина
http://www.cicnews.com/2012/03/canadian ... 31472.html"
Това според мен е добра новина. Ако аз съм подал преди февруари 2008 и днес още нямам отговор, то и негативния отговор е все пак някакъв. То така или иначе след 4 години чакане много неща са се променили и ако днес все още събирам точките ще ми върнат парите и ще мога да кандидатствам пак и да стане за 6-12 месеца, каквато е целта им в момента.
Аватар
karelia79
Мнения: 905
Регистриран на: Пет Мар 18, 2011 4:23 pm
Местоположение: Canada

Re: Ограничаване на приеманите молби!!!

Мнение от karelia79 »

Според мен това си е абсолютна простотия. Тия хора са чакали 4 години и е супер некоректно, че властите са им задържали парите през цялото това време и в един момент айде чао. Според мен си има основания да си търсят някакви обезщетения или нещо подобно.
Дано не се случи нещо подобно и с останалите програми.
Seul on peut aller plus vite, mais ensemble on peut aller plus loin.
Полет - 16.06.2014 г.
Заключено