Работа в Канада

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
kirova1980
Мнения: 6
Регистриран на: Пет Мар 16, 2012 6:21 pm

Работа в Канада

Мнение от kirova1980 »

Здравейте,от информацията която събрах до сега, не можах да разбера, след като пристигнеш в Канада и тръгнеш да си търсиш работа, като какъв ще си търсиш работа, след като всички дипломи които имаш от България не са признати. Аз работя в банка и имам 7 години стаж, след каго и той не се признава каква работа всъщност трябва да си търся.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11762
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Работа в Канада

Мнение от optics »

kirova1980 написа:Здравейте,от информацията която събрах до сега, не можах да разбера, след като пристигнеш в Канада и тръгнеш да си търсиш работа, като какъв ще си търсиш работа, след като всички дипломи които имаш от България не са признати. Аз работя в банка и имам 7 години стаж, след каго и той не се признава каква работа всъщност трябва да си търся.
Каква ТРЯБВА да си търсиш е много труден въпрос. Каква МОЖЕ да си намериш е по-лесен. Например - продавачка в супермаркет.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Работа в Канада

Мнение от myhata II »

Или на баба Минка чистачката,дето търка коридорите на банката
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Работа в Канада

Мнение от Koko »

kirova1980 написа:Здравейте,от информацията която събрах до сега, не можах да разбера, след като пристигнеш в Канада и тръгнеш да си търсиш работа, като какъв ще си търсиш работа, след като всички дипломи които имаш от България не са признати. Аз работя в банка и имам 7 години стаж, след каго и той не се признава каква работа всъщност трябва да си търся.
Работа в банка е много разтегливо понятие, поне по моите субективни наблюдения именно големите канадски банки са склонни да наемат имигранти, но в общият случай говорим за начинаещи позиции. Ако обаче говорим за наистина сериозни позиции - без доучване няма да стане.
Защо не се разровите в сайтовете с обяви за работа, като този например - там все пак можете да получите поне някаква представа за това какво се търси, както и какви са изискванията за различните позиции

http://www.workopolis.com"

По собствените ми наблюдения българските дипломи в тази област са признати до някъде, но ако човек наистина има желание и абмиции за по-сериозна кариера, без доучване няма да стане, от друга страна има различни варианти за доучване.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Работа в Канада

Мнение от Kan_Tangra »

В България може да звучи много внушително "работа в банка", но тук има голяма разлика какъв по-точно ще си в тази банка. Обикновените служителки мисля работят за 15ина $ на час. Което е близко до минимума.
Ако си с перфектен разговорен английски и френски няма да има проблем да започнеш такава работа още от самото начало. Знам за хора с френска филология, са ги взимали "да работят в банка" още с пристигането в Канада.

Виж ако си агент, който си има личен офис, среща се с клиенти, организира заеми, условия по заеми и др под., може заплатата ти да е мъничко по-висока. Пак изобщо не много. Но пък такъв няма да те вземат, отново без добри 2 езика + местно образование.
Тук банките са като супермаркетите. Има филиали почти на всяка пресечка. И служителките са със статут, близък до тоя на касиерките от супермаркета. Разбира се, малко по-голям.
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Аватар
mortigur
Мнения: 1050
Регистриран на: Чет Апр 07, 2011 11:32 am
Местоположение: Jazan, Jazan Governorate, Saudi Arabia
Обратна връзка:

Re: Работа в Канада

Мнение от mortigur »

kirova1980 написа:Здравейте,от информацията която събрах до сега, не можах да разбера, след като пристигнеш в Канада и тръгнеш да си търсиш работа, като какъв ще си търсиш работа, след като всички дипломи които имаш от България не са признати. Аз работя в банка и имам 7 години стаж, след каго и той не се признава каква работа всъщност трябва да си търся.
След като имаш стаж и имаш диплома моя съвет е още като кацнеш почвай да аплайваш. Нищо не се знае.
Taxation is theft.
pavelyankov
Напуснал форума
Мнения: 903
Регистриран на: Пет Авг 14, 2009 8:29 am
Местоположение: varna

Re: Работа в Канада

Мнение от pavelyankov »

myhata II написа:Или на баба Минка чистачката,дето търка коридорите на банката
Майна, все си мисля, че някой ти плаща да ги пляскаш тия мнения във форума :D

Към питащата: На какъв етап от процедурата сте ?
Изхарчих много пари по жени. Изхарчих много пари за алкохол. Изхарчих много пари за хазарт. Но изхарчих много пари и за глупости.
Вини Джоунс
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Работа в Канада

Мнение от pumpy »

Аз бих задал въпроса така: " каква работи/пари ми трябват и кога след като кацна в Канада? "
Ако ти трябва нещо за да опознаваш средата, но не ти трябват пари е едно положението и имаш по-голям избор. Ако ти трябват 500/1000/1500 долара още първия месец, за да си платиш наема - съвсем друго. Работа има стига да снаеш какво/ кога искаш и как ще го постигнеш ;)
Успех
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Re: Работа в Канада

Мнение от balbi »

pumpy написа:Аз бих задал въпроса така: " каква работи/пари ми трябват и кога след като кацна в Канада? "
Ако ти трябва нещо за да опознаваш средата, но не ти трябват пари е едно положението и имаш по-голям избор. Ако ти трябват 500/1000/1500 долара още първия месец, за да си платиш наема - съвсем друго. Работа има стига да снаеш какво/ кога искаш и как ще го постигнеш ;)
Успех

Много добре казано! :y:
kirova1980
Мнения: 6
Регистриран на: Пет Мар 16, 2012 6:21 pm

Re: Работа в Канада

Мнение от kirova1980 »

Все още не сме направили и първа стъпка, разучавам нещата. Все пак трябва да се направи преценка дали да започнеш или пък да. Защото тук, имам предвид в България е доста трудно да оцелееш.
hanasparuh
Мнения: 56
Регистриран на: Пет Мар 23, 2012 6:37 pm
Местоположение: Montreal, Quebec

Re: Работа в Канада

Мнение от hanasparuh »

kirova1980 написа:Все още не сме направили и първа стъпка, разучавам нещата. Все пак трябва да се направи преценка дали да започнеш или пък да. Защото тук, имам предвид в България е доста трудно да оцелееш.
Избора ти трябва да е по-дългосрочен, предвид времето и усилията които ще трябва да вложеш. Емиграцията си е като рестарт и трябва да си готова на големи компромиси.
България е моята Родина!
Аватар
Ascao
Мнения: 294
Регистриран на: Нед Мар 09, 2008 4:11 am
Местоположение: GMA

Re: Работа в Канада

Мнение от Ascao »

hanasparuh написа:
kirova1980 написа:Все още не сме направили и първа стъпка, разучавам нещата. Все пак трябва да се направи преценка дали да започнеш или пък да. Защото тук, имам предвид в България е доста трудно да оцелееш.
Избора ти трябва да е по-дългосрочен, предвид времето и усилията които ще трябва да вложеш. Емиграцията си е като рестарт и трябва да си готова на големи компромиси.
Така е, ама в БГ и без рестарт всичко все на зад върви, а тук след рестарта ако си мотивиран и знаеш какво искаш само въпрос на време е да го постигнеш.
Ще перифразѝрам Аблъд: "Ако в БГ си се справял без чужда помощ и тук ще се справиш." Даже, май тук е по-лесно.

Така че, прави я тази първа стъпка и другото ще си дойде на мястото. :y:
S'il n'y a pas de solution, c'est qu'il n'y a pas de problème.
paraf78
Мнения: 75
Регистриран на: Сря Авг 24, 2011 8:24 pm
Местоположение: Lachine/Montreal

Re: Работа в Канада

Мнение от paraf78 »

Емиграцията си е като рестарт и трябва да си готова на големи компромиси.
много добре казано, наистина е един рестатрт, нов живот. Забрави каква си била в БГ, тук всичко трябва да започнеш отначало. Винаги има изключиния, разбира се ;)
Аватар
razorman
Мнения: 97
Регистриран на: Нед Сеп 06, 2009 4:55 am

Re: Работа в Канада

Мнение от razorman »

За колегите, които от отдавна живеят в Канада и може би скоро не са се прибирали в България да кажа, че вече и у нас това да работиш в банка от години не е толкова престижно/освен ако не си управител или изпълнителен директор/. В последните няколко години заплатите станаха доста мизерни и дори продавачките в моловете, които в повечето случаи са със средно образование получават повече от обикновените банкови служители. За мен никога не е имало разлика дали работиш в банка или магазин. И в двата случая си продавач на различни продукти, които си имат своята специфика. Що се отнася до престижа, ако така може да го наречем, тези завършили икономика и работещи в банки в очите на околните изглеждат като реализирали се по своята специалност и би било голямо унижение да работиш примерно като продавач в магазин. Друг е въпроса, че повечето от тях едва свързват двата края и са затънали в кредити. Всеки си има своите приоритети и сам решава за себе си дали парите или званието е по-важно. Разбира се ако много си обичаш работата и тя ти доставя удоволствие, в този случай работата и на ниска заплата е донякъде оправдана. По мои наблюдения обаче по-голяма част от хората работещи в банковата сфера у нас не си харесват много работата, но поради една или друга причина се оказват принудени да я вършат.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Работа в Канада

Мнение от ablood »

Имаше една страхотна комедия в която 4-ма ненавиждащи работата си банкови служители, независимо един от друг планираха как да оберат клона.
Изображение
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Публикувай отговор