Запитване за евентуално закриване на бюрото във Виена!!!

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
kaliper
Мнения: 20
Регистриран на: Пет Апр 15, 2011 11:00 am

Запитване за евентуално закриване на бюрото във Виена!!!

Мнение от kaliper »

Отдавна не съм посещавал форума и се извинявам за стресиращият въпрос,но дали някой е чувал,че се закрива емигрантското бюро във Виена и доста други страни.От Варна съм и тази новина ми поднесе днес господина,който ни предвижва документите.Каза ,че документите автоматично щели да бъдат препратени в Квебек и да се разглеждат там.За това и той си закривал офиса в България.Това ме стресира,защото ние сме подали документи 08.02.2011,нямаме официално акюзе,само номер на досието ,което ни пратиха когато трябваше да си преиздадем чека наново,защото бе изтекъл.Чека ни го осребриха 13.09.2011 и от тогава нищо,ни вест,ни кост.Ако това е истина ,дали интервютата ще се провеждат пак в София.Дали забавянето няма да е още по голямо,защото вече година и 1 месец и сме на никъде.Ако някой е чул нещо нека сподели.
Аватар
jasmin_veni
Мнения: 480
Регистриран на: Чет Юли 09, 2009 2:32 am
Местоположение: Sofia

Re: Запитване за евентуално закриване на бюрото във Виена!!!

Мнение от jasmin_veni »

Да, наистина се закрива, считано от 31.03 тази година.
Интервютата пак ще се провеждат в София, поне няма друга информация за момента.
Всички документи, които се изпращат след 14.02. се изпращат на адреса в Монреал - виж някъде из форума адреса.

Как така имате номер на досие, а нямате акюзе? Как тогава получихте номера на досието? По мейл ли ви го пратиха?
Може да пишете на формата за запитване в сайта им, погледни в съседната тема за забавяне на акюзето, последните 10-15 страници и ще намериш линк.
DSC Виена - 03.06.2011г.
Интервю - 09.09.2013г.,Успешно :)
Изпратени/получени в Сидни - 09.10.2013/15.10.2013
Полет - 26.05.2014г.
kaliper
Мнения: 20
Регистриран на: Пет Апр 15, 2011 11:00 am

Re: Запитване за евентуално закриване на бюрото във Виена!!!

Мнение от kaliper »

Дадоха ни номер,когато ни пратиха писмо да си подновим чека.В писмото пишеше че молбата ни е заведена под номер едикой си и на базата на този номер пратихме новия чек,защото иначе нямаше как да го пратим, но официално писмо нямаме.А за това 4е септември са усвоили парите разбрах,като попитах в банката и ми направиха справка.А запитвания по мейл сме правили три за забавянето и проблема с изпращането на чека,но всеки пат ми отговарят едно и също ,да 4акаме и да не се безпокоим,че ще ни обработят документите.И аз ве4е не знам как да процедирам.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11762
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Запитване за евентуално закриване на бюрото във Виена!!!

Мнение от optics »

Сори за офтопика, но този господин, как точно ги придвижва вашите документи ?
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
kaliper
Мнения: 20
Регистриран на: Пет Апр 15, 2011 11:00 am

Re: Запитване за евентуално закриване на бюрото във Виена!!!

Мнение от kaliper »

Еми той подготвя цялата документация,преводи легализации,кореспонденция и евентуална подготовка за интервюто и евентуална помощ при заминаване и настаняване в Канада,е срещу съответната цена де.Прибегнахме до него за по сигурно,да не объркаме нещо по процедурата,защото всичките познати които заминаха през годините,заминаха посредством него.
pavelyankov
Напуснал форума
Мнения: 903
Регистриран на: Пет Авг 14, 2009 8:29 am
Местоположение: varna

Re: Запитване за евентуално закриване на бюрото във Виена!!!

Мнение от pavelyankov »

kaliper написа:Еми той подготвя цялата документация,преводи легализации,кореспонденция и евентуална подготовка за интервюто и евентуална помощ при заминаване и настаняване в Канада,е срещу съответната цена де.Прибегнахме до него за по сигурно,да не объркаме нещо по процедурата,защото всичките познати които заминаха през годините,заминаха посредством него.
И кво викаш - оня прибра кинтите и избега. А какво става с "евентуалната подготовка за интервю" ? Смятам (а и не само аз), че сте направили голяма грешка с този човек. Но от всяко положение има изход.
Казваш, имате номер на досие.
Оня пич като ви е правил докса, какъв адрес за кореспондеция е писал ?
Значи - наемате си пощенска кутия в някой пощенски клон, пращате мейл до Монреал (като посочвате номера на досието си) и ги уведомявате да ви пращат писмата на тази пощенска кутия.
За учене на френски да ви питам ли ?
Изхарчих много пари по жени. Изхарчих много пари за алкохол. Изхарчих много пари за хазарт. Но изхарчих много пари и за глупости.
Вини Джоунс
Аватар
jasmin_veni
Мнения: 480
Регистриран на: Чет Юли 09, 2009 2:32 am
Местоположение: Sofia

Re: Запитване за евентуално закриване на бюрото във Виена!!!

Мнение от jasmin_veni »

kaliper написа:Еми той подготвя цялата документация,преводи легализации,кореспонденция и евентуална подготовка за интервюто и евентуална помощ при заминаване и настаняване в Канада,е срещу съответната цена де.Прибегнахме до него за по сигурно,да не объркаме нещо по процедурата,защото всичките познати които заминаха през годините,заминаха посредством него.
Можеше да ни попитате тук, вместо да се връзвате с този господин. Почти всички тук си подготвихме документите с помощ от форума.
Легализации на документи няма, нали знаеш? Иска се само заверено при нотариус копие.
Пратили сте документите - минало.
Как сте с подготовката по френски, защото щом господина закрива бюрото, трябва да се пренасочите към учител?
DSC Виена - 03.06.2011г.
Интервю - 09.09.2013г.,Успешно :)
Изпратени/получени в Сидни - 09.10.2013/15.10.2013
Полет - 26.05.2014г.
kaliper
Мнения: 20
Регистриран на: Пет Апр 15, 2011 11:00 am

Re: Запитване за евентуално закриване на бюрото във Виена!!!

Мнение от kaliper »

Не, човекът остава във връзка с нас и ще продължава да ни консултира,просто закрива офиса си във Варна,а той отдавна живее в USA.Явно вече му е трудно да поддържа офиса предполагам.А всички комуникации с канадците минават през моята пощенска кутия,така че няма там как да ме е подвел.Имейлите също са изпращани и получавани от моят мейл.Притесни ме тази новина ,за закриването на канадските бюра,дали няма това да доведе до многократно увеличение на сроковете за разглеждане,а годинките си минават,ето вече отмина една,а ние сме само с един номер,пристигнал обаче не с официалното акюзе и нямаме представа дали изобщо документите са в ред и дали не се изисква още нещо от нас.Предполагам не сме само ние в това положение,но тази неизвестност малко те кара да почнеш да отстъпваш назад.За френския сме изкарали до сега 2 двумесечни курса в една школа,но преди нова година разбрах за някакви сертификати,които не знам дали ще са задължителни и за нас,защото когато подавахме ние нямаше такова изискване 08.02.2011.,поне така ми бе подадена информацията.Извинявам се ,че така на дълго разказвам,но в момента се чудя по кой път да поема и се надявам благодарение на съфорумците,които са в по напреднал етап и са минали през повечето от тези трудности,да ми се изясни част от картинката.
kaliper
Мнения: 20
Регистриран на: Пет Апр 15, 2011 11:00 am

Re: Запитване за евентуално закриване на бюрото във Виена!!!

Мнение от kaliper »

За съжаление в форума влязох доста по късно,което може би е и грешка от моя страна,но когато започваш нещо непознато прибягваш до съвети на познати минали през това и ние направихме така.
Аватар
jasmin_veni
Мнения: 480
Регистриран на: Чет Юли 09, 2009 2:32 am
Местоположение: Sofia

Re: Запитване за евентуално закриване на бюрото във Виена!!!

Мнение от jasmin_veni »

Да, сертификатите за задължителни на подалите документи след 06.12.2011г.
Пишете до Монреал на формата за запитване и опишете, че вие осребрен чека, имате номер на досие, но нямате акюзе.
Продължавате да учите френски и да чакате.
Може да се поразровите из темите тук на първите две страници и да опресните знанията си, какво се е случило в последните месеци.
DSC Виена - 03.06.2011г.
Интервю - 09.09.2013г.,Успешно :)
Изпратени/получени в Сидни - 09.10.2013/15.10.2013
Полет - 26.05.2014г.
kaliper
Мнения: 20
Регистриран на: Пет Апр 15, 2011 11:00 am

Re: Запитване за евентуално закриване на бюрото във Виена!!!

Мнение от kaliper »

Мерси за съветите,надявам се да се получи нещо.
musa_musa
Мнения: 72
Регистриран на: Чет Мар 03, 2011 6:54 am
Местоположение: Кърджали
Обратна връзка:

Re: Запитване за евентуално закриване на бюрото във Виена!!!

Мнение от musa_musa »

Здравейте!
Прочетох вашата кореспонденция във форума- моята ситуация е подобна. Получих писмо от канадското посолство във Виена за изтекъл срок на чека ми. В долният ляв ъгъл адресът за кореспонденция във Виена е зачертан с химикал. Има и втори лист, отпечатан от следната web страница:
http://www.immigration-quebec.gouv.qc.c ... nnees.html" ,
съдържащ новия адрес в Монреал. И в самото писмо е споменато, че чекът трябва да се изпрати в Монреал.
Най-вероятно има отговор на въпроса, който ще задам, но реших, че най-новото бих получил сега :-)
Пишете за номер на досие. Изпращането на чека трябва да стане с номера на това досие. Вие къде отбелязахте този номер?
kaliper
Мнения: 20
Регистриран на: Пет Апр 15, 2011 11:00 am

Re: Запитване за евентуално закриване на бюрото във Виена!!!

Мнение от kaliper »

Еми тя фирмата ми подготви пращането на втория чек .Към чека имаше придружително писмо което пояснява към коя партида е чека.Мисля ,че на самият чек няма къде да се впише пояснението,но може и да съм в грешка.
musa_musa
Мнения: 72
Регистриран на: Чет Мар 03, 2011 6:54 am
Местоположение: Кърджали
Обратна връзка:

Re: Запитване за евентуално закриване на бюрото във Виена!!!

Мнение от musa_musa »

Логично е :-). И аз така ще направя.
Благодаря!
Публикувай отговор