Kанадска книжка в Eвропа?

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Kанадска книжка в Eвропа?

Мнение от Marto »

Някъде бях чел, че в UK с канадса книжка ти дават да караш само автоматик. Някой има ли опит с други държави, в частност Италия? Става въпрос за кола под наем, а там повечето май са с ръчка.
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Kанадска книжка в Eвропа?

Мнение от IRA »

Има и автоматични под наем.Там също карат доста автоматици, като бях в Италия почи всичките ми колеги бяха с автоматици. Това преди 10 години, съмнявам се да са се променили нещата.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Kанадска книжка в Eвропа?

Мнение от myhata II »

Marto написа:Някъде бях чел, че в UK с канадса книжка ти дават да караш само автоматик. Някой има ли опит с други държави, в частност Италия? Става въпрос за кола под наем, а там повечето май са с ръчка.
Наема на автоматици е по дебел Марто :D
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
AnnaR
Мнения: 467
Регистриран на: Съб Яну 14, 2006 9:36 pm
Местоположение: Laval, Qc

Re: Kанадска книжка в Eвропа?

Мнение от AnnaR »

Няма такова правило. Ти решаваш каква кола ще си наемеш. Но, навремето имах клиент, който за да спести пари от автоматика си нае кола с ръчни скорости в Лондон. Беше само чувал, че съществува преди това :-) , без никога да е карал такава. На втория ден ми се обади да променя договора му, за да си наеме автоматик. Много му беше дошло ръчните скорости + обратното движение, каза че се чувствал като в "джунглата".
nini
Мнения: 215
Регистриран на: Сря Сеп 17, 2003 12:07 pm
Местоположение: Longueuil

Re: Kанадска книжка в Eвропа?

Мнение от nini »

Лято 2011, кола под наем в Германия, ръчни скорости, с канадска книжка. Аз в Квебек карам само с ръчни скорости. Наехме колата по Интернет и никой не ни е питал каква ни е книжката.
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Re: Kанадска книжка в Eвропа?

Мнение от bp_de »

Marto написа:Някъде бях чел, че в UK с канадса книжка ти дават да караш само автоматик. Някой има ли опит с други държави, в частност Италия? Става въпрос за кола под наем, а там повечето май са с ръчка.
Когато си турист - няма проблеми .Даже и от Афгганистан да си - за туристи няма ограничения- все пак печлят кинти от тия хора.
Виж когат стане дума за постоянно пребиваване е друго ама това не е тема за момента.
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Kанадска книжка в Eвропа?

Мнение от Marto »

myhata II написа:
Marto написа:Някъде бях чел, че в UK с канадса книжка ти дават да караш само автоматик. Някой има ли опит с други държави, в частност Италия? Става въпрос за кола под наем, а там повечето май са с ръчка.
Наема на автоматици е по дебел Марто :D
Аз ще вземам Ламборгини, Мух.... в краен случай Ягуар, та не ме интересува това :lol:

Прочетох едни англоезични форуми и май излиза, че на последно време компаниите за коли под наем все по често искат международна книжка, особено в Италия(?). 25 долара е от САА.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Kанадска книжка в Eвропа?

Мнение от roumensp »

Поразпитах един мой колега, който изкара една 3-седмична ваканция в Италия през последното лято. През цялото време е бил с рентвана кола.
1 - Канадска книжка е ОК, нямал е международна (рентвал е две различни коли от 2 различни агенции).
2 - Каква трансмисия искаш казваш когато правиш резервация, имали и с 2-та вида, но с автоматична било по-скъпо. Той е рентвал коли с ръчна трансмисия.
3 - Изобщо не предлагали GPS-и, така че си носи твой.
4 - В центъра на доста от големите градове не допускали коли.
bibco
Мнения: 710
Регистриран на: Пон Яну 26, 2004 5:56 am
Местоположение: L`Ile Perrot, QC, Canada
Обратна връзка:

Re: Kанадска книжка в Eвропа?

Мнение от bibco »

От собствен опит потвърждавам - наех кола за 10 дни в Италия миналата година. Беше с ръчни скорости /поради по-ниската цена/. Никой на аерогарата в Рим обаче не ми иска да му показвам книжка /бях си изкарал международна такава/ и нещо друго освен да си платя гаранцията от 300 вместо 500 евро поради това ,че не ползвах кредитна карта. Тези пари ми ги върнаха без проблем като им върнах колата в края на пребиваването ми там...Впечатлението - ако покажеш канадски паспорт те гледат с уважение и доверие. Това е...
Вярно е GPS-а им е много скъп - по-добре е да си носиш свой, както и да не забравиш да напълниш резервуара на колата преди да я предадеш - иначе те чаржват двойно за липсващия бензин...
В центъра на почти всички италиански градове е пешеходна зона и няма коли. Голям проблем е да намериш къде да спреш - но има мафия - наши или румънски цигани или араби, които ти "помагат" за това - плащаш им някое друго евро, че са те паркирали уж на добро място, а след това плащаш и на полицията, която е извикана от същите юнаци за това ,че си спрял неправилно. Само дето не разбрах каква им е далаверата с полицията!?
С две думи - не карайте кола в Италия!!! Да не говорим за мотористите там... Пълен ужас!!!!? Само по покрива колата не видях да карат...
Още с две думи - Италия - най-общи впечатления - мръсотия, хаос по пътищата, мързелив народ, много бюрокрация и ако ги нямаше старините - просто няма за какво да се ходи там. Даже пиците и пастата в Монреал са по-вкусни! Едно добро нещо - цената на виното е 2-3 евро за бутилка. Може мнението ми е да субективно, но е така.
Явно Берлускони е осрал много нещата...
Mr.D
Баннат за 7 дни
Мнения: 747
Регистриран на: Пон Юни 20, 2011 12:54 am

Re: Kанадска книжка в Eвропа?

Мнение от Mr.D »

Прав си още през 2001 ми изглеждаха като цигани.
Истинсика италианска храна се яде вьв New York и Флорида.
Не знам как в Палермо. Там ми се ходи.
Имах един шеф от там. Абе на Юг всичко е добре.
Поне това сьм обещал на жената. :D
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Kанадска книжка в Eвропа?

Мнение от Marto »

Румене, бибко, мерси за информацията.

Ще взема кола, защото ще водим родителите ми, а те са вече на възраст и не искам да ги разкарвам по влакове и гари с багаж. Пък искат да видят Тоскана и средиземноморското крайбрежие. Ще се наложи и да карам в limited traffic зоната на Флоренция и ужким е разрешено ако отсядаш в хотел там... ама ще видим. Заради това се отказах от ламборгинито, щото не знам как ще го карам по тези тесни улички... пък и как ще се съберем вътре четирима :fubar: Иначе в Рим сме на таксита - не съм чак толкова уверен в способностите си.:D

Мр.Д, няма такова нещо като "италианска храна", и доста ме съмнява да намериш "истинска" такава в Америка. Имат много регионални кухни, между които има значителни разлики. Иначе циганията им е навсякъде, но определено става по-лоша колкото по на юг отидеш. А Палермо дори и мухата знае къде е ;)
Mr.D
Баннат за 7 дни
Мнения: 747
Регистриран на: Пон Юни 20, 2011 12:54 am

Re: Kанадска книжка в Eвропа?

Мнение от Mr.D »

Marto написа: Мр.Д, няма такова нещо като "италианска храна", и доста ме съмнява да намериш "истинска" такава в Америка. Имат много регионални кухни, между които има значителни разлики. Иначе циганията им е навсякъде, но определено става по-лоша колкото по на юг отидеш. А Палермо дори и мухата знае къде е ;)
Пицата е докарана от там в Ню Йорк след това Флорида през 70. Работих в пицария отворена през 1974. Няма да спомена коя.
Да намериш хубава Италинска пица е толкова трудно колкото да намериш истинско Бьлгарско сирене.

Регионалните си ги остави, такива не са истински нито в Милано нито вьв Рим.
Пьлно разочарование.
И не само пицата ами и сосьт така известната Маринара.

Работих и за един 73 годишен от Нейпълс. Мухата да си ги знае. ;)
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Kанадска книжка в Eвропа?

Мнение от myhata II »

Мухата ти каза ама не вдяваш,вземи си алфа с ръчка голям кеф е Мартоо :D
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: Kанадска книжка в Eвропа?

Мнение от speedy »

Досега в Италия не са ми искали международна книжка, но аз въпреки това си нося, да не се окажа аз първият неприятен пример.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Kанадска книжка в Eвропа?

Мнение от Marto »

Mr.D написа:
Marto написа: Мр.Д, няма такова нещо като "италианска храна", и доста ме съмнява да намериш "истинска" такава в Америка. Имат много регионални кухни, между които има значителни разлики. Иначе циганията им е навсякъде, но определено става по-лоша колкото по на юг отидеш. А Палермо дори и мухата знае къде е ;)
Пицата е докарана от там в Ню Йорк след това Флорида през 70. Работих в пицария отворена през 1974. Няма да спомена коя.
Да намериш хубава Италинска пица е толкова трудно колкото да намериш истинско Бьлгарско сирене.

Регионалните си ги остави, такива не са истински нито в Милано нито вьв Рим.
Пьлно разочарование.
И не само пицата ами и сосьт така известната Маринара.

Работих и за един 73 годишен от Нейпълс. Мухата да си ги знае. ;)
Ти май наистина си мислиш, че разбираш от всичко. Това, че регионалните пици в Милано или Рим не са истински ще го оставя без коментар :D.

Да не говорим, че в Италия "маринара" не е име на сос.
Публикувай отговор