Покани за ВИЗИ

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
desi1981
Мнения: 58
Регистриран на: Пон Юли 13, 2009 7:49 am
Местоположение: София

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от desi1981 »

warthog написа:Пия си кафето и изведнъж SMS. Поглеждам ЕКОНТ. Отивам до офиса им и какво да видя ВИЗИИИИИИИИИИИИИИИИИИИ.
:party: :party:
Свърши се с процедурата
30.08.2010 - 11.01.2012
СУПЕР! Честито от все сърце!
Аватар
mufc
Мнения: 1322
Регистриран на: Пон Яну 05, 2009 3:56 pm
Местоположение: Stretford End

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от mufc »

Честито на получилите покани и визи :party:
pavelyankov написа:Да сверим часовника - последните покани за визи, получени от молдовци са от 27.12.2011. Погледнете кога са подали до Букурещ.

http://www.razgovory.com/statistics/"

И тъй като този месец все още никой не се е похвалил с покана, аз смятам, че в петък 13-и ще имаме човека с поканата :D
Забелязвам, че молдовците чакат около 6 месеца от направата на медицински до покана за виза.
Manchester United Football Club
Аватар
karelia79
Мнения: 905
Регистриран на: Пет Мар 18, 2011 4:23 pm
Местоположение: Canada

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от karelia79 »

warthog написа:Пия си кафето и изведнъж SMS. Поглеждам ЕКОНТ. Отивам до офиса им и какво да видя ВИЗИИИИИИИИИИИИИИИИИИИ.
:party: :party:
Свърши се с процедурата
30.08.2010 - 11.01.2012
Честито! Всички благородно ви завиждаме! :P
Seul on peut aller plus vite, mais ensemble on peut aller plus loin.
Полет - 16.06.2014 г.
warthog
Мнения: 80
Регистриран на: Сря Мар 02, 2011 3:22 pm

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от warthog »

Датат е 25 март. Авиокомпанията е BRITISH AIRWAYS
Цена 1050 лв за възрастен и 1020 за дете

Пожелавам успех на всички
littlelenny
Мнения: 85
Регистриран на: Пон Окт 05, 2009 4:29 pm
Местоположение: Sofia

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от littlelenny »

Хайде някой да се похвали с покана за виза...
Аватар
nedelcheva_n
Мнения: 189
Регистриран на: Чет Юли 09, 2009 8:48 am

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от nedelcheva_n »

Какво става? Голям застой и с медицински, и с покани за визи? Нещо става, ама какво?
Joya
Мнения: 474
Регистриран на: Чет Апр 20, 2006 3:49 am

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от Joya »

Да, голям и нервите вече са бая опънати.
Някой знае ли къде мога да видя официалните срокове, тъй като не успях да намеря на сайта им .. .а би трябвало да ги има.
това което намерих http://www.cic.gc.ca/english/informatio ... ed-que.asp показва че няма увеличаване на срока ... не знам вече на кой да пиша .
"Повечето истински провали се дължат на ограничения, които хората си поставят сами, в собствените си умове." Н.Х.
pavelyankov
Напуснал форума
Мнения: 903
Регистриран на: Пет Авг 14, 2009 8:29 am
Местоположение: varna

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от pavelyankov »

Сроковете са относително нещо. Виза офиса в Букурещ е обявил 9 месеца за обработка и приключване на една кандидатура. За много хора този срок беше спазен. Ако Първа лекарска комисия (в случая Грийнберг) не ни беше поискала допълнителен преглед, аз смятам, че този срок щеше да важи и за нас. Медицинските минават втора и трета комисия, след което се връщат в съответния Виза офис. Доколкото четох всяка лекарска комисия може да разглежда резултати от медицински изпит 3 (три) месеца, освен в случаите когато има сложен медицински казус и този срок може да бъде удължен. Това може да се види на сайта на всеки виза офис.
В края на миналата година писахме до Букурещ с любезен въпрос, и ни отговориха, че все още са в процес на достигане на резултатите от медицинския ни изпит. За информация - медицинските ни са изпратени в Лондон (трета лекарска комисия) на 8.11.2011. Общо взето са пестеливи на информация и отговора им според мен означава: "Чакайте си реда"
Имам въпрос: на колко от вас рецепциониста от МОМ е казвал, че след като медицинските се изпратят за Лондон и оттам няма искане за допълнителен преглед, срока до получаване на виза е 6 (шест) месеца ? Такъв срок аз не съм срещал никъде по официалните сайтове на имигрейшъните, но на този човек някой му е казал да го обявява по телефона. Затова си мисля, че сроковете са много относително нещо. Спрях да се тормозя с очаквания, казах си: визата ще дойде в най-подходящия за нас момент :)
Горе главите на всички и усмивки по лицата :)
Приятна вечер от мен :)
Изхарчих много пари по жени. Изхарчих много пари за алкохол. Изхарчих много пари за хазарт. Но изхарчих много пари и за глупости.
Вини Джоунс
Аватар
fandjo
Мнения: 224
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 12:59 pm
Местоположение: вече в Монреал
Обратна връзка:

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от fandjo »

pavelyankov написа:визата ще дойде в най-подходящия за нас момент :)
Горе главите на всички и усмивки по лицата :)
Приятна вечер от мен :)
:y: правилният начин на мислене и нагласа... :D
с положителен поглед в бъдещето винаги е по - лесно :party:
“I fear the day when the technology overlaps with our humanity. The world will only have a generation of idiots.” Albert Einstein
Аватар
mufc
Мнения: 1322
Регистриран на: Пон Яну 05, 2009 3:56 pm
Местоположение: Stretford End

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от mufc »

Обърнете внимание, че обявения срок, който го дават в сайта е за периода 31.Септември.2010 до 1. Октомври.2011... или с други думи няма настоящ срок.

Преди 2 месеца ми казаха от Букурещ, че срока за приключване на процедурата в Букурещ към настоящия момент е между 12-15 месеца. Така, че не гледайте какво са писали в сайта , защото това са били сроковете в осреднен вариант в исторически вече план.

Молдовците като гледам статистиката също ги приключват за около 12-13 месеца към настоящият момент.
Manchester United Football Club
Ninushevi
Мнения: 505
Регистриран на: Чет Май 28, 2009 9:46 am
Местоположение: Montreal,Quebec
Обратна връзка:

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от Ninushevi »

pavelyankov написа:Имам въпрос: на колко от вас рецепциониста от МОМ е казвал, че след като медицинските се изпратят за Лондон и оттам няма искане за допълнителен преглед, срока до получаване на виза е 6 (шест) месеца ?
Вярно,че ние правихме медицинските си през юни месец , но тогава господина от МОМ ни съобщи ,че ако до 20 дена не ни се обадят да чакаме да получим покани за виза.Като го попитах дали има идея до колко време трябва да си получим поканите ,той отговори ,че не знае срокове ,но най-вероятно до месец.Почакахме малко повече от месец,но ....Ама то с постоянното изменение и увеличаване на сроковете ....знае ли вече човек.Малко е притеснително такова дълго затишие ,но се надявам да е затишие пред буря от покани за визи.Стискам палци мноооого скоро тази тема да се посъживи. :y:
DCS- Виена - 12.10.2009 г.
ПОЛЕТ-София-Мюнхен–Монреал-25.03.2012г.
Ninushevi
Мнения: 505
Регистриран на: Чет Май 28, 2009 9:46 am
Местоположение: Montreal,Quebec
Обратна връзка:

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от Ninushevi »

pavelyankov написа:Имам въпрос: на колко от вас рецепциониста от МОМ е казвал, че след като медицинските се изпратят за Лондон и оттам няма искане за допълнителен преглед, срока до получаване на виза е 6 (шест) месеца ?
Вярно,че ние правихме медицинските си през юни месец , но тогава господина от МОМ ни съобщи ,че ако до 20 дена не ни се обадят да чакаме да получим покани за виза.Като го попитах дали има идея до колко време трябва да си получим поканите ,той отговори ,че не знае срокове ,но най-вероятно до месец.Почакахме малко повече от месец,но ....Ама то с постоянното изменение и увеличаване на сроковете ....знае ли вече човек.Малко е притеснително такова дълго затишие ,но се надявам да е затишие пред буря от покани за визи.Стискам палци мноооого скоро тази тема да се посъживи. :y:
DCS- Виена - 12.10.2009 г.
ПОЛЕТ-София-Мюнхен–Монреал-25.03.2012г.
Ninushevi
Мнения: 505
Регистриран на: Чет Май 28, 2009 9:46 am
Местоположение: Montreal,Quebec
Обратна връзка:

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от Ninushevi »

mufc написа:Обърнете внимание, че обявения срок, който го дават в сайта е за периода 31.Септември.2010 до 1. Октомври.2011... или с други думи няма настоящ срок.

Преди 2 месеца ми казаха от Букурещ, че срока за приключване на процедурата в Букурещ към настоящия момент е между 12-15 месеца. Така, че не гледайте какво са писали в сайта , защото това са били сроковете в осреднен вариант в исторически вече план.

Молдовците като гледам статистиката също ги приключват за около 12-13 месеца към настоящият момент.
При теб още ли няма развитие?
DCS- Виена - 12.10.2009 г.
ПОЛЕТ-София-Мюнхен–Монреал-25.03.2012г.
Аватар
mufc
Мнения: 1322
Регистриран на: Пон Яну 05, 2009 3:56 pm
Местоположение: Stretford End

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от mufc »

Ninushevi написа:При теб още ли няма развитие?
По-точно при нас още няма развитие, защото има още съфорумци, които си чакат все още медицинските формуляри... почти 10 месеца 8) а и не се знае още колко ще се чака
Manchester United Football Club
Ninushevi
Мнения: 505
Регистриран на: Чет Май 28, 2009 9:46 am
Местоположение: Montreal,Quebec
Обратна връзка:

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от Ninushevi »

mufc написа:
Ninushevi написа:При теб още ли няма развитие?
По-точно при нас още няма развитие, защото има още съфорумци, които си чакат все още медицинските формуляри... почти 10 месеца 8) а и не се знае още колко ще се чака
Ужас!!! Пожелавам ви много скоро да има развитие и да се поразбързат малко тия в посолството.
DCS- Виена - 12.10.2009 г.
ПОЛЕТ-София-Мюнхен–Монреал-25.03.2012г.
Публикувай отговор