Български ТВ канали - анкета

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.

Ако има фирма предлагаща със сателит БГ и Руски канали бихте ли се абонирали?

Анкетата свършва на Сря Фев 29, 2012 5:24 pm

1. Да!!! Със сигурност!
3
6%
2. Да, но зависи каква е цената и колко канала се предлагат.
9
17%
3. Да, но зависи от първоначалната инвестиция и месечната такса.
6
11%
4. Не. Не гледам българска телевизия.
9
17%
5. Не. Ползвам интернет, за да гледам БГ телевизия.
19
36%
6. Не. Няма сателит с български канали тук.
2
4%
7. Не. Не гледам телевизия.
3
6%
8. Нямам идея...
2
4%
 
Общо гласове: 53
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Re: Български ТВ канали - анкета

Мнение от balbi »

Моля модераторите да изчистят ненужния в темата ми спам!
Благодаря!
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Re: Български ТВ канали - анкета

Мнение от balbi »

optics написа:Ми лично на мене това ми прилича на - намерили пазарна ниша за която никой не се бил "сетил" ама то всъщност нямало пазар за тая ниша.

Ти не каза какви програми искаш да гледаш ?

Ами това, което няма като онлайн излъчване си търся Хоби Тв. АКо има тази програма съм фен на пакета :)
bibco
Мнения: 710
Регистриран на: Пон Яну 26, 2004 5:56 am
Местоположение: L`Ile Perrot, QC, Canada
Обратна връзка:

Re: Български ТВ канали - анкета

Мнение от bibco »

От това, което зная за Европа е, че доста нашенци си гледат само нашето където и да са там...Но тъй като аз лично не съм в Европа, пък и с сателитна телевизия по-обичвам да се по-занимайвам, ми е все пак интерсно, коя е тази компания, която се кани да пуска български пакет за Северна Америка?
linkgal
Мнения: 6
Регистриран на: Съб Яну 09, 2010 5:57 am

Re: Български ТВ канали - анкета

Мнение от linkgal »

Мога да дам съвет на тези от вас,които искат Бг-тв.Нещото се казва Sling Box.Повече от две години го използваме,и се гледа с перфектно качество в Америка.Струва към 120-130$.Просто се свързва към нета и декодер в България.Може да се гледа на PC,TV и GSM,стига да има интернет.Има си и дистанционно ,просто супер яко.Идеята е че трябва да се свърже към някой в Бг.Не мисля че е проблем,цифрова тв имат всички.И така,няма такси към сайтове,гледам каквото си гледам и в къщи и всичко си е ОК.....
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11764
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Български ТВ канали - анкета

Мнение от optics »

bibco написа:От това, което зная за Европа е, че доста нашенци си гледат само нашето където и да са там...
Там са предимно гастърбайтъри, т.е. хора които нямат намерение да се интегрират, така че е нормално.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
MFC
Мнения: 42
Регистриран на: Съб Юли 05, 2008 12:31 pm

Re: Български ТВ канали - анкета

Мнение от MFC »

linkgal написа:Мога да дам съвет на тези от вас,които искат Бг-тв.Нещото се казва Sling Box.Повече от две години го използваме,и се гледа с перфектно качество в Америка.Струва към 120-130$.Просто се свързва към нета и декодер в България.Може да се гледа на PC,TV и GSM,стига да има интернет.Има си и дистанционно ,просто супер яко.Идеята е че трябва да се свърже към някой в Бг.Не мисля че е проблем,цифрова тв имат всички.И така,няма такси към сайтове,гледам каквото си гледам и в къщи и всичко си е ОК.....
Имам следния въпрос:
Да допуснем, че гледам по 200 часа на месец със Slingbox PRO-HD при 1.5 Mbps or higher (HD Viewing) (да допуснем 2.5 Mbps), какъв трафик ще натрупам, съответно какъв интернет ще ми трябва.

Не ме нападайте за тъпия въпрос, ама не са ми ясни тези неща.

Искам да си направя сметка стува ли си инвестицията.

:(
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11764
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Български ТВ канали - анкета

Мнение от optics »

MFC написа:Имам следния въпрос:
Да допуснем, че гледам по 200 часа на месец със Slingbox PRO-HD при 1.5 Mbps or higher (HD Viewing) (да допуснем 2.5 Mbps), какъв трафик ще натрупам, съответно какъв интернет ще ми трябва.
Не ме нападайте за тъпия въпрос, ама не са ми ясни тези неща.
Искам да си направя сметка стува ли си инвестицията.
:(
Ако разбрах правилно, искаш да си направиш сметка, но не можеш да я направиш.
Използва се следното умножение:
200 часа са 200*3600 = 720 000 секунди
ако точиш 2.5 мегабИта за секунда, за горните секунди ще преточиш 720 000 * 2.5 = 1 800 000 мегабита (за месец)
Сега има и едно деление:
За да получим мегабайтове от мегабитове, делим на 8
1 800 000 / 8 = 225 000 мегабайта, което е равно на 225 гигабайта

Към това трябва да си прибавиш гигабайти за еждневни неща - браузване, скайп, емайли, които са нищо и най-вече - преточени филми от торенти или другаде.

Сумата ти дава месечния лимит който търсиш.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Български ТВ канали - анкета

Мнение от ivandaman »

Това с трафик-лимита в Канада е наистина голяма простотия.. :n: :n:
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
crusader
Мнения: 479
Регистриран на: Съб Сеп 26, 2009 11:11 pm

Re: Български ТВ канали - анкета

Мнение от crusader »

ivandaman написа:Това с трафик-лимита в Канада е наистина голяма простотия.. :n: :n:
Що да е простотия ? Все власт монополом :)
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11764
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Български ТВ канали - анкета

Мнение от optics »

Малко излизаме от темата, но може да се направи анкета кое от двете е по-голяма простотия - лимита или силно ограниченият в скоростта ъплоуд.
Както споменах преди - за да те виждат по скайп нормално, не може да си на минимален план - щото тогава ъплоуда ти е "майка плаче".
Отделно, че може да искаш да качиш примерно 500Мб собствен клип в тубата или друго съвсем легално място (или да го преточиш към роднини)
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Български ТВ канали - анкета

Мнение от roumensp »

ivandaman написа:Това с трафик-лимита в Канада е наистина голяма простотия.. :n: :n:
Зависи ... някои доставчици са по-щедри ... Например моят лимит от Shaw (един от най-големите доставчици в BC) е 450 GB/месец, което е повече от достатъчно за нещо подобно. А има и безлимитни планове.
Аватар
analgin
.
Мнения: 2162
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 7:25 am

Re: Български ТВ канали - анкета

Мнение от analgin »

balbi написа:Ако имате възможност да гледате директно на телевизора си български канали като бТВ, Нова, бТВ Комеди, Диема, МСАТ и тн всички БГ телевизии... бихте ли се абонирали?
Аз се оглеждах за сателит с качени нашенски програми, но не можах да намеря нищо подобно... :$
..... и няма начин да намериш ..... ;)
Единственият начин да гледаш около 40 български програми в реално време , а също и на запис за основните предавания и филми, при това с прилично качество на звук и картина е http://www.neterra.tv/bg/" използвайки техния ресивър. За да избегнат пиратиране те го захващат по мак адреса му към акаунта (само 1 ресивър на акаунт).
Ползвам го от 2 години и съм доволен.
bsbgs
Мнения: 1
Регистриран на: Пон Яну 23, 2012 6:21 pm

Re: Български ТВ канали - анкета

Мнение от bsbgs »

Здравейте сънародници, случайно видях форумът ви от Гугъл, по-точно темата, та нека бъда полезен с нещо от България.

Замислете се, че има много по-добри сайтове от нетера, които са напълно безплатни с доста по-добро съдържание на канали. Ето и най-добрия от колекцията ми, на който съм попадал и си го ползвам и до ден днешен: http://www.avalonbss.eu/ .


Поздрави! :handshake:
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11764
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Български ТВ канали - анкета

Мнение от optics »

мерси, само дето аз не успях да го подкарам
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Публикувай отговор