accuse 2011

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
AndreiBC
Мнения: 24
Регистриран на: Пон Дек 13, 2010 1:34 pm

accuse 2011

Мнение от AndreiBC »

Здравейте пиша за да попитам някой може да даде съвет да се изкаже-Хора минаха вече 6 месеца откакто сам подал документи до виена ни вест ни кост подал сам ги април месе какво става някой знае ли ако има и други споделете какво ще правим как да процедираме да им пишем ли какво не е нормално това
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Re: accuse 2011

Мнение от balbi »

Вече има подобна тема:

http://www.bgcanada.com/pforum/viewtopi ... =1&t=39213"

А дали е нормално... Ами от това, което се чува за приемане на промени в закона за имиграцията не знам дали е нормално, но е приемливо :) Не се знае засега какви ще са промените и предполагам не искат да има много хора със "заварено положение".

Поздрави!
vankoivanoff
Мнения: 110
Регистриран на: Чет Сеп 08, 2011 6:37 am

Re: accuse 2011

Мнение от vankoivanoff »

Здравейте колежки и колеги кандидат емигранти! Документите ми са пристигнали във Виена на 26.09.2011- приети от F. DRESSLER.
1.Моля администратора да ме включи в статистиката - аз не успявам!
2.Бихте ли ми отговорили какво и в какъв срок трябва да очаквам - обратна разписка, акюзе.. щото Българските пощи...нали!! А имах неблагоразумието да не си наема пощенска кутия.
Успех на всички!!!
DCS 26.09.2011
AR 04.05.2012
TCFQ -B2/B2
Entrevue 05.11.2013 - успешно!
Док. Sidney - N.E. - 19.11.2013
Баркодове - 13.03.2014
Медицински OK- 25.06.14
2-ри медицински ОК - 14.07.2015
Покана за визи - 23.09.2015г.
Визи - 06.10.2015г.
AndreiBC
Мнения: 24
Регистриран на: Пон Дек 13, 2010 1:34 pm

Re: accuse 2011

Мнение от AndreiBC »

Да има такава тема която е от 2010 и няма нови сериозни мнения ако ще се дават съвети на хората бъдете сериозни че маи българите повечето кадето и да идем си оставаме булгаристанци
pavelyankov
Напуснал форума
Мнения: 903
Регистриран на: Пет Авг 14, 2009 8:29 am
Местоположение: varna

Re: accuse 2011

Мнение от pavelyankov »

AndreiBC написа:Да има такава тема която е от 2010 и няма нови сериозни мнения ако ще се дават съвети на хората бъдете сериозни че маи българите повечето кадето и да идем си оставаме булгаристанци
Във въпросната тема пишат много хора, които са в твоето положение с чакането на акюзе. И пишат грамотно за разлика от теб.
Изхарчих много пари по жени. Изхарчих много пари за алкохол. Изхарчих много пари за хазарт. Но изхарчих много пари и за глупости.
Вини Джоунс
celicata
Мнения: 153
Регистриран на: Сря Фев 03, 2010 6:58 am
Местоположение: Gatineau / Ottawa

Re: accuse 2011

Мнение от celicata »

pavelyankov : Във въпросната тема пишат много хора, които са в твоето положение с чакането на акюзе. И пишат грамотно за разлика от теб.
:y:
Аватар
mufc
Мнения: 1322
Регистриран на: Пон Яну 05, 2009 3:56 pm
Местоположение: Stretford End

Re: accuse 2011

Мнение от mufc »

Може ли автора на темата да посочи къде точно пише в офиц. сайтове, че акюзето трябва да се получи до ХХ месеца?
Ще бъде полезно ;)
Manchester United Football Club
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: accuse 2011

Мнение от roumensp »

Аз пък искам да кажа на всички чакащи, че при емиграцията това е основното - мнооoого чакане. Освен това много пъти е казвано, че всеки случай е индивидуален и уникален и затова 2-ма човека, стартирали при еднакви начални условия може да стигнат до финала по различно време. В общия случай сроковете за обработка на имиграционни документи се увеличават, а не намаляват. При CIC това е неписана тенденция - ако днес на уебсайта им пише, че нещо става за 6 месеца, не се учудвайте ако утре бъде променено на 7 или 8 месеца.
Отсега свиквайте да чакате, защото после ще има да чакате дори повече за получаване на канадско гражданство - преди 5 години се е получавало 5-6 месеца след подаване на апликацията, преди 2 години жена ми го получи след година и 3 месеца чакане, а аз, подавайки 1 година след нея трябваше да чакам 2 години, за да го получа.
Имиграционните служители са на твърди заплати и нямат никакъв стимул да се престарават в работата си. :D
Аватар
mufc
Мнения: 1322
Регистриран на: Пон Яну 05, 2009 3:56 pm
Местоположение: Stretford End

Re: accuse 2011

Мнение от mufc »

Абсолютно вярно.
Само да допълня, че получаването на акюзе не гарантира покана за интервю на следващата сесия.
Manchester United Football Club
ivelina2
Мнения: 7
Регистриран на: Нед Окт 09, 2011 11:02 am

Re: accuse 2011

Мнение от ivelina2 »

Най-после да пиша и аз в този форум! Може да ни добавите в табличката с чакащи акюзе-то! Изпратихме документи на 08.09.2011. Успех на всички!
Публикувай отговор