Някой заменял ли е канадска шофьорска книжка за българска?

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
Mr.D
Баннат за 7 дни
Мнения: 747
Регистриран на: Пон Юни 20, 2011 12:54 am

Re: Някой заменял ли е канадска шофьорска книжка за българск

Мнение от Mr.D »

Темата е Някой заменял ли е канадска шофьорска книжка за българска? :D
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Някой заменял ли е канадска шофьорска книжка за българск

Мнение от ivandaman »

Mr.D написа:Темата е Някой заменял ли е канадска шофьорска книжка за българска? :D
Щеше да бъде, ако "веселата" не беше започнала да бълва простотии..
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Re: Някой заменял ли е канадска шофьорска книжка за българск

Мнение от Joy »

Bistra написа:Добре, че горните мнения ги написа Румен, а не аз.Обзалагам се, че веднага щяха да ми кацнат 2-3: мухи, револИционера (прозвуча като милиционера :lol: ) или такива, на които гроздето им е кисело та да ме оплюят. :D
Eeeх, Joy, Дарлинг! Аз 'збегах (както казва брат'чеда) от частен бизнес в България, без да съм била никога лузър нито там, нито пък тука, просто щото: "Неам нерви!"...и с това се изчерпва цялото ми отношение към темата.
Бай дъ уей...Хубав лаф става, само че бизнес не се прави с много приказки. Ти да си ме чула някъде да пиша за бизнес, освен когато се бъзикам? То на мен всичко си ми е на бъзик или може би не? И аз вече не знам. ;)
Това да слезнеш от работа за себе си на ниво работа за чичко, е достатъчен признак за лузърство. По-зле здраве му кажи.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Някой заменял ли е канадска шофьорска книжка за българск

Мнение от Bistra »

Joy написа:Това да слезнеш от работа за себе си на ниво работа за чичко, е достатъчен признак за лузърство. По-зле здраве му кажи.
Koй ти казА, че съм слезнала? Аз съм винаги отгоре. Така, де! Така го предпочитам. ;)
Нали знаеш, че някои го предпочитат горещо. :D
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Re: Някой заменял ли е канадска шофьорска книжка за българск

Мнение от Joy »

Искаш да кажеш че правиш бизнес тук? :D Аре лъжите някъде другаде!
В социалистически Кебек нема такова животно. :D Освен ако не смяташ за бизнес нещо което не е.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Някой заменял ли е канадска шофьорска книжка за българск

Мнение от Bistra »

Добре, аз не искам да те убеждавам в нищо.Успех!
После би било хубаво да споделиш със същия ник, обаче как е?Дано да успееш, дано!
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11762
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Някой заменял ли е канадска шофьорска книжка за българск

Мнение от optics »

Joy,

и аз ти желая успех,
но искам да повторя каквото вече казах,
и дано ти е от полза -
уникалността и високото качество на един продукт,
още не е гаранция за успех. Понякога дори и хубавата
цена добавена към горните не е достатъчна.

Но пък честно казано аз не съм опитвал в твоя бизнес (досегашно хоби)
в което ще се пуснеш сега. Вместо това винаги съм си мислел, че за
него винаги ще има пазар. (очевидно е и без руски класици)

Това че всички ти скокнаха е заради сбърканото ти отношение към хората
(и дано не ти попречи в бизнеса), а не защото ти завиждат, желаят провал
или пък защото са фанатизирани канадци.

Със здраве !
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Mr.D
Баннат за 7 дни
Мнения: 747
Регистриран на: Пон Юни 20, 2011 12:54 am

Re: Някой заменял ли е канадска шофьорска книжка за българск

Мнение от Mr.D »

Joy написа: Това да слезнеш от работа за себе си на ниво работа за чичко, е достатъчен признак за лузърство. По-зле здраве му кажи.
Успял бизнес се прави от инати копелета с безкомпромисно мислене. Цепи долара и прави пари от всеки и от всичко.Творчеството и новите идеи се наемат . Иначе си ще си хвьрчиш в небесата с тьрсене на новото.
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Re: Някой заменял ли е канадска шофьорска книжка за българск

Мнение от Joy »

Mr.D написа: Успял бизнес се прави от инати копелета с безкомпромисно мислене. Цепи долара и прави пари от всеки и от всичко.Творчеството и новите идеи се наемат . Иначе си ще си хвьрчиш в небесата с тьрсене на новото.
Точно никога. Подборът на персонал е най-трудното нещо в бизнеса и ако подходиш по този начин си обречен на провал. Персоналът няма право да мисли. Неговата функция е да изпълнява строго набелязаното му по технологична схема. Почне ли да мисли, трябва да се уволнява. Камо ли пък да проявява творчество и да дава идеи. :x
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Някой заменял ли е канадска шофьорска книжка за българск

Мнение от roumensp »

Joy написа:Персоналът няма право да мисли. Неговата функция е да изпълнява строго набелязаното му по технологична схема. Почне ли да мисли, трябва да се уволнява. Камо ли пък да проявява творчество и да дава идеи. :x
Тая велика мисъл от руските "кочове" ли я взаимства?
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Re: Някой заменял ли е канадска шофьорска книжка за българск

Мнение от Joy »

roumensp написа:
Joy написа:Персоналът няма право да мисли. Неговата функция е да изпълнява строго набелязаното му по технологична схема. Почне ли да мисли, трябва да се уволнява. Камо ли пък да проявява творчество и да дава идеи. :x
Тая велика мисъл от руските "кочове" ли я взаимства?
Ако трябва да бъдем точни, и аз самата винаги съм била на това мнение, но да, тази мисъл е най-основната по темата за персонал при всички специалисти по бизнес. Ти нещо против ли имаш?
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Някой заменял ли е канадска шофьорска книжка за българск

Мнение от pumpy »

Joy написа:Персоналът няма право да мисли. Неговата функция е да изпълнява строго набелязаното му по технологична схема. Почне ли да мисли, трябва да се уволнява. Камо ли пък да проявява творчество и да дава идеи. :x
Това показва най-голямото терзания на старшата. Зарязала лекарската професия в желанието си да стане сестра, цял живот се е сблъсквала с невъзможността да мисли. От нея винаги се е очаквало да "изпълнява строго", нареденото от лекуващия лекар. Това видимо е довело до огромно недоволетворение от живота й, което от своя страна води до отричане на очавадни факти за бита в Канада и поредната мечта по "бизнес независимост" в "недоразвита България".
Не знам какво казват мозъците по бизнес поведение, но бидейки работник през псоледните няколко години, това което съм забелязал, е че работодателят ми винаги ме е губел като ентусиазъм и производителност в момента, в който ме ограничи фо "строго изпълнение" - в този момент съм напускал и съм си търсел работа, където са ме оценявали като индивид. Разбира се трябва да знаеш какво можеш да предложиш и на кого да го предложиш.
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Re: Някой заменял ли е канадска шофьорска книжка за българск

Мнение от Joy »

Мерси за психологическия портрет, но ако ми потрябва такъв ще си потърся специалист.

Недоумението ти идва от неразбирането до къде може да се простира мисленето на работника, а то е сведено само и единствено до неговата конкретна задача.
Ти не можеш да мислиш глобално за бизнеса. Ти нямаш и всички данни които ги има собственника за да можеш да го правиш. Ако ги имаше, и ако собственникът позволи работник да му навлиза в територията с мисли по бизнеса, следващата стъпка е работникът просто да му го открадне.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Някой заменял ли е канадска шофьорска книжка за българск

Мнение от Bistra »

Joy написа: Ако ги имаше, и ако собственникът позволи работник да му навлиза в територията с мисли по бизнеса, следващата стъпка е работникът просто да му го открадне.
Tи така ли би направила? Ами то е въпрос на гледна точка и съвест, аз да ти кажа.
На мен лично не ми се наложи да крада каквото и да е било, защото като дойде време да се разделим, просто направихме консорциум навремето. Пуста лИбов не умира! ;)
Особено, когато сте се намерили с верния човек, независимо дали ти е Бос или служител. :)
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Някой заменял ли е канадска шофьорска книжка за българск

Мнение от Bistra »

Bistra написа:
Joy написа: Ако ги имаше, и ако собственникът позволи работник да му навлиза в територията с мисли по бизнеса, следващата стъпка е работникът просто да му го открадне.
Tи така ли би направила? Ами то е въпрос на гледна точка и съвест, аз да ти кажа.
На мен лично не ми се наложи да крада каквото и да е било, защото като дойде време да се разделим, просто направихме консорциум навремето. Пуста лИбов не умира! ;)
Особено, когато сте се намерили с верния човек, независимо дали ти е Бос или служител. :)
P.S. Глупости говоря.Няма лИбов в бизнеса! Всичко си е ИНТЕРЕС!!!!
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Публикувай отговор