За здравните осигуровки

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Re: За здравните осигуровки

Мнение от Joy »

Добре де, ако сега я подам тази декларация ще ме освободят ли за времето през което ме е нямало в страната? :worried:

Под прекъснатите права имам списък с месеци от 2000 насам. които месеци не разбрах въобще какво значат. :worried:

Някой може ли да ми каже на каква сума възлиза този дълг?
Аватар
tonich
Мнения: 2234
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 6:36 am
Местоположение: New Westminster, BC

Re: За здравните осигуровки

Мнение от tonich »

Joy написа:Някой може ли да ми каже на каква сума възлиза този дълг?
Може, разбира се!
В НАП могат да отговорят на всичките ти въпроси.
"Айнщайн ни учи, че няма значение влака ли се движи спрямо земята или земята спрямо влака. Същото е и с компютъра и Тонич ;-)"

powered by Optics
davidorento
Мнения: 20
Регистриран на: Нед Юли 31, 2011 3:16 am

Re: За здравните осигуровки

Мнение от davidorento »

Joy написа:Добре де, ако сега я подам тази декларация ще ме освободят ли за времето през което ме е нямало в страната? :worried:

Под прекъснатите права имам списък с месеци от 2000 насам. които месеци не разбрах въобще какво значат. :worried:

Някой може ли да ми каже на каква сума възлиза този дълг?
отзад напред , сумата може да си я изчислиш на същата страница има и калкулатор който смята автоматично и лихви

ако сега я подадеш тази декларация ще ти ги спрат от сега,не може да се спират назад във времето

старите задълженията ще ти седят но реално ти не ги дължиш понеже не си била в страната,след време като се прибереш ще си извадиш един документ от Гранична полиция кога си била в страната и кога не и оттам във НАП да ти ги изтрият.Проблема е обаче че трябва да променят и закона защото сегашния не позволява триене на задължения от системата :D

Тогава го знам от личен опит,осигуровките аз си ги спрях с тази декларация преди време,но понеже не може със задна дата като твоя случай ми остана 1г в която бях извън бг но имах задължение.Исках да си извада такъв документ от Гранична полиция за да ми ги изтрият но както казах закона не позволява триене :lol:

Служителката на НАП ми каза,господине щом сте били извън страната 6м вие не дължите осигуровки за тази календарна година макар те да ви стоят във системата.Ние не можем да ви ги изтрием но никои няма да ви ги търси спете спокойно

После се усетих но забравих да я питам,ако ми се наложи да се лекувам докато съм в бг и лекарите ми искат документ че не дължа осигуровки трябва ли да ги плащам тези задължения който "не ги дължа " или да :lol: но да се надяваме че няма да ми се наложи тази процедура
Аватар
Val
Мнения: 486
Регистриран на: Нед Авг 17, 2003 6:28 pm
Местоположение: Mississauga

Re: За здравните осигуровки

Мнение от Val »

Здравейте,

Има ли някой, който успешно е бил освободен от здравни осигуровки за минали периоди по член 40 от ЗЗО чрез изпращане на писмо от Канада по пощата?

http://nap.bg/news?id=1496"

Интересува ме дали изпращат обратно отговор и дали може да се даде канадския адрес за кореспонденция на декларацията или трябва да е адрес в България.

Също, ако сте завършили процедурата - за колко време става?

Благодаря предварително за отговорите.
If you take your eyes off your goals, all you see is obstacles.
Публикувай отговор