Документи Букурещ - Пролет 2011

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
Аватар
mufc
Мнения: 1322
Регистриран на: Пон Яну 05, 2009 3:56 pm
Местоположение: Stretford End

Re: Документи Букурещ - Пролет 2011

Мнение от mufc »

smt написа: Изобщо не бих си помислила, че ако се интересувам как върви процедурата ми някой би се заял с мен и би увеличи срока от 3 на 6 месеца и го казва човек, който винаги си има едно на ум и не е толкова доверчив.
Аз гледам какво педупреждават хората, с две думи казват , че запитвания от страна на кандидата какво става с кандидатурата му може да доведе до забавяне на обработката на досието му.
Предполагам, че и в Букурещ действат на този принцип.
Иначе да, ако изтекат предвидените срокове, те също съветват да се свърже кандидата с тях... в писмото с баркодовете мисля, че се споменаваше това. :y:
Manchester United Football Club
warthog
Мнения: 80
Регистриран на: Сря Мар 02, 2011 3:22 pm

Re: Документи Букурещ - Пролет 2011

Мнение от warthog »

Както Ви казах пореди няколко дни, ние пуснахме регистрация за онлайн френски език.Същият, който мадам Ут ни препоръча.
От там ни отговориха с имейл, че нямаме досиета и изучаването на френски е невъзможно. Това беше доста интересно становище. Отговорихме им с имейл , като им дадохме по-пълна информация. Вчера получихме отговор от тях, че вече имаме право да изучаваме френски език защото досиетата са в процес на обработка в букурещ. Страно беше, че имаме баркодове от средата на април, а отговора буквално беше, че нямаме отворено досие в букурещ. заявката за регистрацията за френският беше 2-3 седмици след получаването на баркодовете.
Хем имаме баркодове, хем нямаме досие. Сега поне знам че имаме досиета и се обработват. Ще дойдат и мед. формуляри.
BibitaN
Мнения: 233
Регистриран на: Пет Сеп 18, 2009 3:44 am

Re: Документи Букурещ - Пролет 2011

Мнение от BibitaN »

Мои познати, които подадоха документите си до Букурещ в края на март, през април вече имаха баркодове. Явно са попаднали на работлив служител. Иначе не са с търсени професии или нещо особено в кандидатурата.
А представям си нашите кога ще дойдат. Ама нямам нищо против да дойдат заедно с медицинските, примерно до 3 месеца. ;)
Док. Виена - 6.8.2010
Интервю - 10.3.2011
Док. Букурещ - 5.2011
Баркодове - 6.2011
Мед. форм. - 28.11.2011
Мед. изсл. - 9.12.2011
OK мед. - 29.12.2011
ВИЗИ - 11.10.2012
cvete21
Мнения: 101
Регистриран на: Вто Юни 01, 2010 3:40 am
Местоположение: Варна

Re: Документи Букурещ - Пролет 2011

Мнение от cvete21 »

Здравейте! И аз мога да се похваля с баркодове! :) Получих ги на 25.05.2011 г., а документите ми са изпратени на 08.04.2011. Успех на всички и бързо напредване в процедурата!
zorbat
Мнения: 242
Регистриран на: Пон Яну 25, 2010 4:30 pm

Re: Документи Букурещ - Пролет 2011

Мнение от zorbat »

За да не скучаете докато си чакате баркодовете ето нещо полезно

http://www.dictionnaire-quebecois.com/d ... ons-t.html"

:-) Има доста интересни неща:-)

Успех в процедурата, накаря е най-тегаво...но минава!
DCS Vienne - 09.11.2009
Visas - 19.01.2011
Arrivee au Quebec - 22.03.2011
k_petrov
Мнения: 7
Регистриран на: Пон Май 02, 2011 3:21 am

Re: Документи Букурещ - Пролет 2011

Мнение от k_petrov »

Здравейте,аз съм от Благоевград,искам да попитам дали има желаещи да изучават френски език
Аватар
mufc
Мнения: 1322
Регистриран на: Пон Яну 05, 2009 3:56 pm
Местоположение: Stretford End

Re: Документи Букурещ - Пролет 2011

Мнение от mufc »

Колеги прегледах тук таме по форумите на канадавиза... и ми направи впечатление, че медицинските се бавят не само тук в нашия регион... тапата явно е почти повсеместна и ние както изглежда няма да сме излючение от общия план. :)
Този пост има за цел да поуспокои до някъде изнервените от чакането ако има изнервени де :D
Manchester United Football Club
Ninushevi
Мнения: 505
Регистриран на: Чет Май 28, 2009 9:46 am
Местоположение: Montreal,Quebec
Обратна връзка:

Re: Документи Букурещ - Пролет 2011

Мнение от Ninushevi »

Привет на всички,
Отдавна не бяхме писали.Чакането ни взе здравето и решихме само да четем какво се случва и да си траем,защото при нас нямаше нищо ново,НО до преди 30 мин.Преди малко получихме мейл от посолството в Букурещ ,че са ни изпратили медицинските и инструкциите към тях на 31 май.Мейла е в отговор на няколкото такива ,които им бяхме писали и които досега останаха без отговор.
По информация от посолството в Букурещ медицински в момента се получават към 6 месеца след подаване на документите към Букурещ.Според моите скромни изчисления нашите са пуснати (все още не получени) точно след навършване на 5 мес и 3 дена,като се сложи и транспорта .....идват точно около 6 месеца.
Пожелавам на всички ви много търпение и воля.Явно така се случват в момента нещата : бавно и тромаво.Дерзайте и Успех!
DCS- Виена - 12.10.2009 г.
ПОЛЕТ-София-Мюнхен–Монреал-25.03.2012г.
Аватар
GAL73
Мнения: 135
Регистриран на: Вто Мар 23, 2010 3:39 am

Re: Документи Букурещ - Пролет 2011

Мнение от GAL73 »

Честито и много успехи! :party:
DCS Vienne -12.01.2011
accusé de réception -29.01.2011
интервю Виена -07.04.2011 - успешно
Bucarest-18.06.2011
Etiquettes-05.07.2011
Formulaires médicaux-24.01.2012

Покана за визи-08.05.2012
ВИЗИ-01.06.2012
Аватар
mufc
Мнения: 1322
Регистриран на: Пон Яну 05, 2009 3:56 pm
Местоположение: Stretford End

Re: Документи Букурещ - Пролет 2011

Мнение от mufc »

Нинушеви, важното е че нещата се случват макар и бавно :y:
Зори-бори нещо ново около вас?
smt, скоро и вие трябва да се похвалите с медицински :)
Manchester United Football Club
Аватар
zory_bory
Мнения: 133
Регистриран на: Нед Окт 12, 2008 5:11 am

Re: Документи Букурещ - Пролет 2011

Мнение от zory_bory »

Няма нищо ново, mufc. Благодаря ти за подкрепата.
pavelyankov
Напуснал форума
Мнения: 903
Регистриран на: Пет Авг 14, 2009 8:29 am
Местоположение: varna

Re: Документи Букурещ - Пролет 2011

Мнение от pavelyankov »

Честито Нинушеви :party:
Пожелаваме ви успех и скорошно заминаване :y:
Изхарчих много пари по жени. Изхарчих много пари за алкохол. Изхарчих много пари за хазарт. Но изхарчих много пари и за глупости.
Вини Джоунс
smt
Мнения: 257
Регистриран на: Сря Юли 29, 2009 2:26 pm

Re: Документи Букурещ - Пролет 2011

Мнение от smt »

Ninushevi написа:Привет на всички,
Отдавна не бяхме писали.Чакането ни взе здравето и решихме само да четем какво се случва и да си траем,защото при нас нямаше нищо ново,НО до преди 30 мин.Преди малко получихме мейл от посолството в Букурещ ,че са ни изпратили медицинските и инструкциите към тях на 31 май.Мейла е в отговор на няколкото такива ,които им бяхме писали и които досега останаха без отговор.
По информация от посолството в Букурещ медицински в момента се получават към 6 месеца след подаване на документите към Букурещ.Според моите скромни изчисления нашите са пуснати (все още не получени) точно след навършване на 5 мес и 3 дена,като се сложи и транспорта .....идват точно около 6 месеца.
Пожелавам на всички ви много търпение и воля.Явно така се случват в момента нещата : бавно и тромаво.Дерзайте и Успех!
Какво имаш в предвид под мейл? По е-майл ли ви уведомиха, а формулярите за медицинските са ги пратили по пощата или другояче?!
mufc написа:smt, скоро и вие трябва да се похвалите с медицински
Да, очакваме с нетърпение! :)
Федерална процедура-продължителност 18 месеца!
Аватар
mufc
Мнения: 1322
Регистриран на: Пон Яну 05, 2009 3:56 pm
Местоположение: Stretford End

Re: Документи Букурещ - Пролет 2011

Мнение от mufc »

Аз го разбрах, че са им казали по и-мейл, че са ги пуснали от Букурещ и всеки момент трябва да пристигнат в пощенската им кутия вече като хартиен вариянт. Горе долу писмата пристигат от там за седмица.
Manchester United Football Club
smt
Мнения: 257
Регистриран на: Сря Юли 29, 2009 2:26 pm

Re: Документи Букурещ - Пролет 2011

Мнение от smt »

mufc написа:Аз го разбрах, че са им казали по и-мейл, че са ги пуснали от Букурещ и всеки момент трябва да пристигнат в пощенската им кутия вече като хартиен вариянт. Горе долу писмата пристигат от там за седмица.
Значи точно както и аз съм го разбрала. Учудвам се, че са ги уведомили по е-мейл, че са им пратили медицинките. Много уважително е според мен. :) Хубаво е, че нещата се раздвижват все пак. :)
Федерална процедура-продължителност 18 месеца!
Публикувай отговор