Entrepreneur Program...?!?

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
M.S.S
Мнения: 18
Регистриран на: Пон Май 16, 2011 9:32 am

Entrepreneur Program...?!?

Мнение от M.S.S »

Здравейте.

Някой кандидатсвал ли е по тази програма за Предприемаческа виза - Entrepreneur Program !?!

1. Ще ми е нужно ли да минавам езикови тестове за тази програма ? (френски и една дума не знам с англиския се оправям говоримо, но писмено съм зле.Живял съм 3 години в UK)-В сайта пише че ще се вземат под предвид езиковите ми умения, но това значи ли че трябва да мина IELTS или ще преценят на интервюто езиковите ми способности ?!?

2. Ще имам ли право да се възползвам от безплатното образование в Квебек аз и моето семейство ? Най-вече езиковете курсове в началото.

3.Ще имам ли право на безплатна детска градина ? (с 2 деца сме)

4.Нужно ли е фирмата на която съм бил собственик да е генерирала големи печаби през последните години ? Или е достатъчно ако генерирам нужните ми за тази програма средства от продажба на активи на фирмата (сгради) ? (през последните години съм отчитал пред данъчните минимални печалби, предимно от наеми, а разходите по инвестиране в нови сгради изяждат печалбата почти до 0)!

5.В сайта пише че трябва да наема лице резидент на Квебек различно от мен или семейството ми за мин 30 часа седмично.Не става много ясно един човек ли трябва да наема или повече и за какъв срок ? (те ако се развият нещата ще ми трябват доста повече от 1 човек :-) )



За всяка информация от първа ръка, относно този тип визи ще Ви бъда МНОГО БЛАГОДАРЕН :-)

P.S.
Аз по образование съм икономист и магистратура политология.Развивал съм предприемаческа дейност в България в областа на стройтелството на собствени търговски площи който в последствие отдавам под наем.

Жена ми е счетоводител.

Първоначалните идей за развиване на бизнес са:

1. refurbishment
2. Закупуване на 3-4 плех в лошо състояние, но в добра ерия.Ремонт и обновяване и пускането му отново на пазара на имоти.
3. Закупуване на франчайз в областа на заведения за бързо хранене.Най-вече в пица деливари и тийк а уей.Може и част от кафене, но в съдружие заради по трудния контрол.

Като през това време ще се учи английски и френски в някой колеш или уни.

Пишете не ме жалете, всякакви мнения, съвети,идей и критика ще са ми изключително полезни !
Аватар
martatabs
Модератор
Мнения: 1385
Регистриран на: Вто Мар 02, 2010 5:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: Entrepreneur Program...?!?

Мнение от martatabs »

M.S.S написа:Пишете не ме жалете, всякакви мнения, съвети,идей и критика ще са ми изключително полезни !
Извинявай, ама от написаното идва да покаже че искаш и имаш възможност да се занимаваш със собствен бизнес. За тази работа се изисква доста финанси.
M.S.S написа:Ще имам ли право да се възползвам от безплатното образование в Квебек аз и моето семейство ? Най-вече езиковете курсове в началото.
M.S.S написа:Ще имам ли право на безплатна детска градина ? (с 2 деца сме)
Това не мога да го асимилирам, при условие че имаш такива големи планове и стремежи, даже и имоти купуваш и препродаваш.
Аватар
emili_vn
Мнения: 1241
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 4:21 am
Местоположение: Montréal

Re: Entrepreneur Program...?!?

Мнение от emili_vn »

M.S.S написа: Някой кандидатсвал ли е по тази програма за Предприемаческа виза - Entrepreneur Program !?!
Май не - аз поне не съм чувала. Тия дето имат 6-цифрена сума канадски долари или равностойността им в лева в бързоликвидни активи (демек кеш, в банка, в акции), си се чувстват добре и тук. За какво им е да ходят в Канада.
M.S.S написа: 1. Ще ми е нужно ли да минавам езикови тестове за тази програма ? (френски и една дума не знам с англиския се оправям говоримо, но писмено съм зле.Живял съм 3 години в UK)-В сайта пише че ще се вземат под предвид езиковите ми умения, но това значи ли че трябва да мина IELTS или ще преценят на интервюто езиковите ми способности ?!?
Естествено - иначе как ще го въртиш тоя бизнес там? За тестове не знам - но със сигурност интервю.

Ето ги и изискванията: http://www.immigration-quebec.gouv.qc.c ... neurs.html"
DSC - 01.03.2010
Визи - 03.12.2011
Полет - 25.03.2012
Аватар
martatabs
Модератор
Мнения: 1385
Регистриран на: Вто Мар 02, 2010 5:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: Entrepreneur Program...?!?

Мнение от martatabs »

emili_vn написа:Ето ги и изискванията: http://www.immigration-quebec.gouv.qc.c ... neurs.html"
Ако изпитваш проблем с разбирането на френския език, виж ТУК ;) :y:
M.S.S
Мнения: 18
Регистриран на: Пон Май 16, 2011 9:32 am

Re: Entrepreneur Program...?!?

Мнение от M.S.S »

emili_vn написа:
Май не - аз поне не съм чувала. Тия дето имат 6-цифрена сума канадски долари или равностойността им в лева в бързоликвидни активи (демек кеш, в банка, в акции), си се чувстват добре и тук. За какво им е да ходят в Канада.
Според мен не е задължително да се емигрира само по икономически причини.
Има неща като по-добър стандарт на живот,по-големи възможности,по-добро образование и бъдеще за дацета ни и още много други фактори. Но разбира се тове е мое лично мнение.

martatabs написа:
Извинявай, ама от написаното идва да покаже че искаш и имаш възможност да се занимаваш със собствен бизнес. За тази работа се изисква доста финанси.
Това не мога да го асимилирам, при условие че имаш такива големи планове и стремежи, даже и имоти купуваш и препродаваш
Няма нищо сложно за асимилиране.Просто искам да знам дали и доколко държавата ще ми помага в началото.Добре е да може да си правиш сметката и да ти излиза...те готови пари всеки знае да харчи :rock:

Със здраве :y:
Godis
Мнения: 1661
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 2:22 am
Местоположение: Montreal, Pointe Claire

Re: Entrepreneur Program...?!?

Мнение от Godis »

Според мен нищо няма да стане с тези твои планове.

Ето вероятния сценарий:
1) Имаш $ххх000
2) Идваш тук по някакъв начин
3) Изяждаш си $-те

Знаеш ли защо :
- без език забрави за бизнес в Канада
- без два езика забрави за бизнес в Квебек

Прави са хората да те питат каква е тая история с безплатната детска градина и образование. И то не защото няма да имаш право на тях, а защото е странно да питаш при положение че имаш $ххх000 и това не би трябвало да ти е грижа в момента.

От идеите ти за бизнес, направо зачеркни т.2 на този етап.

Ако горенаписаното не е вярно, би трябвало в този момент да си съдираш задника от зубрене на френски.

Разбира се бих се радвал да дойдеш да тропнеш с крак и бизнеса ти да го пишат по вестниците.
Аватар
angelheart
Мнения: 247
Регистриран на: Вто Юли 17, 2007 6:02 am
Местоположение: Montréal, Québec

Re: Entrepreneur Program...?!?

Мнение от angelheart »

M.S.S написа: Пишете не ме жалете, всякакви мнения, съвети,идей и критика ще са ми изключително полезни !
Заповядай! Това е чисто новия списък с признатите от MICC фирми за консултантски услуги. По-подробна, полезна и професионална услуга от тяхната не можеш да изискваш от участниците във форума!
http://www.micc.gouv.qc.ca/publications ... ltants.pdf"
Най-големите разочарования в живота са победите. От тях няма полза.
Аватар
emili_vn
Мнения: 1241
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 4:21 am
Местоположение: Montréal

Re: Entrepreneur Program...?!?

Мнение от emili_vn »

M.S.S написа:
emili_vn написа:
Май не - аз поне не съм чувала. Тия дето имат 6-цифрена сума канадски долари или равностойността им в лева в бързоликвидни активи (демек кеш, в банка, в акции), си се чувстват добре и тук. За какво им е да ходят в Канада.
Според мен не е задължително да се емигрира само по икономически причини.
Има неща като по-добър стандарт на живот,по-големи възможности,по-добро образование и бъдеще за дацета ни и още много други фактори. Но разбира се тове е мое лично мнение.
Това е и мое мнение. Явно не ме разбра какво искам да кажа. Не съм чувала за някой с пачки на трупчета или в оборот, който да иска да иде някъде и да почне отначало. В Бг малко са хората с нормално мислене (които мислят и за бъдещето на децата си и възможностите, които се предлагат някъде другаде), които са успели да натрупат голям капитал (позволяващ им да влязат в роля на инвеститори в друга държава).
DSC - 01.03.2010
Визи - 03.12.2011
Полет - 25.03.2012
Аватар
zory_bory
Мнения: 133
Регистриран на: Нед Окт 12, 2008 5:11 am

Re: Entrepreneur Program...?!?

Мнение от zory_bory »

M.S.S,
Искам да изкажа възхищението си от хора като вас! За които не само "храната и борбата" са важни в живота. Аз имам близки приятели, които като вас имат някакъв стандарт в БГ, но желаят да заминат в КА точно по тази програма. Помолиха преди време да проверя инфо за нея и основните неща, които четох тук във форума бяха в груби линии следните: активи и пасиви на фирмата в размер на 100 000$ - да докажеш, че имаш толкова, може в собственост, стока или кеш (може примерно да имаш апартамент за толкова); да си управител на тази фирма от поне 2 год. Дано не бъркам, защото го цитирам по спомен - в друг подфорум, имаше тема по въпроса. За френския - да трябва да седните да го учите, няма как да го пропуснете, но не е трудно, казвам го от опит - ние почнахме от 0. Мисля, че идеите ви за бизнес там са добри. Това с купуването на очукана къща и продажба след ремонт е много доходоносен бизнес за хора с първоначален капитал. Имам приятели в САЩ, които правят това и вървят стръмно нагоре с всяка отремонтирана и продадена къща. В друг подфорум пак бях чела мнения на хора, които искат да си купят бензиностанция или някъв франчайз - какви са приходите, за колко се "избиват" вложените капитали. Дано пак не бъркам, но някой разказваше за бензиностанция за 400 хил., с доста главоболия и много работа покрай нея си докарва собственикът 6 хил. на месец. Тук в този форум 99,9% са кандидати по програма за нает работник, не очаквайте някой да ви подкрепи с вашите идеи. Влезте във форум "Канада" или "Квебек" и там търсете теми от хора,които вече са в Канада, натрупали някакъв капитал и сега обменят идеи как да почнат нещо свое. А относно процедурата - в официалния сайт има инфо за нея. Има хляб в това, което сте намислили. Успех!
Аватар
zory_bory
Мнения: 133
Регистриран на: Нед Окт 12, 2008 5:11 am

Re: Entrepreneur Program...?!?

Мнение от zory_bory »

И малко по конкретно:
http://bgcanada.com/pforum/viewtopic.php?f=24&t=41271"
M.S.S
Мнения: 18
Регистриран на: Пон Май 16, 2011 9:32 am

Re: Entrepreneur Program...?!?

Мнение от M.S.S »

zory_bory написа:M.S.S,
Искам да изкажа възхищението си от хора като вас! За които не само "храната и борбата" са важни в живота. Аз имам близки приятели, които като вас имат някакъв стандарт в БГ, но желаят да заминат в КА точно по тази програма. Помолиха преди време да проверя инфо за нея и основните неща, които четох тук във форума бяха в груби линии следните: активи и пасиви на фирмата в размер на 100 000$ - да докажеш, че имаш толкова, може в собственост, стока или кеш (може примерно да имаш апартамент за толкова); да си управител на тази фирма от поне 2 год. Дано не бъркам, защото го цитирам по спомен - в друг подфорум, имаше тема по въпроса. За френския - да трябва да седните да го учите, няма как да го пропуснете, но не е трудно, казвам го от опит - ние почнахме от 0. Мисля, че идеите ви за бизнес там са добри. Това с купуването на очукана къща и продажба след ремонт е много доходоносен бизнес за хора с първоначален капитал. Имам приятели в САЩ, които правят това и вървят стръмно нагоре с всяка отремонтирана и продадена къща. В друг подфорум пак бях чела мнения на хора, които искат да си купят бензиностанция или някъв франчайз - какви са приходите, за колко се "избиват" вложените капитали. Дано пак не бъркам, но някой разказваше за бензиностанция за 400 хил., с доста главоболия и много работа покрай нея си докарва собственикът 6 хил. на месец. Тук в този форум 99,9% са кандидати по програма за нает работник, не очаквайте някой да ви подкрепи с вашите идеи. Влезте във форум "Канада" или "Квебек" и там търсете теми от хора,които вече са в Канада, натрупали някакъв капитал и сега обменят идеи как да почнат нещо свое. А относно процедурата - в официалния сайт има инфо за нея. Има хляб в това, което сте намислили. Успех!

Благодаря за подкрепата :-)

За скромния ми житейски опит съм разбрал, че в България нещата се случват с Максимум усилия минимум резултат (като изключим богопомазаните протежета на политически партии или групоривки със съмнителен произход на капиталите и още по съмнителна дейност ).Наскоро в едно интервю чух следния коментар :-"Не може да се развиваш в една страна, където основния бизнес е РАЗГРАБВАНЕТО Й ...!!!"

Отново лично мнение, че ако успяваш да правиш някакъв бизнес в Бг и генерираш Х лева, то в НОРМАЛНА ДЪРЖАВА СЪС СПАЗВАЩИ СЕ И ЗАЧИТАЩИ СЕ ЗАКОНИ С РАБОТЕЩА ИКОНОМИКА ЩЕ ГЕНЕРИРАШ ПОНЕ С ЕДНА НУЛА ЗАД Х-СА ЛЕВА...

Успех на всички, лек ден и приятен уйкенд ;-)
M.S.S
Мнения: 18
Регистриран на: Пон Май 16, 2011 9:32 am

Re: Entrepreneur Program...?!?

Мнение от M.S.S »

Ще си позволя да публикувам едно стихотворение на една ученичка в 11 клас, Златина Великова, което ме трогна дълбоко...чух го в предаването "Челюсти" по Дарик радио :

Спи, Дяконе! Не се събуждай!
Остани в незнайния си гроб!
Добре си ти... От там не виждаш
съдбата на достойния ни род.

Не виждаш майките,които днес не раждат.
Стариците край кофите за смет.
Бащите с джобовете празни,
в ръцете с куфари и здравец за късмет.

Децата ни са вече на изчезване.
Селата мъртви. Пусти градове.
Строим хотели, паркинги, гаражи...
Край просяка минава БееМВе.

На "пътя към Европа" се продават
в ръцете с кукли малките моми.
Те детството си в сънища сънуват.
Стаена скръб в очите им гори.

Спи, Дяконе! Не се събуждай!
Добре си там под тази черна пръст.
Завиждам ти за туй, че не дочака
мечтите си, разпънати на кръст...!
Аватар
emili_vn
Мнения: 1241
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 4:21 am
Местоположение: Montréal

Re: Entrepreneur Program...?!?

Мнение от emili_vn »

M.S.S написа:За скромния ми житейски опит съм разбрал, че в България нещата се случват с Максимум усилия минимум резултат (като изключим богопомазаните протежета на политически партии или групоривки със съмнителен произход на капиталите и още по съмнителна дейност ).

Отново лично мнение, че ако успяваш да правиш някакъв бизнес в Бг и генерираш Х лева, то в НОРМАЛНА ДЪРЖАВА СЪС СПАЗВАЩИ СЕ И ЗАЧИТАЩИ СЕ ЗАКОНИ С РАБОТЕЩА ИКОНОМИКА ЩЕ ГЕНЕРИРАШ ПОНЕ С ЕДНА НУЛА ЗАД Х-СА ЛЕВА...
Мноооого, много си прав :y:

Стихотворението няма нужда от коментар :bow:

Желая ви успех!
DSC - 01.03.2010
Визи - 03.12.2011
Полет - 25.03.2012
Аватар
hadministratora
Хабсурден
Мнения: 1669
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 11:48 am
Местоположение: Toronto, ON, Canada

Re: Entrepreneur Program...?!?

Мнение от hadministratora »

M.S.S написа:...френски и една дума не знам с англиския се оправям говоримо, но писмено съм зле.Живял съм 3 години в UK...
Между другото има и федерална предприемаческа имиграционна програма. Един от основните критерии е net worth на компанията ти за последните няколко години.
Аватар
hellstorm
Мнения: 81
Регистриран на: Вто Яну 29, 2008 2:49 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Entrepreneur Program...?!?

Мнение от hellstorm »

И аз да се намеся с това което знам. Езиковите курсове по френски КОФИ към министерството на имиграцията си ги караш без никакъв проблем. Няма такова нещо като безплатна детска градина - минимално е 7 долара в CPE - безплатно е през периода на курса по френски - в смисъл ти си плащаш те ти връщат парите ( което едва ли ще стане като се има в предвид многото чакащи за този тип градини, другите са по скъпи до 25-30 долара на ден - но КОФИ ще ти дават за детска градина до 7 долара така че остатъка е за твоя сметка. Друго безплатно образование няма.... освен ако под образование не разбираш училищата за децата- то е "безплатно". За възрастни всичко си плащаш или с твои пари или с програмата за студентски заем. Другото си е от тебе... в смисъл да си решиш какво ще правиш с парите си... като станат 2 години и не си почнал нищо правителството почват да се обаждат да ти напомнят че ти остава малко време .......че летището е близо.... такива неща. Имам приятел по тази програма и от него знам.... колкото за него той си купи едно заведение за кафе - старбъск и кроасани в един търговски център и го оставиха на мира май - чака си човека да вземе жителството и да разпродава - не е тип бизнесмен лекар е и има намерение да учи фармацевтика. Та такива неща... за работника вземаш си някой за минималното 9,65 ли колко беше ..... ако е местен по добре - ще свикнеш на местния диалект.
Je respecte ton avis, mais c'est pas le mien donc c'est pas le bon.
Публикувай отговор