Подновяване на процедура за имиграция

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
zozo
Мнения: 7
Регистриран на: Сря Мар 16, 2011 4:06 pm

Подновяване на процедура за имиграция

Мнение от zozo »

Здравейте,съфорумци!Искам да попитам:"Някой знае ли ,дали се пазят документи от предишна процедура за имиграция в Квебек?Ако-да,колко време?Ако искам да подновя процедурата,какви стъпки да предприема?"В моя случай подаването на документите беше през 2008,но не издържах интервюто в Радисън.Благодаря предварително :)
escape
Мнения: 143
Регистриран на: Нед Ное 22, 2009 3:33 am
Местоположение: bg

Re: Подновяване на процедура за имиграция

Мнение от escape »

Доколкото знам, трябва да подадеш изцяло наново всичко, т.е. нова процедура.
Дори и да се пазят документите там, на тебе не ти върши никаква работа това.
16.03.11 - интервю
11.11.11 - покана за медицински
28.06.12 - покани за визи
03.08.12 - визи
27.08.12 - полет
Nescafe
Мнения: 93
Регистриран на: Пет Фев 26, 2010 4:14 am

Re: Подновяване на процедура за имиграция

Мнение от Nescafe »

zozo Здравей!Относно документите-да във Виена имат твоето досие с евентуалният отказ или отлгане,незнам какво е било при теб.Ние също сме с втора кандидатура.Всичко наново си подготвяш като е желателно да има някаква промяна/било то в нивата на езиците,стаж,диплома/ за да има някакво развитие за този период 2008-2011.
zozo
Мнения: 7
Регистриран на: Сря Мар 16, 2011 4:06 pm

Re: Подновяване на процедура за имиграция

Мнение от zozo »

Благодаря ви много :) Надявах се,че ще спестя част от разходите.На интервюто в Радисън ни отказаха и така...........май ще пробваме отново,затова ми се искаше преводите на всички (вече подадени документи) да си важат,само ,ако трябва,новите неща да се превеждат и заверяват при нотариус
Nescafe
Мнения: 93
Регистриран на: Пет Фев 26, 2010 4:14 am

Re: Подновяване на процедура за имиграция

Мнение от Nescafe »

zozo няма проблем да си използваш старите документи,ако ги пазиш.Но изглежда по-добре да изпратиш и нещо новичко като документ ,по-добре изглежда и евентуално да донесе още точици.Ние например сме с отказ за френският.Просто не призна моите нива и съответно ни намали с 2 точки само.Сега трябва това да преборим.Ти знаеш най-добре при вас за какво са ви отказали и къде да наблегнеш за да лъснете в пълен блясък вторият път.Само трябва да попълниш новите форми,защото има известна промяна и нови такси съответно и сте готови!
Успехи!Не се предавайте! :y:
zozo
Мнения: 7
Регистриран на: Сря Мар 16, 2011 4:06 pm

Re: Подновяване на процедура за имиграция

Мнение от zozo »

Отказът беше за френския-не одобриха нивото ни,защото искаше от мен да обясня нещо,за което съм подписала декларация за конфиденциалност и аз това и казах,обаче той реши ,че не владея терминология достатъчно,за да се изкажа.
Иначе,какви нови документи имаш впредвид ?! :?:
zozo
Мнения: 7
Регистриран на: Сря Мар 16, 2011 4:06 pm

Re: Подновяване на процедура за имиграция

Мнение от zozo »

А,новите форми ги видях,SORRY,не чета както трябва ,че ми е "бръмнала" главата от работа.Старите преводи на документи като дипломи напр.пазя,как да ги подам със стара нотариална заверка?
zozo
Мнения: 7
Регистриран на: Сря Мар 16, 2011 4:06 pm

Re: Подновяване на процедура за имиграция

Мнение от zozo »

И на вас успех Nescafe :y: :party:
Nescafe
Мнения: 93
Регистриран на: Пет Фев 26, 2010 4:14 am

Re: Подновяване на процедура за имиграция

Мнение от Nescafe »

zozo Помниш ли вашият офицер Антъни Савини ли беше?Не че е важно,просто това с терминологията ми напомня нещо :)
zozo
Мнения: 7
Регистриран на: Сря Мар 16, 2011 4:06 pm

Re: Подновяване на процедура за имиграция

Мнение от zozo »

Не,Гзор беше..........Само да кажа,4е пробвах преводачката-и тя не знаеше как е колба ,цилиндър(това е част от терминологията за лабораторни анализи,които извършвам)Има си специфични термини,които дори и преводачите не знаят,освен ако не са превеждали конкретна литература,като техническа например.Не е нужно да знаеш всичко-просто ,ако някой реши да те прати в десета глуха,може да го направи........ :P
Nescafe
Мнения: 93
Регистриран на: Пет Фев 26, 2010 4:14 am

Re: Подновяване на процедура за имиграция

Мнение от Nescafe »

:handshake: знам за какво говориш!При нас също имаше кофти момент,който дойде от преводачката.
Сега се настрой психически ще стане чудото! :)
zozo
Мнения: 7
Регистриран на: Сря Мар 16, 2011 4:06 pm

Re: Подновяване на процедура за имиграция

Мнение от zozo »

Nescafe,благодаря!Ще се опитам
Аватар
fandjo
Мнения: 224
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 12:59 pm
Местоположение: вече в Монреал
Обратна връзка:

Re: Подновяване на процедура за имиграция

Мнение от fandjo »

преведените документи нямат срок на валидност :y:
ако оригинала обаче има /например свидетелството за съдимост важи за срок от 6 месеца/ то и превода след тази дати не ти върши работа, защото оригинала е с изтекъл срок.
а за второто подаване на документи, нашите първия път бяха всички на английски... няма смисъл да обяснявам кактаво стана после... логично е :^)
“I fear the day when the technology overlaps with our humanity. The world will only have a generation of idiots.” Albert Einstein
Публикувай отговор