Организацията на консулския ден

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
ana
Мнения: 3
Регистриран на: Пет Мар 11, 2011 8:27 pm

Организацията на консулския ден

Мнение от ana »

Здравейте,

Два дни по-късно ядът ми почти отмина, но ми се искаше да споделя разочарованието си от организацията на консулските дни в Монреал. Не знам дали всеки път нещата протичат по този начин, но аз лично НЕ се почувствах посрещната от хора, които са организирали добре нещата и са си дали труда да направят така, че още с влизането хората да са наясно какво трябва да направят, къде да се запишат, колко списъка се правят и т.н. Беше обяснено в началото, който чул, чул...Толкова ли е трудно, не знам. Един лист на вратата, две табели на масата, да се вижда отдалече, че има списъци на тая маса, че има формуляри..Не можеше ли да има примерно попълнени формуляри, предварително направени копия, които просто да вземем от масата, а не да ходим всички да ги получаваме лично, да питаме какво да попълваме...
Поредни две години не съм виждала родителите си и си ми е мъчно за България, но цялото събитие с взимането на поспортите само ми напомни причините, заради които сме я напуснали..Нямаше и да ме е яд толкова, ако тези хора, които организират консулските дни , не живееха в Канада.
Публикувай отговор