Готови ли сте да плащате интернет на GB?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Готови ли сте да плащате интернет на GB?

Мнение от miteto »

Обратно на темата - мазните гейчета от CRTC ще преразгледат решението си http://www.theglobeandmail.com/news/pol ... le1893496/"
Естествено сега се преструват, че сами са решили да го преразглеждат и въобще не било щото министъра на индустрията каза снощи, че "ще имат да вземат" грубо казано. Както им каза преди година и малко когато мазните телекомуникации искаха да спрат влизането на Wind Mobile и подлогите от CRTC веднага изпълниха (ама после котка им мина път) :devil:
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Готови ли сте да плащате интернет на GB?

Мнение от ablood »

Дано това да е един от случайте в които не съм прав. Въпреки песимизма си гласувах (+ от името на жената). Сега може да се окаже, че имало файда.
Ако успеят може наистина да гласуваме за намаляване на зимата. 8)


Лошото е, че и да отменят това решение, гадовете ще намерят друг начин да ни вдигнат цените. Например както ми учетвориха наема за модема, без да имам правото да си купя мой.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
ivanko13
Модератор
Мнения: 3602
Регистриран на: Сря Юни 29, 2005 5:02 pm
Местоположение: Toronto

Re: Готови ли сте да плащате интернет на GB?

Мнение от ivanko13 »

Получихте ли е-мейли от Иги ? Политиците са си маймуни навсякъде :D
"Нищо велико на този свят не е постигнато без страст"
Георг Вилхелм Фридрих Хегел
Аватар
John Smith
Мнения: 911
Регистриран на: Съб Окт 16, 2010 9:19 am
Местоположение: GTA

Re: Готови ли сте да плащате интернет на GB?

Мнение от John Smith »

ablood написа:Ако успеят може наистина да гласуваме за намаляване на зимата. 8)
С адрес в Квебек зимата се намалява много лесно. Достатъчно е да гласуваш един път за U-HAUL. Работи, проверено лично. :D
Wise men don't need advice. Fools won't take it.
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Re: Готови ли сте да плащате интернет на GB?

Мнение от anxeli »

И какво ти пише, Ванка :clap: ?
He DID came back for you ?! :lol:
Циганите - на Сатурн !
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11762
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Готови ли сте да плащате интернет на GB?

Мнение от optics »

Аз получих писмо от граф Игнатиев да.
Ми пише че ще преразгледат (благодарение и на моя "подпис") ;-).
И че за 5 години Харпър не бил предложил никакъв "Дигитален план"
Че канадците плащат повече от други страни за интернет услуги
и прочие
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Готови ли сте да плащате интернет на GB?

Мнение от roumensp »

ivanko13 написа:Получихте ли е-мейли от Иги ? Политиците са си маймуни навсякъде :D
Получихме. И естествено цялата история е извъртяна в полза на либералите и срещу консерваторите. :rofl:
Аватар
John Smith
Мнения: 911
Регистриран на: Съб Окт 16, 2010 9:19 am
Местоположение: GTA

Re: Готови ли сте да плащате интернет на GB?

Мнение от John Smith »

Да го въртят както искат. Ясно, че всеки търси политически дивиденти. За сега резултатът е 1:0 за потребителя срещу Bell, което е важното. Последните си вкараха автогол, защото настроиха още хора срещу себе си. На dslreports има много мнения, в които хората казват, че прекъсват всякакви услуги от Bell. Аз лично съм допринесъл за 6 акаунта по-малко и продължавам да агитирам в тази насока. Каквото повикало, такова се обадило.
Wise men don't need advice. Fools won't take it.
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Готови ли сте да плащате интернет на GB?

Мнение от IRA »

ivanko13 написа:Получихте ли е-мейли от Иги ? Политиците са си маймуни навсякъде :D
Получихме. Персонално. :rofl:
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Готови ли сте да плащате интернет на GB?

Мнение от jovani »

roumensp написа:
ivanko13 написа:Получихте ли е-мейли от Иги ? Политиците са си маймуни навсякъде :D
Получихме. И естествено цялата история е извъртяна в полза на либералите и срещу консерваторите. :rofl:
Явно Иги е купил данните ви от собствениците на уебсайта с петицията и сега се опитва да трупа дивиденти от ситуацията.

Между другото моето мнение по въпроса е подобно на това на един известен химик: "Всичко е в дозата":
Едно лекарство може да се превърне в отрова, ако се взема в големи количества и една отрова може да бъде лекарство, ако е вземана в подходящите дози.

Та по проблемът: съвсем по друг начин щяха да стоят нещата, ако за всеки допълнителен гигабайт трафик се плащаше някаква резонна цена - например 10 или 20 цента на гигабайт наместо исканите от монополистите 1 или 2 долара на Гб. Така например 100 гигабайта над определеният лимит можеха да струват допълнително 10 или 20 долара, наместо $50 (таванът на сегашните плащания за трафик). Така хем няма да се оплакват тези, които не ползват много интернет, хем ще се плаща за по-добра инфраструктура, а и ползващите стрийминг медия и пиър-то-пиър не би следвало да бъдат ощетени много...
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
cocose
Има 1 предупр. за БАН
Мнения: 1054
Регистриран на: Чет Авг 27, 2009 9:58 am

Re: Готови ли сте да плащате интернет на GB?

Мнение от cocose »

ivanko13 написа:Получихте ли е-мейли от Иги ? Политиците са си маймуни навсякъде :D
Получих, получих, и аз получих писъмце :)
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Готови ли сте да плащате интернет на GB?

Мнение от jovani »

cocose написа:
ivanko13 написа:Получихте ли е-мейли от Иги ? Политиците са си маймуни навсякъде :D
Получих, получих, и аз получих писъмце :)
Ами радвайте се, разбира се :)
Колко ли още други заинтересовани са ви купили данните срещу скромна цена?
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
def34
Мнения: 435
Регистриран на: Пет Ное 16, 2007 9:28 am
Местоположение: Toronto

Re: Готови ли сте да плащате интернет на GB?

Мнение от def34 »

jovani написа:
cocose написа:
ivanko13 написа:Получихте ли е-мейли от Иги ? Политиците са си маймуни навсякъде :D
Получих, получих, и аз получих писъмце :)
Ами радвайте се, разбира се :)
Колко ли още други заинтересовани са ви купили данните срещу скромна цена?
То щото да речем собствената ти банка не продава личните ти данни на някой и не ти се обаждат да те зарибяват със застраховки..Истината е,че всичко е политика и ако някой не черпи дивиденти от ситуацията може да си правиме подписки до края на света.
Канадците просто им писна да ги доят за услуги, които на много други места по света са в пъти по евтини и с по добро качество.Дано общественото недоволство доведе до някакви реални резултати.
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Готови ли сте да плащате интернет на GB?

Мнение от jovani »

def34 написа: То щото да речем собствената ти банка не продава личните ти данни на някой и не ти се обаждат да те зарибяват със застраховки..Истината е,че всичко е политика и ако някой не черпи дивиденти от ситуацията може да си правиме подписки до края на света.
Канадците просто им писна да ги доят за услуги, които на много други места по света са в пъти по евтини и с по добро качество.Дано общественото недоволство доведе до някакви реални резултати.
Канадските "управници" трябва да са шастливи, че на народът му трябва много малко за да е "хепи" - евтино интернетче за безплатни филмчета и пълно коремче. Ама и тези "придобивки" никой няма да ги даде без бой...
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Готови ли сте да плащате интернет на GB?

Мнение от miteto »

jovani написа:
cocose написа:
ivanko13 написа:Получихте ли е-мейли от Иги ? Политиците са си маймуни навсякъде :D
Получих, получих, и аз получих писъмце :)
Ами радвайте се, разбира се :)
Колко ли още други заинтересовани са ви купили данните срещу скромна цена?
Джовани, никой не е купувал данни, стига конспирационни глупости. В първата версия на петицията, формата изпращаше и-мейли освен до министъра и до Игнатиеф и до няколко още получателя. След като либералите и НДП се обявиха официално против UBB, мейлите се пращат само до министъра и Жил Дюсеп от PQ.
Публикувай отговор