Готови ли сте да плащате интернет на GB?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
becks
Мнения: 2014
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 3:50 am
Местоположение: Toronto

Re: Готови ли сте да плащате интернет на GB?

Мнение от becks »

c200 написа: Достъпът до интернет в Канада е неоправдано евтин и безплатният обяд развращава любителите на холивудска продукция. Одобрявам плащането на гигабайт.
Я кажи ти на какъв план си, че ти е безплатен обяда?

Защото баба ми в дълбоката българска провинция има 15 мбита неограничен интернет за 5 CAD / месец и мисля, че скоро БеТеКа-то няма да фалира. В дълбоката провинция в Онтарио (говоря за градчета на 200-300 км от Торонто) са още на дайъл-ъп.
„Летните сензациЙ – нови промоциЙ на хавлиЙ с всички зодиЙ и други джунджуриЙ!”
def34
Мнения: 435
Регистриран на: Пет Ное 16, 2007 9:28 am
Местоположение: Toronto

Re: Готови ли сте да плащате интернет на GB?

Мнение от def34 »

c200 написа:Достъпът до интернет в Канада е неоправдано евтин и безплатният обяд развращава любителите на холивудска продукция. Одобрявам плащането на гигабайт.
Имам едно предложение към теб, ако ти се струва много евтино можеш да се обадиш на Роджърс или Бел и да поискаш да те таксуват по 200 долара на gb, мисля че много ще ти се зарадват.А истината е http://www.iphoneincanada.ca/carriers/b ... the-world/"
Но слава Богу гласът на масите и предстоящите избори си казаха своето
http://www.financialpost.com/news/Torie ... story.html" :)
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Готови ли сте да плащате интернет на GB?

Мнение от miteto »

c200 написа:Достъпът до интернет в Канада е неоправдано евтин и безплатният обяд развращава любителите на холивудска продукция.
Неоправдано евтин сравнено с кое? С разходите, които канадските компании имат по доставката му или с цените на интернет в другите развити страни? Нито едното, нито другото бих казал аз. Щом одобряваш плашането на гигабайт, помоли твоя доставчик да те чарджи $2/GB отсега натам и вече няма проблем?
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Готови ли сте да плащате интернет на GB?

Мнение от myhata II »

На това му се вика МОНОПОЛ другарки и другари а вие Европа с С Америка няма какво да я сравнява
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Готови ли сте да плащате интернет на GB?

Мнение от Marto »

bp_de написа: и да нададат вои ама тва на американския континент трудно ще стане... както се казва - ще стане ама иска чакане...
Да да, а на европейския континент ми е много интересно как с вой ще накарате бюрократите в Брюксел да почнат да се съобразяват с гласа на народа :rofl:
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Готови ли сте да плащате интернет на GB?

Мнение от roumensp »

myhata II написа:На това му се вика МОНОПОЛ другарки и другари а вие Европа с С Америка няма какво да я сравнява
Канада не е Америка, ти стъпвал ли някога в Щатите? Монополът, за който говориш си е канадски патент.
cocose
Има 1 предупр. за БАН
Мнения: 1054
Регистриран на: Чет Авг 27, 2009 9:58 am

Re: Готови ли сте да плащате интернет на GB?

Мнение от cocose »

Всъщност тази промяна важи (засега поне) само за DSL. За кабелният интернет все още не важи.....но ако не утрепеме гадината в зародиш, и до там ще се доберат гадовете :swear: :swear: :swear:
cocose
Има 1 предупр. за БАН
Мнения: 1054
Регистриран на: Чет Авг 27, 2009 9:58 am

Re: Готови ли сте да плащате интернет на GB?

Мнение от cocose »

def34 написа:
c200 написа:Одобрявам плащането на гигабайт и поскъпването на интернет.
Защото на такива хора им се набива в главата,че не трябва да плащат вместо т.нар "heavy users" които теглят филми или стриймват видео онлайн.Само,че той не се замисля,че въпросът е в това, че по този начин се убива конкуренцията.Утре ако Бел или Роджърс му кажат,че овъртрафика струва 50 долара на GB той ще ги плати защото няма друг избор.Смешното е че дори в България интернета е по добър от Канада и всякакви измислици от рода на "Канада е много голяма държава и струва скъпо да се инвестира в трасета и файбър оптик" са просто едно замазване на очите.Когато един провайдър на услуги предлага съдържание-ТВ, кабелна телевизия, интернет и фиксирани и мобилни услуги, а в същото време "държи" и преносната среда, има интерес да няма конкуренция и без много инвестиции да дере клиентите си и да увеличава печалбата си.Жалкото, че това се позволява е една демократична държава, която технологично трябва да е много по напред в сравнение с нациите от т.нар."трети свят".Та докато продължава промиването на съзнанието от рода на -"интернета ви е бавен, защото съседа ви стриймва Netflix постоянно' ще има и такива съфорумници, които защитават безумията на монополостите.
Имах едни познати в София , не бяха супер хакери, просто имаха малко пари, и малко знания оттук оттам, за 1г успяха да си докарат около 400 клиента поне, след още една година почнаха да прокарват оптика....безплатно....щото според техните думи, оптиката им излиза по евтино :)
Та се сещам за оня израз че скъпото излизало по евтино.......
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Готови ли сте да плащате интернет на GB?

Мнение от miteto »

Marto написа:
bp_de написа: и да нададат вои ама тва на американския континент трудно ще стане... както се казва - ще стане ама иска чакане...
Да да, а на европейския континент ми е много интересно как с вой ще накарате бюрократите в Брюксел да почнат да се съобразяват с гласа на народа :rofl:
Не знам дали могат да ги накарат да се съобразяват, но поне във Франция и Гърция знаят как да надават вой (и не само). В Канада - "Oh my god, the government raised the taxes again! Oh well, what can you do... and besides, Canada is still the greatest country in the world, eh?" :D
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Готови ли сте да плащате интернет на GB?

Мнение от Marto »

miteto написа:
Marto написа:
bp_de написа: и да нададат вои ама тва на американския континент трудно ще стане... както се казва - ще стане ама иска чакане...
Да да, а на европейския континент ми е много интересно как с вой ще накарате бюрократите в Брюксел да почнат да се съобразяват с гласа на народа :rofl:
Не знам дали могат да ги накарат да се съобразяват, но поне във Франция и Гърция знаят как да надават вой (и не само). В Канада - "Oh my god, the government raised the taxes again! Oh well, what can you do... and besides, Canada is still the greatest country in the world, eh?" :D
Съгласен съм, че в Канада народа е твърде... agreeable. Моята теория е, че това им е в народопсихологията още от времето на американската революция. Моят град е основан от Лоялистите, на 20 метра от прозореца на офиса ми е мястото, където е била къщата на Бенедикт Арнолд (нарицателното име за "предател" в САЩ).
def34
Мнения: 435
Регистриран на: Пет Ное 16, 2007 9:28 am
Местоположение: Toronto

Re: Готови ли сте да плащате интернет на GB?

Мнение от def34 »

Marto написа:
bp_de написа: и да нададат вои ама тва на американския континент трудно ще стане... както се казва - ще стане ама иска чакане...
Да да, а на европейския континент ми е много интересно как с вой ще накарате бюрократите в Брюксел да почнат да се съобразяват с гласа на народа :rofl:
Всъщност наистина бюрократчината машина в Брюксел е особенно тромава, но все пак не цепят басма на разни лобисти, защитаващи интереса на голямия бизнес.Примерно когато Вивиaн Рединг се опита да намали роуминг таксите за мобилните комуникации между различните държави, се нададе невероятен вой от страна на телекомуникационните компании, които твърдяха,че това ще доведе до невероятно спадане на приходите им и до влошаване на услугите които предлагат.Въпреки това директивата се прие,като цените станаха съвсем приемливи.
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Готови ли сте да плащате интернет на GB?

Мнение от ivandaman »

Понеже намесихте и ЕС в темата вижте ги какви ги вършат:

http://soccernet.espn.go.com/news/story ... ds?cc=3888"

Аз преди всичко съм заинтересуван като фен на футбола и наблюденията ми са бегли, но изглежда че монополистичните практики са по-рядко срещани на старият континент а и лобитата им (на монополистите) не са толкова силни..
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Готови ли сте да плащате интернет на GB?

Мнение от Павел »

Мите, обърни внимание на последните две букви от цитата дето си дал и после пак ми кажи, че канадците изобщо не викали "ей". Имаше една бг приказка, "с твойте камъни по твойта глава". Бързай сега да триеш, не заради друго, а щото не е по темата. :D
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Готови ли сте да плащате интернет на GB?

Мнение от miteto »

Павел написа:Мите, обърни внимание на последните две букви от цитата дето си дал и после пак ми кажи, че канадците изобщо не викали "ей". Имаше една бг приказка, "с твойте камъни по твойта глава". Бързай сега да триеш, не заради друго, а щото не е по темата. :D
Павка, честно, докато го пишех си мислех за теб и дали няма да се обадиш като го видиш :D Нарочно го написах, а спора преди беше дали всеки канадец използва "eh" във всяко второ изречение. Както ако искам да направя бъзик с Пловдив ще вкарам "майна" в изречението, въпреки че далеч не всеки пловдивчанин го използва или пък ако го използва не присъства във всяко второ изречение. Доволна ли сте сега, другарко-учителко Павлета или ще трябва да изтърпя още ваши Youtube линкове на малоумни тинейджъри от САЩ изговарящи "eh"?
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Готови ли сте да плащате интернет на GB?

Мнение от Павел »

Доволна сме! Никъде не съм казвал, че всички канадци го казват, което не означава, че не е масово. В Пловдив съм живял 6 години и поне 80 % казват майна - от първолаци до пенсионери, даже и не пловдивчани, а временно пребиваващи там, което не знам дали е смешно, дразнещо или и двете.
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Публикувай отговор