интервю Март 2011

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
Аватар
pgambit
Мнения: 59
Регистриран на: Чет Юни 24, 2010 6:53 am

Re: интервю Март 2011

Мнение от pgambit »

Joya написа:сканирах и пратих потвърждението, на следващият ден, след като получих поканата. Автоматичен отговор дойде веднага, а от тая Лиза , след около половин един час.
с gmail съм.
Аз също изпратих от gmail
Индивидуализма винаги излиза скъпо
Joya
Мнения: 474
Регистриран на: Чет Апр 20, 2006 3:49 am

Re: интервю Март 2011

Мнение от Joya »

Искам да ви попитам, в малкото оставащо време до интервюто, как смятате да се готвите?
Аз лично ходя на курс 2 пъти седмично и уча всеки ден, ама общи неща, думи граматика.
Сега мисля да започна да ходя и на уроци, където да се подготвяме конкретно за интервюто, но просто нямам физическа възможност за повече от веднъж седмично, максимум два.
Та ми е интересно, кое е по-разпространено/успешно според вас, индувидуална подготовка или учител.
Мотивите ми са, че теоритично нещата са добре, но наложи ли се да проведа разговор се спичам, така че се надявам с учителя да работим по тази част.
Мисля че ще е полезно да споделим, кой, какво намира за удачно.
И днес заявих на шефа че излизам 3 седмици отпуска, щеше да получи инфаркт, разбира се измислих друга причина, защото просто няма как да му кажа, най-малко съм на временен договор. Та тия три седмици въобще не знам до къде ще стигнат, да не говорим, че трябва и децата да изпратя при бабите за този период. Общо взето май се паникьосвам :)
"Повечето истински провали се дължат на ограничения, които хората си поставят сами, в собствените си умове." Н.Х.
celicata
Мнения: 153
Регистриран на: Сря Фев 03, 2010 6:58 am
Местоположение: Gatineau / Ottawa

Re: интервю Март 2011

Мнение от celicata »

Някъде по едно време виждах, че имаше запис на протекло интервю, но сега не мога да го открия. Смятам че ще е от полза за да се добие представа как прочтича. Някой ако го има случайно моля да да даде линк.
mitak_vt
Мнения: 41
Регистриран на: Съб Мар 13, 2010 1:32 pm

Re: интервю Март 2011

Мнение от mitak_vt »

celicata
Мнения: 153
Регистриран на: Сря Фев 03, 2010 6:58 am
Местоположение: Gatineau / Ottawa

Re: интервю Март 2011

Мнение от celicata »

това го знам, но там няма аудио
mitak_vt
Мнения: 41
Регистриран на: Съб Мар 13, 2010 1:32 pm

Re: интервю Март 2011

Мнение от mitak_vt »

Опааа явно са махнали записа за съжаление, но аз го бях свалил някъде остава само да го намеря.
Аватар
mishka77
Мнения: 133
Регистриран на: Съб Фев 13, 2010 5:20 am
Местоположение: canada

Re: интервю Март 2011

Мнение от mishka77 »

Аз лично съм за бой :D Посещавахме частни уроци със съпругът ми 4 м(там каквото научихме това беше,не се оправдавам но нямахме време да учим в къщи) Прекъснахме уроците поради финансови средства-така се случи.Сега като дойде поканата бях в паника два дни,взех отпуска 2 м до интервюто(платена и неплатена)Ходя всеки ден на частни уроци и уча в къщи след това,но незнам как ще докарам 7/7 :(
Незнам на кой господ да се моля..но ще видим :)
Аватар
pgambit
Мнения: 59
Регистриран на: Чет Юни 24, 2010 6:53 am

Re: интервю Март 2011

Мнение от pgambit »

mishka77 написа:Аз лично съм за бой :D Посещавахме частни уроци със съпругът ми 4 м(там каквото научихме това беше,не се оправдавам но нямахме време да учим в къщи) Прекъснахме уроците поради финансови средства-така се случи.Сега като дойде поканата бях в паника два дни,взех отпуска 2 м до интервюто(платена и неплатена)Ходя всеки ден на частни уроци и уча в къщи след това,но незнам как ще докарам 7/7 :(
Незнам на кой господ да се моля..но ще видим :)
И аз съм за бой, ама ако има кой мен да набие, че толкова време имаше а сега се засилих :)
Индивидуализма винаги излиза скъпо
Аватар
GRus
Мнения: 274
Регистриран на: Чет Яну 06, 2011 5:56 am
Местоположение: Montréal

Re: интервю Март 2011

Мнение от GRus »

Колеги, доколкото знам (без да съм 100% сигурна), по някое време на интервюто събеседникът превключва на английски език. Аз, да си призная, повече се притеснявам от английския, затова искам да попитам знаете ли доколко е важно да се знае английски на този етап?

Благодаря
If everything seems under control you're just not going fast enough
Nescafe
Мнения: 93
Регистриран на: Пет Фев 26, 2010 4:14 am

Re: интервю Март 2011

Мнение от Nescafe »

GRus не искам да те шашкам,но на нашето интервю например доста превключваше на английски.Първата част с основните въпроси я мина на френски.След като ни зададе въпроси за мотивацията ни на френски ме помоли да му я кажа и на английски.След това превключваше от френски на английски.Примерно задава въпрос на френски,след това на английски но друг.Така около 10-15 мин.При други кандидати може въобще да не се случи това с английският.С 2 думи -няма правила.Важното е да сте спокойни!
Nescafe
Мнения: 93
Регистриран на: Пет Фев 26, 2010 4:14 am

Re: интервю Март 2011

Мнение от Nescafe »

Nescafe написа:GRus не искам да те шашкам,но на нашето интервю например доста превключваше на английски.Първата част с основните въпроси я мина на френски.След като ни зададе въпроси за мотивацията ни на френски ме помоли да му я кажа и на английски.След това превключваше от френски на английски.Примерно задава въпрос на френски,след това на английски ,но друг.Така около 10-15 мин.При други кандидати може въобще да не се случи това с английският.С 2 думи -няма правила.Важното е да сте спокойни!
Аватар
azzura
Мнения: 799
Регистриран на: Нед Май 23, 2010 1:43 am

Re: интервю Март 2011

Мнение от azzura »

Аз покрай тоя френски забравих английския :D .Сега като се упражнявам всичко ми идва на френски да му се не види :rofl: .Ще има ъъъ и аааа ...
http://www.youtube.com/watch?v=3moLkjvhEu0" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
emili_vn
Мнения: 1241
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 4:21 am
Местоположение: Montréal

Re: интервю Март 2011

Мнение от emili_vn »

mishka77 написа:Аз лично съм за бой :D Посещавахме частни уроци със съпругът ми 4 м(там каквото научихме това беше,не се оправдавам но нямахме време да учим в къщи) Прекъснахме уроците поради финансови средства-така се случи.Сега като дойде поканата бях в паника два дни,взех отпуска 2 м до интервюто(платена и неплатена)Ходя всеки ден на частни уроци и уча в къщи след това,но незнам как ще докарам 7/7 :(
Незнам на кой господ да се моля..но ще видим :)
:clap: поне можеш да си вземеш отпуск :)
DSC - 01.03.2010
Визи - 03.12.2011
Полет - 25.03.2012
Аватар
MermaidBG
Мнения: 232
Регистриран на: Нед Дек 27, 2009 11:50 am
Местоположение: Varna, BG вече Vancouver, BC, Canada

Re: интервю Март 2011

Мнение от MermaidBG »

Познато ми е :lol: На интервюто не можах да се сетя как е петстотин на английски (щото ми идваше на френски) и казах 5000 (ставаше въпрос за колко км е Варна - София) :o
18.09.2009=>Vienne
13.10.2009=>Accusé
18.05.2010=>Entrevue

31.05.2010=>Bucarest
15.06.2010=>Étiquettes
13.07.2010=>Formulaires
03.08.2010=>MC "Vita"
30.08.2010=>OK
10.01.2011=>Invitation pour visas
04.02.2011=>Visas
1 an 4 mois et 17 jours=>Durée de la procédure
01.03.2011=>Nous quittons la Bulgarie
Аватар
GRus
Мнения: 274
Регистриран на: Чет Яну 06, 2011 5:56 am
Местоположение: Montréal

Re: интервю Март 2011

Мнение от GRus »

Nescafe написа:GRus не искам да те шашкам,но на нашето интервю например доста превключваше на английски.Първата част с основните въпроси я мина на френски.След като ни зададе въпроси за мотивацията ни на френски ме помоли да му я кажа и на английски.След това превключваше от френски на английски.Примерно задава въпрос на френски,след това на английски но друг.Така около 10-15 мин.При други кандидати може въобще да не се случи това с английският.С 2 думи -няма правила.Важното е да сте спокойни!
Благодаря за инфото, явно ще трябва да си намеря с кого да говоря/чатя на английски през скайп или MSN - мисля че това помага да се влезе в ритъм.
If everything seems under control you're just not going fast enough
Публикувай отговор