Техник сателитна антена

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Аватар
IvHaydu
Хайдутин на годината
Хайдутин на годината
Мнения: 4829
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 4:52 pm
Местоположение: Montreal, QC

Техник сателитна антена

Мнение от IvHaydu »

Привет!
Търся техник за преглед и настройка на сателитна антена.
Репутацията е онова, което хората знаят за теб. Честта е онова, което сам знаеш за себе си. Пази честта си. И майната и на репутацията...
По-добре временни неуспехи, отколкото временни успехи!
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Re: Техник сателитна антена

Мнение от bp_de »

Стига бе... ти нали си в час ... за какво ти е.....
Кажи проблема - може и да може да се оправи без намесата на техник.
Аватар
IvHaydu
Хайдутин на годината
Хайдутин на годината
Мнения: 4829
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 4:52 pm
Местоположение: Montreal, QC

Re: Техник сателитна антена

Мнение от IvHaydu »

Привет!
Проблема е, че явно се е разместила антената - Q (куалити) го дава някой път към 55%, а някой път пада на 30 и нищо не се вижда.
Репутацията е онова, което хората знаят за теб. Честта е онова, което сам знаеш за себе си. Пази честта си. И майната и на репутацията...
По-добре временни неуспехи, отколкото временни успехи!
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Re: Техник сателитна антена

Мнение от bp_de »

Е малко трудно ще я оправя от тука...но ще се опитам да дам акъл поне :)
Не вярвам да си с 1,8 метра антена а антена до 90 см има отвор на приемане около 3 градуса -така че дори да си леко настрани пак трябва да приема.
Я иди е тука - http://www.satlex.net/bg/azel_calc.html
и си нагласи числата - кои спътник гониш все пак...

Другото което се ми идва на ум -ето ти моя метод -индиански е но работи ... :D

Аз кат нагласях антената на моите във Ванкувър понеже на околните къщи нямаше антени та ми трябва отправна точка -поне горе долу накъде да сочи .
Та се примолих на един комшия -на 3 км от нас да ми да де да погледна под антената - за мои огромен късмет кат погледнеш точно под държача на конвертора имаше некакво хълмче дет сочеше и това хълмче се виждаше от нас също.Та се върнах ,нагласям горе долу да сочи натам и вече финно -след 20 мин докарах сигнал.
Правиш си отметка по тъбата за азимут и елевация за кои спътник е и нататъка е лесно що има отправна точка.
На моите антената е некаде 60 -70 см с 2 ЛНБ - Белл пише на нея и съм я настроил към 2 та спътника дето Дишнет предват 110 и 119 мисля беше -не помня вече.

И един джумбиш - някъде 4-5 месеца след кат я инсталнах -помниш едно време кат се гледаше награ 2 - та идва един ,звъни на вратата -отварям -ония пита -абе може да погледна ваща антена ...аз гледам кат извънземен - ония продължава- аз съм техник на Белл и тука настроивам една антена ,едни ваши комшии са си порачали БЕЛ ама нещо не мога се оправя та да видя горе долу накъде сочи .... :D :D :D
Аз се спеках малко що ние само нелегално гледахме и му викам - гледаи ама ватре не бачка ,кабела е скъсан и сме го зарязали ... :rofl: :rofl: :rofl:
Публикувай отговор