от UK в Канада

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
atakama
Мнения: 20
Регистриран на: Чет Апр 15, 2010 9:08 am

от UK в Канада

Мнение от atakama »

Има ли хора преместили се да живеят от UK в Канада. Ще ми е интересно да споделят техния опит относно работа, заплащане, переспективи в Канада, сравнени с UK.
Аз в момента съм в UK и обмислям вариант за преместване в Канада, но съм все още на етап проучване и събиране на информация.
Тук в UK в момента е криза и може би ще се задълбочи още повече след изборите, но като чета чужди форуми, мненията за Канада са много противоречиви.
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: от UK в Канада

Мнение от Koko »

atakama написа:Има ли хора преместили се да живеят от UK в Канада. Ще ми е интересно да споделят техния опит относно работа, заплащане, переспективи в Канада, сравнени с UK.
Аз в момента съм в UK и обмислям вариант за преместване в Канада, но съм все още на етап проучване и събиране на информация.
Тук в UK в момента е криза и може би ще се задълбочи още повече след изборите, но като чета чужди форуми, мненията за Канада са много противоречиви.
Канада приема между 250 и 300 хил. нови имигранти на година, при население от около 32-33 млн. човека. Това поне според мене е основната причина която сваля надолу заплатите, както и това че новите имигранти се изправят пред проблема че канадските работодатели трудно признават образование и опит придобити извън Канада.
Ако уточниш за каква професия питаш, може би ще получиш по-конкретни отговори за това какви са възможностите за работа в Канада.

Сещам се за две познати българки - майка и дъщерия - които се преместика от UK в Канада преди доста време и до ден днешен съжалявам че са го направили, но от друга страна живота и на двете в Канада се подреди и няма преспектива да се връщат обратно към кралството. Имам бивша съученичка която е в UK от 2001-ва година и ми се оплаква наскоро че наистина нещата там никак не са добре в момента, но тя май мисли повече за връщане в България.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
atakama
Мнения: 20
Регистриран на: Чет Апр 15, 2010 9:08 am

Re: от UK в Канада

Мнение от atakama »

Интересува ме работа в сферата на графичния дизайн и дали признават завършен колеж и стаж от UK (имам предвид работодателите, не емиграционните). Имам две магистратури от БГ, но без стаж по съответните специалности. Досега работата ми е била само в IT сферата. В момента се "боря" и с Френския като за 3 седмици си го припомних доста и при първоначални тестове покривам Б1 ниво.
cocose
Има 1 предупр. за БАН
Мнения: 1054
Регистриран на: Чет Авг 27, 2009 9:58 am

Re: от UK в Канада

Мнение от cocose »

Тука има доста фирмички търсещи като луди графични дизайнери за игричките си. Така че всъщност това което трябва да направиш е просто да кандидастваш навсякъде където има търсене :y:
atakama
Мнения: 20
Регистриран на: Чет Апр 15, 2010 9:08 am

Re: от UK в Канада

Мнение от atakama »

cocose написа:Тука има доста фирмички търсещи като луди графични дизайнери за игричките си. :y:
Надявам се да е така. Благодаря за отговорите. :)
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Re: от UK в Канада

Мнение от bp_de »

atakama написа:Интересува ме работа в сферата на графичния дизайн и дали признават завършен колеж и стаж от UK (имам предвид работодателите, не емиграционните). Имам две магистратури от БГ, но без стаж по съответните специалности. Досега работата ми е била само в IT сферата. В момента се "боря" и с Френския като за 3 седмици си го припомних доста и при първоначални тестове покривам Б1 ниво.
Зависи колко са ти плащали в кралството - ако си бил на свсни кинти преместването в Канада ще ти се стори мизерия- никои не му се ще да има доунгаде на кинтите дет е взимал+ в добавка як студ през зимата (изключая 1 парче в Б.Колумбия) .
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Re: от UK в Канада

Мнение от Lub0 »

ЗАвиси колко си добър, ако си Н1 и заплтата ще ти е супер, тука проблема е само с данъците, че са 50%...
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Re: от UK в Канада

Мнение от bp_de »

Lub0 написа:ЗАвиси колко си добър, ако си Н1 и заплтата ще ти е супер, тука проблема е само с данъците, че са 50%...
Стари плиятелю - дружелюбна забележка :) - тои е в Европа в Англето а не в Америката....
atakama
Мнения: 20
Регистриран на: Чет Апр 15, 2010 9:08 am

Re: от UK в Канада

Мнение от atakama »

Наистина ли са толкова високи данъците :sweat: ? Аз мислех, че за Quebek са около 37-40%. Както и да е, ако има работа ще се преживее, стига да остават достатъчно парички за нормален живот и спестяване. Интересува ме има ли криза в момента и къде са по-големи шансовете за започване на работа в IT сферата - в Монтреал, Торонто, VC. От събраната информация до момента, останах с впечатлението, че Торонто и VC са пренаселени с имигранти от Азия, готови да работят за ниски заплати и е доста трудно да се започне работа там. Затова в момента клоня към Монтреал.
Между другото съм :makeup: ;) .
Аватар
Преуспял
Мнения: 572
Регистриран на: Вто Авг 25, 2009 3:34 pm

Re: от UK в Канада

Мнение от Преуспял »

atakama написа:Между другото съм :makeup: .
Плешив травестит? ;)

За IT не знам, но не съм сигурен, че това за имигрантите от Азия е вярно. Ако е, тогава то важи и за имигрантите от източна европа, латинска америка, антарктида...Другото е че заплатите в тези големи градове по правило са по-високи отколкото в по-малките хомогенни (95-99% бели) градове. Та не знам за теорията ти.

Но имаш ли търсени умения и ако говориш добре английски (доста хора се залъгват като отговарят "да" на тези два въпроса), според мен ще се справиш.
atakama
Мнения: 20
Регистриран на: Чет Апр 15, 2010 9:08 am

Re: от UK в Канада

Мнение от atakama »

:rofl: Нямаше емотиконче с повечко косица.
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Re: от UK в Канада

Мнение от bp_de »

atakama написа:Наистина ли са толкова високи данъците :sweat: ? Аз мислех, че за Quebek са около 37-40%. Както и да е, ако има работа ще се преживее, стига да остават достатъчно парички за нормален живот и спестяване. Интересува ме има ли криза в момента и къде са по-големи шансовете за започване на работа в IT сферата - в Монтреал, Торонто, VC. От събраната информация до момента, останах с впечатлението, че Торонто и VC са пренаселени с имигранти от Азия, готови да работят за ниски заплати и е доста трудно да се започне работа там. Затова в момента клоня към Монтреал.
Между другото съм :makeup: ;) .

Ами направи следното - хвани 1 самолет и иди на екскурзия -верно че за 20 дена ... но поне ще имаш впечатления -в повечето случаи положителни.
Поне ще видиш с очите си накъде си се запътила.

Едно друго мое мнение -ЛИЧНО -сега да не стане пак кавга- формирано е от мое търсене по нета без да съм стъпвал в Квебек.

В квебек за повечето добре платени позиции-искат кандидата да знае и 2 та езика на турбо ниво.Сигурно има и места дето само сангле става но както казах по наблюдение само по мрежата искат и 2 та което е логично след кат се знае че местния е франсе.
Да ма са много малко хората идващи от незнам си къде дето са в час и с 2 та -и което автоматично отсвирва кандидата от даденота позиция.
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Re: от UK в Канада

Мнение от Lub0 »

Всъшност това за езиците не е точно така. Вярно че в обявите винаги пишат и двата езика, като задължителни, но във всички големи компании работният език е английски. Аз лично примерно 3 фирми съм сменил и не съм имал проблеми с френският, ако толкова ти се наложи един път на няйколко месеца, все някой ще ти преведе, да не говорим че имам колеги, родени тук, които не знаят бъкел френски...
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: от UK в Канада

Мнение от ablood »

Тъжната новина е, че щом в UK дори и с местен колеж и опит не можеш да се устроиш добре, тук ще е още по-кофти.
Има и изключения, но най-вероятно ще преживееш срахотно падение (зависи колко високо си сега де).
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
apple
Мнения: 1460
Регистриран на: Чет Юни 28, 2007 2:41 pm

Re: от UK в Канада

Мнение от apple »

А в БГ с местен колеж или университет можеш ли да се устроиш? Аз съм от устроените без връзки и какво от това? Заплата в една от престижните държавни институции - горе долу 800 кан. д., условия на труд почти мизерни, възможности за развитие нулеви, удовлетворяваща и интересна работа - 0, перспективи за модернизация и ефективност - 0 и т. н. ..... Е питам каква е разликата къде да отиде човека в Канада или да се върне тук. Всеки сам си избира. И на всичкото отгоре живееш в отчайваща мръсотия, панелки в разпад, морал в разпад, здравеопазване в което да си вариши сам чай е по-ефективно от лечение проведно от дипломирани медици и т. н. Като днес един познат лекуван от невродермит с месеци пък той бил с токсоплазмоза и нали се сещате, че вече я е закъсал тотално. Еми не знам как е при вас щото още съм тук, но човек трябва да опита. А иначе в добрата стара Англия са я закършили и БГ-тата не виреем добре там /от лични познати го знам/ няма да се връщат хората увъртяли са се в моргиджи как да ги зарежат. Всъщност може ли да предложа да се направи една статистика във форума колко емигранти в Канада от БГ са висшисти работещи на длъжности за висше образование и респективно получаващи такива заплати? Тогава може би човека ще се ориентира по-добре. А иначе може да се живее добре и без да си висшист стига да се научиш да се отучиш от принципа "Аз съм това, което имам".
Публикувай отговор