имаме дете,но нямаме брак

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Аватар
demococcus
Мнения: 1285
Регистриран на: Сря Мар 25, 2009 7:40 am
Местоположение: MTL

Re: имаме дете,но нямаме брак

Мнение от demococcus »

Хехе, радвам се и аз на решението ви :party: Ако дотрябват кумове или шафери - обаждайте се ;)
Е ако не взимаш фамилията на мъжа и следователно не си сменяш името, то тогава защо да трябва да сменяш документите!?
Аватар
kikolilokiko
Мнения: 997
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 4:31 pm

Re: имаме дете,но нямаме брак

Мнение от kikolilokiko »

големи мъки ей... досега се опъва за брак, а сега взе да се пазари за фамилията :rofl: смяната на документите да ти е зора ;) даже може да я смениш без да завършва на 'а" :) да сте едно канадско смейство от самото начало :) ако искаш можеш да слагаш тиренце, а ако не искаш "моминското" ти име пак ще го има :) тъй като има значение името по рождение и така или иначе във формулярите ще са 4 имена, а после в канадско остават две :) име и фамилия, а ако не вземеш фамилията няма нищо страшно, но лично за мен е много по-добре да имате една фамилия - семейство сте все пак ;) ама всъщност вие не искате да сте :)
Аватар
mishka77
Мнения: 133
Регистриран на: Съб Фев 13, 2010 5:20 am
Местоположение: canada

Re: имаме дете,но нямаме брак

Мнение от mishka77 »

Въпросът ми беше друг приятели,аз наскоро смених лична карта и задграничен паспорт-не искам пак да плащам нови такси.
Аватар
demococcus
Мнения: 1285
Регистриран на: Сря Мар 25, 2009 7:40 am
Местоположение: MTL

Re: имаме дете,но нямаме брак

Мнение от demococcus »

Мишка, нали сте полицаи? Защо не звъннете на колегите ви от паспортна служба и да ги питате дали трябва задължително да си смениш документите, ако приемеш фамилията на мъжа при брак. Моята спирка е до полицията и мога да попитам вместо вас, но ще е чак в понеделник.

Ние сменихме лична карта и паспорт на жената, защото така или иначе изтичаха, но си кара със старата шофьорска книжка и всичките й банкови карти са със старата фамилия. До момента е нямала проблеми.
Аватар
omara
Мнения: 26
Регистриран на: Сря Мар 25, 2009 4:33 pm
Местоположение: Montreal

Re: имаме дете,но нямаме брак

Мнение от omara »

Ха честито Мишка, за женитбата!
Ами що да го правите сложно, като може да е просто?
Недей сменя името и отпадат всякакви казуси за документи, да ходиш да питаш този и онзи, после да направиш нещо, пък да излезе неправилно....
Живот и здраве, после в един подходящ момент може винаги да смени името, стига много да го желаеш.

Сега е по-добре да се заляга над френския, отколко да се разсейва човек с всякакви главоблъсканици, които могат да се избегнат ...

Успех и пълен напред!
Обичам родината - Мразя държавата
Аватар
kikolilokiko
Мнения: 997
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 4:31 pm

Re: имаме дете,но нямаме брак

Мнение от kikolilokiko »

кофти е да плащаш два пъти, но понякога така се получава и е по-малкия проблем ;) че от бг е по-безболезнено да се сменят
процесът на имиграция е бавен и скъп! (сега малко по-бърз) :)
аз лично се радвам, че сте се решили да подпишете граждански брак, макар и да е само подпис ;)
успех!
Аватар
emili_vn
Мнения: 1241
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 4:21 am
Местоположение: Montréal

Re: имаме дете,но нямаме брак

Мнение от emili_vn »

mishka77 написа:Да-ще се оженим!
:clap: А, честито и от мен. Да знаеш, че не е страшно....:). Кога ще е кафето?
DSC - 01.03.2010
Визи - 03.12.2011
Полет - 25.03.2012
Аватар
mishka77
Мнения: 133
Регистриран на: Съб Фев 13, 2010 5:20 am
Местоположение: canada

Re: имаме дете,но нямаме брак

Мнение от mishka77 »

Еми,страхотен човек си :y: -запознах се с Еми и Отчаян,какво кафе-купон ще има :D да не се омъжвам всеки ден?! Няма да има бяла рокля,но...мечтите ми са други сега.Приятели,ще успеем всички-толкова се трудим и даже бракове сключваме,пари даваме,деца гледаме и на работа ходим-такива сме ние българите-оправни :D Всички,които чета тук,и с някои се срещнах са доста мотивирани :y: Аз бях в чужбина ,върнах се тук но....не е само финансовата страна която ме накара да емигрирам,разочарована съм от много други неща :puke: но задълбах в друга тема......
Аватар
emili_vn
Мнения: 1241
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 4:21 am
Местоположение: Montréal

Re: имаме дете,но нямаме брак

Мнение от emili_vn »

mishka77 написа:Еми,страхотен човек си :y: -запознах се с Еми и Отчаян,какво кафе-купон ще има :D да не се омъжвам всеки ден?! Няма да има бяла рокля,но...мечтите ми са други сега.Приятели,ще успеем всички-толкова се трудим и даже бракове сключваме,пари даваме,деца гледаме и на работа ходим-такива сме ние българите-оправни :D Всички,които чета тук,и с някои се срещнах са доста мотивирани :y: Аз бях в чужбина ,върнах се тук но....не е само финансовата страна която ме накара да емигрирам,разочарована съм от много други неща :puke: но задълбах в друга тема......
Аз предлагам да забравиш другите теми и да помислим върху свадбения ритуал. По въпроса имам процедурно предложение - бялата рокля да я заменим с кумафлажни панталони и потник на кленови листа :rofl: , за да увековечиш тази първа стъпка....А вместо кафе, предлагам да пийнем по едно уиски с парче лед от айсберг и вместо Ред Бул, да ударим по едно кленово сиропче.... :P :party: :y:
Естествено, че се майтапя, но знае ли човек може и да се получи - има една приказка: луд умора няма, само се поти.
:)
DSC - 01.03.2010
Визи - 03.12.2011
Полет - 25.03.2012
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: имаме дете,но нямаме брак

Мнение от IRA »

mishka77 написа:Въпросът ми беше друг приятели,аз наскоро смених лична карта и задграничен паспорт-не искам пак да плащам нови такси.
Не се сменят документите.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Публикувай отговор