Шомаж --- Ъним'плоймънт

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Заключено
Аватар
Гой
Мнения: 121
Регистриран на: Нед Авг 03, 2003 11:58 am
Местоположение: Montreal

Шомаж --- Ъним'плоймънт

Мнение от Гой »

Това е важна тема за имигрантите(поне за тези от нас ,които все още не сме преуспели толкова като някои други)!
Дори втора по важност след социала!
Предлагам тук да задаваме въпроси за закономерносттите и условията за ползване на тази екстра,а отбора на знаещите "да ни светва" при добро желание за взаимопомощ.

Аз например имам следния въпрос:
Дали фирмата ,която ме е освободила и ми е дала нужния документ за отиване на шумаж плаща някаква част от парите ,които ще получавам?
Последно промяна от Гой на Пет Май 07, 2004 6:11 pm, променено общо 1 път.
Mtl Гой
Аватар
bgmontreal
Мнения: 5866
Регистриран на: Пон Фев 02, 2004 5:55 pm
Местоположение: blog.danielkatev.com
Обратна връзка:

Re: Шумаж --- Ъним'плоймънт

Мнение от bgmontreal »

Гой написа:Това е важна тема за имигрантите(поне за тези от нас ,които все още не сме преуспели толкова като някои други)!
Дори втора по важност след социала!
Предлагам тук да задаваме въпроси за закономерносттите и условията за ползване на тази екстра,а отбора на знаещите "да ни светва" при добро желание за взаимопомощ.

Аз например имам следния въпрос:
Дали фирмата ,която ме е освободила и ми е дала нужния документ за отиване на шумаж плаща някаква част от парите ,които ще получавам?
НЕ, нали е платил ~10% на заплатата ти преди това.
Кратко и ясно :wink: мързеееееел
http://www.facebook.com/dkatev" onclick="window.open(this.href);return false;
http://blog.danielkatev.com" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.bgmontreal.biz" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Boko
Има 1 предупр. за БАН
Мнения: 214
Регистриран на: Пет Яну 09, 2004 12:38 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

hi

Мнение от Boko »

Goi Ti Pirat li si ili Haker?
Аватар
shnorhela
Лисодав
Мнения: 978
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 3:16 pm
Местоположение: Van, BC
Обратна връзка:

Мнение от shnorhela »

Аха много интересно, нека и аз да се обадя защото ме интересува. От Хумен ресорс ми казаха че майчинството/бащинството подлежат на едни и същи критерии с Шомажа с изключение на необходимия брой часове за майчинство 600 а за шомажа 900. Общите правила за получването на кинтите са че взимаш 55% от предишната си заплата ако си с годишен доход над 24000 (около да ни 'слъжа :( ) а ако си под взимаш 80% от същата като на седмица получаваш не повече от 420 а самите кинти ги взимаш всеки две седмици. На работата ми обаче се говори че има хора които получават около 200 на две седмици със заплати дори над 10 и като в никакъв случай не взимаш над 300 за същите две седмици. Кажете бре хора какво е положението защото в регламентите пише едно а в действителност се говори друго - ей омръзна ми от папагали.
Dimitar Kolev

Мнение от Dimitar Kolev »

Goi Ti Pirat li si ili Haker?
Boko toi e goi,be mom4e.
Ako se 4udi6 kvo e vij Talmuda(evreiskata biblia).

Ei-vidiahte li na St.Catrin se prodava mnogo,ama mai e cenzuriranata(blagopristoinata) versia...
Vaob6te tuka v Mtrl evreiskata propaganda e mnogo mnogo mo6tna!
Gledam oba4e ne6to ne hva6ta deki6-paliat im u4ili6tata,razraviat im grobi6tata...
Any comments?
Аватар
Гой
Мнения: 121
Регистриран на: Нед Авг 03, 2003 11:58 am
Местоположение: Montreal

.

Мнение от Гой »

Dimitar Kolev написа:
Goi Ti Pirat li si ili Haker?
Boko toi e goi,be mom4e.
Ako se 4udi6 kvo e vij Talmuda(evreiskata biblia).

Ei-vidiahte li na St.Catrin se prodava mnogo,ama mai e cenzuriranata(blagopristoinata) versia...
:idea: :D :beer: :beer: :beer:
Mtl Гой
Аватар
Гой
Мнения: 121
Регистриран на: Нед Авг 03, 2003 11:58 am
Местоположение: Montreal

.

Мнение от Гой »

shnorhela написа:Аха много интересно, нека и аз да се обадя защото ме интересува. От Хумен ресорс ми казаха че майчинството/бащинството подлежат на едни и същи критерии с Шомажа с изключение на необходимия брой часове за майчинство 600 а за шомажа 900. Общите правила за получването на кинтите са че взимаш 55% от предишната си заплата ако си с годишен доход над 24000 (около да ни 'слъжа :( ) а ако си под взимаш 80% от същата като на седмица получаваш не повече от 420 а самите кинти ги взимаш всеки две седмици. На работата ми обаче се говори че има хора които получават около 200 на две седмици със заплати дори над 10 и като в никакъв случай не взимаш над 300 за същите две седмици. Кажете бре хора какво е положението защото в регламентите пише едно а в действителност се говори друго - ей омръзна ми от папагали.
Шнорхел,според мен размера на получаваната сума е 55% от средната ти заплата през последните 6 месеца.
Ако пък си бил на огромна заплата - има таван от 1 650 КАД т.е. и на 100 000 $ годишна заплата да си бил и на 200 000 $ ,все ти дават 1 650 $.
Всъщност ШОМАЖА ти може да е и повече от тези 55% - ако си работил повече от изискваните 910 часа. :idea:
Mtl Гой
Заключено