За ваксинирането на малки деца в Канада

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Публикувай отговор
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: За ваксинирането на малки деца в Канада

Мнение от Kpetrov »

Като се има предвид, че същите корпорации ни пробутват и аспартам, като много безвредна хранителна добавка...
Мойто мнение е: Само най-наложителните ваксини и то, както каза някой по-горе разреден максимално прием.
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
kambanka
Мнения: 84
Регистриран на: Пон Ное 19, 2007 9:00 am

Re: За ваксинирането на малки деца в Канада

Мнение от kambanka »

gazara написа:...много се расърдих на моя приятел,обадих му се и му казах че е жестоко да поставяш подобна дилема пред един родител,после го попитах той ваксинирал ли е свойте деца,отговора беше да но ако е знаел....аз го прекъснах с вапроса а те болни ли са заради това?...отговор: НЕ...Чувствал се длъжен да ме запознае с проблема а избора е личен...
Аз бих била много благодарна на приятеля ми, вместо да му се разсърдя. И изобщо само защото пред името на някой стои д-р не означава, че трябва да му се има безрезервно доверие, колкото и някои от тях да се изживяват като Богове. Аз знам за много лекари, които не ваксинират децата си. Синът ми има ваксините до 6-ти месец, след това повече не е ваксиниран и ако зависи от мен няма и да бъде ваксиниран. Единствената болест, която ме притеснява и за която има ваксина в имунизационния календар е полиомиелитът. Незадължителността на ваксините е едно от нещата, които одобрявам в Канада.
Монреал - юни 2009
Аватар
7George
Мнения: 9672
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: За ваксинирането на малки деца в Канада

Мнение от 7George »

Поредната масова манипулация.
http://www.youtube.com/watch?v=1bhRIbXjJ5g
Има и други интересни филмчета в нета.
Embrace your climate change!
Aries
Мнения: 1203
Регистриран на: Пон Май 24, 2004 11:58 am
Местоположение: Alberta

Re: За ваксинирането на малки деца в Канада

Мнение от Aries »

IRA написа: В Канада ваксинирането е доброволно, няма проблем детето да ходи на училище без да е ваксинирано.
В коя Канада:
Up-to-date immunization records or valid exemptions
are required for attendance at school (Immunization
of School Pupils Act) and licensed day-care centres
(Day Nurseries Act) in Ontario.
Същото се отнася и за BC
kambanka
Мнения: 84
Регистриран на: Пон Ное 19, 2007 9:00 am

Re: За ваксинирането на малки деца в Канада

Мнение от kambanka »

В такъв случай да се поправя, аз говоря за провинция Квебек - тук няма проблем деца, на които им липсват ваксини да посещават детски градини и училища. От друга страна "up-to-date immunization records ot valid exemption" би могло да означава, че се иска актуалния имунизационен статус без да налага поставянето на всички ваксини от календара? Не съм запозната за другите провинции и не споря, просто разсъждавам...Въпрос на тълкуване. На синът ми също му искаха имунизационния паспорт при постъпване в градината, но нямаше никакъв проблем, че има доста липсващи ваксини, става въпрос за лицензирана градина.
Монреал - юни 2009
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: За ваксинирането на малки деца в Канада

Мнение от IRA »

За всяка Канада важи същото , искат актуалния имунизационен статус , но не могат да ти откажат да запишат детето ти ако не си го ваксинирал. Поради факта ,че искат статуса много хора си мислят ,че ваксинирането е задължително, но то не е така. Познавам хора в Онтарио ,които не са си ваксинирали децата и не са имали проблеми също. От познати съм чувала ,че когато отказваш ваксинирането подписваш декларация. Аз лично съм ваксинирла моето, но когато го записах на градина нямаше всички ваксини за неговата възраст защото му ги слагах разсрочено.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
edin_potrebitel
Мнения: 103
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 6:48 pm
Местоположение: Montreal

Re: За ваксинирането на малки деца в Канада

Мнение от edin_potrebitel »

IRA , би ли споделила как сте слагали ваксините разсрочено? И защо?
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: За ваксинирането на малки деца в Канада

Мнение от IRA »

Е как, просто отиваш по късно и казваш, че не искаш да му слагаш повече от една . Не исках да му натоварвам толкова внезапно малкия организма. Както вече казах сестра ми като бебе направи гърч от една ваксина, не помня коя беше ,та майка ми ме наплаши с тия ваксини.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
Stoynev
Мнения: 309
Регистриран на: Чет Авг 26, 2004 8:39 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: За ваксинирането на малки деца в Канада

Мнение от Stoynev »

Ето още една интересна статия за ваксините и т.н. "Brain injury".
http://www.medicalnewstoday.com/articles/166102.php
Аз ина4е имам две деца. На дъщеря ми и сме сложили вси4ки ваксини според календара даже и една в пове4е (една не задължителна). Жена ми казва, 4е ведъж даже са и били 4 инжекции , предпологам 4е са били поне 5-6 ваксини вътре. Нищо и няма на нея.
На сина ми промених тактиката, слагах по малко ваксини и през по-голям интервал от време (това е лесно , просто правих срещите през по-голям интервал от време, и като отидехме винаги сме слагали по малко ваксини от колкото е трябвало по техния календар. Сега се съмнявам 4е сина ми има аутизъм, но триабва да 4акам 15 месеца да ми дойде реда в Монтреал Чилдрен Хоспитал за преглед, а ако е болен после ще 4акам още 1 година за да по4ене "безплатната" терапия.
Та накратко мойто ли4но мнение е 4е ваксините сами по себе си не при4иняват болести (ина4е трябва вси4ки дето са ваксинирани да са болни), но ве4е има не малко доказателства 4е те допринасят за тях.
"Най-добрият сред хората е оня, който е най-полезен" - А. ДЖАМИ
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: За ваксинирането на малки деца в Канада

Мнение от Kpetrov »

То по тази логика не трябва да има и нито един болен от всичките тези болести, за които почти всички са ваксинирани, но не е така. Доста хора, които са ваксинирани се разболяват от от същите тези болести срещу които са ваксинирани, даже понякога има и епидемии точно след масови ваксинации.
Така че не е задължително всички да пострадат от ваксините! То ако беше така, никой нямаше и да си ги слага.
Както не всеки пушач хваща рак така и не всеки го удря ваксината... и хиляди други такива примери.
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Аватар
Stoynev
Мнения: 309
Регистриран на: Чет Авг 26, 2004 8:39 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: За ваксинирането на малки деца в Канада

Мнение от Stoynev »

Аз не разбрах какво и е на логиката. В горниат ти пост е написано същата логика като моята само 4е с други думи (примери).

Ваксина не при4инчва болест при всеки.
Може да имаш умствено заболяване (не сам пец по мед. термини) и без да си ваксиниран никога. Т.е. ваксинирането не е нито необходимо нито достатъ4но условие за заболяване.

Пушенето не при4инява рак при всеки.
Може да имаш рак без никога да си пушил. Т.е. пушенето не е нито необходимо нито достатъ4но условие за рак.

Извода ми беше 4е ако слагаш ваксини (пушиш) то риска от заболяване става многократно по голям.
"Най-добрият сред хората е оня, който е най-полезен" - А. ДЖАМИ
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: За ваксинирането на малки деца в Канада

Мнение от pumpy »

kambanka написа: Единствената болест, която ме притеснява и за която има ваксина в имунизационния календар е полиомиелитът.
просто ми е интересно защо не те притесняват:

заушка (каза, че имаш момче), тетанус, хепатит B.... ?
Полиото парализира, тетанусът убива, хепатитът и той понякога....
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: За ваксинирането на малки деца в Канада

Мнение от pumpy »

Stoynev написа:Извода ми беше 4е ако слагаш ваксини (пушиш) то риска от заболяване става многократно по голям.
това не е истина :rofl:
Има ясна връзка между пушенето и рак на белите дробове или ларингса, както и има пряка връзка между ваксинирането и намаляването на заболеваемостта от даден патоген. Доказателство е ликвидирането на вариолата, като един от методите е бил ваксиниране. Всякакви други заключения са вариации на тема.....
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: За ваксинирането на малки деца в Канада

Мнение от pumpy »

На сина ми промених тактиката, слагах по малко ваксини и през по-голям интервал от време (това е лесно , просто правих срещите през по-голям интервал от време, и като отидехме винаги сме слагали по малко ваксини от колкото е трябвало по техния календар.
Схемата за ваксинация е измислена за да може организмът да изработи правилния имунен отговор. Ако маслото на колата се сменя на 5, 10, 15 и т.н. хиляди километра то и ваксинацията се прави през определен период и ако не се то вероятността да се изгради търсения ефекс със сигурност намалява. Не разбирам защо не си сменяте маслото когато ви дойде, но със здравето на децата си правите експерименти ?
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: За ваксинирането на малки деца в Канада

Мнение от Kpetrov »

Poumpy, става въпрос за увеличаване на времето между приема на две, три или повече ваксини за различни заболявания, а не за нарушаване на схема при поставяне на един вид ваксина.
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Публикувай отговор