Цени на авточасти и автоуслуги в Монреал !

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Публикувай отговор
todor73
Мнения: 1524
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 1:51 am
Местоположение: Квебек

Мнение от todor73 »

Stoimir написа: Аз например сменям на всеки 20000км задните спирачни дискове независимо дали сам ги купил от официалния дилар за 400$ или от монтьора до нас за 200$.
:roll: Ти за това последното сигурен ли си, те плакетите издържат повече, ти за дискове говориш на 20 000 км и то задни, нещо си се объркал искам да кажа :wink:
Аватар
Rall
Мнения: 2239
Регистриран на: Чет Авг 10, 2006 8:16 am
Местоположение: Raccoon City

Мнение от Rall »

Ееее да то "дрифта" си има цена :D :beer: :beer: :beer:
Stoimir
Мнения: 15
Регистриран на: Пет Мар 13, 2009 9:43 am
Местоположение: Montreal

Мнение от Stoimir »

todor73 написа:
Stoimir написа: Аз например сменям на всеки 20000км задните спирачни дискове независимо дали сам ги купил от официалния дилар за 400$ или от монтьора до нас за 200$.
:roll: Ти за това последното сигурен ли си, те плакетите издържат повече, ти за дискове говориш на 20 000 км и то задни, нещо си се объркал искам да кажа :wink:
Въобще не съм се объркал. И аз бях безкрайно възмутен, когато новата ми кола на 20000 км почна да тресе отзад при спиране&, От фирмения сервиз ми обясниха, че било нормално задните дискове да руждасват заради калта и ми ги смениха с/у 400$. Като направих 40000км ми обясниха, че е нормално педните ми гуми (МИшелин) да нямат вече грайфер - тия гуми не били за тука!!! Някога в БГ имах Шкода, на която навъртях 160000км и никога не смених дискове, а оригиналните гуми (Барум) ги свалих на 80000км... Та какво исках да кажа - тука частите са боклук независимо от кого ги купуваш
Аватар
rolyd
Мнения: 299
Регистриран на: Пет Апр 10, 2009 2:20 am
Местоположение: Montréal

Re: Цени на авточасти и автоуслуги в Монреал !

Мнение от rolyd »

Случайно някой да има кабели (OBD II ако не се лъжа) за Нисан Сентра 2001, че искам да си проверя защо ми свети "Service engine soon" на таблото. Имам доста софтуер на машинката и искам да го тествам. Още не съм си купил кабели /зе тези които ще ме посъветват :lol: /.
Ще почерпя. :beer:
Early awoken chicken early sings (Рано пиле рано пее)
Изображение
Аватар
Ascao
Мнения: 294
Регистриран на: Нед Мар 09, 2008 4:11 am
Местоположение: GMA

Re: Цени на авточасти и автоуслуги в Монреал !

Мнение от Ascao »

Миналата седмица сменях масло в "Роза"-та и понеже и на мене ми светеше чек енджина ми провериха грешката гратуи. Оказа се повишена концентрация на бензинови пари в резервоара. Ти и без туй трябва да сменяш филтри, масло и ремък може да се раходиш до Лавал и момчетата ще ти кажат....
S'il n'y a pas de solution, c'est qu'il n'y a pas de problème.
Аватар
rolyd
Мнения: 299
Регистриран на: Пет Апр 10, 2009 2:20 am
Местоположение: Montréal

Re: Цени на авточасти и автоуслуги в Монреал !

Мнение от rolyd »

Ascao написа:Миналата седмица сменях масло в "Роза"-та и понеже и на мене ми светеше чек енджина ми провериха грешката гратуи. Оказа се повишена концентрация на бензинови пари в резервоара. Ти и без туй трябва да сменяш филтри, масло и ремък може да се раходиш до Лавал и момчетата ще ти кажат....
Аз утре ще ходя до Лавал, че трябва да взема още някакви документи, та може да се вслушам в съвета... :wink: Маслото го смениха преди да я взема и може би не са изчистили съобщението от таблото ...... ама то и в сервиза май нямаше диагностичен тестер.
Искаше ми се да пробвам мойте програмки с кабел, тъй като случая е удобен със "atention"-a.
Ето я и буксата на колата ...... а другия край май трябва да е VGA или USB, ама не съм сигурен.

Изображение
Early awoken chicken early sings (Рано пиле рано пее)
Изображение
Аватар
Ascao
Мнения: 294
Регистриран на: Нед Мар 09, 2008 4:11 am
Местоположение: GMA

Re: Цени на авточасти и автоуслуги в Монреал !

Мнение от Ascao »

Не знам какъв кабел имаш ама внимавай да не си "опържиш" компютъра :!:
S'il n'y a pas de solution, c'est qu'il n'y a pas de problème.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Цени на авточасти и автоуслуги в Монреал !

Мнение от ablood »

rolyd написа:Ето я и буксата на колата ...... а другия край май трябва да е VGA или USB, ама не съм сигурен.
Много си ми забавен когато започнеш да демонстрираш начетеност. :lol: Сигурно за n-ти път ти го казвам.
Иначе наистина буксата DB9 (RS232) наистина изглежда подобна на VGA, но е най-малкото нелогично да си включиш колата към видеокартата, или директно към монитора. :shock:

Сега един съвет: Понякога бордовия компютър инцидентно отчита грешка без да има такава. За да го рисетнеш откачи минусовата клема и дай на контакт за десет (10) секунди сякаш палиш. Ако след ден-два грешката пак се появи значи е реална.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
rolyd
Мнения: 299
Регистриран на: Пет Апр 10, 2009 2:20 am
Местоположение: Montréal

Re: Цени на авточасти и автоуслуги в Монреал !

Мнение от rolyd »

ablood написа:Много си ми забавен когато започнеш да демонстрираш начетеност. :lol:
Иначе наистина буксата DB9 (RS232) наистина изглежда подобна на VGA, но е най-малкото нелогично да си включиш колата към видеокартата, или директно към монитора. :shock:

Сега един съвет: Понякога бордовия компютър инцидентно отчита грешка без да има такава. За да го рисетнеш откачи минусовата клема и дай на контакт за десет (10) секунди сякаш палиш. Ако след ден-два грешката пак се появи значи е реална.
Ето това е кабела Изображение и прилича доста на VGA.. .ама е както казваш DB9 RS232. Искам да пробвам софтуер от лаптопа с такъв кабел. ....... а има и подобен на този само, че другия край е USB. Ама дали трябва да има нещо като тестер между лаптопа и колата незнам.

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Последно промяна от rolyd на Пон Сеп 21, 2009 9:51 pm, променено общо 2 пъти.
Early awoken chicken early sings (Рано пиле рано пее)
Изображение
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Цени на авточасти и автоуслуги в Монреал !

Мнение от ablood »

Трябва ти софтуера.
От къде го извади този лаптоп с RS232 бе?
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
rolyd
Мнения: 299
Регистриран на: Пет Апр 10, 2009 2:20 am
Местоположение: Montréal

Re: Цени на авточасти и автоуслуги в Монреал !

Мнение от rolyd »

По скоро диска с драйвърите за кабела и може би преходник RS232 to USB.
Early awoken chicken early sings (Рано пиле рано пее)
Изображение
Аватар
Ascao
Мнения: 294
Регистриран на: Нед Мар 09, 2008 4:11 am
Местоположение: GMA

Re: Цени на авточасти и автоуслуги в Монреал !

Мнение от Ascao »

rolyd написа:По скоро диска с драйвърите за кабела и може би преходник RS232 to USB.
Не съм чувал да има преходник от RS232 to USB но ако има мога да те уверя че ще струва повече от кабела дето е на смимката. Интерфейсите са съвсем различни, не може просто да разместиш жиците и да тръгне. Някои трябва да "преведе" логиката на единия интерфейс в другия (все едно да включиш телевизор "Електрон" към домашен компютър). Ако отвориш буксата към OBDII края, ще видиш малка платка, която конвертира сигнала идващ от компютъра на колата към такъв разбираем за RS232 входа. На практика ще ти излезе по евтино, да си вземеш кабел който е OBDII to USB. Ако пък отвориш буксата и не видиш нищо освен кабели значи ще си включиш лаптопа на дирктно на 12В и ще опържиш дъното.
Ако си мераклия ще ти дам схеми как да си изработиш сам интерфейс, но с този кабел дето го имаш (ако го имаш де) не можеш да направиш нищо с твоя лаптоп, защото той няма РС232.
S'il n'y a pas de solution, c'est qu'il n'y a pas de problème.
Аватар
IvHaydu
Хайдутин на годината
Хайдутин на годината
Мнения: 4829
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 4:52 pm
Местоположение: Montreal, QC

Re: Цени на авточасти и автоуслуги в Монреал !

Мнение от IvHaydu »


Има кабели от USB към DB9 (RS232), струват около 15$.
Репутацията е онова, което хората знаят за теб. Честта е онова, което сам знаеш за себе си. Пази честта си. И майната и на репутацията...
По-добре временни неуспехи, отколкото временни успехи!
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Цени на авточасти и автоуслуги в Монреал !

Мнение от ablood »

IvHaydu написа:
Има кабели от USB към DB9 (RS232), струват около 15$.
Да, всъщност става дума за компактно устройство, конвертиращо сигнала.
Не си губете времето! В Ebay има ODB2-USB кабели, заедно със софтуера.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
rolyd
Мнения: 299
Регистриран на: Пет Апр 10, 2009 2:20 am
Местоположение: Montréal

Re: Цени на авточасти и автоуслуги в Монреал !

Мнение от rolyd »

ablood написа: За да го рисетнеш откачи минусовата клема и дай на контакт за десет (10) секунди сякаш палиш.
Само не разбрах каква е ползата от даването на контакт и то за 10 секунди след като откача минусовата клема. Аз знам че се откача едната от клемите на акумулатора за едно денонощие, но при автомобили с газова уредба не фабрично поставена и не газов инжекцион за да се ресетват натрупани грешки.
Early awoken chicken early sings (Рано пиле рано пее)
Изображение
Публикувай отговор