Сателит

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
HP
Мнения: 28
Регистриран на: Нед Юни 29, 2008 10:57 pm
Местоположение: Pincourt

Сателит

Мнение от HP »

Искам да си закупя сателит.Но,бих искал малко повечко инфо,от хората който вече имат, или са на ясно със сателитите.И по точно ме интересува: от къде е най-добре да си закупя като цялостна конфигурация-антена,конвертори,приемник и т.н.?Другото което ме интересува, ще мога ли да хващам примерно програмите(EuroNews,EuroSport,HBO,CNN,Animal Planet...)?
С две думи,всяка една информация,ще ми бъде от полза.
Благодаря Ви предварително!
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Сателит

Мнение от ablood »

Не е момента. Изчакай още месец!
Освен ако нямаш намерение да си плащаш за всички тези канали.
Което всъщност е похвално.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
HP
Мнения: 28
Регистриран на: Нед Юни 29, 2008 10:57 pm
Местоположение: Pincourt

Re: Сателит

Мнение от HP »

Какво имаш на предвид с това?
arci
Мнения: 257
Регистриран на: Вто Яну 31, 2006 8:44 am
Местоположение: Notre Dame de ile Perrot

Re: Сателит

Мнение от arci »

Ами май има впредвид,че в момента не могат да се намерят кодове за достьп в интернет :wink: И аз искам да си купя сателитна чиния,но и мен ме посьветваха да изчакам малко.Иначе комплекта излиза около 200$,средна хубост,казаха ми за магазин който се намира на place Cote Vertu,но все още не сьм ходил да го видя.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Сателит

Мнение от ablood »

Магазина е на 500м западно от place Vertu, на бул. Cote Vertu, срещу бензиностанция Шел.

За $200 ще си вземете твърде базова техника и ще трябва сами да я инсталирате.

Новите кодове за достъп все още не са разбити и не се знае кога ще стане. Платете си за неограничен интернет и гледайте онлайн телевизия! Качеството се повишава с всеки изминал ден.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
Преуспял
Мнения: 572
Регистриран на: Вто Авг 25, 2009 3:34 pm

Re: Сателит

Мнение от Преуспял »

Ако питащия случайно не е разбрал, става дума за кокошкарски пиратски изпълнения, сакън да не се мине някой да си плати както му е реда.

Чувам продават и някакви там отвертки ако решиш да откраднеш от кабелната компания.
Аватар
ivanko13
Модератор
Мнения: 3602
Регистриран на: Сря Юни 29, 2005 5:02 pm
Местоположение: Toronto

Re: Сателит

Мнение от ivanko13 »

Преуспял написа:Ако питащия случайно не е разбрал, става дума за кокошкарски пиратски изпълнения, сакън да не се мине някой да си плати както му е реда.
Да бе и аз това се чудя :D Тука подредили живота си българо-канадци гледащи от високо дето се вика си стискат дупетата за сто кинта на месец...
"Нищо велико на този свят не е постигнато без страст"
Георг Вилхелм Фридрих Хегел
delisted_2
Мнения: 160
Регистриран на: Пет Авг 17, 2007 11:23 pm

Re: Сателит

Мнение от delisted_2 »

ivanko13 написа:
Преуспял написа:Ако питащия случайно не е разбрал, става дума за кокошкарски пиратски изпълнения, сакън да не се мине някой да си плати както му е реда.
Да бе и аз това се чудя :D Тука подредили живота си българо-канадци гледащи от високо дето се вика си стискат дупетата за сто кинта на месец...

Иванко и Преуспялият,

Пролемът не са 100-те кинта, въпреки че за година се събира една минимална месечна заплата. Поне изглежда че за вас не са. Лошото е че и за тези пари все гледаш същите смотани канали натъпкани с реклами. Това което си заслужава да гледаш е на ППВ. Друг въпрос че за някои хора тестинг-ът е хоби, а и начин за препечелване нещо допълнително. Тези които са вътре в нещата се интересуват предимно от техническата страна и почти не отделят време за гледане. А и повечето имат поне базов абонаментза да поддържат доставчика.

НР,

В Канада има само 2 доставчика - Бел и Стар Чойс. Може да разгледаш какво предлагат на техните сайтове. Има и доста ХД канали но приемниците са по-скъпи. Аз бих те посъветвал да се насочиш към Бел само защото оборудването е по-стандартно и работи и с други приемници, а иначе това е най-обирджийската компания в Канаад. Като се абонираш ти дават всичко необходимо и дори ти го инсталират ако пожелаеш.

Бон шанс
Аватар
ivanko13
Модератор
Мнения: 3602
Регистриран на: Сря Юни 29, 2005 5:02 pm
Местоположение: Toronto

Re: Сателит

Мнение от ivanko13 »

delisted_2 написа: Иванко и Преуспялият,

Пролемът не са 100-те кинта, въпреки че за година се събира една минимална месечна заплата. Поне изглежда че за вас не са. Лошото е че и за тези пари все гледаш същите смотани канали натъпкани с реклами. Това което си заслужава да гледаш е на ППВ. Друг въпрос че за някои хора тестинг-ът е хоби, а и начин за препечелване нещо допълнително. Тези които са вътре в нещата се интересуват предимно от техническата страна и почти не отделят време за гледане. А и повечето имат поне базов абонаментза да поддържат доставчика.
Не съм съгласен ,delisted_2... Примерно TMN http://www.themovienetwork.ca/ нямат никакви реклами... Пакета е 30 долара за 12 програми плюс 2 он деманд, които ти влизат в цената... Ако ти се гледа футбол Setanta е програмата където също е камършал фрии... Ако искаш Discovery тип канали Equator, Rush, Oasis и трите са хай дефинишън и няма реклами... Парите са проблем за всеки и сме техни роби ама има случаи когато трябва да се изръсиш а не да чакаш една година някой да ти пусне кодовете в dssrookie....
"Нищо велико на този свят не е постигнато без страст"
Георг Вилхелм Фридрих Хегел
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Сателит

Мнение от ablood »

ivanko13 написа:... Примерно TMN http://www.themovienetwork.ca/ нямат никакви реклами... Пакета е 30 долара за 12 програми плюс 2 он деманд, които ти влизат в цената... ....
Преди да въведат новите кодове имахме към 1000 канала и често нямаше нищо за гледане. Представям си ако са 12+2
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
irra
Мнения: 27
Регистриран на: Вто Мар 09, 2004 10:59 am
Местоположение: montreal

Re: Сателит

Мнение от irra »

Здравейте,
Аз работя в Стар Чойс повече от две години и мога да ги препоръчам пред БелТВ. Ако някой иска да се абонира мога да го препоръчам и така обикновен ХД приемник от $199 е на $0,00 + безплатна инсталациа до 3 приемника,половин цена на всеки следващ приемник,половин цена на пакета до 6 месеца.Български програми няма,само френски и английски.Няма карти което значи че няма пиратиране, тоест плаща се ако искаш да гледаш.
Гугъл и Гогол не е едно и също!
Аватар
THC
СЕКСИ ПИЧ
Мнения: 3055
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 2:34 pm

Re: Сателит

Мнение от THC »

ivanko13 написа:
Преуспял написа:Ако питащия случайно не е разбрал, става дума за кокошкарски пиратски изпълнения, сакън да не се мине някой да си плати както му е реда.
Да бе и аз това се чудя :D Тука подредили живота си българо-канадци гледащи от високо дето се вика си стискат дупетата за сто кинта на месец...
иванко - въпроса е принципен и андрешко е положителен герой!
диспайт дъ шифтинг ъв дъ валююс лейтли
тея да не притежават спейса? за кви се мислят за фъкин нейса?
аз имам легален кабел, но само да излязат кодовете ....
Пари на заем - само взимаме.

http://www.thc-ministry.net/untoldstory/#INDEX
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Сателит

Мнение от ablood »

Така и така го излъчват над къщата ми, така и така себедоказващи се ентусиасти разбиват кодовете... това си е чист спорт.
От няколко месеца кодовете са сменени, чакаме да разбият новите и изобщо не ми липсва телевизията.
Ако нямаше какво да се гледа веднага бих се абонирал, но да давам $600-800 годишно за нещо на което не съм фен...
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Re: Сателит

Мнение от IFF »

ablood написа:Така и така го излъчват над къщата ми, така и така себедоказващи се ентусиасти разбиват кодовете... това си е чист спорт.
От няколко месеца кодовете са сменени, чакаме да разбият новите и изобщо не ми липсва телевизията.
Ако нямаше какво да се гледа веднага бих се абонирал, но да давам $600-800 годишно за нещо на което не съм фен...
Ми като не си фен,що крадеш?
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Сателит

Мнение от ablood »

Кой краде? Излъчването на сигнала е безплатно, пиратските кодове, макар и трудни не са нелегални!

Те са съвсем наясно, че тези, които ползват пиратски ресивъри и без това не биха плащали, така, че не им дреме много. Просто правят кодировките все по-гадни за да стеснят кръга.

Това да не ти е като да крадеш ток, или да сложиш сплитер на кабелната, сваляйки нивото на сигнала?
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Публикувай отговор