ЕС обмисля визов режим за Канада

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: ЕС обмисля визов режим за Канада

Мнение от myhata II »

Даа скоро ще има ВИЗИ за Канадци,ми то всеки втори шириланковец или паки ,даа не щат цигани там :lol:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: ЕС обмисля визов режим за Канада

Мнение от pumpy »

Според мен, канадците не ходят до Европа за ваканция. Изключвам тези, които идват от там. От пациентите ми, местните предпочитат да ходят на юг или до Аляска. Няма един, който да им е казал, че за двете си седмици ваканция е отишъл да се разходи из парижките музеи и галерии, да се повози по Сена и Лоара, да разгледа замъците и културата във Франция ;)
Освен че е скъпо има и безумна часова разлика, което за две седмици вакакнция просто не си струва. Аз лично също не бих си ходил до Бг само за 2 седмици - че то една от тях е загубена от недоспиване и пътуване.
Освен това аз се чудя защо ЕС не е солидарен с българите, а трябва да е солидарен с чешките цигани ???
Аватар
THC
СЕКСИ ПИЧ
Мнения: 3055
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 2:34 pm

Re: ЕС обмисля визов режим за Канада

Мнение от THC »

всичко това разбира се ще се случи 2020, когато гръбнака на европейската адмнинистрация е съставен от балкански субекти, а англия, франция, германия, италия, австрия, скандинавия и бенелюкса напуснат и въведат визи за членовете на ес, който пък ще се сътои от: несменяем председател мАкедония , членове: българия, албания, сърбия , хърватска, словакия, труция, конго, ангола и северна корея, с кандидат членове иран и еритрея :lol: :lol: единна валута морски сини миди
Пари на заем - само взимаме.

http://www.thc-ministry.net/untoldstory/#INDEX
Аватар
Val
Мнения: 486
Регистриран на: Нед Авг 17, 2003 6:28 pm
Местоположение: Mississauga

Re: ЕС обмисля визов режим за Канада

Мнение от Val »

bp_de написа:
ablood написа:Това са пълни глупости, тъй като Канада в отговор също би въвела визи за ЕС и работата ще се скапе. Това, че Канада е въвела визи за Чехия, поради реално съществуващи проблеми не значи, че светът пак ще пусне бариерите.

Някои хора публикуват какви ли не глупости.
Е ако Канада въведе визи за Ес граждани ще си го вкара сама- ефекта ще е че ще има много по малко туристи от ЕС в Канада и съответно по малко кинти а туристите от ЕС са добре дошли - на всеки му е кеф - едно евро е долар и полвина и всичко е евтиния ако заплатата ти е в евро.
.........................
Отделно по моя лична оцента туристите от ЕС са наи основната група туристи .
Обратното - в ЕС няма тълпи от канадски туристи - така че ЕС няма да изгуби почти нищо ако и без това малоброините канадски туристи намалеят още.Съдеики по мои канадски приятели и познати - всеки се опаква че било дебело на екскурзия в европа.
.......................

Мексико одобри нови визови правила за канадски граждани и официални лица, съобщи мексиканския външен министър. „Мексиканското правителство прие решение да прекрати действието на споразумението за безвизов режим", съобщи мексиканският външен министър Патрисия Еспиноза след срещата с канадския си колега във Вашингтон, предаде АФП.

Ако мексиканерите ваведат визи за кандците -те тогава ще е голямата хурка - друг летен курорт дет е евтиняк с близките 3000 км маи няма.

Да подчетая много дебело - аз лично съм против всякакви ограничения за пътуване - тва с визите -без значение кои към кого и т.н е огромна простотия и гадна политика.

Просто тука си почесваме езиците.
Интересна логика...
В случая ЕС-Канада, Канада ще е по-прецаканата, понеже разчита на туристи от ЕС, а ЕС не разчита на туристи от Кнада.

В случая Мексико-Канада пак Канада ще е по-прецаканата, понеже канадците ходят на курорт в Мексико.

:shock:
If you take your eyes off your goals, all you see is obstacles.
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: ЕС обмисля визов режим за Канада

Мнение от myhata II »

Така ще е ,иначе зомбитата им ще прогледнат и айде системата им се скапа! :lol: :lol:
Следваща стьпка ще се филтрира интернета като вьв Франция 8)
В близките 20 години се очаква да се напьлни с китайци и цигани :lol:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
mwanza
Мнения: 1008
Регистриран на: Пон Апр 24, 2006 12:17 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: ЕС обмисля визов режим за Канада

Мнение от mwanza »

Визи, според мен за канадци пътуващи за ЕУ няма да има. Плюс това нали си имате бг паспорти и вас това не ви касае, за какво ревете толкова. Като гледам, всички тук ходят в Монако на море...ай сиктир вече.
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: ЕС обмисля визов режим за Канада

Мнение от Marto »

Не всички. Социалджиите в Сан Тропе.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: ЕС обмисля визов режим за Канада

Мнение от pumpy »

Marto написа:Не всички. Социалджиите в Сан Тропе.
А каката къде ?
Потребител
Мнения: 119
Регистриран на: Вто Авг 12, 2003 4:43 pm
Местоположение: Канада, а след следващия референдум - в Свободен Квебек

Re: ЕС обмисля визов режим за Канада

Мнение от Потребител »

poumpy написа:Според мен, канадците не ходят до Европа за ваканция. Изключвам тези, които идват от там. От пациентите ми, местните предпочитат да ходят на юг или до Аляска. Няма един, който да им е казал, че за двете си седмици ваканция е отишъл да се разходи из парижките музеи и галерии, да се повози по Сена и Лоара, да разгледа замъците и културата във Франция ;)
Освен че е скъпо има и безумна часова разлика, което за две седмици вакакнция просто не си струва. Аз лично също не бих си ходил до Бг само за 2 седмици - че то една от тях е загубена от недоспиване и пътуване.
Освен това аз се чудя защо ЕС не е солидарен с българите, а трябва да е солидарен с чешките цигани ???
Единствено подчертаното ме кара да бъда по-толерантен към това мнение, за разлика от останалите глупости писани в тази тема.Бедния жизнен опит обаче не може да бъде оправдание за незнанието, а още по-малко за изказването на некомпетентно мнение по въпроса.
В Канада европейски туристи не стъпват, с изключение на заблудени души, в 90% имащи роднини имигрирали тук. Тя английската кралица, че и е бащиния тука, наминава веднъж на 10 год., та туристи. А, и тия с роднините са главно източно-европейци.
Канадци обаче в Европа - дал господ. Не само че по традиция всички абитуриенти преди университет задължително правят по един трип из Европа, не само че умните хора пращат децата си лятото да научат правилния език - както в Англия, така и във Франция, но и изобщо хората обичат и ходят винаги когато могат да си го позволят. Сред моите колеги това лято поне половината бяха някъде - на колело из Белгия, на море в Гърция и Италия (нямам колеги гърци, само един италианец). Все пак най-много ходят във Франция. Който веднъж поне е карал ски на Саас Фее или Вейсоназ, повече и с пушка не можеш го закара по Банф и из дивашкото Колорадо.
Тази зима на cabane Bertol (3300м) заварихме единствено трима онтарийци с гид швейцарец. Вярно че малко рано минахме, преди сезона за това място, но е показателно. Миналата година, с рейсчето от Argentiere към лифта за пистите на col de Balme пътуваха ежедневно само американци и канадци (американците са повече, това е ясно, но все пак не прекалено - 4:1) В Chamonix има една бирария, където на място правят бирата - нещо като Les 3 brasseurs в Mtl , собственика е от Кингстън, бирата е страхотна (във Фр. трудно се намира хубава бира) и има стенен екран на които постоянно вървят мачовете от NHL. няма нужда да казвам кои се събират там и как е тъпкано всяка вечер.
Та така с канадските туристи - много са и са добре приети, защото за разлика от източноевропейците не ходят там да търсят работа, а оставят пари. И макар че за средния (западно)европеец канадците да се отъждествяват с екзотични ловци на тюлени и бели мечки, Европа никога, ама никога няма да въведе визи за канадци, само заради чешките циганьори. За мен по-интересно е че в чужбина напълно липсва противопоставянето м/у Квебек и англоговоряща Канада (Онтарио). Една възрастна двойка от Торонто искрено се зарадва на гарата в Лозана, като им се обадихме че сме от Квебек. Те, швейцарците не прекаляват със знанията си по английски. А, и канадския паспорт е далеч по-добре приеман от българския, между другото.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: ЕС обмисля визов режим за Канада

Мнение от pumpy »

Потребител написа:
poumpy написа:Според мен, канадците не ходят до Европа за ваканция. Изключвам тези, които идват от там. От пациентите ми, местните предпочитат да ходят на юг или до Аляска. Няма един, който да им е казал, че за двете си седмици ваканция е отишъл да се разходи из парижките музеи и галерии, да се повози по Сена и Лоара, да разгледа замъците и културата във Франция ;)
Освен че е скъпо има и безумна часова разлика, което за две седмици вакакнция просто не си струва. Аз лично също не бих си ходил до Бг само за 2 седмици - че то една от тях е загубена от недоспиване и пътуване.
Освен това аз се чудя защо ЕС не е солидарен с българите, а трябва да е солидарен с чешките цигани ???
Единствено подчертаното ме кара да бъда по-толерантен към това мнение, за разлика от останалите глупости писани в тази тема.Бедния жизнен опит обаче не може да бъде оправдание за незнанието, а още по-малко за изказването на некомпетентно мнение по въпроса.
.
Радвам се за желанието ти да си толерантен ;)
Аз споделих опита си, който имам от ежедневния контакт с хората, с които работя. Средно дневно имам по 10 пациента и като изключа тези с европейска жилка, които си ходят едва ли не по задължение, то никой от останалите не се скъсва да ходи до европата. Сигурно контингента пациенти е такъв, но аз на базата на такъв контингент си правя заключенията и много ясно съм го казал.

Няма да споря дали твоите колеги или моите 50 пациента седмично са по широка база за жизнен опит. Приемам, че мнението ми е некомпетентно и се заводолазвам по тази тема ;)
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: ЕС обмисля визов режим за Канада

Мнение от Павел »

Потребител, като гледам, никой не е имунизиран против сеене на глупости.
По повод пращането на децата във Франция и Англия да научат правилния език. Това може да го направи само родител-сноб, а не умен родител. Не съм живял в Квебек за да знам как биха погледнали местните кебекари на друг кебекар, говорещ „правилния” френски, но със сигурност мога да ти кажа, че в САЩ и останалата Канада биха погледнали с насмешка на американец/канадец, говорещ с бритиш акцент. Най-малкото ще го/я нарекат pompous ass. Типичен пример – Мадона.
Така че за едно дете, бенефита от едно лято изкарано в „софистикейтед кънтри”, е повече от неясен. Не мога да подмина и другата глупост дето си изтърсил – за „дивашките” колорадски ски-резорта. Само защото ти си карал ски на две-три места из Европа и защото канадци и американци са отишли пак до там за разнообразие, не ти дава право да се изказваш като последна инстанция. Аз съм карал ски на 25-30, къде по-известни, къде не, места по света и мога да кажа, че за мен най-доброто място (само за каране на ски) е Вейл, "дивашкото" Колорадо. На второ място слагам Скуо Вали, Калифорния – каране на ски пред невероятно красивото езеро Тахо, е нещо повече от неповторимо. На трето място, ако искаш съчетание на ски + нощен живот – Аспен, пак дивашкото Колорадо. Да не споменавам и за Бийвър Крийк, пак Колорадо.
http://beavercreek.snow.com/home/

Ето ти за миналата година топ 10 ски резорта в света, според Аск Мен:

Whistler Blackcomb, British Columbia
Kitzbuhel, Austria
Zermatt, Switzerland
Vail, Colorado
Banff/Lake Louise, Alberta
Chamonix-Mont-Blanc, France
Stowe, Vermont
Mont-Tremblant, Quebec
Cortina, Italy
Aspen, Colorado

http://ca.askmen.com/top_10/travel/3_tr ... p_ten.html

Както виждаш, 6 от 10 – в Северна Америка.

Ама по-си е друго, да похвалим аристократична Европа и да се присмеем на дивашка Америка... па макар и от североамериканска земя.
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Re: ЕС обмисля визов режим за Канада

Мнение от bp_de »

valioiko написа:Недей да казваш, че най-много туристи в Канада има от Европа, защото не е вярно. Колкото на ЕС му трябват канадски туристи, толкова й трябват и на Канада.

Ето го доказателството: http://www40.statcan.gc.ca/l01/cst01/arts38a-eng.htm

А ЕС ще въведе визи за канадци точно на Куково лято. :lol: Най-малкото пък заради някакви чешки цигани :lol:

Ето ти колко канадци пътуват до ЕС: http://www40.statcan.gc.ca/l01/cst01/arts37a-eng.htm
Валка -учудваш ме бе човек - казах ти -много локуми четеш и много вярваш на разни статистики.
Що приемаш всичко за чиста монета -какво кат е от канадските власти?
Дори тъи да е - само в Париж имат 800 000 туристи на ден -сравнено с 745 000канадци посетили за цяла година цяла Франция.....

Вземи молива и смятаи - при положение че днеска курса е 1 EUR = 1.54727 CAD и кат знаеш какви са цените в ЕС и Канада , добавяики че масово повечето Канадци имат само 10 работни дена отпуска -даже и в наща родина са 20 работни дена ,в немско 30 ,в УК 25 и т.н
Кои туристи ще оставят повече пари...
Маина та му на тва с туризма - цялата тая работа е политическа игра.Чехите са с много силни позици в Европа- почти няма голяма от европа фирма дет да няма няколко завода и незнам си какво там.
Та и затва могат да си позволят да размахват пръст -Бг е много слаба в ЕУ -съответно на кои му дреме.
Аватар
valioiko
Модератор
Мнения: 1947
Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 5:48 am
Местоположение: London, UK
Обратна връзка:

Re: ЕС обмисля визов режим за Канада

Мнение от valioiko »

Никой не говори за това кой колко пари оставя. Все пак населението на ЕС е 500 млн., а това на Канада е 33 млн.

А за това колко са силни чехите в ЕС незная, ама съм сигурен, че заради чешките цигани никой няма да въведе визи за Канадци в Европа. Също и Канада няма да въведе визи за всички граждани на ЕС. Просто от ЕС трябваше да реагират по някакъв начин, щото чехите се разсмърдяха, а са член на съюза. Вече си мисля, че всичко е забравено и едва ли на някой му дреме, включая и себе си :lol:
"До 9. ІХ. 1944 г., тази паметна дата, българският народ се намираше на ръба на една бездънна пропаст! След девети той направи съдбоносната крачка напред!" - Тодор Живков
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: ЕС обмисля визов режим за Канада

Мнение от myhata II »

Павел написа:Потребител, като гледам, никой не е имунизиран против сеене на глупости.
По повод пращането на децата във Франция и Англия да научат правилния език. Това може да го направи само родител-сноб, а не умен родител. Не съм живял в Квебек за да знам как биха погледнали местните кебекари на друг кебекар, говорещ „правилния” френски, но със сигурност мога да ти кажа, че в САЩ и останалата Канада биха погледнали с насмешка на американец/канадец, говорещ с бритиш акцент. Най-малкото ще го/я нарекат pompous ass. Типичен пример – Мадона.
Така че за едно дете, бенефита от едно лято изкарано в „софистикейтед кънтри”, е повече от неясен. Не мога да подмина и другата глупост дето си изтърсил – за „дивашките” колорадски ски-резорта. Само защото ти си карал ски на две-три места из Европа и защото канадци и американци са отишли пак до там за разнообразие, не ти дава право да се изказваш като последна инстанция. Аз съм карал ски на 25-30, къде по-известни, къде не, места по света и мога да кажа, че за мен най-доброто място (само за каране на ски) е Вейл, "дивашкото" Колорадо. На второ място слагам Скуо Вали, Калифорния – каране на ски пред невероятно красивото езеро Тахо, е нещо повече от неповторимо. На трето място, ако искаш съчетание на ски + нощен живот – Аспен, пак дивашкото Колорадо. Да не споменавам и за Бийвър Крийк, пак Колорадо.
http://beavercreek.snow.com/home/

Ето ти за миналата година топ 10 ски резорта в света, според Аск Мен:

Whistler Blackcomb, British Columbia
Kitzbuhel, Austria
Zermatt, Switzerland
Vail, Colorado
Banff/Lake Louise, Alberta
Chamonix-Mont-Blanc, France
Stowe, Vermont
Mont-Tremblant, Quebec
Cortina, Italy
Aspen, Colorado

http://ca.askmen.com/top_10/travel/3_tr ... p_ten.html

Както виждаш, 6 от 10 – в Северна Америка.

Ама по-си е друго, да похвалим аристократична Европа и да се присмеем на дивашка Америка... па макар и от североамериканска земя.

Айде сега :lol:
Напротив ,ела да видите две англичанки ,от 4 телефониски в компания от 1500 човека ,как си ги оставиха на работа ,ми то да ти е кеф да ги слушаш,а и помагат на тукашно родените КАНАДЦИ :lol:
Думи като Дует и Чиьрс непознати на Канадците :lol: :lol:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Alisa75
Мнения: 154
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:49 pm

Re: ЕС обмисля визов режим за Канада

Мнение от Alisa75 »

Ако ще се налага визов режим на Чехия заради 30 хиляди чешки цигани би било логично да се наложи визов режим и на Канада от страна на ЕС заради нейните 3 милиона канадски цигани.Откъде накъде разните муджехидини,талибани,хисбулахци и алкайдовци с канадски паспорт ще имат правото да се мотаят безразборно из европа и да слагат бомби в метрата на европейските столици,а чешките цигани в канада да нямат право на социал.
Кои според вас са по опасни,първите дето ще просят на улицата и най много да открадната някое портомоне на някой отвеян пътник в метрото или вторите камикадзета дето с едно натискане на копчето ще отнемат стотици животи подобно на случаите в Лондон и Мадрид.Кой ще е следващия.
Публикувай отговор