мнение за St.Lorent

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Linko »

Във всеки един форум темите са предназначени за себедоказване на определени комплексари а не за предоставяне на информация на нуждаещите се. :) Тя, информацията си я има де и е много полезна, ама трябва да се извлича като зрънца злато от тонове пясък и кал. :)
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
emimilanova
Мнения: 225
Регистриран на: Нед Апр 29, 2007 3:44 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от emimilanova »

Ние живеем в St-Laurent и сме много доволни. Не сме избирали квартала предварително. Имаме 2 деца. Намерихме много бързо детска градина за малкото. Чувала съм, че училищата тук са по-добри. Не мога да взема отношение, защото нямам база са сравнение, но наистина съм доволна от нашето.
Квартала е много добре уреден. Зимата улиците се чистят перфектно и не сме хващали лопата :D
Единствения недостатък за мен е шумът от самолетите и от 15-та и 40-та.
Разбира се, че и тук има "чернилки" и всякакви други, но не виждам защо това трябва да се прави на проблем.
Ако искате да живеете без да срещате хора от други раси, то Монреал не е за вас :wink:
Аватар
MoHTpeal_boy
Мнения: 89
Регистриран на: Пет Фев 29, 2008 12:47 pm
Местоположение: далеч от родината!

Мнение от MoHTpeal_boy »

Само не мога да разбера , защо никой не спомена да речем Ahuntsic , сега моля да успокоите нервите преди да скочите да протестирате срещу квартала. Говоря за тази част -
Изображение
Двама интелигентни хора, единия, от които е българин, имат много повече общо, отколкото двама българи, единия, от които е интелигентен
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от ablood »

Днес се прибирах от работа, минавайки по M. Laurine (в St-Laurent) и докато чаках зелено, една чалмосана в Accord пред мен си почистваче колата, изхвърляйки боклук, след боклук през прозореца.

По-късно в Рекреатеката в Лавал, единственото черно момче (на около 4) реши, че тоалетната е прекалено далеч и изпонамокри половината съоръжения, където децата пълзят. Маиката не му обръщаше никакво внимание. Изчаках търпеливо, но когато седнаха на една пейка с моя син го дръпнах от черното, отидох при майката, безхаберно дрънкаща по телефона и и казах за инцидента. Наложи се да повтарям, защото не разбираше и думичка английски.

Извинявам се, но се превръщам в голям расист.
emimilanova
Мнения: 225
Регистриран на: Нед Апр 29, 2007 3:44 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от emimilanova »

MoHTpeal_boy написа:Само не мога да разбера , защо никой не спомена да речем Ahuntsic ....
Ами сигурно, защото човека иска мнения за St-Laurent ..... :roll:
Alisa75
Мнения: 154
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:49 pm

Мнение от Alisa75 »

Точно в този кръг който е очертал Монреалбоя имам един триплекс за продан.Точното место е ,ако мисленно си представите точката на 2см на ляво от цифрата 19 с която е обозначен номера на улица Папино.
Продава се на крайна цена 560К с трима квартиранти наемът на които покрива моргиджа и профит около 500д. на месец.
Аватар
As-Iv
Мнения: 182
Регистриран на: Пон Мар 01, 2004 11:00 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от As-Iv »

:rofl:
Последно промяна от As-Iv на Нед Ное 22, 2009 8:35 pm, променено общо 1 път.
dobsan
Мнения: 198
Регистриран на: Вто Сеп 28, 2004 2:59 am
Местоположение: Някъде........................

Re: мнение за St.Lorent

Мнение от dobsan »

ахунстик не е лош квартал защо не се ориентирате на там,лично аз съм живял до колеж Bois de boulogne и никак не е зле
Аватар
MoHTpeal_boy
Мнения: 89
Регистриран на: Пет Фев 29, 2008 12:47 pm
Местоположение: далеч от родината!

Re: мнение за St.Lorent

Мнение от MoHTpeal_boy »

Това казвам и аз , защо трябва да се забиват хората в по мое мнение най-скапаните квартали (каквото и да ми казвате аз така мисля) когато имат възможност за по-добро в хубав квартал!
Двама интелигентни хора, единия, от които е българин, имат много повече общо, отколкото двама българи, единия, от които е интелигентен
Alisa75
Мнения: 154
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:49 pm

Re: мнение за St.Lorent

Мнение от Alisa75 »

Ами в по ;скапаните; квартали е по весело,а в по ;престижните; по скучно.
Аз съм от тия които предпочитат да им е весело и да живеят под наем в по ;скапан; квартал по близо до центъра и да си давам имота под наем в ;престижния; квартал на хора които предпочитат да им е скучно.
Странджата
Мнения: 3606
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:00 pm
Местоположение: Хъшия

Re: мнение за St.Lorent

Мнение от Странджата »

Eeee бате , ама как ти ходи Алисааа :beer: ,,Алиса в страната на чудесата след 75(месеца...) !,, Звучи като продължение на популярен роман :lol:
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: мнение за St.Lorent

Мнение от Linko »

Аз пък взех да се притеснявам за него Странджа. Не ти ли се струва ненормално един мъж да му се иска да си има големи гърди и дълги бедра та другите мъже да се обръщат след него?
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Аватар
MoHTpeal_boy
Мнения: 89
Регистриран на: Пет Фев 29, 2008 12:47 pm
Местоположение: далеч от родината!

Re: мнение за St.Lorent

Мнение от MoHTpeal_boy »

Alisa75 написа:Ами в по ;скапаните; квартали е по весело,а в по ;престижните; по скучно.
Аз съм от тия които предпочитат да им е весело и да живеят под наем в по ;скапан; квартал по близо до центъра и да си давам имота под наем в ;престижния; квартал на хора които предпочитат да им е скучно.

хахахах препочиташ да ти е "весело" , хаха да живея между всякаква паплач , да е мръсно навън , да мирише на всякакви боклуци, но да ми е близо до "центъра".
На мен нито ми е скучно , нито пък ми дреме колко е далеч центъра - имам си кола , като ми се ходи до "центъра" , защото явно това е най-великото място в този град , паля и заминавам.
Двама интелигентни хора, единия, от които е българин, имат много повече общо, отколкото двама българи, единия, от които е интелигентен
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: мнение за St.Lorent

Мнение от Koko »

написа:Eeee бате , ама как ти ходи Алисааа :beer: ,,Алиса в страната на чудесата след 75(месеца...) !,, Звучи като продължение на популярен роман :lol:
Защо така упорито подливате вода на човека?
Преди няколко месеца обяснявах как изгонените тихо и по търлъци пак се завръщат - и ето че повечето наистина се завърнаха, кой активирал някой стар ник от преди време, кой с нов ник, кой с ника на половинката, кой сменил пола. Освен да взема да спретна едно лятно почистване пред отпускарски, та поне да знам че докато ме няма, във форума ще цари мир.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Аватар
MoHTpeal_boy
Мнения: 89
Регистриран на: Пет Фев 29, 2008 12:47 pm
Местоположение: далеч от родината!

Re: мнение за St.Lorent

Мнение от MoHTpeal_boy »

Бате , живи и здрави , щом казваш грешно , така да е .Оспамих темата на хората!
Двама интелигентни хора, единия, от които е българин, имат много повече общо, отколкото двама българи, единия, от които е интелигентен
Публикувай отговор