Какво смятам да работя,след пристигането ми в Канада ?!?

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Публикувай отговор
Аватар
valioiko
Модератор
Мнения: 1947
Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 5:48 am
Местоположение: London, UK
Обратна връзка:

Мнение от valioiko »

Жени написа:
valioiko написа:То шуробаджанащина има навсякъде по цял свят. Нормално е да има и в Канада. Е, сега, че в БГ е очевадна и толкова силно изразена е друг въпрос.
Ами има, не е като да няма, но тук му казват networking! :wink:
networking = brother-in-lawness :D
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от ablood »

valioiko написа:То шуробаджанащина има навсякъде по цял свят. Нормално е да има и в Канада. Е, сега, че в БГ е очевадна и толкова силно изразена е друг въпрос.
Всъщност аз съм "за". Винаги бих предпочел да наема някого, препоръчан ми лично от доверен човек. Друг е въпросът, че тук никой няма да те препоръча, ако не е сигурен, че ще се справиш. Иначе поръчителят се дъни и губи доверието ми.
От друга страна, ако съм препоръчан от някого, ще направя всичко възможно да не го издъня, дори и да съм разочарован от работата, или началника си.
Жени
Мнения: 1120
Регистриран на: Чет Фев 15, 2007 5:11 pm
Местоположение: Торонто

Мнение от Жени »

Чудесен превод! :wink:

Всъщност нетуъркинга тук се изразява в това, че около 80% от позициите не са публикувани за широк достъп, а са само за служителите от съответната фирма, които искат да кандидатстват на нова позиция или я предлагат на близък или познат бивш колега, на които са готови да дадат препоръки - references. На самота интервю апликанта също бива питан от кого е препоръчан за настоящата позиция!

Та това си е силно развита и законна шуробаджинащина! :wink:
aseto

Мнение от aseto »

Наистина това си е шуробаджанащина. Не знам как е в Онтарио, но тук в Квебек има някои фирми, в които е доведено до крайност- например в Ер Канада и Авеос беше нормално сутрин да слизат по 3-4 човека от една и съща кола:майка, баща и двете им деца. Рекордът , според моите статистики беше 6 човека от едно и също семейство. Според мен това е пагубно за бизнеса, защото именно конкуренцията и състезателното начало при заемането на един пост, позволява на работодателя да отсее най-доброто. За новопристигналите имигранти, това също е лоша новина, защото е трудно да започнат свястна работа, тъй като не познават никого, а постовете са необявени. Обявяват се постове, които са толкова "атрактивни", че за тях няма желаещи кандидати братовечеди и любовници на вече работещи във фирмата хора. Проблемите не са само при започване на работа , а и след това. Виждал съм редица парашутисти, които не се справят с работата си, но никой не ги закача, заради познатите им, както и заради солидарността която имат референтите помежду си, знаейки, че всеки има поне едно некадърно протеже :) Разбира се има и свестни хора, но процентът им е значително по-малък от процента на свестните хора, които са заели длъжността чрез конкурс.
army
Мнения: 950
Регистриран на: Пет Сеп 23, 2005 10:23 am

Мнение от army »

Не случайно казах, че хванеш ли 'Вожда' резюмето ти само се пише?! :lol:
Дали е грозно, грешно или неправилно - незнам, но "Рая" тук е такъв...абе нищо ново под слънцето.
Колкото по-бързо се нагодиш към условностите, толкоз по-бързо ще се оправиш!
Човек е голям, колкото са големи мечтите му
http://www.youtube.com/watch?v=8QnN4Ob_CPE" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Нетуркинг-а няма нищо общо със шуробаджанащината...
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Жени
Мнения: 1120
Регистриран на: Чет Фев 15, 2007 5:11 pm
Местоположение: Торонто

Мнение от Жени »

Lub0 написа:Нетуркинг-а няма нищо общо със шуробаджанащината...
Разкажи ни за какво става въпрос и как да го разбираме тогава networking-а? :wink:
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Подържане на контакти с бивши и настоящи колеги, патрньори и т.н. с цел работене по текущи и бъдещи проекти.
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Мнение от myhata II »

Любо ти какво работиш ?!? 8)
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Аз съм работя Лидер и Гуру...
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
becks
Мнения: 2014
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 3:50 am
Местоположение: Toronto

Мнение от becks »

Нетуоркинга е висша форма на шуробаджанащина ;)
Аватар
THC
СЕКСИ ПИЧ
Мнения: 3055
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 2:34 pm

Мнение от THC »

колко пъти се опитвам да изляза от средата и кат изляза от средата се оказвам в края :D :D
Пари на заем - само взимаме.

http://www.thc-ministry.net/untoldstory/#INDEX
Аватар
valioiko
Модератор
Мнения: 1947
Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 5:48 am
Местоположение: London, UK
Обратна връзка:

Мнение от valioiko »

THC написа:колко пъти се опитвам да изляза от средата и кат изляза от средата се оказвам в края :D :D
Или в началото. Зависи в коя посока си поел.... :D
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Мнение от myhata II »

Lub0 написа:Аз съм работя Лидер и Гуру...
Нищо не се разбра !! :lol:
Ок,щото ги казваше едни кьде ги видяхте тези работи ,в Канада ли живеете и т н !
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
ZanzibarHero
Мнения: 819
Регистриран на: Съб Ное 17, 2007 8:55 pm

Мнение от ZanzibarHero »

Жени написа:
ZanzibarHero написа:
Marto написа:... Съгласен съм с Кан Тангра - езика е много важен. Колко надалече/високо ще стигне човек е правопропорционално на езиковите умения.
И каква е пропорцията: $заплата/(брой думи * минута) :lol:
Този спор е спечелен в полза на отличния език, който е нужен за просперитета в кариерата на имигранта! :wink:

Ако искаш да опровергаеш това мнение, ZanzibarHero, е нужно да дадеш факти, които да показват противното, а именно, че със слаби езикови умения, имигрантът може да стигне големи висоти в работата си!

Друг е обаче въпросът кой как разбира успеха и кой кога се чувства на върха! :roll: Това вече е доста субективно! :wink:
Ти си си отговори сама, което ме освобождава от задължението да давам пример със себе си като невероятно успял, от една страна, и някой неуспял, но с два перфектни, отлични езика - английски и френски, от друга.

Жени, това е живот и миграция на ново място, често напълно сам и често съвсем отначало. Няма еднократни решения - само език, или само пари, или само познати, или само младост. Винаги е някакъв микс, като често крайното състояние даже не зависи напълно от теб.
Публикувай отговор