Въпрос за кола

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Гледай и колко харчат щом си на бюджет... това дурангото 20 на сто градско минимум...
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от ablood »

Lub0 написа:Гледай и колко харчат щом си на бюджет... това дурангото 20 на сто градско минимум...
Мдааааа... голямите SUV-та имат и този недостатък. Няма икономична, 7-местна, високопроходима кола. Или - или.
haimana
Мнения: 896
Регистриран на: Вто Дек 13, 2005 6:45 am
Местоположение: BC

Мнение от haimana »

И да не забравиш да чекнеш застраховката, че във Ван не са като в Монреал :D
Junior
Мнения: 40
Регистриран на: Вто Дек 06, 2005 1:57 am
Местоположение: Toronto / Варна
Обратна връзка:

Мнение от Junior »

Един съвет и от мен. Огледай се за комби вместо разни ванове и SUV-та. Повечето "station wagon"-и с лекота ще съберат 2 столчета и 1 пътник на задната седалка, а и ще имаш още доста свободно място в багажника. По-евтини са от SUV или ван, а и по-икономични. Застраховката също мисля, че ще е относително по-евтина.

Погледни ако искаш този сайт: www.carsurvey.org
Може да видиш предимствата и недостатъците на различните марки и модели.
polo26
Мнения: 66
Регистриран на: Чет Авг 14, 2008 3:01 am

Мнение от polo26 »

Мерси за съветите.То астраховката ще е максималната,защото сега взех книжка и нямам опит от БГ.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от ablood »

Junior написа:Един съвет и от мен. Огледай се за комби вместо разни ванове и SUV-та. Повечето "station wagon"-и с лекота ще съберат 2 столчета и 1 пътник на задната седалка, а и ще имаш още доста свободно място в багажника. По-евтини са от SUV или ван, а и по-икономични. Застраховката също мисля, че ще е относително по-евтина.
Хора, сещате ли се, че детските седалки имат странични протектори, което ги прави доста по-широки от средностатистически задник? За това ли дойдохте в Kанада? Да гърчите 5-членно семейство в Focus? И да редите хранителните продукти на 5 реда един върху друг?
Вярно е, че и аз съм стиснат, ама някои хора от всичко гледат да икономисат. :wink:

Шегувам се. Предполагам, че става дума за недоразумение. :?
Fireman

Мнение от Fireman »

Купете си най-търсената марка в Европа Volkswagen Jetta 1.9 турбо дизел.
Е,аз съм любител на дизела :wink:
Jetta-та има достатъчно вътрешно пространство и голям багажник.Виждам,че в Канада я има.Единствения недостатък е,че не е 4x4 за зимните периоди :cry:
pantata
Мнения: 547
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 10:33 pm
Местоположение: Oakville, Canada

Мнение от pantata »

за семейство с 2 малки деца - твърдо миниван... да има място и за седалките на децата, и за бабата, и за количката на едното, за колелото на другото и т.н...
аз имам 2 малки деца и като трябваше да купувам кола се чудех за вана (малко повече харчи щото).. но взех един 2002 караван и не съм съжалил и за момент за този избор...
инак на мен харчи около 12.5 като го търкалям нормално из града.. на междуградско пада до 9 и нещо... но пък колко работа върши тази кола - не е истина...
Everyone should believe in something -
I believe I'll have another drink.
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Fireman написа:Купете си най-търсената марка в Европа Volkswagen Jetta 1.9 турбо дизел.
Е,аз съм любител на дизела :wink:
Jetta-та има достатъчно вътрешно пространство и голям багажник.Виждам,че в Канада я има.Единствения недостатък е,че не е 4x4 за зимните периоди :cry:
Fireman, джетата е малка кола за Канада... ако сложиш 2 столчета, няма да има място човек да седне отзад...
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Мнение от speedy »

Миниван докато станат на възраст да махнеш седалките. След това можеш да минеш на комби - както им викат напоследък - кросоувърче.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Аватар
THC
СЕКСИ ПИЧ
Мнения: 3055
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 2:34 pm

Мнение от THC »

2001 за към $ 9000 мoже и някой нисан патфайндер да се намери - има място, има много добра проходимост и не гори чак толкова.
в сравнение с изброените по-горе американски боклуци е в пъти по-добра.

освен това ако гледаш за ван - мазда MPV, но ако смяташ да караш из снегове с вана кат се хвърлиш в пряспа трудно ще излезеш и тежи - не става да се бута.
Пари на заем - само взимаме.

http://www.thc-ministry.net/untoldstory/#INDEX
nekerman
Мнения: 235
Регистриран на: Сря Фев 08, 2006 2:27 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от nekerman »

Fireman

Мнение от Fireman »

Да Lubo,прав си.
Определено искам да си взема дизел,да е 4x4 ,но като потърся малко из kijiji ,с тези си ми изисквания цената се вдига :)
Ще видим на място.
Иначе Djetta е хубава :)
leaf
Мнения: 549
Регистриран на: Вто Ное 11, 2003 4:35 am
Местоположение: Toronto

Мнение от leaf »

Ето и друг саит за търсене на кола:

http://www.trader.ca/search/default.asp?categoryid=1

:)
Slick
Мнения: 39
Регистриран на: Чет Фев 17, 2005 7:46 am
Местоположение: Vic

Мнение от Slick »

ablood написа:
Slick написа:Единствен минус на вановете - по-трудното обслужване - (пример - смяна на свещи на V6 ). Инак - си е удобен - носи много багаж и винаги има място.
Ще си позволя да не се съглася. Наистина навремето имах един ван Шевролет Лумина с нелепо смешен капак и ограничен достъп до двигателя, но при по-съвременните модели вече не е така.
Недостатък на вановете - екстремното влизане в завой с висока скорост е свързано със сериозно люшване, последвано от... oops :?
няма такова нещо ... освен ако не са ти откачени накрайниците на предната стабилизираща щанга - това понякога не се усеща дори. Имах колега със същия проблем, но при нормално каране няма грижи.
Или ако си с неподподящ пазмер гуми. Вана ми е ДОСТА по-стабилен от Форд Фосус комби.
А по въпроса за джипове ... е те не се ли обръщат !? то такава кола няма. Хеле па тия с висок ц-р на тежестта и клирънс.
Не че е лошо да караш жип .. ма там си на други пари за поддръжка и гориво и други такива подобни . Иначе и такъв съм карал .. ма сега не ми е приоритет.

То по тая логика сичкото сокър мам-и щеха да са по канафките .. барабар с чаветата.
Публикувай отговор