По какъв начин да докажем необходимите парични ср.пред имми?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
prace
Мнения: 1617
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 2:17 am
Местоположение: София

Мнение от prace »

[quote="Independent"]Струва ми се, че всички забравяте една много важна подробност. А тя е, че не е нужно да се вкарва цялата сума в кеш. Единственото, което е необходимо, е банкова референция с прясна дата, която да доказва, че имате необходимите пари в наличност. По мое мнение 1000 долара в кеш и още толкова са предостатъчни от практическа гледна точка - да се плати до квартирата, да се плати първия наем, да се накупят липсващи домакински пособия И да се отвори местна банкова сметка. След като се направи това последното, каквото не е донесено физически, ще пристигне електронно от едната сметка в другата (ако все още го има, щото всички знаем как се вадят банкови извлечения).[/quote]

Тези 1000 долара са абсолютно нищо. Да се каже на някой да дойде тук с 1000 и още толкова е просто безотговорно. Само наемите са от 1000 нагоре. Ами депозита за квартирата, ами храната, ами транспорта. За всичко ти трябват пари в началото. Ами най, най-необходимите неща за обзавеждане? Легла, телевизор, компютър и т.н....
Ако нямате поне 5000 в брой и сте с деца просто не тръгвайте. Трябва и да има какво да пристигне после в сметката ви. Не е въпросът как ще излъжеш емиграционния офицер, ами е въпросът как наистина ще живееш в началото, докато намериш работа и ти пристигне първият чек.
Hullman
Мнения: 649
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от Hullman »

Много е прав съфорумника в горния си постинг.
Ама вие си живейте с илюзиите че 1000 кеш са достатъчни, илюзиите са безплатни.
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Linko »

prace написа:Ако нямате поне 5000 в брой и сте с деца просто не тръгвайте. Трябва и да има какво да пристигне после в сметката ви. Не е въпросът как ще излъжеш емиграционния офицер, ами е въпросът как наистина ще живееш в началото, докато намериш работа и ти пристигне първият чек.
Hullman написа:Много е прав съфорумника в горния си постинг.
Ама вие си живейте с илюзиите че 1000 кеш са достатъчни, илюзиите са безплатни.
Е, за разлика от "отговорните" и живеещите без илюзии, някои хора продължават да си ги имат, та и да постигат мечтите си, независимо от трудностите и лишенията. Ето такива хора предизвикват моето уважение и възхищение:
..ние (тричленно семейство) влязохме в Канада със сумата от 970 CAD, като само наема, който трябваше да платим още първия ден беше 680 CAD.
Та не че е невъзможно да се дойде и с малко пари, но наличието на повече спестява доста нерви, а това никак не е малко.
И тези хора са още тук, години вече, предсавяте ли си? Не, това не е възможно, забравих. А, да...и е безотоговорно.
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
pantata
Мнения: 547
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 10:33 pm
Местоположение: Oakville, Canada

Мнение от pantata »

Linko написа:
..ние (тричленно семейство) влязохме в Канада със сумата от 970 CAD, като само наема, който трябваше да платим още първия ден беше 680 CAD.
Та не че е невъзможно да се дойде и с малко пари, но наличието на повече спестява доста нерви, а това никак не е малко.
И тези хора са още тук, години вече, предсавяте ли си? Не, това не е възможно, забравих. А, да...и е безотоговорно.
не е невъзможно... но ако си с дете - според мен е безотговорно...
Everyone should believe in something -
I believe I'll have another drink.
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Linko »

Хм, а погледнато от днешна гледна точка след няколко години престой и създадените условия за живот на детето и родителите, дали пак ще кажем, че решението им е било безотоговорно? Мисля, че не.
Друг е въпросът ако не бяха успели и условията на живот са по-лоши от предишното място. Тогава и аз съм съгласен, че родителите са безотговорни. Но не за това, че са опитали а затова, че не са преценили вярно силите си и са предприели стъпка надхвърляща възможностите им. Това вече наистина си е безотговорност. Но след като са успяли, това значи вярна преценка на риска и собствените си възможности.
Та така, въпросът е кой до колко се познава и дали вярно ще прецени с какво би могъл да се справи и с какво не. :)

Вече ни е ясно например, че prace и Hullman преценяват за себе си, че без $5,000 на ръка в началото не биха се справили. ОК, така са преценили. Но този призив към другите: "Не тръгвайте, ако не отговаряте на приетите от мен условия", изречен с безпардонен тон, вече звучи смешно. Ами то утре някой може да рече: "Безумство е да тръгнете с по-малко от $30,000 (а защо не и $100,000) в джоба си. По-добре си стойте където сте си." И ще е напълно убеден в правотата си. :)
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
pantata
Мнения: 547
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 10:33 pm
Местоположение: Oakville, Canada

Мнение от pantata »

Linko написа:Хм, а погледнато от днешна гледна точка след няколко години престой и създадените условия за живот на детето и родителите, дали пак ще кажем, че решението им е било безотоговорно? Мисля, че не.
безотговорно е не решението да дойдат тук.. а да дойдат с толкова малко пари.. все пак колкото и да си подготвен и вярваш в себе си и да си чел форуми и т.н. - отиваш в непозната среда.. изненади са възможни.. ако си само ти - ок.. може и да погладуваш, може и да спиш в парка известно време.. но ако си с дете - трябва да имаш някакъв буфер... носенето на поне един определен минимум пари ти дава някаква сигурност..
та аз не бих съветвал хората (специално с деца) да рискуват идвайки с малко пари.. но всеки си преценява сам за себе си..
моите 2 стотинки..
Everyone should believe in something -
I believe I'll have another drink.
Hullman
Мнения: 649
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от Hullman »

Аз само да вметна че успяването с 1000 $ е най вероятно свързано и с взимане на социал още от след 20 -я ден в Канада.
Тогава става не успяване а излагане на имигрантгите от БГ и излагане пред децата си.


Какво ще стане ако човек или дете го заболи зъб а зъбите не се плащат от Канада? Спешно трябва да иде на зъболекар или на лекар за нещо което застраховаката не покрива ако изобщо има такава защото тя не е задължителна а препоръчителна ама и не покрива всичко?
Тия въпроси Линко задава ли си ги или кзва следното:
Аз знам че от 100 потънали кораба в океана има 2 кораба от които 2-ма моряка се спасили и сега са много успяли ама не казва че други 100 моряка от други 98 кораба са се издавили.
На вас как ви се струва тази статистика. Колко е вероятно точно вие да сте между живите и успяли 2%?
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от pumpy »

Linko написа:Хм, а погледнато от днешна гледна точка след няколко години престой и създадените условия за живот на детето и родителите, дали пак ще кажем, че решението им е било безотоговорно? Мисля, че не.
Само се питам, когато тези хора с 970 долара са правили подобни безумия, колко се чакаше за социал след кацането ? Аз познавам човек от форума, който дойде сигурно и с по-малко, но имаше трудов договор, подписан още от БГ и съответно след 2 седмици имаше и депозиран чек от заплата....
prace
Мнения: 1617
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 2:17 am
Местоположение: София

Мнение от prace »

Ето такива хора предизвикват моето уважение и възхищение:
..ние (тричленно семейство) влязохме в Канада със сумата от 970 CAD, като само наема, който трябваше да платим още първия ден беше 680 CAD.
Та не че е невъзможно да се дойде и с малко пари, но наличието на повече спестява доста нерви, а това никак не е малко.
И тези хора са още тук, години вече, предсавяте ли си? Не, това не е възможно, забравих. А, да...и е безотоговорно.[/quote]


Така....Значи, ако тези хора, които имат дете са НАИСТИНА дошли тук с 970 долара, това е глупаво и БЕЗОТГОВОРНО.
Ако някой други ги е хранил, возил и им е дал пари назаем това е друга история.
Наем, без депозит не може да имаш в Канада. Какво са яли, пили и как са се придвижвали? Ама те и в Кения и в Бангладеш има живи хора и с по-малко пари по тази логика.
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Linko »

Разбрахме я твоята логика, prace. Със сигурност има хора дето да мислят по същия начин, може те да са и болшинство дори. Аз просто исках да покажа, че има и хора с друга логика, които също успяват да постигнат целите си. Нищо повече.
Та хората си живеят щастливо тук, а вие сега може да ги изкарате и лъжци както онези дето споделиха, че с $1,300 на месец се оправят чудесно. В края на крайщата всеки си избира сам на кого и за какво да вярва. :)
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
CFS 801

Мнение от CFS 801 »

ми те 1300 не са ли два социала плюс едни детски.кой ти ги дава. :lol:
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Linko »

CFS 801 написа:ми те 1300 не са ли два социала плюс едни детски.кой ти ги дава. :lol:
Ама, батка, ти и жена ти два социала ли сте получавали едновременно като дойдохте?
Сега само един дават за двама, мамицата им! :evil:
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
CFS 801

Мнение от CFS 801 »

Линко и ти ли се уреди на Работа в офис братчед.Гледам ,че по цял ден си във форума на работа като мен. :D
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Linko »

Моят дом е моят офис, батка. :) За разлика от Бг където се казва че моят дом е моята крепост.
И работя за себе си и върху себе си, каквито са съветите на моят велик Кормчия от Хъл. :) :)
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
CFS 801

Мнение от CFS 801 »

и аз така.по цял ден пазя къщата ,вечер разхвърлям някоя и друга пица и на всяко първо число социалните ми превеждат кинтите директ депозит и не ми се налага да клича с разни шриланкийци на опашка в социалното. :lol:
Публикувай отговор