Декларация за пътуване от родителите?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
evgenieva
Мнения: 31
Регистриран на: Пон Фев 21, 2005 7:25 pm
Местоположение: Варна

Декларация за пътуване от родителите?

Мнение от evgenieva »

Здравейте. Може ли някой да ми каже какво точно се попълва от родителите при напускане на страната? При нотариус ли се ходи и какъв е точно текста? Има ли някой примерна декларация?
Благодаря.
22.02.2007 DCS Vienne
05.03.2007 Accusé de réception
05.12.2007 Entrevue - Succès
Petrova_bs
Мнения: 215
Регистриран на: Пет Авг 19, 2005 7:12 am

Мнение от Petrova_bs »

От чии родители и декларация за какво??
Дали имаш в предвид декларация-съгласие единият от родителите да напусне страната с непълнолетно дете?
Изображение
evgenieva
Мнения: 31
Регистриран на: Пон Фев 21, 2005 7:25 pm
Местоположение: Варна

Мнение от evgenieva »

Да, точно такава имам предвид.
22.02.2007 DCS Vienne
05.03.2007 Accusé de réception
05.12.2007 Entrevue - Succès
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

Аватар
Bubi
Мнения: 379
Регистриран на: Сря Окт 20, 2004 8:02 am
Местоположение: Montreal

Мнение от Bubi »

Попълва се декларация и се заверява от българското консулство.
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

Bubi написа:Попълва се декларация и се заверява от българското консулство.
А, за тва па за пръф път чувам.
Един приятел днес замина за Флорида с щерка си и го заверява при някакъф нотариус.
:beer: :beer: :beer:
Аватар
Bubi
Мнения: 379
Регистриран на: Сря Окт 20, 2004 8:02 am
Местоположение: Montreal

Мнение от Bubi »

Нямам представа как стои въпроса с Флорида, но за България се заверява в българското консулство. И тази декларация трябва по-скоро за да излезе след това родителя от България с детето, което е български гражданин. Аз правих такава преди година и половина. Нищо, че на мен ми я искаха също на влизане, тук на летището в Монреал, но не можах да им я покажа, защото на излизане от България ми я взеха.
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

Важи, щото аз мислех че след като темата е пусната във форум Канада, хората са в Канада и искат да излезат от нея.
:beer: :beer: :beer:
pantata
Мнения: 547
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 10:33 pm
Местоположение: Oakville, Canada

Мнение от pantata »

"КАК МОГАТ НЕПЪЛНОЛЕТНИ И МАЛОЛЕТНИ ДА ПЪТУВАТ САМИ В ЧУЖБИНА

От Национална служба "Гранична полиция" напомнят на всички, че напускане на страната от деца не може да бъде разрешено без писмено и нотариално заверено съгласие на двамата родители. (Когато детето пътува с единия от родителите е необходим документ със съгласието на другия родител). За родители, които са в чужбина, заверката се извършва от компетентно длъжностно лице в съответното българско посолство или консулство. Децата - български граждани, постоянно пребиваващи в чужбина или с двойно гражданство, чиито родители живеят постоянно или дългосрочно в друга държава - не са задължени да представят декларация от родителите."

Аз до сега декларация не съм правил, а и аз и съпругата ми сме пърували до БГ сами с детето. Последния път при тръгване от тук на чек-ин ни дадоха да подпишем една бланка от самолетната компания и това беше.

А, и веднъж при влизане в Канада ми искаха декларация от другия родител, но не ми правиха проблеми че нямам. Само питаха къде е майката, аз им казах че ни чака на летището и това беше. Все пак казаха, че е хубаво да имам такава. Но пак повтарям, това е декларация за канадските власти, не за БГ такива.
Everyone should believe in something -
I believe I'll have another drink.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от pumpy »

pantata написа:А, и веднъж при влизане в Канада ми искаха декларация от другия родител, но не ми правиха проблеми че нямам. Само питаха къде е майката, аз им казах че ни чака на летището и това беше. Все пак казаха, че е хубаво да имам такава. Но пак повтарям, това е декларация за канадските власти, не за БГ такива.
По темата : хубаво е да се знае за къде е декларацията за да ти дадем правилната информация ???

Личен опит: последния път когато жена ми си идва до Канада с двете деца, граничния й направил въпрос на големия, който е ц БГ паспорт. Питал я къде е декларацията от другия родител. Тя нямаше такава, тогава човека й казал да мълчи и питал малкия ( на 8 години) къде е баща му и дали знае че пътува сам с майка си. Аз ги чаках на летището такак че нямаше проблем, но все пак ми беше странно, случва ни се за първи път
Аватар
Bubi
Мнения: 379
Регистриран на: Сря Окт 20, 2004 8:02 am
Местоположение: Montreal

Мнение от Bubi »

Marginal39 написа:Важи, щото аз мислех че след като темата е пусната във форум Канада, хората са в Канада и искат да излезат от нея.
:beer: :beer: :beer:
Те хората няма да имат проблем да излязат от Канада и без тази декларация ако детето е с български паспорт. Виж ако е с канадски паспорт може би е друго, не знам.
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

pantata написа:Все пак казаха, че е хубаво да имам такава. Но пак повтарям, това е декларация за канадските власти, не за БГ такива.
Хубаво е ако си мъж, ако си жена въобще не те проверяват ...
:beer: :beer: :beer:
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Мнение от IRA »

Не е вярно. Аз съм жена и ме питаха на Монреалското летище за декларацията. Аз имах само превода , че ми взеха в България оргинала. Редно ли е да ми взимат оргиналната декларация на българската граница? Според мен не е, ама не ми се разправяше.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

IRA написа:Не е вярно. Аз съм жена и ме питаха на Монреалското летище за декларацията. Аз имах само превода , че ми взеха в България оргинала. Редно ли е да ми взимат оргиналната декларация на българската граница? Според мен не е, ама не ми се разправяше.
Е, на мене Ники ми го каза, може и да ме лъже, той минава с такъф документ на табарнашкото летище и ми каза че винаги го проверявали а жените никога, може и така да се е случило само.
:beer: :beer: :beer:
pantata
Мнения: 547
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 10:33 pm
Местоположение: Oakville, Canada

Мнение от pantata »

IRA написа:Не е вярно. Аз съм жена и ме питаха на Монреалското летище за декларацията. Аз имах само превода , че ми взеха в България оргинала. Редно ли е да ми взимат оргиналната декларация на българската граница? Според мен не е, ама не ми се разправяше.
Ми не знам дали е редно, но както акзах - аз на БГ власти никога не съм и показвал никакви декларации, защото няма нужда от такава.. Та не е имало какво да ми взимат...

Но в БГ летището - една жена до мен пътуваше с дете на нейни познати за канада.. та на нея нашите власти и направиха голям проблем, че декларацията е на английки, а не на български.. Та в такива случаи май трябват 2 деклараци - 1 на български за БГ власти и една на английски за канадските такива..

Иначе за излизане от Канада само с малкия канадците не са ми правили проблем, въпреки че излизаме от тук с канадските паспорти и аз и детето.. питат на влизане в канада.. странно..
Everyone should believe in something -
I believe I'll have another drink.
Публикувай отговор