Имиграция в Квебек-имаме ли шанс...?

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
*bibi*
Мнения: 14
Регистриран на: Сря Ное 26, 2008 12:17 pm
Местоположение: Варна

Имиграция в Квебек-имаме ли шанс...?

Мнение от *bibi* »

Здравейте ,
трябва ми съвет ,аз и приятеля ми искахме да имигрираме в Канада(федералната част) документите сме планирали да ги пуснем следващата година Октомври месец,защото тогава и двамата ще имаме стаж аз - 20месеца(по трудовата книжка)иначе са повече,од които една година като мениджър (в магазин за дрехи),работила съм и като брокер на недвижими имоти и преподавател по английски, а приятеля ми 1година стаж като ветеринарен техник.
Аз съм завършила лингвистика(английски и немски език)-за преподавател и преводач,а приятеля ми ветеринарна медицина(ще стане лекар след като си вземе още 1изпит :)
английски знам перфектно,френски не,а половинката английски мн.слабо,а френски-средно ниво.
Моя проблем е че в списъка който излезна за федералната процедура,ги няма нашите професии,почти нямаме никакъв шанс...
След дълго време четене във форума за Квебек и събиране на информация забелязах че процедурата е доста по-бърза,и чудя се дали ще имаме шанс ако разбира се започнем да учим френски,да заминем.Дали няма да е проблем че съм завършила линвистика с английски и немски?!? Иначе аз смятам да съм водещия кандидат тъй като повече ми се отдава да уча езици :) и не съм много притеснителна...Дали има смисъл сега да се захванем с изучаване на френски...?
П.С.имам блиски роднини (вуйчо,първи братовчеди)в Торонто-дали това оказва някъкво негативно влияние за поцедурата за Квебек?
Предварително благодаря на всички за отговорите :D
Аватар
emilcho
Мнения: 613
Регистриран на: Вто Авг 07, 2007 2:56 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от emilcho »

По принцип през Квебек процедурата би трябвало да е по-бърза. Направете си онлайн теста за Квебек за да се ориентирате за шансовете си. Някъде из статиите имаше линк за теста. Можете да го направите и на английски. Ако ще подавате докс през октомври 2009, вероятно ще сте на интервю през пролетта на 2010 - имате много време да понаучите френски. Пробвайте различни варианти с водещ кандидат и нива на френски. Успех! :)
"I am a very stable genius " - Powered by Donald Trump
"Donald Trump is a fucking moron " - Powered by Rex Tillerson
frankofon
Мнения: 135
Регистриран на: Сря Авг 09, 2006 2:06 pm
Местоположение: България

Re: Имиграция в Квебек-имаме ли шанс...?

Мнение от frankofon »

*bibi* написа:Здравейте ,
трябва ми съвет ,аз и приятеля ми искахме да имигрираме в Канада(федералната част) документите сме планирали да ги пуснем следващата година Октомври месец,защото тогава и двамата ще имаме стаж аз - 20месеца(по трудовата книжка)иначе са повече,од които една година като мениджър (в магазин за дрехи),работила съм и като брокер на недвижими имоти и преподавател по английски, а приятеля ми 1година стаж като ветеринарен техник.
Аз съм завършила лингвистика(английски и немски език)-за преподавател и преводач,а приятеля ми ветеринарна медицина(ще стане лекар след като си вземе още 1изпит :)
английски знам перфектно,френски не,а половинката английски мн.слабо,а френски-средно ниво.
Моя проблем е че в списъка който излезна за федералната процедура,ги няма нашите професии,почти нямаме никакъв шанс...
След дълго време четене във форума за Квебек и събиране на информация забелязах че процедурата е доста по-бърза,и чудя се дали ще имаме шанс ако разбира се започнем да учим френски,да заминем.Дали няма да е проблем че съм завършила линвистика с английски и немски?!? Иначе аз смятам да съм водещия кандидат тъй като повече ми се отдава да уча езици :) и не съм много притеснителна...Дали има смисъл сега да се захванем с изучаване на френски...?
П.С.имам блиски роднини (вуйчо,първи братовчеди)в Торонто-дали това оказва някъкво негативно влияние за поцедурата за Квебек?
Предварително благодаря на всички за отговорите :D
Шансът зависи от точките, които ще съберете. Роднините в Канада са голям плюс и на интервюто и след това. Преценете си за себе си според точките, вземете правилното решение и после само напред! Хората във форума са много отзивчиви и ще помагат със съвети.
*bibi*
Мнения: 14
Регистриран на: Сря Ное 26, 2008 12:17 pm
Местоположение: Варна

Мнение от *bibi* »

Благодаря ви за отговорите,
теста съм го правила,резултата е този:
Your result:
It seems that you meet the Québec selection criteria. You may now submit an official immigration application. If you apply as a worker, consult the section Application for Selection Certificate and appendices - Permanent workers. ....... незнам колко точки,трябва да провера
но това е с ниво на френски - Intermediate Advanced,

...ми се вижда доста дълго да чакаме до 2010... :(
но какво да се прави като сме работили без трудов договор,и няма как да докажем че имаме стаж.

Исках да питам дали ще имаме някакви точки за това че имаме роднини в Канада,понеже те не живеят в Квебек,а във федерална Канада?
Mi6o76
Мнения: 294
Регистриран на: Пет Юли 18, 2008 7:45 am
Местоположение: Sofia

Мнение от Mi6o76 »

Ако стигнете до интервю за Квебек,роднините от Федералната част въобще не трябва да ги споменавате!!!
След като ти се отдават езиците за 6-7 месеца с интензивно учене можете да стигнете едно доста добро ниво на френски.В по-голямата си част и тук хората започват почти от 0.Визата важи за цяла Канада,но този който води интервюто иска да чуе защо именно в Квебек искате да бъдете и затова никакви федерални роднини не споменавайте!!!
Подадени документи 29.08.2008
Accuse de recеption 04.09.2008
Entervue de selection 12.06.2009 09:00-неуспешно
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

Ми относно точките не знам нищо, ма относно езиците, френския е третия най-труден език от сичките ...
Та успехи и тва е ...
:beer: :beer: :beer:
*bibi*
Мнения: 14
Регистриран на: Сря Ное 26, 2008 12:17 pm
Местоположение: Варна

Мнение от *bibi* »

Благодаря на всички за отговорите!
захващам се да уча и френски :)
мисля си че няма да е толкова трудно тъй като съм учила италиански и латински:)
единственото притеснение ми е ако ме питат на интервюто защо искам да отида в Квебек и съм учила френски,при положение че специалността ми е по английски и немски?!? не е ли малко странно? (но ние да стигнем до там,тогава ще я мислим...)

П.С. 63точки на online теста стигат ли ни?-без адаптивност разбира се
(от които на водещия кандидат от фактор 1-6 са 53т.?!?)
Аватар
Amental
Мнения: 498
Регистриран на: Вто Апр 10, 2007 11:04 am
Обратна връзка:

Мнение от Amental »

Mi6o76 написа:Ако стигнете до интервю за Квебек,роднините от Федералната част въобще не трябва да ги споменавате!!!

и как по-точно мислиш може да се премълчи нещо което вече го има написано в документите и за което вече са взети точки ?
DCS-15.03.08
Accuse - 10.04.08
Interview-16.06.08 ОК
Букурещ - 10.07.08
Баркодове - 04.08.08
Медицински - 21.08.08
OK - 18.09.08
Покани за виза - 20.10.08
06.11.08г. - ВИЗИ !!!Изображение
*bibi*
Мнения: 14
Регистриран на: Сря Ное 26, 2008 12:17 pm
Местоположение: Варна

Мнение от *bibi* »

Amental написа:
Mi6o76 написа:Ако стигнете до интервю за Квебек,роднините от Федералната част въобще не трябва да ги споменавате!!!

и как по-точно мислиш може да се премълчи нещо което вече го има написано в документите и за което вече са взети точки ?


Май нещо си се объркал :) не сме пращали никакви документи до Виена! - точките аз съм ги смятала на online теста без роднините
Аватар
ZanzibarHero
Мнения: 819
Регистриран на: Съб Ное 17, 2007 8:55 pm

Мнение от ZanzibarHero »

Mi6o76 написа:Ако стигнете до интервю за Квебек,роднините от Федералната част въобще не трябва да ги споменавате!!! ...
Защо, откога е срамно да имаш роднини в Канада? ...

Откога Квебек не е във Федерацията? Квебек получава около 8 билиона CAD всяка година помощи от Федерацията. Всеки данакъплатец в Канада е добре дошъл ...
... но какво да се прави като сме работили без трудов договор,и няма как да докажем че имаме стаж.
Опитай да вземеш писмо от предишните си работодатели. Добър повод да се срещнеш с тях и да пиеш едно кафе.

Разбира се, писмото трябва да се подготви от теб и да съдържа някои важни позиции, като начало на работата, продължителност, заемана позиция и други такива ... Добре е да пише - да послужи пред посолството на Канада ... Ако фирмата е закрита - спомени го. Няма нищо лошо една фирма да е работила някога и после да е банкрутирала. Много важно за Канадският чиновник. За него сте важни Вие (ти и семейството ти), както и някои документи, за да може и този чиновник да си вземе заплатата ...
*bibi*
Мнения: 14
Регистриран на: Сря Ное 26, 2008 12:17 pm
Местоположение: Варна

Мнение от *bibi* »

[/quote]

Опитай да вземеш писмо от предишните си работодатели. Добър повод да се срещнеш с тях и да пиеш едно кафе.
[/quote]

Това е много добър съвет,наистина..но в моя случай бившата работодателка ме уволни защото съм имала наглоста да попитам кога ще вземем заплатата?!?!
А от другата работа напуснах защото заплатата ставаше се по-ниска-за 7 месеца с 200лв по-ниска,и шефа ми се расърдил много заради това?!?!
И как да ходя да пия кафе с такива хора?

Надявам се да съберем някакви точки,от езика поне...
а между другото била съм на бригада в Щатите за 5месеца,но съм работила много различни неща...незнам дали от там ще ми признаят нещо,нали трябва доказателства... :cry:
Всепак благодаря на всички за отзивчивоста !
Mi6o76
Мнения: 294
Регистриран на: Пет Юли 18, 2008 7:45 am
Местоположение: Sofia

Мнение от Mi6o76 »

Zanzibarhero,ние също сме с роднини във федералната част,посъветваха ни точно тук преди време да не ги споменаваме въобще.По принцип не се гледало с добро око на това.А че има много измислени неща,има и много нередности също.Но нека кажат по-запознатите ,аз казвам това,което точно тук нас ни посъветваха преди време.
Подадени документи 29.08.2008
Accuse de recеption 04.09.2008
Entervue de selection 12.06.2009 09:00-неуспешно
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Linko »

Никога не е било "срамно" да имаш роднини в Канада и никой никога не е гледал с "недобро око" на този факт. Просто наличието на такива извън Квебек не носеше и не носи никакви точки относно процедурата, а само предизвиква допълнителни въпроси от рода на: "След като имате "еди-какъв си" роднина "еди-къде си" защо искате да се установите в Квебек? Няма ли да бъде по-лесно да отидете при тях? Те не искат ли да ви помагат? и т.н. и т.н.
Та всичките тези обстоятелства карат хората да мислят, че по-скоро е по-добре да бъде премълчан факта за наличието на роднини извън Квебек.
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
*bibi*
Мнения: 14
Регистриран на: Сря Ное 26, 2008 12:17 pm
Местоположение: Варна

Мнение от *bibi* »

Хора искам да ви питам: някой ходил ли е на интервю с 53точки от фактор 1-6 (от мин. 59) на водещия кандидат?? (при положение че знае мн.добре френски,но повече точки няма как да направим...)
а на двамата общо са 63т. - без адаптивност разбира се
Как мислите стигат ли...?
дали има смисъл да започна да уча френски или да се ориентирам към федерална Канада ?!?!
Моля дайте съвет!!
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Linko »

Нещо бъркаш, *bibi*. Ако има "водещ кандидат", то значи има и придружаващ т.е. става въпрос за двойка кандидати и тогава минимума за предварителна селекция (за да те поканят на интервю) е 60 т. с елиминиращ праг от 57 т. по фактори от 1 до 6.
А тези 53 т., дето цитираш, са минимума за предварителна селекция на сам кандидат с елиминиращ праг от 50 т. по всички фактори без 6-ти и 10-ти.
Така че не може да има отишли на интервю двойка кандидати със сбор от 53 т. по фактори от 1 до 6. Това е с цели 4 т. под елиминиращият праг от 57 т. и молбата им би била отхвърлена на мига.
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Публикувай отговор