Интервюта - есенно-зимнa сесия 2008

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
Аватар
kurta007
Мнения: 1121
Регистриран на: Съб Яну 14, 2006 7:48 am
Местоположение: Белия Свят

Мнение от kurta007 »

Нещо друго се сетих....при нас също така мосюто имаше съмнение за двете ни атестации от Алианз Франсес коити всъщност си бяха редовни.
Оглежда ги много внимателно около 5 мин. печат,подпис и даже и пита кои я е написал директора на Алианз или друг служител и накрая като че ли ги прие за оригинални :roll:
Lanselot
Мнения: 56
Регистриран на: Съб Авг 02, 2008 8:16 am
Местоположение: Montréal

Мнение от Lanselot »

Честито отново на всички!
Според вас мосюто държи ли да си защитиш нивото, заявено по френски? Ако намали точките за език, но все пак ти са достатъчни за покриване на мин. изискваните без точките за мотивация, дали връща за доучване на езика?
efirna
Мнения: 272
Регистриран на: Пон Мар 10, 2008 9:21 am
Местоположение: Варна, Montreal

Мнение от efirna »

Ако събирате точките, няма значение дали ще ви намали нивото на езика. Например в нашия случай, мосю Кзор ни каза, че ще намали нивата на съпруга ми, тъй като съм му подсказвала :lol:
След което, смята няколко минути точките и така... Всичко беше наред. :D
Все пак всеки случай е индивидуален и зависи от конкретната кандидатура. :beer:
19.12.2008 - Документи Букурещ
23.01.2009 - Баркодове
30.01.2009 - Получени медицински
06.02.2009 - Направени медицински
20.02.2009 - ОК на медицинските
30.04.2009 - Покана за визи
26.05.2009 - Визи!
Lanselot
Мнения: 56
Регистриран на: Съб Авг 02, 2008 8:16 am
Местоположение: Montréal

Мнение от Lanselot »

Права си - единственният начин да разберем е да се явим очи в очи с мосю Кзор. Но дотогава притесненията остават :?
MISHE
Мнения: 74
Регистриран на: Нед Юни 22, 2008 8:26 am
Местоположение: Montréal

Мнение от MISHE »

Ние също минахме успешно.
Мосю Кзор е много приятен, което не мога да кажа за преводачката, която му подаде грешна информация и когато я поправих започна да се заяжда с нас до края на интервюто. Ние не и обърнахме внимание и контактувахме само с мосю Кзор.
Аз съм водещ кандидат и ме разпита подробно за дисертационния ми труд и за останалите три дипломи. Питаме за работата, основните ми задължения, къде и колко време сме учили френски, продължаваме ли да учиме езика. Същите въпроси и към съпруга ми и по-подробно за димпломата му на миннен инжинер.
На английски ни пита за нашите приятели в Квебек - какво работят и с какво ще ни помогнат.
Интервюто продължи точно 1 час.
Мисля, че това е всичко.
Аватар
Milenka
Мнения: 544
Регистриран на: Нед Фев 12, 2006 9:15 am
Местоположение: Montreal

Мнение от Milenka »

моят приятел мина в 10ч, има сертификат, не знам подробности за статистиката, само исках да се похваля
I'll try being nicer if you'll try being smarter.
Zora
Мнения: 32
Регистриран на: Сря Май 07, 2008 10:53 am

Мнение от Zora »

Ние сме утре на интервю и ме интересува дали са задължителни сертификатите за език и има ли някой който е минал до сега без Алианс или др.?
didi1979
Мнения: 196
Регистриран на: Чет Апр 17, 2008 8:21 am

Мнение от didi1979 »

Райка благодаря за пожеланията и искрено се надявам да успеем да се поздравим!Ще пишем след интервюто как е минало
MISHE
Мнения: 74
Регистриран на: Нед Юни 22, 2008 8:26 am
Местоположение: Montréal

Мнение от MISHE »

Milenka, много се радвам за твоя приятел. Той беше след нас и ние като излязохме не му пожелахме успех. После като се прибрахме вкъщи и ни стана много гадно, че не го подкрепихме. Молим за ИЗВИНЕНИЕ, но бяхме много зашеметени. Не бяхме спали три нощи подред и бяхме оставили детето на една жена, която не познаваме, защото просто нямаше на кой. Успех на всички!
efirna
Мнения: 272
Регистриран на: Пон Мар 10, 2008 9:21 am
Местоположение: Варна, Montreal

Мнение от efirna »

Zora, ние нямахме сертификати за нива на език!
Не е ставало въпрос и на интервюто. Мосю Кзор само ни попита къде сме учили френски и колко време.
Спокойно, само бъдете уверени, за да успеете да защитите нивата си, особено водещия кандидат! :thumbsup:
19.12.2008 - Документи Букурещ
23.01.2009 - Баркодове
30.01.2009 - Получени медицински
06.02.2009 - Направени медицински
20.02.2009 - ОК на медицинските
30.04.2009 - Покана за визи
26.05.2009 - Визи!
Аватар
Milenka
Мнения: 544
Регистриран на: Нед Фев 12, 2006 9:15 am
Местоположение: Montreal

Мнение от Milenka »

MISHE написа:Milenka, много се радвам за твоя приятел. Той беше след нас и ние като излязохме не му пожелахме успех. После като се прибрахме вкъщи и ни стана много гадно, че не го подкрепихме. Молим за ИЗВИНЕНИЕ, но бяхме много зашеметени. Не бяхме спали три нощи подред и бяхме оставили детето на една жена, която не познаваме, защото просто нямаше на кой. Успех на всички!
Mishe, много ме съмнява, че е обърнал внимание на това, според мен, е бил в същото душевно "равновесие", каквото сте били и вие. Важното е, че минало и заминало. Мосюто много обстоятелствено е задавал въпросите, така че внимателската на следващите. На всички пожелавам успех. Идете и ги вземете тези сертификати.
I'll try being nicer if you'll try being smarter.
milen73
Мнения: 152
Регистриран на: Пон Фев 26, 2007 5:15 am
Местоположение: Svishtov

Мнение от milen73 »

Здравейте и от нас. И ние минахме успешно! Не знам какво повече да добавя към това, което вече е споделено до тук... Някакъв сценарий за протичане на "разговора" няма- както си произнасяше встъпителната реч, така започна да пита къде и как сте учили френския...Прави са всички преди нас- внимавайте, много е обстоятелствен преди да стигне до същинския си въпрос, не му изпускайте мисълта, че става една... :lol: Нашето интервю продължи всичко на всичко 1 час- от влизането до излизането и не ни е питал много, много, имам чувството че говори повече от нас- за целта използва очи, уста и много ръцете си :rotfl: Имах чувството , че говори на извънземни- бавно, членоразделно и с жестикулиране:D Придружителят отнесе само 3 въпроса- за френския, за служебните му задължения, какво ще работи в Квебек. Аз се издъних яко с английския, успях да скалъпя само няколко англо-френски изречения, но не му направих много лошо впечатление, защото скоро след това затрака принтера. Съжалявам, че не разказвам с подробности и по-цветно, но нищо по-различно не се случи с нас, което вече да не е споделено преди нас...Само едно ще добавя- преди да влезем бях яко гипсирана, но той говори бавно, приятно, усмихнат...и в един момент усетих, че съм мноого спокойна и че се усмихвам. Момчето предразполага да покажете най- доброто от себе си и да се чувствате добре! Убедена съм, че дава и от себе си вкрайната оценка! За преводачката- без коментар! Но като си тръгвахме на сбогуване им пожелах Весела коледа...Явно съм го казала кът манго щото Кзор се опули и пита Пардон?! Хеле накрая разбра и се ухили и започна едно- и на вас също...Че и преводачката се захили на сбогуване- кво да ви разправям, цирк в края на интервюто. Успех и положителни емоции на всички от нашата сесия и ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ!
DCS- 02.07.2008
Accuse - 11.07.2008
Покана за интервю - 10.10.2008
Интервю -2.12.2008, 11.00 h- успешно!
DCS Bucarest- 12.12.2008
Баркодове- 19.01.2009
Медицински -26.01.2009
Направени медицински-16.03.2009
Покана за визи- 13.08.2009
Визи- 03.09.2009
saimans
Мнения: 84
Регистриран на: Сря Авг 13, 2008 3:25 pm
Местоположение: BG

Мнение от saimans »

честито на milen73 и на всички , които са минали успешно! Направо като чета разказа на milen73 за интервюто ми стана много забавно. А явно преводачката нарочно се държи така дистанцирано, за да не се надявате на нея, но незнам като ни дойде времето и на нас ще му мислим!
efirna
Мнения: 272
Регистриран на: Пон Мар 10, 2008 9:21 am
Местоположение: Варна, Montreal

Мнение от efirna »

Ехааа, честито! :beer:
Радвам се с всички вас за успехите... Зная какво изживяване е :D
Успех и на всички, които им предстои среща с мосю Кзор!
Аз така, като препрочитам интервютата на всички, все се присещам за някои комични детайли от нашето интервю, които са ми убягнали.
Мосюто наистина много жестикулира, дори на моменти се улавях как съм се загледала в движещите му се ръце като хипнотизирана :lol:
Голямо разсейване падаше... ха ха :lol: :wink:
19.12.2008 - Документи Букурещ
23.01.2009 - Баркодове
30.01.2009 - Получени медицински
06.02.2009 - Направени медицински
20.02.2009 - ОК на медицинските
30.04.2009 - Покана за визи
26.05.2009 - Визи!
perfectworld
Мнения: 9
Регистриран на: Вто Окт 07, 2008 9:44 am

Мнение от perfectworld »

Здравейте и от нас , интервюто ни беше в 14:30 господин Кзор е много дружелюбен , добре настроен. Интервюто продължи около час и двайдесет минути. Бяхме отложени за неопределен срок за проверка на документи. Успех на всички !!!
Публикувай отговор