Бьлгарско заведение в Торонто

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
andreyzashev
Мнения: 6
Регистриран на: Нед Авг 24, 2008 1:55 pm
Местоположение: Varna Chicago Toronto

Бьлгарско заведение в Торонто

Мнение от andreyzashev »

Здравейте всички. Имам намерение да направя Българско заведение в Торонто. Какво е отношението ви по въпроса и къде би било най-удобно да се намира, сьс или без музика. Очакжам вашите мнения. Желая ви приятен ден, Андрей.
Аватар
Kirilius
Мнения: 510
Регистриран на: Чет Окт 23, 2003 10:41 am
Обратна връзка:

Мнение от Kirilius »

Аз живея на Yonge & Eglinton, значи там би ми било най-удобно :beer:

Може с музика, но ако не е чалга, цена няма да има ;-)))
Аватар
Val
Мнения: 486
Регистриран на: Нед Авг 17, 2003 6:28 pm
Местоположение: Mississauga

Мнение от Val »

Ако ще е тип чалга, мисля, че най-удобно ще ти бъде да го направиш в Скарбъро. И на тях също.


Ако ще е free of chalga:

Първо, поздравления за идеята!!!
Второ, на мен пък ще ми е най-удобно да е в Мисисага. :wink:

Майтапа настрана, но в последните 2-3 години в Мисисага се увеличи много БГ популацията, така че клиенти няма да липсват. :D Препоръчвам ти да е в западната част на Мисисага, че да е максимално отдалечено от Скарбъро. :D
If you take your eyes off your goals, all you see is obstacles.
Аватар
Kirilius
Мнения: 510
Регистриран на: Чет Окт 23, 2003 10:41 am
Обратна връзка:

Мнение от Kirilius »

Мисля, че това за липсата на чалга е обречена кауза. Преди 3 години бях на БГ тържеството по случай Нова Година в Торонто. DJ-ят щяха да го разкъсат с поръчки за Азис и други такива :roll:
pantata
Мнения: 547
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 10:33 pm
Местоположение: Oakville, Canada

Мнение от pantata »

бе нямаше ли няколко опита да се отворят Бг заведения преди 4-5 години.. приключили неуспешно.. чувах от редовен посетител в тях за скандали, боеве и т.н.. та, ако искаш заведението да затвори бързо - пусни чалга.. подходящите за затваряне клиенти сами ще дойдат..:)

та идеята ми е - поинтересувай се за опита на собствениците на тези заведения (едното бе в Мисисага, другото в Торонто мисля), да не правиш техните грешки..

инак успех, ако не е далеч от Оуквил (и няма чалга) - ще го посетим..
Everyone should believe in something -
I believe I'll have another drink.
Аватар
Kirilius
Мнения: 510
Регистриран на: Чет Окт 23, 2003 10:41 am
Обратна връзка:

Мнение от Kirilius »

И аз чувах подобни слухове, но не знам дали са верни. Единият беше, че едва ли не първата вечер, в която отворило българското заведение в Мисисага, станал бой и после го затворили :lol:
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Мнение от speedy »

Не разбирам много от този бизнес, та ето какво ми се върти в главата. В Торонто няма критична маса платежоспособни българи съсредочени в един квартал. Китайските и италианските ресторанти, които не са в средата на китайските или италиански квартали изкарват пари от всички живеещи в района, а не от други китайци или италианци.

Тоест в обстановката и менюто трябва да има по нещо за всички, а не само за българи.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
pantata
Мнения: 547
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 10:33 pm
Местоположение: Oakville, Canada

Мнение от pantata »

Kirilius написа:И аз чувах подобни слухове, но не знам дали са верни. Единият беше, че едва ли не първата вечер, в която отворило българското заведение в Мисисага, станал бой и после го затворили :lol:
първата вечер не е, щото тогава бех там.. беше неква чалга-звезда - Ивана да пее.. та бой нема тогава, ама нещо не ми бе по сърце обстановката.. но после от колега в пицата чувах за скандали и т.н... а и собствениците се оплаквали от клиентелата, правели проблеми с изпълненията си... но аз повече така и не отидох там де...
Everyone should believe in something -
I believe I'll have another drink.
Аватар
JoroF
Мнения: 796
Регистриран на: Нед Авг 10, 2003 12:51 pm
Местоположение: TORONTO-CANADA

Мнение от JoroF »

абе то всеки изка да му е срешу него заведението ,да си ходи по чехли .това че някои живеят по селата ,даи при тех да е заведението .а бг заведение без чалга ,това заведение ли е ,хич ме не броите за клиент ако няма някоя чалгаджиика ,редовно .бои имало ,да те па по кубовете се не бият .аз сьм за чалгата ,иначе по един телевизор ,да се гледфа спортния канал и става като всеко друго заведение
THE LAST LINE OF DEFENSE
Sunny boy
Мнения: 1110
Регистриран на: Нед Юли 27, 2008 2:53 pm
Местоположение: White Rock,BC

Re: Бьлгарско заведение в Торонто

Мнение от Sunny boy »

andreyzashev написа:Здравейте всички. Имам намерение да направя Българско заведение в Торонто. Какво е отношението ви по въпроса и къде би било най-удобно да се намира, сьс или без музика. Очакжам вашите мнения. Желая ви приятен ден, Андрей.
Ти кво разбираш под думата "заведение" :shock: :lol:
Аватар
ivanko13
Модератор
Мнения: 3602
Регистриран на: Сря Юни 29, 2005 5:02 pm
Местоположение: Toronto

Мнение от ivanko13 »

Yonge & Eglinton е супер за отваряне на кръчма. Има много готини ресторантчета и пъбове наоколо.Оживено и приятно мястото с много млади хора. Само не знам дали наемите няма да са яко посолени...
"Нищо велико на този свят не е постигнато без страст"
Георг Вилхелм Фридрих Хегел
monny
Мнения: 582
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 6:15 am
Местоположение: toronto

Мнение от monny »

механата на Данфорт затвори, единственото което сега съществува е на Бей в даунтаун
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Бьлгарско заведение в Торонто

Мнение от Koko »

andreyzashev написа:Здравейте всички. Имам намерение да направя Българско заведение в Торонто. Какво е отношението ви по въпроса и къде би било най-удобно да се намира, сьс или без музика. Очакжам вашите мнения. Желая ви приятен ден, Андрей.
Ще повторя някои от писалите преди мене - ако искаш заведението да просъществува трябва да имаш всякакви клиенти, не само българи, а и предвид че българите са разпиляни из целия град, трудно е да се посочи най-подходящото място.
И още нещо, последната ми работа беше в центъра на Норт Йорк, в този район има сигурно 15-20 различни заведения - ресторанти, кръчми, пицарии и т.н. Всички те разчитаха повече на оборот за обяд от работещите в офисите на около, отколкото за оборот вечерно време след края на работния ден. Всъщност след 6 вечер някои от тях направо затваряха, а тези които работеха в делничен ден бяха полу-празни.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Аватар
Specialka
Мнения: 22
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 12:55 pm
Местоположение: Мисисага

Мнение от Specialka »

Аз бих го направила стилно и уютно, да се харесва на повече хора. Българско заведение не означава задължително рогозки, асми и миризма на джибри, нали? Пък фактът, че ти си българин е достатъчен повод да идваме. :)
И като го направиш, вложи малко в реклама за точното му местонахождение, че аман от апокрифни легенди и липса на информация за българския бизнес тук.
Успеь!
Имам най-прости вкусове. Задоволявам се само с най-доброто.
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Мнение от anxeli »

Сега не е много добро време за заведения, те съществуващите ще се избият за клиенти .... Тук не е Чикаго, аз знам разликата, тук хората трудно дават пари а и много-много не излизат, няма партита безкрай като там :lol: ... А и българите са много по-малко от тези в Чикаго ...
По-добре ела и говори със собствениците на съществуващите заведения - Кафето на Бей и Уелсли ли беше, имаше едно ресторантче на Чърч и Уелсли, какво стана с него ? Те бяха писали средиземноморска кухня, не само българска.
На мен ми се иска да има свястно българско заведение, ще ходя често ако ми хареса :) ...
Циганите - на Сатурн !
Публикувай отговор