Преместване в Калгари

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
Аватар
pepino
Мнения: 133
Регистриран на: Пон Май 01, 2006 11:33 am
Местоположение: Edmonton, NW

Мнение от pepino »

Kan_Tangra написа:Оптимисте,
ти до вчера питаше как хем да отидеш в Калгари, хем и да получаваш помощи, щото може би се съмняваше, че ще те вземат изобщо някъде на работа, а сега изведнъж изскочи още с пристигането с 53$ на час.

Сори, но това ми изглежда меко казано абсурдно.

Поздрави и успехи и на източните и на западните ора!
Въобще не е абсурдно, а е логично. Той е питал докато е бил в Льоландия, тук е доста по-различно но как да знае като не е бил тук, въпреки че като се замисля доста хора пишат за Алберта без да са били по на запад от Гръмотевичния залив, но това е друга тема. Ае със здраве.
Последно промяна от pepino на Чет Окт 02, 2008 12:53 am, променено общо 3 пъти.
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Мнение от Kan_Tangra »

Така е, не съм бил на запад и няма как да знам. Затова и питам.
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Aries
Мнения: 1203
Регистриран на: Пон Май 24, 2004 11:58 am
Местоположение: Alberta

Мнение от Aries »

Дали са митове и легенди това за Калгарийските заплати не знам, но мога да дам инфо от първа ръка.
На мой колега заплатата от 45 хилки годишно се изстреля на 80. Платено местенето, поемат ученето... не е зле (даже и да приемем, че нормално, за да привлечеш някой ще му предложиш 4-5 отгоре пак е 30 хиляди повече).
А, да, естествено ще работи в петролна компания (колко са те, ако не е тайна...)
Странджата
Мнения: 3606
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:00 pm
Местоположение: Хъшия

Мнение от Странджата »

Aries , хубаво , че се е уредил човека , ама недей пиши такива работи , че Драго съвсем ще изперка :wink:
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Мнение от Kan_Tangra »

Ариес, точно с конкретни примери като този тръгват митовете и легендите.

И накрая се стига до там, че и общите работници уж взимали 80 000.

А колко са петролните компании и аз не знам :)
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Aries
Мнения: 1203
Регистриран на: Пон Май 24, 2004 11:58 am
Местоположение: Alberta

Мнение от Aries »

Ами аз съм казал, че за специалист става въпрос...
Както и да е - факта си е факт - при 45-50 в даден регион (BC) можеш да очакваш около 75-80 в Калгари.
Не виждам обаче защо да трябва да се хуква на сляпо. Когато говорим за такива заплати можеш да опипаш почвата даже и от Монреал - не е необходимо да зарязваш всичко и се местиш без гаранции...
danielle

Мнение от danielle »

Aries написа:Ами аз съм казал, че за специалист става въпрос...
Както и да е - факта си е факт - при 45-50 в даден регион (BC) можеш да очакваш около 75-80 в Калгари.
Helloooooo, за refinery engineer ли става дума? Като погледнах какви заплати вземат тук и в Алберта.. не ги видях тия 75 хиляди годишно. Провери в сайта, който съм пост-ала и ако греша, ми намери точно колко му е заплатата на този специaлист за когото говориш според този официален сайт. Aйде да спрем да се надлъгваме...
http://www.labourmarketinformation.ca/s ... CheckBox=1
Аватар
pepino
Мнения: 133
Регистриран на: Пон Май 01, 2006 11:33 am
Местоположение: Edmonton, NW

Мнение от pepino »

danielle написа:
Aries написа:Ами аз съм казал, че за специалист става въпрос...
Както и да е - факта си е факт - при 45-50 в даден регион (BC) можеш да очакваш около 75-80 в Калгари.
Helloooooo, за refinery engineer ли става дума? Като погледнах какви заплати вземат тук и в Алберта.. не ги видях тия 75 хиляди годишно. Провери в сайта, който съм пост-ала и ако греша, ми намери точно колко му е заплатата на този специaлист за когото говориш според този официален сайт. Aйде да спрем да се надлъгваме...
http://www.labourmarketinformation.ca/s ... CheckBox=1
И аз не ги видях тези 75к а и знаем от бг, че нещо щом го пише във вестника(интернет сайт за Канада) значи е вярно а там за Едмънтън и Калгари пише средно 40.70$/ч., което по груби сметки е малко повече от 81к на година. Наистина трябва да спрем с локумите за Албърта, че ще вземе да се пренасели. :-)
danielle

Мнение от danielle »

pepino написа: а там за Едмънтън и Калгари пише средно 40.70$/ч., което по груби сметки е малко повече от 81к на година.
ама кой ги взема...мед сестрата ли?
pepino написа: Наистина трябва да спрем с локумите за Албърта, че ще вземе да се пренасели. :-)
абсолютно си прав...време е! Изображение
Аватар
pepino
Мнения: 133
Регистриран на: Пон Май 01, 2006 11:33 am
Местоположение: Edmonton, NW

Мнение от pepino »

danielle написа:
pepino написа: а там за Едмънтън и Калгари пише средно 40.70$/ч., което по груби сметки е малко повече от 81к на година.
ама кой ги взема...мед сестрата ли?
И тя понякога според същия сайт.
danielle написа:
pepino написа: Наистина трябва да спрем с локумите за Албърта, че ще вземе да се пренасели. :-)
абсолютно си прав...време е! Изображение
:thumbsup:
CFS 801

Мнение от CFS 801 »

1999 бях по тия краища,стори ми се доста диво.А сега как е.
Аватар
pepino
Мнения: 133
Регистриран на: Пон Май 01, 2006 11:33 am
Местоположение: Edmonton, NW

Мнение от pepino »

CFS 801 написа:1999 бях по тия краища,стори ми се доста диво.А сега как е.
Още по, "бате".
CFS 801

Мнение от CFS 801 »

Още един кръстник.Питах сериозно.1999 карах марихуана и коли на старо от Монтреал до Ванкувер и съм минавал по тия места,интересно ми е дали нещо там се е променило.
Aries
Мнения: 1203
Регистриран на: Пон Май 24, 2004 11:58 am
Местоположение: Alberta

Мнение от Aries »

danielle написа:
Aries написа:Ами аз съм казал, че за специалист става въпрос...
Както и да е - факта си е факт - при 45-50 в даден регион (BC) можеш да очакваш около 75-80 в Калгари.
Helloooooo, за refinery engineer ли става дума? Като погледнах какви заплати вземат тук и в Алберта.. не ги видях тия 75 хиляди годишно. Провери в сайта, който съм пост-ала и ако греша, ми намери точно колко му е заплатата на този специaлист за когото говориш според този официален сайт. Aйде да спрем да се надлъгваме...
http://www.labourmarketinformation.ca/s ... CheckBox=1
За счетоводтво става въпрос. И не говорим за CGA или CMA, някъде по средата на първото е човека.
И да, след като сайтовете казват толкова значи ме лъже гадния му канадец, ха ма ха...
То и Алекс и Иван лъжат - искат и другите да се набутат...
Обаче там не е за всеки - климата е доста суров (ма може би е по-добър от монтреалския и торонтовския).
Аватар
7George
Мнения: 9668
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Мнение от 7George »

CFS 801 написа:1999 бях по тия краища,стори ми се доста диво.А сега как е.
Не е диво. Първозданно е. Трябва много да внимаваш с твоя мотор.
Изображение
:D
Публикувай отговор