Още ли си харесвате емигрантския квартал?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Заключено
Sunny boy
Мнения: 1110
Регистриран на: Нед Юли 27, 2008 2:53 pm
Местоположение: White Rock,BC

Мнение от Sunny boy »

ablood написа:
Linko написа:
ablood написа:...едно е да обменяш приказки с емигранти, друго е да живееш сред такива, нали?
Би ли пояснил? Ако искаш да се изтръгнеш от определена среда, то би трябвало да преустановиш всякакви контакти с нея.
Какво те прави по-различен от имигрантската общност, след като търсиш контакти с нея и продължаваш да общуваш с тези хора. Това, че си купил къща на 18-то авеню в Лавал достатъчно ли е?
Защо пък "всякакъв контакт"? Откъде на къде? 90% от емигрантите дори и до БГ си ходят. К'во пречи да обменим по някоя приказка с българин? Не е като да жевееш сред такива!
Трябва да ти напомням правилата на форума ли? Защото това си е доста грубо нарушаване, нали?

Точка 2 от правилата на форума: Не използвайте форумите за разрешаване или още по-малко за създаване на личностни конфликти. Забранява се разкриването на лична информация за друг потребител. Спазвайте личното пространство. Съсредоточете се върху темата/мнението, а не върху този, който го е писал.
Ще спазя съвета на блъди мери и ще се концентрирам върху темата :lol: Така.След обстойна "концентрация идва констатация.Темата е ТЪПА,/моля да не се бърка с автора на темата/ :lol: Напротив,ако се постави автора непосредственно до темата за сравнение, :wink: сигурен съм,че авторът ще изглежда добре, даже и като се знае кой е автора :wink: Надявам се,че спазих правилата след призива на "аФтора" :wink:
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Linko »

Темата е тъпа, защото авторът се стреми по всякакъв начин да заобикаля и замазва какъв му е подтика за публикуването й и какво цели с нея.
Ако стремежът е да се види колко са неуспелите все още да се измъкнат (не се пита въобще дали го искат или не) от имигрантските квартали и колко са успелите т.е. авторът да сравни себе си с останалите по своите си критерии, то темата придобива смисъл. Това беше само едно от възможните предположения.
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от ablood »

Измъкването от емигрантския квартал Линко, никога не е опирало до финансови възможности, защото далеч не е евтино да се живее в такъв. Въпросът опира в това защо някои хора които непрекъснато плануват как ще се преместят, ще си купят къща в предградията или кондо в чист квартал години наред продължават да пълнят гушите на наемодателите, живеейки сред всякаква ориенталска паплач.
За повечето от българите това е под нивото им, но се примиряват, защото не им се занимава, чакат да изпадне някаква делавера, или просто им е трудно да се откъснат толкова бързо от циганията.

Наемите в Лавал, Северния, Южния бряг и западната част на Монреал са доста по-ниски, но цвета на населениеро е различен. Макар, че около метрото в Лавал вече си е абсолютно гето.


И стига сте си вдигали нивото, наричайки темата тъпа! Сред теми за кравешки лайна, Голфове, онанизъм и какво ли още не!?! :D
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от survivor »

Аблъд, съгласна съм че да се живее в Лавал е доста по-евтино от изброените от теб НДЖ и КДН. Не само наемите, но и къщите. И има защо, ако питаш мен. Сто пъти предпочитам в неделя следобед например и не само тогава да се намирам в Сноудон или на булевард Кот-де-Неж, да се разходя по оживените улици на които се говори на езици от всички части на света, да седна в някое етническо ресторантче, да седна в някое кафене на открито (когато е топло разбира се), да погледна в някоя стилна книжарничка и т. н. Извинявай, ама в това стерилно село Лавал, в което поне пътищата им поне да бяха добри и добре осветени нощем, се чувствам все едно съм на края на света. Няма атмосфера бе човек. Разбираш ли какво значи атмосфера? Аз живея в съседен на НДЖ квартал, ама да знаеш как обичам да се разхождам из НДЖ. Едни стари големи къщи (между другото са доста скъпи), доста от тях различни, големи дървета, големи хубави паркове, има атмосфера. Моят квартал е по-скоро тип предградие, ама такава атмосфера няма. Предимството му е че е близо (така че да стигнеш пеш) до някои по-интересни местенца. Ако досега не си го разбрал и сега не можеш да ме разбереш. Не случайно много интелигентни и заможни хора, професионалисти, предпочитат да дойдат да живеят в центъра на града и намират предградията за безвкусни. Точно така Платото е станало от западащ беден работнически квартал в това, което се е превърнал сега. И да знаеш че това е тенденция не само в Монреал, това е тенденция в повечето световни градове. Ако искаш да прочетеш повече за това, ето тук:
http://en.wikipedia.org/wiki/Gentrification
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от ablood »

survivor, всеки оценява "шаренията" по различен начин. За някои култури тя е радост, живот и красота. Други култури предпочитат изискан стил, ред и мъничко шарения, но където и е мястото.
Шаренията в кварталите с 99% емигранти ми идва в повече. Върви в комплект с доста цапаница.

Не искам да влизам в безумен спор за "селото" Лавал. Все пак, става дума за остров, почти с размерите на Монреал. Местенца всякакви, за вкусове всякакви.

Прости ми любопитството, какво е "квартал тип предградие" в географския център на Монреал?
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Мнение от Kan_Tangra »

Той лавал може и да е по-голям по размери от монреал, но това не го прави по малко село.
Което си е право, право си е!
:lol:

а и тея 99% емигранти, не съм ги виждал никъде.

Друг е въпроса, че в къщичка е по-широчко и удобно да се живее, и ако не ти се бръкват няколко стотин хиляди, ще трябва да свиеш платната или към Лавал, или към Бросард или в някое друго село наоколо.
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Аватар
holy
Мнения: 409
Регистриран на: Пет Авг 08, 2003 2:49 am
Местоположение: Montreal

Re: .

Мнение от holy »

holy написа:Такава тема ми се вижда доста глупава и като, че ли целта на автора и е да си чеше езика във форума. Интересно :?, ако не съм права какво ли може да цели такова заглавие...
Брейййй! Какви размери взела тая тема ... Тццццц !
Извинявам се на автора и, че я нарекох глупава, явно има голям интерес към нея :D
Sunny boy
Мнения: 1110
Регистриран на: Нед Юли 27, 2008 2:53 pm
Местоположение: White Rock,BC

Re: .

Мнение от Sunny boy »

holy написа:
holy написа:Такава тема ми се вижда доста глупава и като, че ли целта на автора и е да си чеше езика във форума. Интересно :?, ако не съм права какво ли може да цели такова заглавие...
Брейййй! Какви размери взела тая тема ... Тццццц !
Извинявам се на автора и, че я нарекох глупава, явно има голям интерес към нея :D
Авторът не приема извинения :wink: "каш донейшън ис грейтли апришиейтед" :lol: :wink:
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Linko »

ablood написа:Шаренията в кварталите с 99% емигранти ми идва в повече. Върви в комплект с доста цапаница.
И сега какво? На който тази шарения, придружена с цапаница, не му идва в повече какъв е? Нещо не е у ред ли?
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

IFF написа:[Преди известно време ти сам си беше дал точния адрес,продължителността на ипотеката ти(всички разбрахме,че е само за 5 години,но можеш дори да плащаш и по-големи вноски),работиш по 4 часа,но ти плащат като за 40,жена ти има две висше-та и т. н.Всички дружно ахнахме пред този интелект,адаптивност и просперитет.Явно тихо сме ахнали,защото продължаваш с опитите да ни впечатлиш.Всичко е ОК,ама можеш да впечатлош само някой,който все още живее в България и работи за 200 лева,но и това не е сигурно.
добре де, аз явно съм изпуснал да ахна, ама каква ли му е заплатата на човека, че той явно това иска да го питаме и той след като ни каже, да ахнеме за втори път :)
та 2 въпроса имам- каква ти е заплатата, човече или ако е тайна, кажи какво ти е образованието, или поне едното на жената. САМО НЕ КАЗВАЙ , че работиш като МЕНИДЖЕАУР в много голяма и "световно" известна фирма , защото много ще се смея , тия "специалисти" са ми ясни :)
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Sunny boy
Мнения: 1110
Регистриран на: Нед Юли 27, 2008 2:53 pm
Местоположение: White Rock,BC

Мнение от Sunny boy »

sasho71 написа:
IFF написа:[Преди известно време ти сам си беше дал точния адрес,продължителността на ипотеката ти(всички разбрахме,че е само за 5 години,но можеш дори да плащаш и по-големи вноски),работиш по 4 часа,но ти плащат като за 40,жена ти има две висше-та и т. н.Всички дружно ахнахме пред този интелект,адаптивност и просперитет.Явно тихо сме ахнали,защото продължаваш с опитите да ни впечатлиш.Всичко е ОК,ама можеш да впечатлош само някой,който все още живее в България и работи за 200 лева,но и това не е сигурно.
добре де, аз явно съм изпуснал да ахна, ама каква ли му е заплатата на човека, че той явно това иска да го питаме и той след като ни каже, да ахнеме за втори път :)
та 2 въпроса имам- каква ти е заплатата, човече или ако е тайна, кажи какво ти е образованието, или поне едното на жената. САМО НЕ КАЗВАЙ , че работиш като МЕНИДЖЕАУР в много голяма и "световно" известна фирма , защото много ще се смея , тия "специалисти" са ми ясни :)
Аз пък съм чувал подобен "специЯлист" да казва,че е МанаГер :wink: :lol:
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Мнение от Kan_Tangra »

Изобщо не следите форума !
грам уважение няма във вас, а камо ли да ахкате.

Аблода сам се финансира и кове пирони в новата къща.
За да се превърне в добра инвестиция ..
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от ablood »

Покрай опитите ми да разбуля легендата за удобствата на NDG и CDN предназначени специално за новопристигнали емигранти, дето ги нямало никъде другаде, започвам да чета интересни легенди за себе си. :D

Не беше това идеята, но не отричам, че ми става интересно.

Не аз а Линко отвори дума за моя квартал. Не искам да се сравнявам с никого, или да се хваля с измъкването си от CDN, защото това не е никакво постижение, а елементарна крачка нанякъде. Между другото щом стана дума, в Лавал на 2 места има КОФИ и доста училища с паралелки за новопристигнали деца. Намирам за голям пропуск, че не съм се нанесъл веднага на този остров, или на някой от бреговете.

Може би контактът с повечко черни, индийци, пакистанци и подобни ме е направила прекален расист. Далеч съм от мисълта, че всички те са измет. Просто предпочитам да живея сред по-малко такива.

Та на идеята - много българи минават транзит през съответните "емигрантски квартали" и се преориентират другаде. Това, че се спасяват от там, или плануват скоро да го няправят не им пречи да ги препоръчват горещо на новопристигащите. "Няма само язека да съм прецакан, я?"
Аватар
Ivet
Мнения: 3362
Регистриран на: Нед Мар 13, 2005 10:15 pm
Местоположение: Нангилима
Обратна връзка:

Мнение от Ivet »

ablood написа: Та на идеята - много българи минават транзит през съответните "емигрантски квартали" и се преориентират другаде. Това, че се спасяват от там, или плануват скоро да го няправят не им пречи да ги препоръчват горещо на новопристигащите. "Няма само язека да съм прецакан, я?"
Ъъъъъъ? :nut: Ти сам знаеш ли какво искаш да кажеш? :lol:
Let it go...
CFS 801

Мнение от CFS 801 »

Според мен Лавал е възможно най просташкия квартал на Грейт Монтреал с малки изключения от установили се там хора преди 20-30 години.Това е квартала на всичката позамогнала се измет и това би трябвало да бъде ясно на живеещите там ,особенно на тия пледиращите за имигрантските квартали.
Ако го преведа на български все едно да се населиш в Люлин 6 с новите блокове 1980 година.
Аз за нищо на света не бих се задомил в такова гето макар и евтино,някък си ще ми падне самочувствието,че нямам сили и възможности за нещо по добро.
Заключено