Informatcia za intervuto

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Заключено
Martin_Lubimka
Мнения: 1
Регистриран на: Вто Апр 06, 2004 12:25 pm
Местоположение: sofiq

Informatcia za intervuto

Мнение от Martin_Lubimka »

Btatia i sestri po sadba peminali intervuto!
Molia Vi daite mi polezni saveti.
Az sam prez mesetc mai i zapo4vam da se strahuvam ot tozi RUE 6toto mi e slab frenskia
MechoPuh

Re: Informatcia za intervuto

Мнение от MechoPuh »

Martin_Lubimka написа:Btatia i sestri po sadba peminali intervuto!
Molia Vi daite mi polezni saveti.
Az sam prez mesetc mai i zapo4vam da se strahuvam ot tozi RUE 6toto mi e slab frenskia
http://www.bgcanada.com/portal/index.ph ... gory&id=31
dgeami
Мнения: 67
Регистриран на: Пет Мар 26, 2004 6:12 pm

inforatsia za intervuto

Мнение от dgeami »

zdrasti .Nie sa6to biahme prez mesets dekemvri pri Rue.Sta6en pedant i natsionalist e.E tova e na6e mnenie.Edna to4ka ne ni dostigna i ni nakara da govorim za motivatsiata ni za emigratsia i kakvo znaem za KANADA.Na parvia vapros govorihme standartnite zau4eni frazi."Za po dobra realizatsia profesionalna i li4na za po dobro razvitie i obrazovanie na detsata ni i t.n."Negoviat otgovor be6e "Tia ne6ta gi imate i v Balgaria.Na drugiat mu vaproa za KANADA govorihme sa6to dosta raboti no navsiakade kazvahme "KANADA tova....KANADA onova... i t.n."Nakraia 5min. mal4a i se 4udi kakvo da pravi dali da ni pusne ili da ni otreje glavite i kaza "Sajaliavam no AZ sam predstavitel na FEDERALNATA 4ast obl.Kvebek a ne na KANADA a vie mi govorite za Kanada".Vapreki 4e mnogo dobre znae6e 4e vsi4ko koeto kazahme se otnasia6e za obl.Kvebek no kazvahme Kanada....I v kraina smetka ni varna .Ako iska6 da pita6 drugo davai www.dgeami@abv.bg ili www.lali@abv.bg
USPEH .GORE GLAVATA :)
Аватар
yaiuat
Мнения: 612
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 6:29 am
Местоположение: Wall street
Обратна връзка:

Re: inforatsia za intervuto

Мнение от yaiuat »

dgeami написа:zdrasti..Edna to4ka ne ni dostigna ...A :)
Как така заради една точка бе хора. Явно сте го раздразнили с това повтаряне на Канада :nenam: Но дори и така да е някак си ми се струва невероятно да се ебава за едната му точка там.
jery
Мнения: 78
Регистриран на: Нед Авг 10, 2003 3:37 am
Местоположение: Dallas, TX
Обратна връзка:

Няколко съвета

Мнение от jery »

Не се страхувай от интервюто, защото страхът е лош съветник. А и не е нужно. Щом си допуснат до интервю имаш големи шансове за успех.
Ако се паднеш при Ла Рю (което не е много сигурно) е добре да си подготвен психически. Той е добронамерен човек, но това не се вижда от пръв поглед. Ето какви са нашите впечетления:
- той определя правилата - ако искаш да упееш съобразявай се с тях (какви са правилата ще разбереш от него самия в началото) и не му противоречи за нищо!
- давай кратки, ясни и конкретни отговори! Той изисква да покажеш, че разбираш въпросите му, а не да държеш речи. Това е добре за теб, защото най-често трябва да отговаряш с "да" или "не" (а ти се притесняваш за френския си). Съветвам те да гледаш предимно фреска телевизия, да слушаш радио, касети на френски, за да разбираш какво ти казва.
- владей нервите си - каквото и да става се усмихвай и демонстрирай разбиране. Той вероятно ще се опита да изпита психиката ти. Бъди готов за игра на нерви - той може с отношението си да показва, че нямаш шанс да успееш и накрая да ти връчи сертификата (плюс едно мило писмо, в което те поздравява за успеха). Поне при нас беше така.
- облечи се максимално спретнато и елегантно, бъди вежлив и културен и не забравяй да се усмихваш и да показваш положителна нагласа.
- подготви си всякаква документация - всичко трябва да бъде изрядно, не разчитай на случайността. На мен дори ми поиска данъчната декларация (аз съм Едноличен търговец).
- мотивацията - не обича заучени фрази от сорта на "неограничени възможности, професионална реализация, висок стандарт, богата култура и пр...". Иска конкретно да му обясниш каква е причината ти да избереш Квебек. Дай му разумен, реалистичен и дори прагматичен аргумент - напр. по-високи доходи, по-ника престъпност и каквото се сетиш. Ако имаш деца (или възнамеряваш да имаш) му кажи защо искаш те да растат в Квебек.
Засега толкова... Желая ти много успех! 8)
jery
Мнения: 78
Регистриран на: Нед Авг 10, 2003 3:37 am
Местоположение: Dallas, TX
Обратна връзка:

Няколко съвета

Мнение от jery »

Не се страхувай от интервюто, защото страхът е лош съветник. А и не е нужно. Щом си допуснат до интервю имаш големи шансове за успех.
Ако се паднеш при Ла Рю (което не е много сигурно) е добре да си подготвен психически. Той е добронамерен човек, но това не се вижда от пръв поглед. Ето какви са нашите впечетления:
- той определя правилата - ако искаш да упееш съобразявай се с тях (какви са правилата ще разбереш от него самия в началото) и не му противоречи за нищо!
- давай кратки, ясни и конкретни отговори! Той изисква да покажеш, че разбираш въпросите му, а не да държеш речи. Това е добре за теб, защото най-често трябва да отговаряш с "да" или "не" (а ти се притесняваш за френския си). Съветвам те да гледаш предимно фреска телевизия, да слушаш радио, касети на френски, за да разбираш какво ти казва.
- владей нервите си - каквото и да става се усмихвай и демонстрирай разбиране. Той вероятно ще се опита да изпита психиката ти. Бъди готов за игра на нерви - той може с отношението си да показва, че нямаш шанс да успееш и накрая да ти връчи сертификата (плюс едно мило писмо, в което те поздравява за успеха). Поне при нас беше така.
- облечи се максимално спретнато и елегантно, бъди вежлив и културен и не забравяй да се усмихваш и да показваш положителна нагласа.
- подготви си всякаква документация - всичко трябва да бъде изрядно, не разчитай на случайността. На мен дори ми поиска данъчната декларация (аз съм Едноличен търговец).
- мотивацията - не обича заучени фрази от сорта на "неограничени възможности, професионална реализация, висок стандарт, богата култура и пр...". Иска конкретно да му обясниш каква е причината ти да избереш Квебек. Дай му разумен, реалистичен и дори прагматичен аргумент - напр. по-високи доходи, по-ника престъпност и каквото се сетиш. Ако имаш деца (или възнамеряваш да имаш) му кажи защо искаш те да растат в Квебек.
Засега толкова... Желая ти много успех! 8)
jery
Мнения: 78
Регистриран на: Нед Авг 10, 2003 3:37 am
Местоположение: Dallas, TX
Обратна връзка:

Моля зя извинение!

Мнение от jery »

Без да искам кликнах два пъти и изпратих 2 пъти моя дълъг постинг... Връзката ми е много бавна и не разбрах, че вече е бил публикуван.
Моля да ме извините. :oops:
Аватар
gerchev
Мнения: 88
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 6:17 am
Местоположение: Vancouver
Обратна връзка:

Мнение от gerchev »

Не зная как си с Руския език, но ако имаш някакви познания погледни тук.
http://www.monquebec.com/ru/modules.php ... a2430f3d81.


Интервюта които са се провели в Москва и Киев са описани перфектно сякаш читателите са били там.


La Rue не изпитва само в България!!!!



Е пожелавам ти успех !!!!
todor73
Мнения: 1524
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 1:51 am
Местоположение: Квебек

Мнение от todor73 »

kva canada be hora tuk e quebec i vie kandidatstvate za quebec là :D . neznam kak e v montreal, ama tuk za 2god i nesto edin pqt ne chuh che sqm v canada. smitaite za horata rodeni tuk :oops: kato ste si za quebec znachi canada zabraviash na intervuto, ako iskash canada 4 god. procedura :shock: .
Аватар
Maverick
Мнения: 194
Регистриран на: Пет Авг 22, 2003 4:27 am
Местоположение: Karshiaka, PD

Мнение от Maverick »

Da e jiva i zdrava moiata u4itelka,4e na urocite mi kazva6e da zabravia na intervuto za Canada i samo Quebec da mi e v ustata.
Vsi4ko po-gore pisano e viarno.Samo za Jery:
Съветвам те да гледаш предимно фреска телевизия, да слушаш радио, касети на френски, за да разбираш какво ти казва.
Slu6ay frenskite kastki i kato go 4ue6 La Rue kak govori parvoto ne6to ,koeto 6te osaznae6 e ,4e tova ,koeto izliza ot ustata mu opredeleno ne prili4a na tova ot kasetkite.
Gleday novinarskata emisiata TeleJournal po TV5 vsiaka sutrin ot 9:00h.6to gode 6te razbere6 za kakuv frenski stava vapros. :D
momo
Мнения: 34
Регистриран на: Чет Фев 19, 2004 3:18 am

Мнение от momo »

Аз като му заявих, че столицата на Квебек е Монреал и той щеше да припадне. Имаше и други ужасяващи моменти и накрая ме попита дали се тревожа за резултата, при което естествено казах, че да и той ме успокои да не се тревожа въобще....

Така че не се стряскайте а вярвайте, че ще успеете!
Аватар
IvelinaM
Мнения: 21
Регистриран на: Чет Мар 25, 2004 9:47 am
Местоположение: Montreal

Мнение от IvelinaM »

:D :lol:
You take your life in your own hands, and what happens? A terrible thing: no one to blame.
Аватар
IvelinaM
Мнения: 21
Регистриран на: Чет Мар 25, 2004 9:47 am
Местоположение: Montreal

Мнение от IvelinaM »

momo, направо си го застрелял! Е, всичко е добре, когато свършва добре! Много късмет за напред :D
You take your life in your own hands, and what happens? A terrible thing: no one to blame.
Аватар
janyz
Мнения: 719
Регистриран на: Пет Фев 27, 2004 11:32 am
Местоположение: Montreal

Мнение от janyz »

Blagodarja, mnogo me "uspokoihte" !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Az sam na intervju na 14 April ! Znae li veche njakoi ,koi shte e izpitvasht ???????Davaite INFO !!! I nai-veche ni pozelaite kasmet ! I to mnogo kasmet !!!!
Аватар
IvelinaM
Мнения: 21
Регистриран на: Чет Мар 25, 2004 9:47 am
Местоположение: Montreal

Мнение от IvelinaM »

Blagodarja, mnogo me "uspokoihte" !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Az sam na intervju na 14 April ! Znae li veche njakoi ,koi shte e izpitvasht ???????Davaite INFO !!! I nai-veche ni pozelaite kasmet ! I to mnogo kasmet !!!!
Yanyz, ne znam koi shte vi intervuira, no iskreno vi pojelavam da e Madam Danielle Lapiere - mnogo dobre mina pri men. Az ne ia razbirah v nachaloto('shto li...) no sled prevod na vupros ot prevodachkata si otgovariah bez problem na frenski (e ne bez greshki, razbira se). Az ne biah dobre "podkovana" s info za razvitite industrii i otrasli v Quebec, no puk znaeh za politicheska systema, naselenie, turizm i v kraina smetka "...smiatame che imate potencial..." Sled kato te odobriat ti vruchvat 2 papki s materiali za zapoznavane v podrobnosti za jivota v Quebec.
Jelaia vi MNOOOGO KASMET :)
You take your life in your own hands, and what happens? A terrible thing: no one to blame.
Заключено