Данъци в/у печалби в България

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Данъци в/у печалби в България

Мнение от Marto »

Живееш в Канада, продаваш имот (имал си го по-малко от 1 година) в България и печелиш еди-колко си. На кое правителство плащаш този инкъм такс?
Аватар
mouse
Мнения: 539
Регистриран на: Вто Яну 01, 2008 9:54 pm
Местоположение: Извън капана

Мнение от mouse »

По принцип в Канада няма как да се разбере какво си продал в Бг, освен ако ти самия нямаш желание да го обявиш.
В БГ ако не подаваш данъчна декларация, защото не живееш там, как ще разберат какво си продал.
Сиренето е безплатно само в капана.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от ablood »

Никакви грижи. Трансфер в някоя банка, първа вноска за къща и забравяш.
За времето през което парите са седяли в канадската банка тя ще ти даде документ за лихвите, ти ше го декларираш и ще платиш някакво данъче върху лихвите.
Те лихвите и без това са много по-малки от оскъпяването на къщите, така, че не се моткайте!
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Re: Данъци в/у печалби в България

Мнение от krimon »

Marto написа:Живееш в Канада, продаваш имот (имал си го по-малко от 1 година) в България и печелиш еди-колко си. На кое правителство плащаш този инкъм такс?
Няма двойно данъчно облагане между България и Канада. По-добре да платиш данък продажба в България и да декларираш тези пари в Канада като ако са под 100 хил. няма да ти ги прибавят към годишния облагаем доход. Разбира се, винаги можеш да си ги вкарваш като мишка по 10 хил. в джоба, ама не виждам смисъл.
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Re: Данъци в/у печалби в България

Мнение от sasho71 »

Marto написа:Живееш в Канада, продаваш имот (имал си го по-малко от 1 година) в България и печелиш еди-колко си. На кое правителство плащаш този инкъм такс?
е ние тоя въпрос сме го обсъждали сто пъти и нито един път не сме стигнали до еднозначен отговор. Ако питаш 10 такс експерта ще чуеш 10 различни мнения. Ако имаш 57 канал BNN-Business News Network, там всеки вторник и четвъртък има данъчна консултация , може да звъннеш и питаш. Инак, за да вземеш СЕРИОЗЕН данъчен съвет, от наистина данъчен експерт, а не попълвач на декларации, трябва да кихнеш 300$ на час и нагоре :lol:
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Re: Данъци в/у печалби в България

Мнение от sasho71 »

:)
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Аватар
bgmontreal
Мнения: 5866
Регистриран на: Пон Фев 02, 2004 5:55 pm
Местоположение: blog.danielkatev.com
Обратна връзка:

Мнение от bgmontreal »

Отговора е един и ВСЕКИ поне малко учил такси ще ти го даде. Виж интерпретации в балкански стил са хиляди.
Разбира се, че не е възможно да ходиш да консултации за 300/час, защото нито ще те приемат, нито има такива тарифи.
Най-скъпия данъчен адвокат (мой преподавател в МакГил) взима толкова за court days, а не консултации
http://www.facebook.com/dkatev" onclick="window.open(this.href);return false;
http://blog.danielkatev.com" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.bgmontreal.biz" onclick="window.open(this.href);return false;
Sunny boy
Мнения: 1110
Регистриран на: Нед Юли 27, 2008 2:53 pm
Местоположение: White Rock,BC

Мнение от Sunny boy »

Аз вече продавах в Америка,ама сега съм в Канада.Вероятно ще имам подобна главоблъсканица на пролет,като дойде такс тайма.Вярвам понеже Канадците са братовчеди с чичо Сам,нещата тук могат да са по улеснени.
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Мнение от Marto »

bgmontreal написа:Отговора е един и ВСЕКИ поне малко учил такси ще ти го даде. Виж интерпретации в балкански стил са хиляди.
Разбира се, че не е възможно да ходиш да консултации за 300/час, защото нито ще те приемат, нито има такива тарифи.
Най-скъпия данъчен адвокат (мой преподавател в МакГил) взима толкова за court days, а не консултации
Имам достъп до много адвокати всеки ден, но ние сме литигейтърс. На мен ми се чини, че като си (диймд) резидент в канада, където и да си реализирал печалбата, канадците изискват да им платиш.

Кажи къф е отговора, без да обясняваш. Ако обичаш.
Аватар
bgmontreal
Мнения: 5866
Регистриран на: Пон Фев 02, 2004 5:55 pm
Местоположение: blog.danielkatev.com
Обратна връзка:

Мнение от bgmontreal »

Marto написа:
bgmontreal написа:Отговора е един и ВСЕКИ поне малко учил такси ще ти го даде. Виж интерпретации в балкански стил са хиляди.
Разбира се, че не е възможно да ходиш да консултации за 300/час, защото нито ще те приемат, нито има такива тарифи.
Най-скъпия данъчен адвокат (мой преподавател в МакГил) взима толкова за court days, а не консултации
Имам достъп до много адвокати всеки ден, но ние сме литигейтърс. На мен ми се чини, че като си (диймд) резидент в канада, където и да си реализирал печалбата, канадците изискват да им платиш.

Кажи къф е отговора, без да обясняваш. Ако обичаш.
обади ми се - ще ти го кажа. цената като предния път :wink:

на кратко - прав си
http://www.facebook.com/dkatev" onclick="window.open(this.href);return false;
http://blog.danielkatev.com" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.bgmontreal.biz" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

аз ще ти го кажа отговора и без да ми плащаш :lol: имаш ли капитал геин-плащаш. хауевър, може да се позовеш на сиддо-то и да спасиш некой лев 8)
на бгмонреал да му кажа че не само 300 на час, ами има и по 400, 500 на час. ако не верва ше му пусна на лс адрес и тел на сериозни такс консултанти за да се убеди сам. Или да гледа БНН вторник от 11.30 данъчните консултации да види че тая работа не е като оная :lol: . И да не си мисли че от Искаро/МкГил по-дълбоко нема :wink:
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Мнение от Marto »

Sasho, мерси много, макар че БгМонтреал ми струва точно нула долара предишния път като му се обадих и той точно това имаше предвид като се пошегува. И доста ми помогна, бту, заради което ще го пробвам следващия път, като му дойде времето и когато ще може да изкара някой-друг лев.

:beer: :beer:
Публикувай отговор