От Монтреал в Едмънтън

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
dakel1
Мнения: 177
Регистриран на: Съб Май 29, 2004 11:21 pm
Местоположение: Ve4e dale4 ot Qc.!

Мнение от dakel1 »

Чудесно е, когато от Уолкли-стигнеш до Калгари...на това как мувикат...май РАЗВИТИЕ :D , но е лошо, когато от Улици, като Уолкли(разбирай ЛА БЕЛЛ ПРОВАНСЕ) дойдеш, до Алберта, пръднеш (с извинение...)И не ти стиска да останеш, а се върнеш ...НАЗАД!Защото бъркането в носа не изисква много-много усилия! :lol:
dakel1
Мнения: 177
Регистриран на: Съб Май 29, 2004 11:21 pm
Местоположение: Ve4e dale4 ot Qc.!

Мнение от dakel1 »

А относно хората, които подвързваха флаерси на Уокли-АМИ те всичките са си още там! 8) Закрепили се за уелферът + стотинките от флаерсите-Тях и с топ не можеш да ги помръднеш..... :P камо ли да тръгнат да си търсят късмета наново на 5000 км.Та такива ми ти работи...Аз лично никога не съм се занимавала с флаерси под каквато и да било форма....Няколко пъти ходих да чистя гадни, смрадливи еврейски къщи в самото начало ...и после зарязах....този вид труд е средновековно тежък, неблагодарен и смръдлив и забележете съществува само в ЛА БЕЛЛ ПРОВИНС! :roll:
Аватар
pepino
Мнения: 133
Регистриран на: Пон Май 01, 2006 11:33 am
Местоположение: Edmonton, NW

Мнение от pepino »

Аз подкрепям Дакел1, живял съм и в Калгари и в Едмънтън. Едмънтън може и да е по-зелен, с по-малко черни, индийци и китайци, за араби не зная и тук са много (едмънтън), но пък отношението към имигрантите е по-добро в Калгари, по лесно там се намира работа 'не на' тръстиката. Аз вече съм казвал какво е правил батката в Едмънтън, затова дакел1 не му се връзвай, а и човекът е взел правилния избор, на път е. То ако му е хубаво в Монтреал, той няма да се маха оттам. Аз съм живял в гр. Кебек 9 месеца, наистина е красиво, но като няма работа, само с красота не се живее, а и "джапанките" ги затвориха вече Нинка83, трябва сега да носиш от модните - китайски.
ninka83
Мнения: 920
Регистриран на: Вто Яну 08, 2008 11:22 pm

Мнение от ninka83 »

аз всичко мога да нося, мога и боса да маам, ама не разбрах джапанките - модните :roll: китайските деее имате ли татека от тях, или тука ше трябвада пообиколя моднитедоларами :lol: :lol: :lol: :P

сега къде живееш?
peter_pan
Мнения: 883
Регистриран на: Нед Сеп 11, 2005 3:45 am
Местоположение: България/ Европа
Обратна връзка:

Мнение от peter_pan »

очаквам някой да даде някаква нормална информация за Едмънтън; това което знам за Албърта е че там има нефт и че филма Магьосникът от Оз май там е сниман;
сега не знам какво е положението - във всеки случай аз си представям градове американски тип и извън градовете природа и много пустота.
точно така мисля по въпроса:)
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

dakel1 написа:Няколко пъти ходих да чистя гадни, смрадливи еврейски къщи в самото начало ...и после зарязах....този вид труд е средновековно тежък, неблагодарен и смръдлив и забележете съществува само в ЛА БЕЛЛ ПРОВИНС! :roll:
Няма го поради простата причина, че евреите са се установили само в Монреал. Те на село не живеят. Няма ги даже в по-малките градове на Ла Бел Прованс, а в гр. Квебек са точно 50. :D Тъй че ако искаш да чистиш еврейски къщи ще трябва да отскочиш до Торонто, за разнообразие от Монреал :wink:
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

ето ви една обява от българи за българи, която получавам редовно на имейла си от Зорница:
РАБОТА В КАЛГАРИ

Строителна компания в Калгари (Алберта) кани млади хора на работа в строителна бригада

Високи заплати. При необходимост: авансиране.

Посрещаме, осигуряваме жилища,транспорт

Звънете безплатно на 1- 866 - 582 2801

Ще се видим в Калгари

514- 842- 5207


и вариант на обявата :D

РАБОТА В КАЛГАРИ

Строителна компания в Калгари (Алберта) кани момичета и млади жени на работа (боядисване).

Високи заплати. При необходимост: авансиране.

Посрещаме, осигуряваме жилища.

Звънете безплатно на 1- 866 - 582 2801

Ще се видим в Калгари

514- 842- 5207
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
Pepon
Мнения: 841
Регистриран на: Пет Авг 08, 2003 10:06 am
Местоположение: Somewhere Out There

Мнение от Pepon »

peter_pan написа:очаквам някой да даде някаква нормална информация за Едмънтън
Ето какво аз знам за Едмънтън, макар че моята информация едва ли може да се нарече нормална, по-скоро е средна :).
Средно 28 дни в годината температурата пада под -20С, а средната цена на къща е 344000$.
"You can always count on Americans to do the right thing. After they've tried everything else."

Winston Churchill
didi1979
Мнения: 196
Регистриран на: Чет Апр 17, 2008 8:21 am

Да се включа и аз

Мнение от didi1979 »

Очаквам интервю,но по принцип и ние сме се ориентирали след Торонто да отидем към Алберта.Имам познати,които живеят и работят в Едмънтън от 9 години. От тях съм чувала,че там се изкарват много добри пари ако имаш умения да работиш на пътно строителни машини и големи товарни камиони,както и в Калгари
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

e нали имаше тука един дето се беше преместил от То към Едмънтън, ама май пак каза че се връща към То. Май едни пътеписи пускаше и снимки.
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Pepon
Мнения: 841
Регистриран на: Пет Авг 08, 2003 10:06 am
Местоположение: Somewhere Out There

Re: Да се включа и аз

Мнение от Pepon »

didi1979 написа:От тях съм чувала,че там се изкарват много добри пари ако имаш умения да работиш на пътно строителни машини и големи товарни камиони,както и в Калгари
Само имайте предвид, че става въпрос за камиони като този:

Изображение
"You can always count on Americans to do the right thing. After they've tried everything else."

Winston Churchill
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

chili написа:Tvxrdi se, che Edmonton ima mnogo bogata kulturna samodeinost
какво имаш предвид под това определение :roll:

а и кой го твърди ?
ти живееш там, какви са ти личните културни самодейности :)
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
becks
Мнения: 2014
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 3:50 am
Местоположение: Toronto

Мнение от becks »

chili написа: Az tancuvam!
Ми то и аз танцувам. На 3 ракии даже и по масите се качвам.
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

becks написа:
chili написа: Az tancuvam!
Ми то и аз танцувам. На 3 ракии даже и по масите се качвам.
Ами значи си самодеец :lol:
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12481
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Мнение от Ivan1007 »

vnenovbg написа:Blagodaria na vsichki...
Ne... zasega niamam nishto uredeno, no shte vidim drugata sedmica . Sega vse oshte patuvam. Ako niakoi moja da me vavede v jivota v Alberta i Edmonton to moliq da pishe.
Писах "по-добре късно отколкото никога", но ако не знаеш защо отивaш там си връщам думите назад. Пиши защо отиваш и какво търсиш, питай нещо конкретно и може и да ти помогна с информация. От 7 години съм в Canada и Алберта. Живея в Calgary, но съм рaботил и в Edmonton и Red Deer.
Публикувай отговор