Илюзии или реалност

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Заключено
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от pumpy »

bateto написа:тук нещата стават ,бързо ,кратко и наум :D
това не е честно....
Hullman
Мнения: 649
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от Hullman »

Някой друг ни надува ежедневно главите за имоти, примиери, столици, приеми, прожектори, дипломати и щерките им..
Нали искате факти. Това са реални факти. Който не вярва да дойде в Отава и ще се убеди лично с очите си.

Разликата е че ти говориш в бъдеще време, след 10 години се виждам зъболекар, след 15 години ще имам собствен кабинет, ще се развива жената професионално в следващите незнам колко си години.
Хълман говори в сегашно врене и с факти поставни на масата, които могат да се видят, пипнат, усетят.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от pumpy »

......
Последно промяна от pumpy на Пон Май 19, 2008 11:06 pm, променено общо 1 път.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от pumpy »

.....
Последно промяна от pumpy на Пон Май 19, 2008 11:08 pm, променено общо 2 пъти.
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

а ,между другото жена ти знаеше ли за гаджето,а то за жена ти :wink:
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от pumpy »

bateto написа:а ,между другото жена ти знаеше ли за гаджето,а то за жена ти :wink:
да, те не се засякоха във времето ;) с едната бях в 9 клас, с другата съм и до днес :lol:
Последно промяна от pumpy на Пон Май 19, 2008 5:23 pm, променено общо 1 път.
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

ма слагай точки и запетайки на правилните места бе човек като пишеш ,че ще стане някоя инфекция :D
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

Хаха, 9 клас явно е бил преломна точка в живота ти, пумпи :lol: :lol: :lol:
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
Аватар
Independent
Мнения: 1723
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 8:03 am
Местоположение: Montreal, QC

Мнение от Independent »

Linko написа:poumpy, интересно ми е тези 2 500 лв. дето "изщрака" в Банско за 3 седмици и онези $30 К канадски ти сам ли ги изкара и спести? За къщата в Банско и апартамента/ите в София няма да питам, щото е ясно че не са твое дело.
Щото нещата от тук тръгват, а не от успеха ти на приемния изпит в университета. Колко от тези 60 умни момчета и момичета дето изкарахте изпита имаха твоите т.е. на родителите ти финансови възможности?
Пумпи, само ти се чудя как не му каза, че това не е негова работа?! Линко, не е твоя работа! Язък, че си модератор, като с горното изказване нарушаваш поне три правила на форума.
I must not fear.
Fear is the mind-killer.
I will face my fear.
I will permit it to pass over me and through me.
And when it has gone past I will turn the inner eye to see its path.
Where the fear has gone there will be nothing.
Only I will remain.
Аватар
edelwais
Мнения: 968
Регистриран на: Чет Дек 04, 2003 2:31 pm
Местоположение: Edinburgh, Scotland

Мнение от edelwais »

е сега чакам отавския жорж ганчев да ти обясни колко си непрактичен,
че не си съвместил гаджето с жената, съдран цървул такъв, и затова ще гледаш снимки на дипломатските щерки само на рекламните му материали


:lol: :lol: :lol:
Пътувахме много, но изобщо ... едва ли.
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Мнение от anxeli »

Не е нужно да са богати вашите за да успееш да учиш, особено в Бг, особено навремето, хайде не ставайте смешни. Мой съученик завърши езикова, изучи физика и го приеха в БАН с едно и също велурено сако, и пак беше неотразим :). Хората нямаха пари, но децата им учеха. Най-бедното момиче в нашия клас отиде сама в Германия, работи детегледачка, между другото записа и завърши стоматология там, на стипендия. Който го може го може :P.
Бате, ти да не захвърлиш мечтата сега, недей така, в Бг вече е безумно скъпо, но мотелите тук по Ниагара още се намират за по 250К, хем винаги ще е пълен и ни бездомни кучета ни ДВСК :). А зимата на Канкун, какво ще кажеш?
Циганите - на Сатурн !
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

само пита човека.кво толкова.
мен пък навремето не ме приеха във военното училище ,щот дядо ми имал няколко ниви в по вече ,които автоматически го правели народен враг.
тогава ме беше малко яд на човечеца,щото приемаха сульо и пульо ,а мен ме отрязаха поради тая причина,но сега съм му ОСОБЕННО благодарен :D
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

ан... щи кажа,блаженуи са вярващите.ако беше така цялата мисисага щяха да бъдат мотеладжии :D :D :D
Hullman
Мнения: 649
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от Hullman »

Пумпи написа:
Какво се случи, погледнато от днес – 4 години и 2 месеца по-късно:
- на 5-я ден от кацането ми в Монреал започнах работа, която сам си намерих на място по обява на www.emploiquebec.net
- на 2-я месец казах на работодателя си, че заминавам за БГ, за една седмица, за да доведа семейството си. Казах и го в 8 часа сутринта на деня, в който летях – не ме уволниха и 7 дни по-късно пак си работех на същото място.
- на 6-я месец си намерих нова работа – “на тръстиката” синдикализиран, с платени почивки, осигурена храна и облекло, безплатна медицинска и зъбна застраховки.
- на 10-я месец започнах да уча, тоест да посещавам колеж, защото трудно може да се нарече учене за мен курса за дентален хигиенист. Продължих да си работя на синдикализираната работа, а даже взех да карам и вестници по заместване.
Пумпи пак почваш с непрактични, ненужни, неполезни съвети към новите имигранти.
Концентрирай се върху това как се приравнява дипломата за зъболекар в Канада.

Никой не го вълнува кога и къде си работил като хамалин, къде си разнасял вестници и самия факт че си казал на шефа ти сутрнита че заминаваш за Бг следобяда пак показва за непрактичност, и за това че не може да се разчита на теб. Убеден съм че такова пътуване се планира, купуват се самолетни билети и се знае от по рано.

Аз до тук приравнена диплома за зъболекар в Канада не виждам.
Виждам само локуми в бъдеще време.
След 5 години като завърши жената това, след 8 години като завърша аз онова. А теб дори още не са те приели там където ще завършваш
Всичко полезно за бъдещите имигранти които те четат в БГ е само в бъдеще време.:)

Я да почна и аз така.
Като се оженя за най красивтата и на най богатия дипломат дъщерята след незнам си колко години ( щото още не е дошъл този дипломат в Отава еквивалент на това че Пумпи още не е приет там дето ще приравнява ) ще завъртя едни финансови бизнеси в Канада дето Уорен Бъфет ще ми завиди.
Новите имигранти да кажат от тези писания за дъщерята на дипломата в бъдеще време имат ли някаква полза ако са решили да стават валутни дилъри в Канада примерно?:)
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Linko »

Не виждам какво обидно или негативно има във въпросът ми. Евала, poumpy, че сам си спечелил парите! Ни най-малко не искам да принизявам труда и на двама ви със съпругата ти. Явно добре печелите и затова и живеете нашироко. Нормално.

Явно и темата ти е предназначена за тези хора - с образование, езици и дългогодишен стаж по печеливша професия, довел до натрупване на солидна финансова сметка. Те винаги и навсякъде ще намерят начин за да успеят. Нали това е основното ти послание?

Само дето на останалите казвате: "Къде сте тръгнали? Не се ли виждате какви сте? По-добре си стойте на село." Аз именно с това не съм съгласен и гледам да подам ръка и на тези другите. Които не са с езикова гимназия, нямат печеливша професия и солидна финансова сметка, но също имат някакви мечти, също са трудолюбиви, работят на няколко места и заспиват прави от умора. Тези хора и техните съдби не можем да ги зачеркнем или да ги накараме да се наврат в миша дупка, че да не се пречкат на ония - успелите. Светът е за всички. Само дето реалността за едни е мечта за други и илюзия за трети. И така ще бъде докато свят светува.
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Заключено