Коя Бг банка да използвам за превод на $100 000 от Бг в Ca

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Plunka
Мнения: 11
Регистриран на: Вто Фев 06, 2007 2:12 pm

Коя Бг банка да използвам за превод на $100 000 от Бг в Ca

Мнение от Plunka »

Здравейте,
Знам, че много пъти е коментирана тази тема, обаче се изгубих в отговорите в крайна сметка и за това реших да питам и аз. Случаят е следният:
Трябва да получа $100 000 от Бг и желая това да стане по банков път.
Коя беше Бг банката, с която става най - изгодно. Зная, че една от банките имаше кореспондентска банка в Канада, въпросът ми е коя е тази банка, и съответно кореспонденткста банка в Канада?
Благодаря ви предварително за отговорите.
nobleman

Re: Коя Бг банка да използвам за превод на $100 000 от Бг в

Мнение от nobleman »

Plunka написа: Трябва да получа $100 000 от Бг и желая това да стане по банков път.
абе хора, за толкова много пари, няма ли да искат произход? :roll:
Plunka
Мнения: 11
Регистриран на: Вто Фев 06, 2007 2:12 pm

произходът на парите

Мнение от Plunka »

Произходът е законен и ще бъде доказан с нужните документи пред банката. Въпросът е банката или банките?
nobleman

Мнение от nobleman »

тогава какво значение има коя банка, cлед като са законни тези пари. този, който ще ти ги праща, би трябвало да попита в БНБ как става този трансфер!
Plunka
Мнения: 11
Регистриран на: Вто Фев 06, 2007 2:12 pm

Трансферът

Мнение от Plunka »

Стойността на трансфера е по-малка,когато банката в Бг има кореспондентска банка в Канада. Та това ми е въпросът.
haimana
Мнения: 896
Регистриран на: Вто Дек 13, 2005 6:45 am
Местоположение: BC

Мнение от haimana »

Май Уникредито си хортуваха с RBC, това по спомени без да съм сигурен.
Аватар
troll
Мнения: 2056
Регистриран на: Вто Яну 30, 2007 10:26 pm
Местоположение: MTL, QC, CA

Мнение от troll »

Първа инвестиционна банка
http://www.fibank.bg/inside.php?language=1&parent=93
Bank of Montreal, Toronto CAD BOFMCAT2
Емигрант! Терминатор! Губернатор !
Plunka
Мнения: 11
Регистриран на: Вто Фев 06, 2007 2:12 pm

Благодаря

Мнение от Plunka »

troll- Благодаря ти, това исках да знам :D
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

ostава и да решиш вечния въпрос - как ще се оправиш с данъчните тука :lol:
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Pehlivan
Мнения: 124
Регистриран на: Пон Авг 06, 2007 9:52 am
Местоположение: Aurora,Ontario,Canada

Мнение от Pehlivan »

Toronto Dominoin Bank-TD Bank са за предпочитане,трансфери на пари с Биохим банка са най изгодни.Така беше до скоро не знам Биохим банка има ли още.
Аватар
BaDkO
Мнения: 79
Регистриран на: Пет Авг 17, 2007 9:12 am

Мнение от BaDkO »

Биохим банка сега е част от Уникредито банка.
Аватар
7George
Мнения: 9670
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Мнение от 7George »

Аз много уважавам посоката на тоя трансфер: БГ --> Канада. Всичко, което може да се спаси от онази обрулена територия, е добре да се пренесе в цивилизованото място, където искате да се установите. 8) А данъците оставете на счетоводителите. Те знаят какво да правят. И да платим някакви, знаем къде отиват. :beer:
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Мнение от Marto »

А аз мога да ти услужа със сметка, че и две, в канадски или американски банки, ако искаш пък там да ги пратиш :)

Абе къде е великия финансист от Хъл да се изкаже?

Сори за спама. :beer:
Hullman
Мнения: 649
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от Hullman »

Гледам, чудя се и се смея как само Бай Ганьо може да се занимава с подобни дивотии да сменя една банка с друга в Бг, да мести парите, да пита за кореспонденски банки, да отваря нова семтка в новата банка в БГ само за един трансфер до Канада, да отвря нова сметка в Канада и да губи времето на банкерите които никога не биха му отворили сметка ( ако знаеха че се отваря сметка в БГ ) само заради един трансфер

Абе кога ще разберете че банковата система за разплащане не работи така.
Идете горрдо в банката където имат е 100 000 $ долара и да кажете следното:
Искам да пратя тези пари в тази сметка в Канада.
Банката си знае работата. Парите ще стигнат в Канада това ви го гарантирам и не е ваша работа коя е кореспонденската банка.
( Кореспонденската банка е нещо съвсем друго и не е в Канада - ако това много ви вълнува. Това което искате да кажете е дали 2-те банки в БГ и Канада са обслужвани от една и съща кореспонденска банка която няй вероятно е в Ню Йорк или Лондон това само са инфо )
Но и да не са обслужвани от една и съща кореспонденска банка парите пак ще стигнат.

Гарантирам ви че ако един канадец иска да прати пари в Бг ще постъпи както ви казвам.
Нито ще мести парите в друга банка в Канада, нито ще отваря нова сметка, нито ще пита за кореспонденска банка, а дори и да пита на гишето в банката няма кой да му отговори защото не знаят на гишето. Това го знае съвсем друг човек на съвсем друго място на който няма защо да му губите времето.
Хората за това тука са измислили такса от 4-5 $ на месец, за да не се занимават с досадници които си отварят нови сметки само за един трансфер, или защото няма какво друго да правят освен да обикалят по банките за да се опитват да спестят 20 $ от разлика в цената на трансфера в различни банки. Като платите и 2-те такси на месец в новите банки в които безмислено сте отворили нови сметки, като платите такса за издаване на банк чек за 100 000 $ за да преместите парите ще спестите само 10 $ от този трансфер.
И въобще защо избрахте тази банка на първо място където са ви 100 000 $ като я намирате за скъпа и нямате доверие че ще ви свърши работа?
haimana
Мнения: 896
Регистриран на: Вто Дек 13, 2005 6:45 am
Местоположение: BC

Мнение от haimana »

Hullman написа:Гледам, чудя се и се смея как само Бай Ганьо може да се занимава с подобни дивотии да сменя една банка с друга в Бг, да мести парите, да пита за кореспонденски банки, да отваря нова семтка в новата банка в БГ само за един трансфер до Канада, да отвря нова сметка в Канада и да губи времето на банкерите които никога не биха му отворили сметка ( ако знаеха че се отваря сметка в БГ ) само заради един трансфер

Абе кога ще разберете че банковата система за разплащане не работи така.
Идете горрдо в банката където имат е 100 000 $ долара и да кажете следното:
Искам да пратя тези пари в тази сметка в Канада.
Банката си знае работата. Парите ще стигнат в Канада това ви го гарантирам и не е ваша работа коя е кореспонденската банка.
( Кореспонденската банка е нещо съвсем друго и не е в Канада - ако това много ви вълнува. Това което искате да кажете е дали 2-те банки в БГ и Канада са обслужвани от една и съща кореспонденска банка която няй вероятно е в Ню Йорк или Лондон това само са инфо )
Но и да не са обслужвани от една и съща кореспонденска банка парите пак ще стигнат.

Гарантирам ви че ако един канадец иска да прати пари в Бг ще постъпи както ви казвам.
Нито ще мести парите в друга банка в Канада, нито ще отваря нова сметка, нито ще пита за кореспонденска банка, а дори и да пита на гишето в банката няма кой да му отговори защото не знаят на гишето. Това го знае съвсем друг човек на съвсем друго място на който няма защо да му губите времето.
Хората за това тука са измислили такса от 4-5 $ на месец, за да не се занимават с досадници които си отварят нови сметки само за един трансфер, или защото няма какво друго да правят освен да обикалят по банките за да се опитват да спестят 20 $ от разлика в цената на трансфера в различни банки. Като платите и 2-те такси на месец в новите банки в които безмислено сте отворили нови сметки, като платите такса за издаване на банк чек за 100 000 $ за да преместите парите ще спестите само 10 $ от този трансфер.
И въобще защо избрахте тази банка на първо място където са ви 100 000 $ като я намирате за скъпа и нямате доверие че ще ви свърши работа?
Аз ли те криво прочетох, ти ли го криво написа :nenam:

Все ми се струва, че човек си е в правото сам да си решава и преценява различните варианти. Сяда, смята и където му е по-изгодно като пари и време, там се мята. Не схващам логиката-даваш съвет да не се търси по-изгодно предложение, а да се ползва директно банката в която са парите. Ако доразвия тази теза, ще излезе, че е по-изгодно да си обръщам парите в друга валута директно в банката където те са, или в най-близкият чейндж, а не да губя време да намеря най-добрия курс(разбирай не най-високият, а този при който с най-малко разходи и усилия ще получа най-много :wink: )
Публикувай отговор