Българска Православна църква Монреал- апел

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
bgcanada
Мнения: 102
Регистриран на: Нед Мар 06, 2005 8:20 pm

Българска Православна църква Монреал- апел

Мнение от bgcanada »

Драги съфорумци,
Българската православна църква в Монреал Св. Св. Иван Рилски отправя апел към всички вас с молба да помогнете за събирането на средства за закопуване на имота намиращ се на улица Sauve в Монреал.
Нужни са 150 000 канадски долара за да може да се направи нужното първо плащане и съответно имота да стане наш (т.е. на всички нас). За момента са събрани 30 000 долара, но оставащата сума няма как да бъде събрана без вашата помощ.
За повече информация и банковата сметка моля проверете на адреса на църквата http://www.stivanrilsky.org"
Възможно е пари да се превеждат и чрез пейпал, но в този случй е много трудно да се издаде разписка за данъчните ви декларации. Ако някой се интересува от тази опция може да ми остави лично съобщение.
Ще ви държим в течение за събраната сума.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

опит за мотивация

Мнение от pumpy »

С настоящето искам да се опитам да ви мотивирам. Преди време спорих с няколко души, относно стиснатостта на някои групи хора. Това мисля, че е кауза, която може да докаже колко щедри са българите, когато става дума за общност...
Долния цитат е просто за мотивация !
The congregation grew and flourished, and under the leadership of Abe Saliman, who served as president from 1947 to 1959, the building of yet a third synagogue was planned and completed. A group of twenty families contributed the initial funds. Those funds combined with a series of five successful dinners enabled us to quickly retire the mortgage for our building at West Colfax and Stuart Street (our third home).
далеч съм от идеята, че 20 семейства могат да го направят, но 2000 могат. Сигурно има толкова в Монреал....
Nonika

Re: опит за мотивация

Мнение от Nonika »

poumpy написа:далеч съм от идеята, че 20 семейства могат да го направят, но 2000 могат. Сигурно има толкова в Монреал....
За да разберем дали могат да го направят или не се доверим на науката наречена МАТЕМАТИКА .... :

150 000 : 2 000 = 75

От тук нататък вече не е математиката, а съвестта.
.com

Re: опит за мотивация

Мнение от .com »

poumpy написа:С настоящето искам да се опитам да ви мотивирам. Преди време спорих с няколко души, относно стиснатостта на някои групи хора. Това мисля, че е кауза, която може да докаже колко щедри са българите, когато става дума за общност...
....
OБЩНОСТ - това е което при българите го няма за жалост
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Проблемът според мен е че не съществува прозрачност, примерно няма нито един официален финансов отчет на уебсайта. Също друг проблем е замесването на църквата в "съмнителни" проекти като това за соц. жилища...
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

Lub0 написа:Също друг проблем е замесването на църквата в "съмнителни" проекти като това за соц. жилища...
Аз не виждам нищо съмнително - това е официална програма на квебекското правителство, от която са се възползвали много общности - като започнеш от еврейската, минеш през арменска и гръцка, та стигнеш до хаитянската. Всичките са свързани с организации с идеална цел, т.е. в повечето случаи религиозни.

А за финансова прозрачност - има, ама не на уебсайта. Ама на теб и без това не ти дреме, не си стъпвал там. Януари месец имаше официална покана и в сусола на църквата настоятелството се отчете.
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Съмнително е за мен начинът по който бяха избрани фирмите, които щяха да помагат с логистика... Също защо не са качени очетите на уебсайта? Ето аз примерно от църкви не се интересувам, но можеби бих дал някой лев ако всичко беше прозрачно, защото понякога съм импулсивен... Също една пайпал сметка също би улеснила дарителите многократно...
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
.com

Мнение от .com »

Църквата да не чака Българската ОБЩНОСТ, а да работи по други варианти ...
.com

Re: опит за мотивация

Мнение от .com »

Nonika написа:...

150 000 : 2 000 = 75

От тук нататък вече не е математиката, а съвестта.
Всичко си е чиста математика, съвестта е друга тема.
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

много смешно, Любо, ти как разбра как са избрали фирмите като никога не си ходил в тази църква, не си успял да прочетеш официална информация в уебсайта, не познаваш хората от настоятелството ... остава само от слухове :D
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
.com

Мнение от .com »

krimon написа:много смешно, Любо, ти как разбра как са избрали фирмите като никога не си ходил в тази църква, не си успял да прочетеш официална информация в уебсайта, не познаваш хората от настоятелството ... остава само от слухове :D
Доколкото разбирам църквата е можела да спечели дарението на Любо, но е имало неща, които са и попречили.

Да се надяваме че настоятелството ще отстрани проблемите, които са възпрепятствали потенциалния дарител (а може и повече от един).

Аз също си задавам въпросите на Любо ... защото всички сме грешници - дори и хората от настоятелството ...
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

ма то имало на сайта бе, сега проверих
БАНКОВА СМЕТКА ЗА ДАРЕНИЯ ЗА НАШ ХРАМ
5215505 - 4772 TD Bank

Църковното настоятелство откри целева банкова сметка за събиране на дарения за закупуване/изграждане на църковен храм в Монреал.

Условията при които е създадена сметката не позволят тегленето на пари от нея за никакви други цели освен закупуването на храм. На заседание на църковното настоятелство бяха начертани ограниченията, които ще гарантират използването на събраните средства само за тази цел.

Сметката бе създадена с идеята

1. да не може да бъде използвана за други цели освен гореупоменатата

2. контрола върху събраните средства да бъде в ръцете на паството и народа.

За целта решихме TD Bank да наложи следните ограничения върху сметката

1. Тегления

1.1. Тегления от банковата сметка не се позволяват на никой ако не се представят следните документи:

- Протокол на Извънредното Общо събрание на Църковната общност (народа) и гласуваното от него одобрение за закупуването на храм.

- Протокол подписан от свещенника и от всички църковни настоятели одобряващ и отбелязващ сумата за разплащане.

2. Трансфериранена средства към банкови продукти носещи по-висок лихвен процент, без НИКАКВО право на теглене или разплащане от този банков продукт

- Необходим е протокол подписан от всички членове на църковното настоятелство.

На практика тези ограничения, които вече са факт като договор между банката и църковното настоятелство не могат да се променят след като веднъж са подписани и означават, че само и единствено след одобрението на членовете на църковната общност, настоятелството може да реши да закупи храм със събраните средства.
Това може да стане само с пълно единодушие.

Смирено напомняме, че църковното настоятелство е институция служеща на Църквата и на паството, и че всеки има правото да поиска и да получи достъп до всеки един документ свързан с тази сметка.

За всякакви мнения, коментари и въпроси пишете ни на board@stivanrilski.org

И нека Бог да е с нас в това ново начинание!

Налични дарения за закупуване на храм - 25 416.84$ - отчетени на сайта към днешна дата ...
Любо, какво ти трябва още ?

Ето го тук и проекта за жилищата.
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Ами Кримон, лиспсва информация и затова започват спекулациите, за мен е ясно че хората, които вярват и ходят редовно вече са дали своите дарения, но според мен църквата трябва малко да поработи върхо прозрачноста, ако иска да събере дарения от хора като мен, които не биха отишли на място, затова има интернет, има и уебсайт.
Ето някои от въпросите които мен ме вълнуват:

За жилищата, защо имаше кампания и призив всеки да ходи да се записва за жилища при положение, че те са само за социално слаби? Това отип за заблуждаване на правителството ли беше само и само да се вземат държавните пари? Защо БГ агенти на недвижими имоти канеха хора да инвестират в блока за социално слаби (доста странна инвестиция според мен). Каква роля играе фирмата Експер Файндър в цялата работа и на базата на какъв критерии беше избрана архитектурната фирма, и колко други оферти имаше?

Още един въпрос относно призива към БГ обшността в един от вестниците: Тонът определено беше меко казано странен и авторът натякваше през цялото време, че ако човек не дава $10 на месец на църквата не е Българин!

И последно, пак в един от вестниците имаше публикуван отчет в който ако си спомням правилно имаше разхот от 30к за финансист, та бих искал да погледна този отчет и да разбера за какво точно са похарчени тези 30к.

С по-горните неща не искам да кажа, че в църквата са мошенници или нещо такова, но определено сметам, че има мошенници в Монтреал, които искат да изкарат някой лев на гърба на БГ църквата и БГ обществото и това на мен като потенциален дарител не ми харесва... Та затова пак казвам, най-доброто нещо, което църквата може да направи, е да бъде абсолютно прозрачна и спокойно може да използва уебсайта си за тази цел, както и пейпал бутонче за голямо улесняване на дарителите...
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
pop
Мнения: 103
Регистриран на: Пон Ное 29, 2004 11:40 am
Местоположение: митарстващ

Re: Българска Православна църква Монреал- апел

Мнение от pop »

bgcanada написа:Драги съфорумци,
Българската православна църква в Монреал Св. Св. Иван Рилски отправя апел към всички вас с молба да помогнете за събирането на средства за закопуване на имота намиращ се на улица Sauve в Монреал.
Нужни са 150 000 канадски долара за да може да се направи нужното първо плащане и съответно имота да стане наш (т.е. на всички нас). За момента са събрани 30 000 долара, но оставащата сума няма как да бъде събрана без вашата помощ.
За повече информация и банковата сметка моля проверете на адреса на църквата http://www.stivanrilsky.org
Възможно е пари да се превеждат и чрез пейпал, но в този случй е много трудно да се издаде разписка за данъчните ви декларации. Ако някой се интересува от тази опция може да ми остави лично съобщение.
Ще ви държим в течение за събраната сума.
Аз така и не разбрах каква е сумата нужна за закупуване на имота (само разбрах че първото плащане е $150К). Също дали тази сума е договорена, правена ли е оферта, мислено ли е за финансиране и пр.
Публикувай отговор