Индиански неща...

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Индиански неща...

Мнение от balbi »

Някой да има идея къде правят индианските сувенири - дрийм кетчъри, пантофки и тн... Питам сериозно - дали има в Канауаки място, където могат да се намерят тези, които ги творят?
Идеи?
Аватар
mouse
Мнения: 539
Регистриран на: Вто Яну 01, 2008 9:54 pm
Местоположение: Извън капана

Мнение от mouse »

Малко по-просто решение - китайските магазини за 1 долар
Сиренето е безплатно само в капана.
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Мнение от balbi »

Питам за индианците маус :) не за преобразуваните от китайците боклуци :)
Аватар
Independent
Мнения: 1723
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 8:03 am
Местоположение: Montreal, QC

Мнение от Independent »

И аз тази есен се бях разтърсила, но не успях да намеря нищо истински автентично. Обаче чак до индианците не съм ходила - каквото ми е попаднало пред очите в Монреал и Отава.
I must not fear.
Fear is the mind-killer.
I will face my fear.
I will permit it to pass over me and through me.
And when it has gone past I will turn the inner eye to see its path.
Where the fear has gone there will be nothing.
Only I will remain.
Аватар
7George
Мнения: 9670
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Мнение от 7George »

Ако отидеш в някой резерват - не вярвам да продават фалшиви... :idea:
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Мнение от IRA »

Канауакито продават, но това което взехме преди време с един приятел , беше правено в Китай- някакви ключодържатели с пера и някакви портмонета. Не мога да обясня къде точно е магазина, че се мотахме с колата и попаднахме на него. Отпред висяха някакви чанти, въобще вижда се.
Майка ми купи едни каменни фигурки от центъра на града, водеха се ръчна индианска изработка, не знам колко е вярно.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

IRA написа:Канауакито продават, но това което взехме преди време с един приятел , беше правено в Китай- някакви ключодържатели с пера и някакви портмонета. Не мога да обясня къде точно е магазина, че се мотахме с колата и попаднахме на него. Отпред висяха някакви чанти, въобще вижда се.
Майка ми купи едни каменни фигурки от центъра на града, водеха се ръчна индианска изработка, не знам колко е вярно.
Преди колко време е било това? Магазина изгоря миналата или по-миналата. така или иначе в него имаше предимно китайски боклуци. По магазините за сувенири могат да се срещнат по-стойностни неща, отколкото в Канаваке.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11762
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Мнение от optics »

7George написа:Ако отидеш в някой резерват - не вярвам да продават фалшиви... :idea:
Аз вярвам. Индианците са мързеливи та дрънка.
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Мнение от IRA »

Joy написа:
IRA написа:Канауакито продават, но това което взехме преди време с един приятел , беше правено в Китай- някакви ключодържатели с пера и някакви портмонета. Не мога да обясня къде точно е магазина, че се мотахме с колата и попаднахме на него. Отпред висяха някакви чанти, въобще вижда се.
Майка ми купи едни каменни фигурки от центъра на града, водеха се ръчна индианска изработка, не знам колко е вярно.
Преди колко време е било това? Магазина изгоря миналата или по-миналата. така или иначе в него имаше предимно китайски боклуци. По магазините за сувенири могат да се срещнат по-стойностни неща, отколкото в Канаваке.
Миналата нова година 2006/2007.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

eто тук има истински

http://www.museesmonteregie.com/f-mr-030110.html
Alina
Мнения: 1061
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 9:45 am

Мнение от Alina »

в Квебек сити съм видяла най-готиния магазин за индиански, местно производство, сувенири и не само. Имаше огромни томахавки, канута, пера за коса, статуи, тотемни стълбове... жесток магазин.

Някъде из центъра на стария град е, живеещите в града да помагат с адреса. На сувенирите имаше и етикетчета с името на автора и координати.
Alina
Аватар
Todd
Мнения: 187
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 3:39 pm
Местоположение: Lower Mainland

Мнение от Todd »

Alina написа:в Квебек сити съм видяла най-готиния магазин за индиански, местно производство, сувенири и не само. Имаше огромни томахавки, канута, пера за коса, статуи, тотемни стълбове... жесток магазин.

Някъде из центъра на стария град е, живеещите в града да помагат с адреса. На сувенирите имаше и етикетчета с името на автора и координати.
Съвсем близо до Фери-терминала беше, ама точния адрес не го помня. По едно време все покрай него минавах към работа, ама... :nenam:
По-добре малък ум, отколкото голям цирей!
Аватар
anito
Мразим да мислим
Мнения: 2595
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 9:35 pm
Местоположение: Са

Мнение от anito »

В Квебек има още един супер магазин, по-готин и от този, в индианскиа квартал, или Ансиен Лорет или Лоретвил, все ги бъркам двата щата. На пъпа на квартала е, падна ми шапката, като влязох... Ама и не смеех да пипна, едни ценички бяха... но смятам, че си заслужава.
Обичам да преча
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Мнение от balbi »

Много благодаря на всички! ;)
sashka
Мнения: 187
Регистриран на: Сря Ное 12, 2003 4:21 am
Местоположение: Montreal

Мнение от sashka »

В Канауаке има страхотен сувенирен магазин. Правят ги нещата на място, но са доста скъпички пр. най-евтиния вариант беше капан за сънища размер малко по-голям от ключодържател -18$. През пролетта и лятото дори представят индиански ритуални танци навън. Магазина е по пътя за Шатоге някъде отлявата страна. Не ме питайте точно адреса защото не го знам, но който и да питате всеки ще ви каже къде е. Наистина си заслужава да се види има много красиви неща. Поне за мене беше вълнуващо.
Публикувай отговор