За недоволните от здравната система в Квебек

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Публикувай отговор
Smart Dust
Мнения: 926
Регистриран на: Вто Юли 17, 2007 6:43 pm
Местоположение: Canada

Мнение от Smart Dust »

troll написа:Невъзможно ми е да се въздаржа, да попитам оценяващите квалификацията на лекарите, как го правят точно?

Дано, като прочетат въпроса ми и преди да ми отговорят, да се замислят малко.
Ти сега недей да спориш с философи. Нима не знаеш че българите сме компетентни по всичко. :D
То тоя форум е точно като вица ти за черната уфсъ. :lol:
If SearchFor(shliokavica) then ShowMessage('Пиши на кирилица бе!!'#10#13'Няма да си вадя очите с тая шльокавица!!');
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

аз съм се зблъсквал един път с канатската здравна система и да ви разкажа случая.беше на форт макмъри.отивам сутринта на обекта ,ама окото ми нещо напрашено се е възпалили зачервило и ме вижда шефа и ме пита-кво ти има .викам нищо ,ама не виждам нещо.кога стана -ами сега.и като стана една паника ,трудова злополука ,иншъранси,дела за милиони,айде бързо с пикапа в спешното на болницата на форт мак.леле
кефа викам си скатах деня ,като знам колко се чакало.9 сутринта бях там ,наоколо се мотаха 3,4 елемента предполагам и те по спещност,но редът ми дойде чак след 4-5 часа някъде ранен следобед.доктора ме видя за 5 минути,капна ми едни капки,подари ми едно мехлемче и вика айде бягай на обекта ,ша са опраиш.
ама докторе що толкоз бързо викам ,днес е петък и съм на овъртайм,чувам ,че някои чакали по два дни за преглед пък аз за 4-5 часа бягай на обекта и оня ми написа една извинителна бележка приет за лечение в 4,45 ПМ ,изписан 5,15 ПМ.хубав човек излезе ,от нашите. :D
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

За мен проблемът не е толкова в чакането из спешните отделения, въпреки че съм чувала по телевизията за потресаващи случаи. Вчера, например, по ТКюС показаха една жена, която е била буквално забравена в коридора шест (6) дена :lol: Пуснете си новините, ако не ми вярвате.

Сега, не разбрах кой говори за Шарл Льомоан, ама тъй като ми е на две минути пеша, пък и отдавна живея тук, трябва да я познавам подробно. Едното е клиника (с отделна секция за рентген - голяма синя сграда), другото е болницата със спешното. Миналата седмица в клиниката чакахме точно 5 мин! Една неделя преди сто години - въобще не съм чакала. В болницата съм ходила в спешното веднъж - 30 мин. На електронно табло се изписва колко е чакането, но в зависимост от дежурната сестра, която регистрира, случаят може да се поеме и веднага (това ме учуди). Ходила съм и със специален час за изследвания - в болницата ни размотаваха час и половина, за да вземат кръв и урина :)

В съседство до тези две медицински заведения, съвсем залепено за Жан Котю се намира денонощна 7 дневна клиника - бърза помощ, в която сме чакали от 3 часа до 45 мин.

Т.е., исках да кажа, че относно чакането - поносимо. Ако съм искала някой доктор да прегледа спешно децата - има Детска спешна клиника в Лонгьой, която приема до 2-3 часа детето, като ти съобщава колко е очакваното време за чакане.

Обаче за компетентността на докторите по тези клиники, бърррррррррр! То затова директора на спешното на болницата Шарл Льомоан миналата година си подаде демонстративно оставката - поради некомпетентност на персонала там! Каза, че не иска повече да носи отговорност за смъртните случаи :shock:

ето по въпроса
Le palmarès d’accessibilité des services de la revue L’actualité classe 36e l’Hôpital Charles-LeMoyne, avec une note de 73%. L’Hôpital Pierre-Boucher arrive au 57e rang. L’étude a recensé 86 hôpitaux.
http://www.hebdosquebecor.com/msl/01092 ... _A11.shtml
La vague de départ se poursuit dans les urgences de la Montérégie. Après le chef de l'urgence de l'hôpital Pierre-Boucher, c'est au tour du chef de l'urgence de l'hôpital Charles-LeMoyne de claquer la porte.

Il s'agit de Bruno Baril, qui était en poste depuis 8 ans.En entrevue au 98,5 FM, le principal intéressé a laissé entendre qu'il y a un sentiment d'impuissance généralisé chez le personnel hospitalier et que la bureaucratie a pris le dessus. On peut l'écouter dans l'extrait audio.
http://www.info690.com/nouvelle-chef_ur ... 22-27.html


на позитивистите не им се вярва, ама фактите са си факти :o
peter_pan
Мнения: 883
Регистриран на: Нед Сеп 11, 2005 3:45 am
Местоположение: България/ Европа
Обратна връзка:

Мнение от peter_pan »

krimon написа:абе винаги ще се намерят мрънкала и доволни също

виж какво пишат местните за собственото си здравеопазване, пък тогава разправяй какво е цвете

http://www.dlvdm.com/forum/index.php?showtopic=62519

това е само бегъл пример за безумната им, скапана система ...
Мрън, мрън, мрън :D Ама ще дам думата и на други мрънкялници :wink:
Demain, je me présente pareil. Je fais comme si j'ai pas eu le message et j'EXIGE qu'il soit vu. Merde, on est pas au tiers monde ici, on fait partie du G8!
това последното и аз го разправям от отдавна, явно и други забелязват грешката Каната да е в Г8, както казва и госпожата, те там, са си в третия свят.
точно така мисля по въпроса:)
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

Питър, по-интересно е да прочетеш какво пишат за другите страни от Г8. Отвори някой друг форум на българи живеещи там и ще изпаднеш в транс от оплакванията им за медицинското обслужване. Аз почвам даже да си мисля, че в Канада системата със здравеопазването е поносима :) Наскоро четох за скандинавските страни и Германия - просто кошмар!
peter_pan
Мнения: 883
Регистриран на: Нед Сеп 11, 2005 3:45 am
Местоположение: България/ Европа
Обратна връзка:

Мнение от peter_pan »

sasho71 написа:
maria29 написа:... И НАЙ-ЛО6ИЯТ БГ ДОКТОР Е ЗА ПРЕДПО4ИАНЕ ПРЕД КАНАДСКИТЕ ИЗРОДИ (ТОВА Е НАИ-ТО4НАТА ДУМА ЗА ТЯХ).
лелелеле, дори и Панчев в най-пламенните си анти-канадски речи не е ползвал таквиз тежки думи :roll:
ахам;) първо аз никога не съм бил толкова пламенен щото каната не ме касае толкова много, както и други хора са казвали, аз не съм там вече, но иначе, една от решаващите причини да си отида е медицинското обслужване, познавам го от личен опит и мога да кажа, че това което съм виждал е под всякакъв критика. Сигурен съм знаете за какво говоря.
точно така мисля по въпроса:)
peter_pan
Мнения: 883
Регистриран на: Нед Сеп 11, 2005 3:45 am
Местоположение: България/ Европа
Обратна връзка:

Мнение от peter_pan »

krimon написа:Питър, по-интересно е да прочетеш какво пишат за другите страни от Г8. Отвори някой друг форум на българи живеещи там и ще изпаднеш в транс от оплакванията им за медицинското обслужване. Аз почвам даже да си мисля, че в Канада системата със здравеопазването е поносима :) Наскоро четох за скандинавските страни и Германия - просто кошмар!
ако проблема в БГ са ниските заплати, в каната са високите заплати и начина по който се става лекар; иначе никакво обяснение друго на такава изумителна некадърност както на лекарите там.
точно така мисля по въпроса:)
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Мнение от IRA »

А как се става лекар в Канада?
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от pumpy »

IRA написа:А как се става лекар в Канада?
Много трудно, скъпо и бавно, но веднъж в клуба зад теб има ордер, който пази la societe, само дето не казват коя е тази общност ....
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Poumpy я разкажи как е Денвър и щатите.По ли ти хареса от Мтл.
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

Обаче за компетентността на докторите по тези клиники, бърррррррррр! То затова директора на спешното на болницата Шарл Льомоан миналата година си подаде демонстративно оставката - поради некомпетентност на персонала там! Каза, че не иска повече да носи отговорност за смъртните случаи
Не ми се вярва да си забравила френски. Никъде не пише подава остава поради некомпетентност на персонала. А как лично ти си си направила подобни изводи като си била 2 пъти в спешно, не ми е ясно. :lol:
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

слушах го по телевизията, когато подаде оставката си
ако трябва да изровя нещо от нета, та да видиш, че не си измислям

освен това и 2 пъти да си бил в спешното е достатъчно, за да имаш мнение :wink: Все пак надявам се да не прекарам живота си там :P
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Изрови де!

Мнение от ablood »

Изрови, и ще повярваме, че не си измисляш.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

знаеш ли какво, дреме ми на шапката, дали някой във форума ще ми повярвал или не :lol: :lol:

Щом на теб не ти е достатъчен фактът, че двама директори на спешна помощ си подават един след друг 2007 г. оставката заради проблеми в здравната система ... Какво още има да се доказва!

Болницата Пиер Буше - Лонгьой

http://www.radio-canada.ca/regions/Mont ... er_n.shtml
Le Dr Rivard explique que la situation se dégrade au niveau des urgences. Il y a de plus en plus d'erreurs à cause de la démotivation du personnel et, par conséquent, les hôpitaux perdent des employés compétents.
Le palmarès des urgences publié en début de semaine par La Presse donnait une note de C+ à l'Hôpital Pierre-Boucher.
Болницата Шарл Льомоан - Лонгьой

http://www.radio-canada.ca/regions/Mont ... ne_n.shtml
Selon lui, ce phénomène n'aide en rien à retenir les médecins dans les hôpitaux québécois. « S'il arrive deux ou trois erreurs pour un médecin, c'est difficile à endurer parce qu'on nous empêche de faire ce qu'on veut [en raison du manque de ressources]. On va donc aller travailler ailleurs, c'est un réflexe normal de vouloir sauver sa peau », dit-il.
http://www.canoe.com/infos/quebeccanada ... 74802.html
Un climat de travail dangereux
Болницата Сакре-Кьор в Монреал
Comme dans plusieurs hôpitaux de Montréal, l'urgence de Sacré-Coeur est complètement débordée depuis des semaines. On a même dû réanimer un patient sur le plancher.

«C'est catastrophique. On n'arrive pas à avoir suffisamment de personnel infirmier pour suffire à la tâche», dénonce l'urgentologue Michel Garner.
Hôpital général de Montréal

http://www.canoe.com/infos/quebeccanada ... 74801.html
Ce manque de ressources fait en sorte qu'on a accueilli jusqu'à 23 patients dans une salle conçue pour cinq.

Durant l'été, on devra fermer le corridor qui sert de soupape à l'urgence faute de personnel.

Selon le Dr Michel Garner, il n'est pas rare de compter jusqu'à 80 patients sur civière alors que le maximum devrait être de 56.

Encore là, il déplore qu'on ait augmenté le nombre de civières à 56 alors qu'un hôpital de grosseur similaire, l'Hôpital général de Montréal, n'en compte que 26.

«À 35 patients, ils sont débordés alors que nous, il en faut au moins 75 pour qu'on soit considéré comme ça», dit-il.
peter_pan
Мнения: 883
Регистриран на: Нед Сеп 11, 2005 3:45 am
Местоположение: България/ Европа
Обратна връзка:

Мнение от peter_pan »

IRA написа:А как се става лекар в Канада?
с много пари и е за предпочитане да си местен, иначе може да забравиш за тази професия
точно така мисля по въпроса:)
Публикувай отговор