Писмото след интервюто

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Аватар
Welder
Мнения: 396
Регистриран на: Чет Мар 30, 2006 4:35 am
Местоположение: на запад от рая

Мнение от Welder »

tuparova написа:Благодаря, Светле! Желая ви успех по-нататък в процедурата!
Ние днес получихме писмото, за мое най-голямо учудване Корин е дала на магистърската ми степен 11 точки, вместо 13, както сме го смятали ние. Също на съпруга ми не е признала средно специалното му образование като такова (музикално училище, при нас си е средно специално, излиза се със специалност в края на краищата!), тъй като не било техническо. Хубаво, ама аз не прочетох, че трябва да е техническо никъде, за да се признае като средно специално - нали затова са писали като години, а той е учил 12 г. все пак! Всичко останало е както трябва, дори е писала по-високо ниво френски на моя мъж; но от тук автоматично падат 4 точки, което хич не е малко. Мислехме да кандидатстваме отново, но при това положение каква е гаранцията, че няма пак да бъдат сметнати по този начин? Дали да обжалвам и да поискам обяснение защо тези точки са сметнати така? Какво ще ме посъветвате?
Кандидатствайте пак! Ако са проблем само тези 4 точки, имате шанс. По-високо ниво на френски на мъжа ти. Също така ще вземеш 3 точки за роднина в Канада от където може да се повишат и точките за адаптация. Според мен втория път може да успеете.
Не крадете! Правителството не обича конкуренцията!
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Linko »

tuparova написа:Благодаря, Светле! Желая ви успех по-нататък в процедурата!
Ние днес получихме писмото, за мое най-голямо учудване Корин е дала на магистърската ми степен 11 точки, вместо 13, както сме го смятали ние. Също на съпруга ми не е признала средно специалното му образование като такова (музикално училище, при нас си е средно специално, излиза се със специалност в края на краищата!), тъй като не било техническо. Хубаво, ама аз не прочетох, че трябва да е техническо никъде, за да се признае като средно специално - нали затова са писали като години, а той е учил 12 г. все пак! Всичко останало е както трябва, дори е писала по-високо ниво френски на моя мъж; но от тук автоматично падат 4 точки, което хич не е малко. Мислехме да кандидатстваме отново, но при това положение каква е гаранцията, че няма пак да бъдат сметнати по този начин? Дали да обжалвам и да поискам обяснение защо тези точки са сметнати така? Какво ще ме посъветвате?
Не един и два пъти съм писал тук, че преди да се оценява нивото на образование т.е. преди да си смятаме точките по него, то трябва да се приравни съобрано канадските критерии към местните нива на образование. Вече и статия написах по тези въпроси. Прегледайте я, ако желаете азбира се.
Та вашият случай попада в графата Diplôme de fin d'études secondaires (sections : langues; gimnasiyal specialized) [Diploma za Zavarsheno Sredo Obrazovanie] (12 ans), което макар и да е с 12 г. обучение, се приравнява на тукашното Secondaire 5 - formation générale (DES) за което се дават 2 т. (за основния кандидат) или 0 т. (за придружаващия). С други думи това е средно специализирано образование - езиково, музикално и т.н. по тукашните стандарти. А как е по българските стандарти, това имиграционния чиновник не го вълнува изобщо.

Така че, тук грешка или ощетяване няма. А вие, ако не ми вярвате, можете да си "обжалвате" естествено. Слагам думата в кавички защото такова понятие в процедурата няма. Всъщност става дума за искане на административно ревизиране на решението за отказ на интервюиращия.
Моят съвет е да преоцените, вече по-обективно и прецизно, кандидатурата си и да видите има ли варианти за увеличаване общия брой на точките по всеки един от отделните фактори. След което да кандидатствате отново. Искане за ревизиране няма да ви свърши работа.


П.С. Сега забелязах, че в публикуваната статия линка TABLEAU COMPARATIF DE DIPLÔMES BULGARES не се отваря. Причината е техническа грешка при изписването, написани са няколко несъществуващи "S"-а в края на url-адреса. Като се изтрият и всичко се оправя.
Ето го линка - http://www2.publicationsduquebec.gouv.q ... LGARIE.pdf
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Аватар
tuparova
Мнения: 112
Регистриран на: Пон Сеп 25, 2006 4:17 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Мнение от tuparova »

Линко, много благодаря за информацията - спести ми време и нерви за обжалване!
Документи за Букурещ - 02.06.2008
Баркодове получени на 01.07.2008
Медицински получени на 30.07.2008
Медицински - Грийнберг - 06.08.2008
ОК на медицинските - 14.08.2008
Покани за виза - 16.10.2008
Аватар
valedessy
Мнения: 134
Регистриран на: Пет Сеп 21, 2007 10:37 am
Местоположение: Toronto

Мнение от valedessy »

Тупи, искрено съжалявам за цялата тази ситуация, в която се намирате :?
И все пак не ми е ясно, защо след като "явно" не ви достигат 4 точки, са ви допуснали до интервюто?!
Как така преди интервюто ги събирате тези точки за образование, а по вр. на интервюто - не :roll: :?
DCS: 30/10/07, акюзе след 15д.
покана за интервю 1м3с преди интервюто
док. към Букурещ: 7/06/08, баркодове след 1м1д
покана за медицински след 23д
покана за визи след 3с (от направените медицински), върнати паспорти след 18д
Общо: 10м и 18д
anilevi
Мнения: 90
Регистриран на: Вто Яну 16, 2007 4:58 am

Мнение от anilevi »

valedessy написа:Тупи, искрено съжалявам за цялата тази ситуация, в която се намирате :?
И все пак не ми е ясно, защо след като "явно" не ви достигат 4 точки, са ви допуснали до интервюто?!
Как така преди интервюто ги събирате тези точки за образование, а по вр. на интервюто - не :roll: :?
ами така...при нас не ни стигаха 3т
и аз верно вече се чудя как да ги пресмятаме тези точки :? ,но ще се пробваме пак в това сме сигурни,може би се разчита че на самото интервю се дават повече точки и има някаква презумпция че ще ги съберем(както при нас 3т или при Тупарова 4т)

Хайде напред...атака :lol: ,няма да им се дадем
iva
zenman
Мнения: 185
Регистриран на: Сря Окт 18, 2006 11:12 am

Мнение от zenman »

Не знам до каква степен ще съм полезен, но тук http://www2.publicationsduquebec.gouv.q ... 2R3_02.htm е показана последната актуализация на точките от 30.11.2007. Там, веднага след фактор 10, е указано, че за Examen préliminaire трябва да се съберат 60 точки (предполагам, че това е, за да ви допуснат до интервю), а на самото интервю трябва да имате вече минимум 68. Защото в Examen prеliminaire не е включен фактор 10 Adaptabilitе, който носи точно 8 точки, които се явяват разликата и които се получават в най-добрия случай. Колкото до това кой колко точки да си смята за дипломата за висше, Линко наистина е бил пределно изчерпателен в статията си. Но и на официалния сайт, когато правите предварителния тест и въвеждате от таблицата своята специалност, автоматично ви изписва какво ниво е това, според канадците, от 1er cycle или от 2-ри или трети. съжалявам за недоразуменията и за неуспелите. Горе главата и опитвайте отново. Човек не трябва да предава мечтите си. P.S. Това са точките за двама кандидатстващи, но има и за сам кандидат.
NIAnia
Мнения: 87
Регистриран на: Сря Фев 09, 2005 11:11 am
Местоположение: Montreal

ima li o6te 4aka6ti pismo sled interviuto?

Мнение от NIAnia »

Има ли още чакащи писмо след интервюто? Всички ли получихте решението на мадам? Щото ние не сме, а вече е почти месец откакто бяхме на интервю...
nia
Публикувай отговор