Въпрос към миналите интервю

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
Аватар
aligator
Мнения: 550
Регистриран на: Пон Апр 03, 2006 7:44 am
Местоположение: NDG/Montreal/ХАСКОВО

Въпрос към миналите интервю

Мнение от aligator »

Имам един такъв въпрос,кой град сте посочили като ваша най-вероятна дестинация?Тъй като Монреал е най-гъсто населен с емигранти имали ли сте проблем с това,че сте посочили на интервюто Монреал като своя желана дестинация?Питам защото повечето ми познати и приятели са ми в Монреал и дефакто след евентуален успех на интервюто бих се насочил натам и не ми се иска да лъжа за някой друг град.От друга страна пък имам информация,че правителсвото би желало населяването на другите райони на Квебек,тъй-като Монреал се пренаселва и емигрантите стават по-голям процент от населението му,което притеснява местните в Монреал.
kaka_dora_Luk4o
Мнения: 343
Регистриран на: Чет Сеп 27, 2007 6:02 am
Местоположение: Plovdiv-Montreal

Мнение от kaka_dora_Luk4o »

ние не сме казала град но виждам че на сертификата ни пише Монреал - така че не мисля че е проблем , а и казахме че там са ни приятелите , така че какво лошо има :D
Изображение
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Linko »

aligator написа:От друга страна пък имам информация,че правителсвото би желало населяването на другите райони на Квебек,тъй-като Монреал се пренаселва и емигрантите стават по-голям процент от населението му,което притеснява местните в Монреал.
Правителството си има достатъчно лостове и механизми за да осъществи едно такова свое "желание" и да провокира заселването на тези "други райони". Които и да са те. Включително и чрез имиграционната процедура.
Но засега в процедурата за емиграция няма нито един текст или каквото и да е друго, което да е свързано с подобно правителствено желание. Така че не на кандидат-имигранта е проблемът кои райони, колко са населени и с какво население.

Това са измислици на стария ни съфорумник Botzo, който продължава да ги тиражира в новия си форум. Неща от рода, че интервюиращият гледал с добро око на изявления за заселване в Юкон примерно, а не в Монреал. И давал повече точки за това, представете си. :)
На такива глупости ако му се връзва някой, жал ми е за този човек.
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
kapitanovn
Мнения: 285
Регистриран на: Чет Яну 04, 2007 6:17 am
Местоположение: Mtl
Обратна връзка:

Мнение от kapitanovn »

На въпроса "що Монреал" аз отговорих, че ако ставаше въпрос само за лични предпочитания бих си живуркал в градче с не повече от 100хил. души :wink: . Обаче като тръгнеш да търсиш работа (важно за един новопристигнал) някак статистически вероятността да я намериш в големия град е по-голяма.
Кое си требе, оно си сака!
Kim Wild
Мнения: 27
Регистриран на: Съб Ное 24, 2007 2:50 pm
Местоположение: East coast - Atlantic

къде

Мнение от Kim Wild »

kapitanovn написа:На въпроса "що Монреал" аз отговорих, че ако ставаше въпрос само за лични предпочитания бих си живуркал в градче с не повече от 100хил. души :wink: . Обаче като тръгнеш да търсиш работа (важно за един новопристигнал) някак статистически вероятността да я намериш в големия град е по-голяма.
Точно така! За новопристигнали е най-добре да започнат в голям град, където има по-големи възможности, с обществен транспорт, да не са зависими от транспорта, за да имат по-голяма възможност да намерят работа и по-далеч от дома. Не винаги се получава така, че първото жилище е с добра локация, както и намирането на кола и вземане на лайсенсе. Така както и за пазаруване е по-удобно. Само трябва да се внимава да не се попадне в криминален район. Но затова пък са приятелите от този форум. Питайте и те ще ви посъветват за по-безопасен район, по-ефтин сравнително, с добра локация. Нещо добро, но и което можете да понесете финансово. И да е близо до обществен транспорт, за да имате по-голям избор при намиране на работа.
Непременно по-лоям град, с обществен транспорт, в некриминален район- това е накратко. Който иска подробности, спокойно да пита.
smotan
Мнения: 307
Регистриран на: Вто Сеп 19, 2006 8:18 am
Местоположение: Cucumber Market

Мнение от smotan »

Аз казах Nunavik.
Аватар
zaia
Мнения: 640
Регистриран на: Пет Фев 18, 2005 6:09 pm
Местоположение: Vancouver
Обратна връзка:

Re: Въпрос към миналите интервю

Мнение от zaia »

aligator написа:От друга страна пък имам информация,че правителсвото би желало населяването на другите райони на Квебек,тъй-като Монреал се пренаселва и емигрантите стават по-голям процент от населението му,което притеснява местните в Монреал.
Тия неща ги говореше Ги Нолен на инфо сесиите. Но не, че ще има някакви преференции за тия, които желаят да се заселят в Квебек град примерно, а само да имаме предвид, че имало и други градове, че не е нужно всички да се заселваме в Монреал, такива неща. В крайна сметка всичко зависи от това колко точки събираш. Не знам дали няма да е забивка това да посочваш малък град, освен ако наистина имаш доста информация за това място и действително се търсят хора като тебе там (има обяви). Но щом приятелите ти са в Монреал, а и искаш да ходиш там, най-добре си кажи точно тоя град.
Аватар
aligator
Мнения: 550
Регистриран на: Пон Апр 03, 2006 7:44 am
Местоположение: NDG/Montreal/ХАСКОВО

Мнение от aligator »

Марси,сладури!Да сте живи и здрави!
нови мераклии
Мнения: 90
Регистриран на: Нед Ное 05, 2006 4:43 pm
Местоположение: Варна/Монреал
Обратна връзка:

Мнение от нови мераклии »

Linko написа:
aligator написа:От друга страна пък имам информация,че правителсвото би желало населяването на другите райони на Квебек,тъй-като Монреал се пренаселва и емигрантите стават по-голям процент от населението му,което притеснява местните в Монреал.
Правителството си има достатъчно лостове и механизми за да осъществи едно такова свое "желание" и да провокира заселването на тези "други райони". Които и да са те. Включително и чрез имиграционната процедура.
Но засега в процедурата за емиграция няма нито един текст или каквото и да е друго, което да е свързано с подобно правителствено желание. Така че не на кандидат-имигранта е проблемът кои райони, колко са населени и с какво население.

Това са измислици на стария ни съфорумник Botzo, който продължава да ги тиражира в новия си форум. Неща от рода, че интервюиращият гледал с добро око на изявления за заселване в Юкон примерно, а не в Монреал. И давал повече точки за това, представете си. :)
На такива глупости ако му се връзва някой, жал ми е за този човек.
Не си съвсем прав, Линко - ако погледнеш малко по-подробно точковата им система, ще видиш, че ако имаш предложение за работа от Монреал получаваш само 5 точки, а от всеки друг район извън Монреал - 10 точки. Е това си е чисто предпочитание на правителството да те изтикат към райони извън Монреал - явно наистина им стават много имигрантите там.
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Linko »

Да, приемам че фактор 7 може да се приеме като явен показател на желанието на правителството за пренасочване на работната ръка извън града.
Но пак е половинчато, защото в същото време не облекчава с нищо процедурата за даване на разрешение на съответния работодател да направи едно такова официално предложение за работа на човек от чужбина. И какво става на практика? Хората с не толкова търсени професии не могат изобщо да се надяват на този фактор 7, а на тези които са с много търсени професии и го осъзнават това, изобщо не им пука за тези 5 т. И последните никога не биха избирали мястото за установяването си според точките от фактор 7 на процедурата за имиграция. Сигурен да си. :)
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Публикувай отговор