Характерните 4ерти на средностатисти4еският канадец.

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
Аватар
ZanzibarHero
Мнения: 819
Регистриран на: Съб Ное 17, 2007 8:55 pm

Мнение от ZanzibarHero »

anxeli написа:Къде ги виждате тези деспъред домакини, в някой хоспис ли, къмюнити хаузинг за бедни ли :o :) , сменете квартала ...
... ами гледам с широко затворени очи.

Иначе квартала не е лош. Точно такъв търсех: пълно село; тишина, зеленина, птички летят. Котките, като малки агънца (тук, на този Континет всичко е голямо) припикават терена си.

Аз този квартал не съм го избирал: ТОЙ ме избра - има го някъде описан в първите публикации на BGCanada.com, които четох преди да замина (благодаря). Бих си взел къща наоколо, но италианците с този бизнес така са вдигнали цените, пък и от рева на поршетата и BMW-тата им понякога не може да се спи.
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

а той зимния черен си е стандартен галош наложен в употреба още в далечната 1925 година.там вариациите са малко ,намират се 3 вида -малко пд кокалчето,на нивото им и малко от горе.тия дето са до средата на глезена са вече към канатски гумен ботуш,който също се радва на голяма популярност. :D
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Мнение от anxeli »

Черни галоши върху ботушите си е стандарт в доброто възпитание, още в приказките на Андерсен и Хофман се споменават, направете си справка :). Отиваш на гости в дъжда, събуваш си галошите отвън и влизаш по обувки, чиста работа. Не знаех че още ги ползват, бравос :lol:.
Циганите - на Сатурн !
Аватар
7George
Мнения: 9670
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Мнение от 7George »

Занзибарчето - свиквай: тишината и спокойствието вървят заедно с ония омацаните; или пък с мечките и други животни; :lol:

А красотата не е сред силата на типичния канадец. Ако видя нещо красиво - значи извадката е хванала доста от източна европа... :wink:
Аватар
ZanzibarHero
Мнения: 819
Регистриран на: Съб Ное 17, 2007 8:55 pm

Мнение от ZanzibarHero »

7George написа:Занзибарчето - свиквай: тишината и спокойствието вървят заедно с ония омацаните; или пък с мечките и други животни; :lol:
Не ми разправяй за животни. Една мъглива утрин. Вървя си аз, а насреща ми нещо като коза, издава някави звуци и много ме уплаши (аз такова животно в нашето село не съм виждал). Прескача храстите и хоп през шосето между къщите и, изчезна. После разбрах, че не е било коза, а сърна. Те нямат ли си цигани да ги направят на чеверме, заедно с черните лебеди, гъските, патките и другите животни, които се срещат в тез т.нар. градове. И да заприлича тая пуста Канада на БГ (май носталгията ме гони).

А по темата с цървулите. Нямам в предвид гамашите, които някои консервативни и практични хора използват при лошо време. Това са модни артикули със странни електрикови цветове (виж другите постинги). Тези сранни за изтънченият ми европейски вкус неща, нахлузени на краката, научават децата им да ходят поклащайки се, като истински моряци и увреждат походката им завинаги.
Странджата
Мнения: 3606
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:00 pm
Местоположение: Хъшия

Мнение от Странджата »

В Занзибар и БГ мангалите гонят козите да ги ручат , тука има магазини за тази цел или требе да си Чичко с пушка :wink:
Reigne Margot

Мнение от Reigne Margot »

Изображение
Странджата
Мнения: 3606
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:00 pm
Местоположение: Хъшия

Мнение от Странджата »

Много функционални :lol:
Аватар
7George
Мнения: 9670
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Мнение от 7George »

Да, можеш да измиеш кал и прах, без да ги сваляш от краката... :lol:
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Мнение от anxeli »

Отвратителни са, да. Крокс. Не бих обула такова нещо. И в Бг ги носеха много :) .
Циганите - на Сатурн !
Странджата
Мнения: 3606
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:00 pm
Местоположение: Хъшия

Мнение от Странджата »

Добре , Гадни са , в БГ не съм виждал , имаше друг крокс - гумен цървул :lol:
M@ria
Мнения: 75
Регистриран на: Чет Юли 31, 2003 5:00 am

Мнение от M@ria »

проивзедени във Ville de Québec - ако знаете колко сънародници се потят деноно6тно над тях :lol:
Странджата
Мнения: 3606
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:00 pm
Местоположение: Хъшия

Мнение от Странджата »

И по едно време изнасяха с чували за БГ-то , ама им секнаха канало :(
ronni
Мнения: 810
Регистриран на: Пон Сеп 20, 2004 11:04 am
Местоположение: back to small apple
Обратна връзка:

Мнение от ronni »

Странджата написа:И по едно време изнасяха с чували за БГ-то , ама им секнаха канало :(
що така :roll:
"Chance favors the prepared mind" /"Le hasard ne favorise que des esprits préparés"
L. Pasteur, 1854
Странджата
Мнения: 3606
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:00 pm
Местоположение: Хъшия

Мнение от Странджата »

Ми що , лев да става :wink:
Публикувай отговор