Канада, каквато я видях

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
mikemastercorp
Мнения: 145
Регистриран на: Чет Сеп 08, 2005 12:14 pm
Местоположение: Монреал
Обратна връзка:

Мнение от mikemastercorp »

dani_d написа:Ужасена съм от детските градини-децата и навън и вътре си ходят с обувки,спят с обувки,нямат определени стаи за спане,а използват нещо като шалтета,които се разхвърлят по земята в стаята за игра,няколко пъти се случва да влизам в градини по време на обяд...еми ужас :? то нито покривка на тая маса,да не говорим, че парчетата диня не бяха в чинии,а завити в нещо като салфетки :roll:
В градината на дъщеря ми не е така. Имат си обувки / пантофи / за вътре. Спят без обувки. В България-София, когато аз ходех на градина също нямахме отделна стая за спане, но верно легла имаше. :) Също така не сме яли на покривки. За хигиената в градинската кухня на щерката не мога да говоря, не съм попадала на случай. Но като цяло не мога да си кривя душата и да казвам, че е мръсно.
Та мисълта ми беше, че май навсякъде е различно.
Az znam che ti znaesh che az znam :)
dani_d
Мнения: 21
Регистриран на: Чет Авг 23, 2007 9:23 am

Мнение от dani_d »

bateto 1-во заплатат ми не е учителска :D и със сигурност повече от твоята :lol: 2-не бих си и купила тук къща,при условие,че в БГ имам цяла кооперация :D :lol: и то в центъра на Пловдив :lol: ...ама ти си голям лаладжия,струва ми се,че искаш нещо но не можеш да го имаш...нещо не ти стига :lol: не знам какво...не ме и интересува,но не си мисли,че тук хората живеят със стотинки и се потят да изкарат някой друг лев за един КАШОН :lol: :lol: :lol: .Виж bateto виждам,че се заяждачш с всеки от форума,не знам на каквоо се дължи дали на сексуална липса или на самочувствие,но определено си за съжаление :lol: ...така е,който няма все за пари говори :lol: радвай се на спокойствието,а не на елементарни неща,които лесно стават- :wink: :lol: :D А,че по-голямата част от къщите са им грозни си е така,особено като правя сравнение с моята в БГ,но тук ми харесва спокойствието,а не дали да си купя къща или не :lol: .Продължавай да мечтаеш ,лошо нема :D.
dani_d
Мнения: 21
Регистриран на: Чет Авг 23, 2007 9:23 am

Мнение от dani_d »

mikemastercorp съгласан съм,винаги си има изключения,аз казвам какво съм видяла.
Аватар
trans
Мнения: 372
Регистриран на: Съб Яну 24, 2004 2:00 pm
Местоположение: Mtl

Мнение от trans »

Аз също искам да дам гляс за това, че детските градини, много съжалявам, но има доста ужасни. Сина ми беше точно в такава, в каято си ходеха вътре и вънка с едни същи обувки, също така никакви занимания абе все една са там за да им да им хвърля някой просто по едно око на децата докато родителите са заети. Естествено преместих го с голям късмет как стана и аз не знам, но намерихме друга градина там поне за хигиената се държи и имат разни активитета, но пак се спи по земята, разбрах, че било поради съображения за безопасност - да не паднели децата от леглато :roll:

За Канада кото цяло както някой беше казал един ден я обичам, а друг я мразя, за съжление, за сега дните, в които я мразя май са в повече
Аватар
ZanzibarHero
Мнения: 819
Регистриран на: Съб Ное 17, 2007 8:55 pm

Мнение от ZanzibarHero »

Не знам за всички вас, обаче когато прочетох патилата на JBD30 направо умрях от смях.

Такъв Балкански провинциализъм.

Прочетох съчинението още веднъж - същият резултат. Май ще го чета всеки път, когато влизам във форумът. Всичко това е истина, е не цялата ... само неговата.
chili
Мнения: 94
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 1:48 am
Местоположение: Canada

Мнение от chili »

В този форум влизам веднъж на няколко месеца. И ми стига.

До автора: Това го измисли преди или след лоботомията. Защото, ако е след, надежда няма никаква.

До останалите: Нищо от това, което е написано не е вярно.

Жалко, че в Канада не е пълно с агенти, както пишеш, защото изказвания като твоето си просят за екстрадиране.

И чупката. Тровиш пейзажа.
chili
Мнения: 94
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 1:48 am
Местоположение: Canada

Мнение от chili »

Абе тоя JBD30 познава ли го някой личнo? Кой е и откъде се взе?
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

чили звучиш ми като незадоволена булка,да не изполвам точната дума ,че форумът се чете и от непълнолетни, :D
peter_pan
Мнения: 883
Регистриран на: Нед Сеп 11, 2005 3:45 am
Местоположение: България/ Европа
Обратна връзка:

Мнение от peter_pan »

по повод некой силни проканатски вопли тук требе да се сложи любимия TV надпис в Ка - the following passage deals with mature subject matter and contains scenes of violence and nudity. Viewer discretion is adviced;)
точно така мисля по въпроса:)
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Мнение от speedy »

peter_pan написа:по повод некой силни проканатски вопли тук требе да се сложи любимия TV надпис в Ка - the following passage deals with mature subject matter and contains scenes of violence and nudity. Viewer discretion is adviced;)
Advised, peter_pan, advised...
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
peter_pan
Мнения: 883
Регистриран на: Нед Сеп 11, 2005 3:45 am
Местоположение: България/ Европа
Обратна връзка:

Мнение от peter_pan »

speedy написа:
peter_pan написа:по повод некой силни проканатски вопли тук требе да се сложи любимия TV надпис в Ка - the following passage deals with mature subject matter and contains scenes of violence and nudity. Viewer discretion is adviced;)
Advised, peter_pan, advised...
използвах американския спелинг - но да канадския е като британския
точно така мисля по въпроса:)
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Мнение от speedy »

peter_pan написа:
speedy написа:
peter_pan написа:по повод некой силни проканатски вопли тук требе да се сложи любимия TV надпис в Ка - the following passage deals with mature subject matter and contains scenes of violence and nudity. Viewer discretion is adviced;)
Advised, peter_pan, advised...
използвах американския спелинг - но да канадския е като британския
И в американския, и в британския английски "advice" е съществително, а не глагол.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Абре speedy, ти учителя по английски ли ще учиш? Него в Канада никой не го разбира, защото сигутрно говори на американски английски с британски акцент :)
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16506
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Мнение от MrGeek »

peter_pan написа:използвах американския спелинг - но да канадския е като британския
Мухахахахахахахаха, преводачев. :lol: :rotfl:
peter_pan
Мнения: 883
Регистриран на: Нед Сеп 11, 2005 3:45 am
Местоположение: България/ Европа
Обратна връзка:

Мнение от peter_pan »

според това което намерих си прав:
Nouns ending in -ce with -se verb forms:
American English and British English both retain the noun/verb distinction in advice / advise( and device / devise, but American English has lost the same distinction with licence / license and practice / practise that British spelling retains. American English uses practice and license for both meanings. Also, American English has kept the Anglo-French spelling for defense and offense, which are usually defence and offence in British English; similarly there are the American pretense and British pretence; but derivatives such as defensive, offensive, and pretension are always thus spelled in both systems.
объркал съм се с practice като глагол, както и от факта че когато уърда ми е на Ам. инглиш автоматично ми поправя advice независимо дали го използвам като глагол или съществително - ако напиша advised автоматично го сменя на adviced.
точно така мисля по въпроса:)
Публикувай отговор